PDA

View Full Version : Дайте съвет



qninka
07-15-2011, 10:07
Здравейте! Пуснах тази тема, защото съм в трудно положение. Аз съм на 17 имам си приятел от 2 години, който е на 24. Всичко между нас върви добре, но преди да тръгна с него страшно много си харесвах друго момче. По стечение на обстоятелствата обаче аз спрях да се водя с неговата компания и (макар че живея в малак град) аз дълго време не бях го виждала и не бях говорила с него. Сега след 3 години той започна да излиза с нас, работи в едно заведение, което посещавам много често и винаги е пред очите ми. Знам, че ще кажете, че не е правилно да го харесвам и, че щом си имам приятел не трябва да се занимавам с него, но старите ми чувства са по-силни. By the way той също има приятелка, но те късаха много пъти до сега и така като гледам не се разбират. Случайно четох една статия за знаците, по които можеш да разбереш, че едно момче те харесва и някой от тях са на лице.
Моля дайте съвет как да разбера дали ме харесва и какво да направя, защото докато не съм с него или докато не разбера, че той не ме иска няма да спра да мисля за него. Кажете как да разбера дали има чувства. Не искам да го питам направо, защото повечето момчета се стряскат от това и ако случайно е имал някакви чувства не искам да се отдръпне. Благодаря предварително и се надявам да не ви досаждам

ThatsMe
07-15-2011, 10:16
Само да те питам, защо мислиш че е неправилно?? Смисъл това са чувствата ти и ако са по-силни от тези към приятелят ти скасайте и трагни с новото момче, но внимавай защото ако не се получи, ще допуснеш огромна грешка и ще остнеш сама !!!

qninka
07-15-2011, 10:35
Ами смятам, че е неправилно, защото си имам приятел и не би трябвало да се заглеждам по други момчета. Бих направила всичко за да тръгна с него. Бих скъсала с приятеля си на момента. Но искам да се уверя, че той споделя чувствата ми, защото преди години той знаеше, че го харесвам, но просто не искаше връзка ( те тогава много момичета го харесваха). Искам съвет как да разбера дали има чувства без да го питам директно, за да не се отдръпне така.

Priceless
07-15-2011, 11:00
Аз пък ти казвам и да тръгнеш, и да не тръгнеш с него да скъсаш с приятеля си на момента. Щом си готова да го заебеш на момента заради друго момче - значи нещо във връзката ви не е както трябва.

qninka
07-15-2011, 11:07
Ами честно казано, може би вече има голяма доза прибързаност и навик, но не съм казала, че не го обичам. Никога не бих скъсала с него заради друг, като изключим НЕГО. Не виждам смисъл да се разделям с човек, с когото съм свикнала и ми е хубаво за нищо. Да ще бъда по щастлива ако съм с НЕГО, но ако не мога не мисля да оставя приятеля ми. Никога до сега пред цялото време през, което ходим не съм поглеждала друг и ако не бяха тези проклети стари чувства и сега нямаше да погледна. :-)

ivcheto0o
07-15-2011, 12:37
Неизживяната ти любов към него те кара да го искаш толкова.По-добре наистина остави приятеля си,просто не е честно.Пробвай с 'него',но не знам по-какъв друг начин освен директно да го питаш или направо да му налетиш.

Josefinne
07-15-2011, 13:25
По-добре първо помисли дали искаш да останеш със сегашния си приятел, пък после мисли на кого да скочиш. От опит знам, че особено историите в малък град, свързани с любовни триъгълници, не свършват добре за никой. Така че, ако искаш да си зарибяваш този момък, първо скъсай със сегашното си гадже и тогава. А ако решиш, че искаш да си останеш с гаджето, то просто спри да ходиш във въпросното заведение и тръпката постепенно ще изчезне.

marin4itu
07-15-2011, 14:56
Ти искаш да си с другия, обаче ще скъсаш с приятеля си само, ако другото момче има и той чувства към теб? Така ли е? Ами ако другото момче няма чувства? Ще останеш с приятеля си, въпреки че не го обичаш ли? За да си прекратиш връзката ти трябва нещо сигурно така ли е? Ако е така, недей да продължаваш да лъжеш приятеля си. Да, разбирам, че си била на 15 като си тръгнала с него и че именно в тази възраст от 15 до 17 години се израства много психически, но недей лъга приятеля си, че го обичаш, поне от уважение към него го направи.. И да, твоето не е любов, а привързаност.. Ако го обичаше нямаше да искаш да си с друг..