PDA

View Full Version : Ежедневните грижи за тялото



lifelesscorpse
07-15-2011, 15:44
Преди време имаше подобна тема, но не точно. Та..

Колко време отделяте за себе си всеки ден(може и за седмицата да кажете, защото не всеки ден се правят някои от нещата), за да поддържате тялото си? Към въпроса включвам всичко: от миене на зъби, къпане, епилиране(или каквото ползвате), мазила за тялото, грижа и почистване на лицето, гримиране, тренировки, маски за коса/лице, маникюр/педикюр, прически и т.н. (Не включвам във въпросът си чуденето и маенето относно облекло, аксесоари и прочие. Само грижа за тялото!)
Някога пресмятали ли сте колко време отделяте за себе си?
Не знам защо, но преди малко си зададох този въпрос на самата себе си и ми е интересно да видя вашите коментари. Ще се радвам, ако темата потръгне. Може, освен просто някакво число, да напишете нещо от сорта на:

-къпане-**мин.
-почистване на лице-**мин.
- и т.н.

MimssXdd
07-15-2011, 16:24
къпане- 2пъти х 20мин. на ден
зъби-6мин на ден
лице-различно :)
тренировки-30мин
епилиране-1 път на месеца..за около 30мин. :-P :lol: :oops:

infinitypeace97
07-15-2011, 16:43
къпане-15/20 мин на ден, два пъти
миене на зъби-общо 6/8 мин
лицето-около 10 мин на ден
епилиране-различно :lol:
педикюр, маникюр-от 1 до 3-4 пъти в седмица 8-)
тренировки- от 30 мин до 2ч на ден
:)

KakaoNaPrax
07-15-2011, 16:49
Къпя се..зависи.. 2-3-4 пъти на ден по 10-15 минути.
Зъбите си мия след всяко хранене, т.е 2-3 пъти дневно по 3-4 минути.Отделно ползвам и конци за зъби, занимавам се с това 2-3 минути. :D
Ъмм..тренирам по около половин-един час (различно).Интензивна тренировка..Но през ден.
Почиствам си лицето 2 пъти дневно ..3-4 минути?
Епилирам се докато се къпя. :D
Маски си правя 3-4 пъти седмично( на лицето и косата).
Не се гримирам и не си правя прически.. 2-3 пъти в седмицата ако ме прихване нещо се гримирам, и то едното гримиранее.. Спирала и понякога молив. :D Отнема ми ... 3-4 минути пак.
Лакирам се 3-4 пъти седмично (зависи, понякога и по-често).. Отнема ми 15-20 минути..Ако се заиграя да си рисувам и т.н.. около 30-40 минути. 8)
Мажа се с кремчета и спрейчета след всяко къпане, отнема ми около 4-5 минути.

babity
07-15-2011, 17:44
Къпя се по 2-3 пъти дневно, съвсем набързо за 4-5 мин съм изхвърчала, добавамя и миенето на лице и зъби. Да ги сложим към 10 мин. Общо към половин час дневно.

Грим не нося ежедневно през лятото и затова няма да му отделям внимание. Но около 10 мин дневно се падат на косата ми.

Поне един час дневно тренировки. Тях също ги смятам за поддръжка на тялото.

Веднъж седмично отделям час-два за маски за коса и лице.

През ден си оправям краката с епилатора и им отделям половин час до цял. И това е общо взето.

kitti123
07-15-2011, 18:15
къпя се от 2 до 3 пъти на ден по 15-10 мин.
зъбите-6-8 мин. на ден
лице-почти не се гримирам.. както тези по горе спирала молив и от време на време очна линия.А да.. и боров вазелин за устата.Мажа си тялото предимно вечер с разми лосиони.Тренировки... около 40 мин на ден.Краката ги минавам почти всеки ден с бръснача :-D Лакирам се през 2-3 дена.

