PDA

View Full Version : Разделихме се...



dream1707
07-15-2011, 08:23
Така ... с приятеля ми ходим от половин година. Обаче през последните два месеца нон стоп се караме... за всякакви глупости...
Казвам нещо, очевидно, че се шегувам.. всички други с които излизаме загряват, че се бъзикам... само той се хваща за всяка моя дума да ми се сърди. Дори и да не се шегувам, каквото и да кажа.. за всяко нещо все се сърди, а от това се стига до големи караници. Започна да ме ревнува ... дори от приятели, дори и от обвързани приятели..
Не можех да търпя постоянно да се караме и теглих чертата. Да, обичам го, но просто с всички тези караници ни се изгуби тръпката. Разбрахме се да бъдем само приятели, обаче излизахме на няколко пъти и просто не можем... като се видим и почваме много да се искаме... не можем да стоим разделени. Аз въобще не знаех какво искам по едно време, защото от една страна ние няма да спрем да се караме.. много пъти се стигало до рев от моя страна и обещания, че повече няма да се сърди така за всички глупости ... и обещания от моя страна, че ще гледам какво говоря (въпреки че аз много рядко казвам неща с които наистина може да съм го засегнала) ... така де, все си обещаваме, че няма да се караме... и пак продължаваме... А от друга страна пък толкова много ми липсва и когато го видя просто ми иде веднага да го прегърна и целуна... обаче като се замисля, пак ми става кофти.

И така де.. тая тема е до някъде да си излея душата :D Но и ако някой може да ми даде съвет, как да постъпя, защото вече седмица-две от както се разделихме съм адски объркана... Не знам кое е по-добре, да бъда с него и пак да се караме и да плача... Или да не съм с него и да го искам винаги, когато го видя ..

TheBeliever
07-15-2011, 08:29
Опитали сте - не се е получило. Защо да повтаряте същите грешки отново в очакване на различен резултат?

Относно "искането" - ще ви мине. Ограничи контактите с него поне на първо време, разнообрази ежедневието и малко по малко чувствата ще избледнеят.

gabs1500
07-15-2011, 10:39
Според мен между вас има още доста неизяснени неща.Трябва да седнете и да поговорите откровено освен останалите чувства между вас неговата ревност се дължи на основание че той не ти вярва и се бои да не те загуби защото прекалено много държи на теб а има и още нещо - може да те дистанцира така от хората защото иска и ти да му покажеш че не можеш без него ако е така.В крайна сметка би трябвало да седнете и да поговорите :)

SmilezZz
07-15-2011, 10:45
Продължаваш напред.
Трудно е,но трябва да го преодолееш.
Пробвали сте,но не се е получило.
Не ти е нито първия,нито последния.

dream1707
07-15-2011, 11:08
Говорили сме много пъти ...
След всяка по-сериозна караница сядаме някъде и си говорим, за всичко... обещава ме си, че ще се опитаме да поправим това, което не е наред... И в крайна сметка пак стигаме до същото .. поредната караница, поредния рев...

lamer4e7o
07-15-2011, 11:14
Продължаваш напред.
Трудно е,но трябва да го преодолееш.
Пробвали сте,но не се е получило.
Не ти е нито първия,нито последния.

Подкрепям този коментар!

StarRrDusT
07-15-2011, 11:25
Ревност,кавги...може би просто вашата връзка се е изчерпала.А колкото това да бъдете приятели,просто забрави, не е възможно.Най-доброто,което можете да направите е да продължите напред.Няма смисъл да се измъчвате повече. :)

NightGuardian
07-15-2011, 11:34
през последните години на това което станах свидетел на какви ли не работи и за това има пълното право човека!

Никога нямай пълно доверие на жена , винаги имай едно на ум 8)

Почна ли да се умилква , не ви обича повече хора , СГРЕШИЛА Е някъде! :o

BloodRunsCold
07-15-2011, 12:12
Моят съвет: Говорете... без говорене не става, ама не да "говорите", а говорите истината и това, което мислите, не това, което на другия би се харесело и направете саможертви, щом толкова много се обичате и искате... Без саможертви - няма щастие. ;)

ivcheto0o
07-15-2011, 12:28
Опитали сте - не се е получило. Защо да повтаряте същите грешки отново в очакване на различен резултат?

Относно "искането" - ще ви мине. Ограничи контактите с него поне на първо време, разнообрази ежедневието и малко по малко чувствата ще избледнеят.

nymphadora
07-15-2011, 12:31
А попринцип момичетата са сръдливите. 8-)

Josefinne
07-15-2011, 13:28
Това ми звучи като идеалната ситуация за friends with benefits. Смятам, че ако и той и ти сте ОК с това, то ще ви даде достатъчно пространство, за да си починете от характерите си и нещата може за вбъдеще да се подобрят и отново да бъдете заедно ИЛИ просто да се наслаждавате един на друг, докато другия не реши друго.

П.С. Личен опит от същата ситуация.

