PDA

View Full Version : Програма за клипчета + още нещо



fiama
07-16-2011, 20:54
Здравейте! Някой може ли да ми препоръча сравнително лесна за работа програма за правене на клипчета? Идеята ми е да направя някакво клипче, ако мога така да го нарека от мои и на приятеля ми снимки на любима музика. Отделно искам и програма за правене на обложка за диск - също лесна за работа :) и да ви питам - тези обложки къде могат да се разпечатат - във фотостудия ли, или в някой ксерокс? Питам понеже май са специфичен формат хартия и не знам дали навсякъде може... Ако някой е запознат с тези неща, ще съм благодарна ако сподели с мен :)

LadyDi
07-16-2011, 21:44
За правене на клипчета ползвам Corel VideoStudio Pro X3 (бившето ULead VideoStudio) - много лесна програма, с удобен интерфейс. Има супер ефекти за транзишън и движение на снимките. Освен това, по същия начин може да се прави и клип от различни клипчета. Много съм доволна. + това я има в замунда.

За обложки обаче не знам.

citylan
07-16-2011, 21:47
Недей го лъжи ;) Има много по добри

LadyDi
07-16-2011, 21:49
Сигурно. Но аз ползвам тази и съм си супер доволна.

fiama
07-17-2011, 08:15
Мерси, LadyDi, ще сваля и разгледам програмата. Ако някой има идея и за принтенето на обложката, ще съм много благодарна :)

VampireGirl95
07-18-2011, 21:45
Щом искаш нещо лесно - Proshow Producer е за теб !

SillySick
07-19-2011, 12:23
Не съм голям специалист, аз използвам Sony Vegas, ако ти трябва такъв тип програма, има доста възможности и не е толкова трудна :)

VampireGirl95
07-19-2011, 12:35
Не съм голям специалист, аз използвам Sony Vegas, ако ти трябва такъв тип програма, има доста възможности и не е толкова трудна :)

И аз я ползвам, но докато и разбереш всички екстри, има много време да учиш.Така, че недей я предлага нея.На мен ми отне 2 години за да се науча как се ползва.