zlatit0o
07-15-2011, 19:23
-къпане 15-20мин без косата, два пъти на ден. (след къпането вечерта се мажа с лосион за тяло)
С косата 30-40мин, 2-3пъти в седмицата.
-зъби 5-10мин, два пъти на ден. Може и три, ако съм яла нещо гадно 8-)
-лице 20-30мин общо.. един-два пъти мазане със хидратиращ крем, със сребърна вода и разни маски.
-епилиране, всеки ден и винаги различно.
-тренировки, от време на време да направя няколко коремни преси докато има реклами по тв ;д
-маникюр, 3 пъти седмично.

pressiana
07-15-2011, 19:25
Взимам си душ всеки ден по 2-3 пъти за по 10 мин., а 2 пъти седмично си мия косата, пак под душа /30-45мин./. След като изляза от банята, си слагам лосион за тяло. Под душа пък си ексфолирам кожата с утайка от кафе, но не всеки ден. За тялото ползвам и душ гел и интимен сапун.
Зъбите си ги мия по 3 пъти на ден - сутрин, вечер и преди да изляза /общо 10-12 мин./. Краката лятото ги минавам със самобръсначка, а зимата ги изчаквам малко и правя кола маска.
Тренировки не правя. 8-) Така де.. много рядко.
Маски за лице правя от готовите, а отскоро - маска с пяна за бръснене и хлебна сода. Грим не ползвам. Прически си правя понякога, към 10-15 мин. на ден са ми за косата. Ноктите на краката и ръцете ги лакирам на всеки 3-4 дена, може би 2 пъти седмично. А, скубя си веждите през 2-3 дена, отнема ми не повече от 2 минути.
А като сметна и 60-те минути на седмица, в които имам бадемово масло/зехтин в корените на косата, стават към 400 минути. 8-)

Biskfitka
07-15-2011, 22:12
Душ-2,3 пъти на ден по неопределено време ;д в него се включва някаква маска за лице и обезкосмяване 8-)
Миене на зъби-не съм смятала колко време,но 2-3 пъти на ден...
Косата също 2-3 пъти на ден,слагам й шампоан и балсам ;д
Маникюр-от 1 до 3-4 пъти в седмицата
Педикюр-1-2 пъти в седмицата...

Rebirthing
07-15-2011, 23:03
Миене на зъби - 2 минутки сутрин и вечер и често след всяко едно хранене.
Кола маска - 1 час за цяло тяло, на 2-3-4 седмици, според / зависи.
Миене на лицето - сутрин и вечер - 2-3 минути.
Къпане - 15-20 минути, сутрин и вечер и винаги след тренировка.
Гримиране - 10-15 минути, но не ежедневно, особено пък лятото, хич.
Маска за коса - Час два, 1-2 пъти седмично.
Маска за лице - 2-3 пъти седмично по 15-20 минути, с отмиване и приготовление общо 30 минути.
Маникюр - оформяне и лакиране - 20-40 минути, а и понякога и повече, зависи от сложноста на маникюра. Правя го 4-5 пъти в месеца.
Педикюра - само оформяне е няколко минути, иначе лакирането отнема по-малко от маникюра. Също 4-5 пъти в месеца.
Прическа - от 10-20 минути до 60-90 минути, зависи от сложноста.
Ексфолианти за тяло и лице - 15 минути -2-3 пъти седмично.
Лосион за тяло - 5 минути всекидневно.

За тренировките не мога да кажа със сигурност. Често си сменям режима. Но ежедневно правя йога по 1 час. Каланетика 2-3 пъти седмично. Кардио и силови тренировки също.

zlatit0o
07-15-2011, 23:48
Душ-2,3 пъти на ден по неопределено време ;д в него се включва някаква маска за лице и обезкосмяване 8-)
Миене на зъби-не съм смятала колко време,но 2-3 пъти на ден...
Косата също 2-3 пъти на ден,слагам й шампоан и балсам ;д
Маникюр-от 1 до 3-4 пъти в седмицата
Педикюр-1-2 пъти в седмицата...

