PDA

View Full Version : Ще има ли ефект?



Afterbirth
07-15-2011, 19:14
Здравейте =))
Скоро започнах един хранителен режим и се чудя дали би бил ефективен според вас или поне тия, които са по - навътре в нещата.

Значи - сутрин закусвам - препечена филийка хляб, по възможност черен + кафе.
На обяд - салата /ако е просто сурови зеленчуци, на корем/.Ако е нещо от сорта на печени тиквички, ограничавам количеството.
За вечеря - същото като обяда.
Междинните хранения или са плодове, или е дъвка, или се наливам с вода и лимонов сок.

Общо взето карам на малко хляб, сготвени или сурови зеленчуци и плодове.Бягам, макс два километра, обаче нещо ми куца в редовността и много ходя пеша.Искам да свалям от краката и корема най - вече.Въпорса ми е - правилно ли съм си съчинила режима и бих ли имала трайни резултати.Добре дошли са идеите ви ^^

mimsssssss
07-15-2011, 19:33
Тоя препечен хляб за кво ти е сутрин?
Яж плод или кисело мляко :)
Ако ядеш зеленчуци не виждам защо трябва да ги ограничаваш.
А знаеш, че закуската е най - важна. Трябва да е богата, за да те държи до обед в тея жеги.

Bella5
07-15-2011, 19:35
Аз не съм от най-опитните в сферата на диетите, но тъй като съм сваляла доста килограми, мога да ти кажа - никакви диети! Това си е същинско убийство, най-вече за по-малките. А този хранителен режим ще ти докара само проблеми на главата впоследствие.
Иначе много зависи и от килограмите и височината ти. Ако действително имаш нужда да сваляш килограми, можеш да пробваш с ограничение на някои храни , ама не и диети, наистина! Плюс това след тях ако не внимаваш може много бързо да напълнееш пак.
Според мен е важно да не ядеш бързо хранене, да ограничиш сладкото ( а вечер абсолютно никакво), повече плодове и зеленчуци, по-малко пържени храни, да ядеш черен хляб вместо, лека вечеря. Добре си се насочила със спорта. Опитай се да си по-редовна с тичането - резултатите ще са страхотни. Ходи си пеша и това е супер добре. Можеш и да правиш някакви упражнения за крака и корем, в нета има доста.
От личен опит ( а и от опита на мои познати) по-добре да не се захващаш с диети и агресивни методи за сваляне на килограми, в спорта и съобразената храна е истината! Успех, дано да съм помогнала поне мъничко. :)

Minerva
07-15-2011, 20:28
Според мен е горе-долу добре. Обаче не приемаш никакво месо. По принцип ли не ядеш или заради диетата? Има вещества, които са ти необходими в него. Няма проблем да ядеш птиче задушено или на скара, или риба. Също така и млечни продукти. Въпреки, че си си наложила диета, трябва да се храниш разнообразно. Препечената филийка е добре, ако не можеш да изтраеш даже и на обяд да ядеш според мен няма проблем. Сутрин ти се усвояват въглехидратите и ти дават енергия, не се отказвай от хляба.
Иначе тичане му е майката. Ако ще да не си на някакъв режим и да си ядеш, тичането оправя работата. С нищо не се свалят кила, така както с него. Даже отначало да ти е тегаво малко по малко ще започнеш да свикваш и да издържаш повече. Това, че ходиш също е добре, може и да плуваш ;)

Alekssandyr
07-15-2011, 23:25
КАФЕ ПО ВРЕМЕ НА ОТСЛАБВАНЕ И ТРЕНИРОВКИ НЕ СЕ ПИЕ !

Demolina
07-15-2011, 23:29
КАФЕ ПО ВРЕМЕ НА ОТСЛАБВАНЕ И ТРЕНИРОВКИ НЕ СЕ ПИЕ !

Ако няма захар не е проблем.

