PDA

View Full Version : Не мога да разбера ..



gummybear
07-16-2011, 18:08
Има момичета ,които всеки ден в продължение на година-две си третират косата с преса ,но нито им цъфти ,нито нищо..,а пък други две седмици и направо ужас 8-) .. знам ,че зависи от косъма ,но как става тази работа.Аз си слагам едно за предпазване на косата преди изправяне, но няма ефект :? Кажете вашето мнение и дайте съвети :)

babity
07-16-2011, 18:12
Има някакъв момент на привикване на косата. В началото капе много от самите третирания, но с времето просто си свиква на термичната обработка. Колежката ми си изправя косата всеки ден и тя въпреки това никога не цъфти. Аз се изправям два пъти годишно и ходя като разплетена дамаджана само и само да не я третирам термично или с фиксатори и през 3-4 месеца съм цъфнала, готова да връзвам вече. Не, не ти казвам да си гориш косата всеки ден, напротив ако е тънка и мека си я пази много, но е хубаво, че използваш предпазващи продукти и ако не си доволна от тях е редно просто да ги смениш докато си намериш подходящият за теб. Аз лично мога да препоръчам за такава работа флуид за изправяне на Денис. В червено, високо шише. Много по - добре ми се отразява, отколкото кристалите.

gummybear
07-16-2011, 18:21
Има някакъв момент на привикване на косата. В началото капе много от самите третирания, но с времето просто си свиква на термичната обработка. Колежката ми си изправя косата всеки ден и тя въпреки това никога не цъфти. Аз се изправям два пъти годишно и ходя като разплетена дамаджана само и само да не я третирам термично или с фиксатори и през 3-4 месеца съм цъфнала, готова да връзвам вече. Не, не ти казвам да си гориш косата всеки ден, напротив ако е тънка и мека си я пази много, но е хубаво, че използваш предпазващи продукти и ако не си доволна от тях е редно просто да ги смениш докато си намериш подходящият за теб. Аз лично мога да препоръчам за такава работа флуид за изправяне на Денис. В червено, високо шише. Много по - добре ми се отразява, отколкото кристалите.
Аз например моята коса я третирах около 3-4 месеца не всеки ден и сега е направо ужас.. за това сега лятото я оставям да се възcтанови постригах я ,но скоро пак ще се добера до пресата ,защото я обичам 8-) страх ме е да не ми окапе съвсем косата :?

darrie
07-16-2011, 18:23
Оффф.. Колко пъти съм си го мислила и съм се ядосвала.. ](*,)

Minerva
07-16-2011, 18:36
Най-вече си е до коса, но и до продуктите, които използваш - не само термозащитното, което трябва да е много добро, но и шампоана и маската. За мене в този случай показателна е цената.
Другото е ,че и пресата ти трябва да е хубава. Като знаеш, че ще я използваш често е нормално да инвестираш повече в нея - керамична, с покритие, йонизираща...
Ако проблема е, че ти капе косата, а не, че е суха и като метла, най-вероятно виновника не е самата преса. Въпреки това е добре да я спреш и да помислиш за лечение.

blueberryyy
07-16-2011, 18:46
Нали се сещате за тези клипчетата в ютуб, в които са показани разни прически и т.н., момичетата там винаги са с идеално изправени/накъдрени коси, а в същото време супер здрави и бляскави... Гледала съм клипчета, в които казват какви шампоани, маски, предпазни продукти и т.н. използват, обаче никъде в България не съм ги срещала... Та, идеята ми е, че до голяма степен зависи как се грижиш за косата си. Аз по едно време супер много се бях пристрастила към пресата, направо ако не бях изправена пощурявах, не можех да се гледам, обаче след последното ми подстригване нещо ме мързеше да се изправям и не съм го правила от 1-2 месеца, свикнах си вече... В тази жега не мога да вися 3 часа, стараейки се с пресата..

Goddess
07-16-2011, 20:18
Аз какво да кажа, като в продължение на 4 години я третирам буквално всеки ден с преси - изправяне+вафлички. Не ми капе, но цъфти, макар и не много. (като се има предвид на какво е подложена)