PDA

View Full Version : Проблем с Windows Update



CheAD
07-15-2011, 20:39
Здравейте,наскоро си купих лаптоп HP Pavilion dv7 4010eq с оригинален windows 7.Често се update-ваше допреди около седмица(а не съм правил драстични промени в софтуера,най-много да си сложа 2-3 игри).Сега тази седмица баща ми поиска да провери как се държи компа по отношение на ъпдейтите.Погледна и ми каза,че на неговия компютър когато е изпробвал win7 ultimate пиратска версия се е счупило да ъпдейтва.Та като пуснах въпросните win updates първо не ми ги отвори,после след като рестартирах ми ги отвори,но ми изписа следното при натискане на бутона "Check for updates":Windows Update cannot currently check for updates because the service is not running.You may need to restart your computer."ОК-рестартирах-същата работа.Въпроса ми е какъв е проблема и има ли случайно някакъв начин да се оправи или въобще да се пусне въпросния процес?
PS:За всеки случай пробвах от microsoft да си дръпна това за genuine windows и го преминах.

EDIT:Пуснал съм процеса още при самото регистриране на windows-a,тоест ъпдейтва се автоматично(уж) всеки ден.Сега отидох в контрол панела намерих всички win services намерих и този за ъпдейтването и го рестартирах но нищо не се промени..