Alekssandyr
07-15-2011, 23:32
КАФЕ ПО ВРЕМЕ НА ОТСЛАБВАНЕ И ТРЕНИРОВКИ НЕ СЕ ПИЕ !

Ако няма захар не е проблем.

Е то без захар, се едно да пиеш бензинче :D
Аз лично използвам тая практика .. или кафе с 2 захарчета, или никакво !

VampireLover3
07-16-2011, 03:36
Аз не съм от най-опитните в сферата на диетите, но тъй като съм сваляла доста килограми, мога да ти кажа - никакви диети! Това си е същинско убийство, най-вече за по-малките. А този хранителен режим ще ти докара само проблеми на главата впоследствие.
Иначе много зависи и от килограмите и височината ти. Ако действително имаш нужда да сваляш килограми, можеш да пробваш с ограничение на някои храни , ама не и диети, наистина! Плюс това след тях ако не внимаваш може много бързо да напълнееш пак.
Според мен е важно да не ядеш бързо хранене, да ограничиш сладкото ( а вечер абсолютно никакво), повече плодове и зеленчуци, по-малко пържени храни, да ядеш черен хляб вместо, лека вечеря. Добре си се насочила със спорта. Опитай се да си по-редовна с тичането - резултатите ще са страхотни. Ходи си пеша и това е супер добре. Можеш и да правиш някакви упражнения за крака и корем, в нета има доста.
От личен опит ( а и от опита на мои познати) по-добре да не се захващаш с диети и агресивни методи за сваляне на килограми, в спорта и съобразената храна е истината! Успех, дано да съм помогнала поне мъничко. :)

+ Много вярно!

И все пак колкото и да си пълна с диети няма да стане. Спорт, спор, спорт. Дори ако спортуваш не трябва да се отказваш от всичко вредно като сладко, пържено, хляб и така нататък. Все пак организма се нуждае от всичко. Например ако си с ниско кръвно трябва да ядеш поне шоколад. Така е и с другите неща.. ай пърженото не ти трябва толкова. Успех и не си навличай проблеми с диетите.

eminemfenka
07-16-2011, 08:00
Режима ти е адски неправилен , имаш нужда от всичко! Добави малко белтъчини :)

Gwendoline
07-16-2011, 08:22
Аз като човек, който в продължение на много години е свалял и качвал по 10 килограма ще ти кажа, че режимът ти ще проработи. :)

Не знам за другите, но аз лятото месо и хляб не ям, не заради друго, за защото ми е супер горещо и тежко после. Също и други работи, примерно манджи, пържени неща, горещи напитки и т.н.


Тоя препечен хляб за кво ти е сутрин?
Яж плод или кисело мляко :)
А знаеш, че закуската е най - важна. Трябва да е богата, за да те държи до обед в тея жеги.

Да, а киселото мляко и плода са страшно богати и калорични и със сигурност няма да огладнее...
Карай си с филийката сутринта. :) Ако не си гладна даже обяда ти може да е към 2, зависи и кога ставаш от сън.
Но само филия според мен няма да те засити, няма да ти е вкусно, затова сложи да кажем парче пуешко филе, сравнително евтино и вкусно е :)

mimsssssss
07-16-2011, 10:04
^с глад не се отслабва. Най - много да изкара седмица, да е като звяр огладняла и да зареже всичко.

Яж поне 5 пъти на ден -> плодове(диня, пъпеш,череши,портокали,гре пфрут), млечни продукти(прясно мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал), зеленчуци(домати, краставици, моркови, маруля). Избягвай пърженото, захарта, многото сол, газираното, алкохола, пакетираните неща. Яж месо на скара - пържоли пилешки и телешки, риба, морски деликатеси - омар, скариди, октопод...
Аз съм от 2 месеца на тоя режим и съм свалила 10кг. Просто яж здравословно. Не спазвай никакви диети и да ядеш под час и точно определени неща. Пий вода и билкови чайчета. Когато огладнееш яж диня, не стой да траеш и да видиш до кога ще издържиш без да ядеш. В тея жеги е убийствено да караш на това сухо меню, което си написала.

