PDA

View Full Version : Белег след акне



nin0o0
07-15-2011, 17:58
Здравейте. Понеже все още съм в тийнеиджърска възраст ( за жалост има още :( ) и както повечето младежи имам акне. До тук добре. Не си стискам пъпките нито ги човъркам а само ги мажа с кремове и различни мазила. Гадното обаче е, че след като някоя пъпка изчезне остава малък белег, който много трудно изчезва. Имам един белег от такава пъпка на брадичката мажа го всяка вечер с крем ''Здраве лека формула'' но няма ефект стой и стой. Има ли някакъв начин да го махна с някакви мазила или нещо? Благодаря предварително.

glam0r0uss
07-15-2011, 18:37
И на мен ми се е случвало , но винаги са си изчезвали от само себе си :) Спокойно , имай търпение и само ще си изчезне ;) Ако пък много те притеснява отиди на кожен лекар , за да ти предпише нещо , което ще го заздрави по-бързо ! ;] успехчетаа :-)

Ssummerjam
07-16-2011, 10:36
Може да опиташ с Мелабел. :)

nin0o0
07-16-2011, 11:59
Може да опиташ с Мелабел. :)

Това някакъв крем за акне ли е или за белези след акне?

kalpazanka
07-16-2011, 12:08
Мелабел се ползва за ликвидиране на пигментни петна. Не е подходящ за лятото- ако го ползваш, слънцезащитата 50+ ти е повече от задължителна. За белези може да си вземеш Контрактубекс или нещо от сорта, но по-евтино.

Ssummerjam
07-16-2011, 12:42
Мда, Мелабел ако ползваш, без значение сезона, ти трябва и крем със слънцезащитен фактор 50+. Съдържа Коджикова и Гликолова киселина. Използва се за избелване на: лунички, старчески петна, петна от акне, пигментирани белези, петна от бременност, петна от слънчеви изгаряния. Ползва се минимум 4 седмици, като се нанася сутрин и вечер.

nin0o0
07-16-2011, 15:52
Мелабел се ползва за ликвидиране на пигментни петна. Не е подходящ за лятото- ако го ползваш, слънцезащитата 50+ ти е повече от задължителна. За белези може да си вземеш Контрактубекс или нещо от сорта, но по-евтино.

Контратубекс не е ли за пресни рани? Защото нито съм белил нито съм чоплил тези ранички, че да се появи коричка.

kalpazanka
07-17-2011, 12:27
За нови и стари белези.