Извинявам се, че не пиша по темата, но...
Наистина ли си миеш косата по толкова пъти на ден?? :shock:

LadyZaribena96
07-16-2011, 07:31
Къпане - 2-3 х 20 мин
Миене на зъби - 3 х 2-3 мин
Маска за лице и коса - 1 път в месеца
Гримиране - 30 мин /само зимата /
Прическа - 40 мин
Маникюр - най-малко 20 пъти в месеца / мах 1 ден ми седи лака ;Д/
Педикюр - 4-5 пъти в месеца
Епилиране - всеки ден /през ден .. според зависи ;Д :-D
Лосиони - 10 мин на ден ;Д
Хидратиране - 20 мин на седмица
Тренировки - 30-40 мин бягане,20 мин коремни преси
амм..мисля че е това :P

Sunshin3
07-16-2011, 09:34
Душ-2,3 пъти на ден по неопределено време ;д в него се включва някаква маска за лице и обезкосмяване 8-)
Миене на зъби-не съм смятала колко време,но 2-3 пъти на ден...
Косата също 2-3 пъти на ден,слагам й шампоан и балсам ;д
Маникюр-от 1 до 3-4 пъти в седмицата
Педикюр-1-2 пъти в седмицата...

Извинявам се, че не пиша по темата, но...
Наистина ли си миеш косата по толкова пъти на ден?? :shock:

лелеее :lol:

сигурно е имала предвид на седмица 8-) :D

beb0ranka
07-16-2011, 09:46
Ами да видим сега... :)

1.Къпане-2 пъти на ден по 30 мин 8-)
2.Миене на зъби-2-3 пъти на ден по 3-4 мин на всяко миене(пасти за зъби,предпочитани от мен-Brilliant Sparkle,Lacalut,Aquafresh,Colgate,Pearl Drops)
3.Грижи за Лицето-2 пъти на ден миене със ексфолиращ гел(Garnier,Vichy),освежаване с термална вода(Vichy) и намазване с крем(Vichy)
4.Гримиране-ами през ежедневието си не слагам много грим най-много след крема слагам фон дио тен малко(Bourjois),за да предпазва кожата. Вечер когато излизам(особено на дискотека) :D тогава слагам спирала(Bourjois),малко молив(Oriflame),понякога малко руж(Estee Lauder) ии много рядко сенки(Estee Lauder) :D
5.Грижи за косата-къпя я през 1-2 дена най-много.Шампоани и балсам,които най-много използам са Garnier,Fructis,Kerastase,L'occitane,Gliss,Elseve. След банята или слагам малко пяна(Fructis,Wellaflex,Taft) за да се оформят по-хубаво къдриците(косата ми е къдрава),или я изправям понякой път,но не толкова често :) не я суша никога със сешоар винаги оставям сама да изсъхне.
6.Епилиране-ами аз ходя на кола маска по 1 път най-много 2 на месец,защото с кола маската по-рядко има нужда да се маха окосмяването.
7.Грижа за тялото-след баня винаги си мажа тялото с лосион или мляко за тяло.Най-много съм доволна от Garnier,Nivea,L'occitane :)
8.Тренировки-ами по 30-40 мин на ден ми стигат,освен ако не ходя да тичам,тогава по час и нещо си е тренировка :)
9.Маникюр и педикюр-ходя на маникюрст 1-2 пъти в месеца за хубаво оформяне и поддръжка,а през останалото време си се грижа сама за ноктите си вкъщи. :)

zlatit0o
07-16-2011, 09:54
Душ-2,3 пъти на ден по неопределено време ;д в него се включва някаква маска за лице и обезкосмяване 8-)
Миене на зъби-не съм смятала колко време,но 2-3 пъти на ден...
Косата също 2-3 пъти на ден,слагам й шампоан и балсам ;д
Маникюр-от 1 до 3-4 пъти в седмицата
Педикюр-1-2 пъти в седмицата...