Gwendoline
07-16-2011, 10:29
Не мисля, че нейното е глад ... яде хляб, яде зеленчуци, обработени по всякакъв начин, а и ако приема достатъчно количество ~1800 калории не виждам какъв е проблема. Пак казвам, ако говорите за месото, яйцата - всеки си избира дали да ги яде или не - аз лятото не ям, защото ме натоварват и ми се доспива после, даже и хляб не ям и не съм умряла, кръвното ми е перфектно и не боледувам. :)

Междудругото за по-бързото разграждане гледай да приемаш и достатъчно количество вода - 1,5-2 литра.. имаше някакъв онлайн калкулатор колко точно вода според килограмите ти, но не помня сайта, но обикновено е 1,7-1,9 литра.. :)

Minerva
07-16-2011, 12:17
^ Ами нека момичето първо да се осведоми и тогава да си прави избора. Може да не ги яде, просто защото мисли, че по този начин няма да отслабне достатъчно, което не е така.
Освен това за всеки човек е ужасно различно, на теб ти е ок, но ако тя има по-ниско кръвно или по-слаба имунна система ще се скапе.

deHiTo0
07-16-2011, 13:11
Аз не съм от най-опитните в сферата на диетите, но тъй като съм сваляла доста килограми, мога да ти кажа - никакви диети! Това си е същинско убийство, най-вече за по-малките. А този хранителен режим ще ти докара само проблеми на главата впоследствие.
Иначе много зависи и от килограмите и височината ти. Ако действително имаш нужда да сваляш килограми, можеш да пробваш с ограничение на някои храни , ама не и диети, наистина! Плюс това след тях ако не внимаваш може много бързо да напълнееш пак.
Според мен е важно да не ядеш бързо хранене, да ограничиш сладкото ( а вечер абсолютно никакво), повече плодове и зеленчуци, по-малко пържени храни, да ядеш черен хляб вместо, лека вечеря. Добре си се насочила със спорта. Опитай се да си по-редовна с тичането - резултатите ще са страхотни. Ходи си пеша и това е супер добре. Можеш и да правиш някакви упражнения за крака и корем, в нета има доста.
От личен опит ( а и от опита на мои познати) по-добре да не се захващаш с диети и агресивни методи за сваляне на килограми, в спорта и съобразената храна е истината! Успех, дано да съм помогнала поне мъничко. :)
+ Според мен това е най-правилното мнение дотук :)

nocoment
07-16-2011, 14:58
Тоя препечен хляб за кво ти е сутрин?
Яж плод или кисело мляко :)
Ако ядеш зеленчуци не виждам защо трябва да ги ограничаваш.
А знаеш, че закуската е най - важна. Трябва да е богата, за да те държи до обед в тея жеги.

+1 .. ако искаш да отслабнеш най-добре премахни хляба :)

Rebirthing
07-16-2011, 18:52
Ъъъ, този режим според мен е чист глад. Дали ще проработи ? Може би да, но после ще си върнеш килограмите двойно.

Препоръчвам ти сутрин да ядеш плодове, може само един плод, а може и да си направиш плодова салата. В този сезон си е самоубийствено да ядеш неква филийка хляб за закуска. Ако не плод, поне мюсли или овесени / пълнозърнести бисквити.

Плодовете и зеленчуците ги яж сурови. Ако под зеленчук обаче имаш предвид краставици и домати, просто забрави. Менюто ти трябва да е разнообразно.

В тази жега не бих ти препоръчала да ядеш животински продукти, но все пак ако изпитваш желания яж пуешко / пилешко, риба, морски дарове и кисело мляко.

Не се ограничавай напълно, яж до 40 гр. ядки на ден или до 40 гр. шоколад.

Не прекалявай със сладко, солено, тестено и забрави за всичко мазно, пържено и опаковано в лъскава опаковка.

За спорта - кардио тренировки 2-3 пъти седмично. Може да пробваш каланетика.