Biskfitka
07-15-2011, 13:31
Сядате и говорите като за последно.Може да опитате втори път,все пак когато човек изгуби нещо,осъзнава..бла бла знаеш историята :-D няма нужда да го цитирам цялото. Ако наистина не става се разделяте и готово. Знам колко е гадно да се обичат 2ма и да не са заедно :-)

Mojito0
07-15-2011, 15:16
Според мен ако се съберете пак, вариантите са два:
ти да направиш зверски компромис и да започнеш да си мериш всяка дума, което ще те натоварва и постоянно ще си нащрек какво, на кого, как и къде казваш, което е доста гадно.Или той да направи компромиса да си премълчава като се засегне и като ревнува, което пък ще води до натрупване на напрежение, което рано или късно ще избие някъде.Я ще започнете да се карате пак, я ще е някакво разделяне отново.
И втория варинат: нещата да продължат както до сега са били.Което сами сте усетили, че затормозява и изморява.
Може би пък трябва да оставиш времето да покаже какво ще се случи.Не го мисли сега.Опитай се да се разсейваш и така.Може докато не се виждате всеки да преосмисли някакви неща.Животът ще си покаже.А и както казаха - нито е първи, нито последен.Не е много успокоително сега, но пък си е истина.

funkey
07-15-2011, 16:46
Като се огледаш и не видиш в никого грешката...потърси я у себе си!

anonymous708973
07-15-2011, 17:12
Опитали сте - не се е получило. Защо да повтаряте същите грешки отново в очакване на различен резултат?

Относно "искането" - ще ви мине. Ограничи контактите с него поне на първо време, разнообрази ежедневието и малко по малко чувствата ще избледнеят.

Съгласна съм. Това с искането... времето лекува, нали знаеш? :)

А за идеята за приятели с привилегии или каквото е там - не мисля, че е добре в случая, раната е прекалено прясна. Пък и ти си на 14, нали?

dream1707
07-15-2011, 23:00
Утре правя 15, да :)

И само без коментари от рода "14 годишна пикла.. не знае кво е любов" .. Това е първото момче, към което имам такива чувства и преди съм имала гаджета. Ако не го обичах нямаше сега да съм изправена пред дилема дали да бъда с него или не.. а направо щяха да го оставя без да ми пука.

lamer4e7o
07-16-2011, 10:35
Е, в крайна сметка взе ли решение какво ще правиш отсега нататък? :oops:

nymphadora
07-16-2011, 10:40
А извън темата-ако на снимката си ти,не ти личи,че си на 14/15.Изглеждаш по-голяма 8-) и си хубава.

lamer4e7o
07-16-2011, 10:41
А извън темата-ако на снимката си ти,не ти личи,че си на 14/15.Изглеждаш по-голяма 8-) и си хубава.

Дам, и аз съм съгласен с този факт. :)

fenkaaa
07-16-2011, 14:06
И с моето момче,много се караме,много се обиждаме,много се ревнуваме и така вече 9 месеца ... но има едно НО - обичаме се ! Така че моят съвет е ако късате за 1ви път за толкова дълго време,дайте си още един шанс.. може би ще се промени като види че веднъж си имала смелоста да го зарежеш и трябва да знае,че повторят ли се тези неща вече ще е края .. :)

badsector
07-18-2011, 12:01
Ако продължите, просто ще дойде един момент, когато вече ще ти е писнало и ще спре да ти пука, което е най-лошото. Вероятно ще се разделите по доста гаден начин и ще отнесеш много болка и ще загубиш част от себе си. За т'ва се разделяйте сега и си гледай живота. Ще има още много, с които да се искаш.

sladkabebova
07-18-2011, 12:20
И с моето момче,много се караме,много се обиждаме,много се ревнуваме и така вече 9 месеца ... но има едно НО - обичаме се ! Така че моят съвет е ако късате за 1ви път за толкова дълго време,дайте си още един шанс.. може би ще се промени като види че веднъж си имала смелоста да го зарежеш и трябва да знае,че повторят ли се тези неща вече ще е края .. :)


+1

btw : Авторке,честит рожден ден на парерици :grin: :-)

justsimple
07-18-2011, 15:55
Проблемът е, че на тази възраст почти всички действат много емоционално. За да се изяснят проблемите ви, трябва да се стигне до самия корен на това, което ги създава - вероятно някакъв страх. Когато в една връзка човекът до теб е слаб, ти трябва да бъдеш силна и за него. Ако го обичаш толкова, ще можеш да го направиш. Насърчавам те да го направиш и да помниш, че и той е човек, обикновен човек и всички правим грешки и трябва да се приемаме такива каквито сме и да си прощаваме.
Успех.

sasha_90
07-18-2011, 16:48
Питаш кое бих предпочела?-Да бъда сама.Защо?
Замисли се.С него си нещастна,защото само се карате,а без него си нещастна,защото ти липсва.по-добре да си сама-рано или късно ще го забравиш и няма да ти е гадно.Докато ако си с него непрекъснато ще се карате и така ще си по-нещастна.

Roxie
07-18-2011, 17:41
Здравей!
Питай го кога ще спре да бъде жена, понеже от това, което пишеш ми прилича на момиче в менструация! обясни му, че ако толкова държи да си сърди за всяка дума може да си купи тапи за уши :)