Извинявам се, че не пиша по темата, но...
Наистина ли си миеш косата по толкова пъти на ден?? :shock:

лелеее :lol:

сигурно е имала предвид на седмица 8-) :D
да и аз така си помислих 8-)

Biskfitka
07-16-2011, 23:07
Душ-2,3 пъти на ден по неопределено време ;д в него се включва някаква маска за лице и обезкосмяване 8-)
Миене на зъби-не съм смятала колко време,но 2-3 пъти на ден...
Косата също 2-3 пъти на ден,слагам й шампоан и балсам ;д
Маникюр-от 1 до 3-4 пъти в седмицата
Педикюр-1-2 пъти в седмицата...

Извинявам се, че не пиша по темата, но...
Наистина ли си миеш косата по толкова пъти на ден?? :shock:

лелеее :lol:

сигурно е имала предвид на седмица 8-) :D
да и аз така си помислих 8-)Правилно сте помислили,извинявам се 8-)

Magic_Girl
07-23-2011, 12:53
1.За задължителните неща като миене и къпане няма да пиша
2.Почистване на лице (вежди и т.н.) - около 15 мин
3.Гримиране - различно- ако излизам около 30 мин, ако се гримирам просто за вкъщи слагам спирала и дневен крем на Nivea
4. Коса - ако излизам и искам да я изправя - 30 мин иначе само я хващам с ластичка.Иначе си правя маска с тривитаминол поне веднъж седмично
5. Маникюр - сменям го на 2-3 дена като ми отнема около 30 мин,ако си правя френски повече
5.Епилиране - през няколко дни за около 15 мин
6.Тренировки - наслоро спрях фитнеса, още не ми се е отразило :Д Иначе пазя диета
7.Педикюр - веднъж седмично, отнема ми около 20 мин със слагането на топ лака

xoxi
07-23-2011, 14:07
Иначе си правя маска с тривитаминол поне веднъж седмично

Каква маска си правиш и има ли ефект?
Аз от много време се каня да си взема тривитаминол, но не мога да се реша.

Извинявам се за спама.

valentinadr
07-24-2011, 20:45
къпя се 2 пъти на ден за по 10 мин и 3 пъти седмично с косата за 30мин,миене на зъби и лице 2 пъти на ден 10 мин,грим и прическа всеки ден ,маникюр 2 пъти седмично,педикюр веднъж седмично,,епилиране и маски за лици веднъж седмично

darrie
07-24-2011, 21:05
Миене на зъби - 3 пъти на ден. (Не знам за колко време.. :shock: )
Къпане - 2 пъти на ден по 10-15 минути.
Епилиране - Изпадам в паника при вида на епилатор.. :lol: Не се епилирам, използвам самобръсначка или депилатор всеки ден или през ден.
Почистване на лице - първо махам грима, ако имам такъв, ако не директно си измивам лицето с почистващ гел и се мажа с хидратиращ крем.
Вежди / Маникюр / Педикюр - всичко: 1/2 пъти седмично 8-)
Коса - 2/3 пъти седмично - шампоан и балсам.
Маски за коса и лице - 1/2 пъти седмично.
Мажа си тялото след баня с крем за тяло.
Гримиране - 10 минути са ми достатъчни. Не слагам много грим.
Ексфолиране на тяло и лице - 1 път седмично.

Sarafina
07-25-2011, 11:34
Къпане - 1/2 пъти на ден (зависи дали съм на плуване, тогава даже се събира 3 пъти на ден) - към 5-20 мин :D + сушене на коса X 20 мин...
Миене на зъби - 2X5 мин
Епилиране - през ден-два X 10-20 мин
Почистване на лице - 1 път на ден: почистващ гел + розова вода/ ексфолиант + розова вода/ само розова вода :D накрая крем
Вежди - 3/4 пъти седмично X 5 мин
Маникюр/педикюр - 1 път седмично
Гримиране - не всеки ден X 5-10-15 мин, зависи
Грижи за косата - не я изправям често, но ползвам продукти за изправяне; всеки ден шампоан и балсам, маски рядко, но трябва да започна; кристали, за съжаление я суша всеки ден, понякога и по два пъти на ден...
Тренировки - всеки ден (рядко пропускам)- 15-20 мин каране на кростренажор, 20 клякания, 40 коремни преси + едно упражнение за плуването - общо към 40 мин без почивките