PDA

View Full Version : Малка изповед



bibi7352
07-15-2011, 09:13
С приятеля ми ходихме повече от година. Всичко беше идеално, докато преди известно време не започнахме почти постоянно да се караме. Чувствата ми бавно изчезваха, заради всичките обиди. Не издържах повече да плача като малко дете - вече ми се струваше, че не спирам - и му казах, че всичко свърши. Проблемът е, че, вместо да съм по-добре от новото начало и т.н. сега се чувствам ужасно. Мразя да наранявам хората, изключително ми е гадно за него, защото той съвсем не беше навит да забрави всичко, което сме преживели "просто така". Знам, че да сме разделени е по-добре, но въпреки това имам една огромна буца в гърлото, когато чуя или видя нещо, свързано с него, веднага ми се насълзяват очите, всичко наоколо ми се струва тъпо, скучно, маловажно... Мисля си, че не искам никога повече да се обвързвам с някого, защото накрая ще завърши по същия начин. Или поне ако можеше някой най-после да ме зареже мен, защото ми писна все аз да излизам виновната, по този начин и ще знам, че другия не би бил чак толкова наранен... Да, след време няма да е същото, но това време минава толкова бавно, сякаш по-скоро е спряло...
Благодаря на тези, които прочетоха безмислената ми тема!

SisiStrange
07-15-2011, 09:20
Не се обвинявай заради неговите "наранени чувства". За една раздяла са виновни двама. Щом те е обиждал и ти е създавал нерви, значи си постъпила добре. Винаги трябва да гледаш преди всичко себе си (т.е. да си здрава, спокойна и да не ти късат нервите нон стоп). Когато в една връзка имаш повече неприятни моменти, отколкото приятни - тогава по-добре без нея.

Няма винаги да се получава така. И аз си мислех нещо подобно след втората ми сериозна връзка, но ме разубедиха. :)

qninka
07-15-2011, 10:14
Спокойно много добре те разбирам. И аз бях така и точно заради тези си чувства се събирах с едно момче 3 4 пъти, но да знаеш, че е по-добре да ти е гадно, че си го наранило, от колкото да се съберете пак и след нещо казано или сторено да се намразите. Опитай се да бъдете приятели и така ще компенсираш, че си го наранила, ще го подкрепяш дори и само като приятел. Ако това не невъзможно поплачи си, както казват хората времето лекува всичко.

ThatsMe
07-15-2011, 10:27
1 темата не е глупава
2 не си виновна само ти а и той
3 със сигорност мога да ти кажа, че не трябва да се предаваш !!
Не трябва да сравняваж миналите връзки с предстоящите.
Имай повече самочувствие, защото ако мислиш всичко, което вършиш за глупаво, няма да оспееш в нищо.
Намери си хоби!

gabs1500
07-15-2011, 10:46
Всеки се чувства виновен след като нарани някого.Трябва за излезеш навън заедно с приятелка или просто сама за да останеш насаме с мислите си.Помисли малко той се е държал зле с теб и те е наранявал чрез думите си. Кажи струва ли си да страдаш за някого на който (поне според мен де) не му е пукало дали ти си наранена от всичките тези постъпки.В крайна сметка такъв е живота - бий му шута и продължи с гордо вдигната глава и си намери по добър от него ;)

ivcheto0o
07-15-2011, 12:57
Не се обвинявай и не мисли за неговите чувства,а за твоите,които той напреди е наранявал.Ако не си щастлива в една връзка и някой те кара да страдаш по-добре без него.Излизай с приятели,намери си хоби,разнообразявай ежедневието си,така ще минава по-бързо времето и няма да мислиш за проблемите и постепенно ще ги забравиш. И не се отказвай от любовта,тя е нещо прекрасно въпреки страданието което носи понякога :) Успех и горе главата :)

Josefinne
07-15-2011, 13:20
Ще ти мине, по-добре не се събирайте, че ще стане по-зле.

Bella5
07-15-2011, 19:23
Съвсем нормално е след края на една връзка да се чувстваш зле, излей си мъката на воля. Казват, че човек преодолява една връзка толкова време, колкото е траяла самата връзка. Не знам дали е така, но със сигурност ще имаш трудности в началото, но бъди силна и ще се справиш!