PDA

View Full Version : Може ли човек сам да си бае?



ShtrudeL
07-17-2011, 00:13
Предупреждавам, че темата е за хора, на които им е интересно и няма нужда от коментари изпълнени със злоба и недоверие!

Естествено, че може. Думите, които се произнасят като заклинания, служат само като катализатор, който улеснява процеса на материализиране на енергията, нищо повече. Същият ефект можете да постигнете, като освободите съзнанието си от мислите на съпротивление по време на процедурата, което става много лесно - като гледате в пламъка на горяща свещ. Това пък прави восъколеенето най-подходящия метод за самолечение при такива случаи.

http://www.zdrave-bg.eu/images/Taina_Baia4ki_2.png

Запалете фитила на една дебела свещ. Пригответе си една купа със студена вода. Седнете някъде удобно, където никой няма да ви безпокои. Обгърнете свещта с две ръце и се вгледайте в пламъка. Започнете да визуализирата ситуацията, която е предизвикала страх у вас. Представете си всичко в детайли, до най-малките подробности. Почувствайте го с всичките си сетива. През цялото време не отделяйте поглед от пламъка на свещта. Така ще ангажирате вниманието си с този образ и няма да му позволите да се разсейва. След петнадесетина минути, в кулминацията на вашето изживяване на страховата ситуация, излейте разтопения восък в купата със студената вода. Сега разгледайте внимателно получената фигура. Това е материализирания образ на вашия страх. Облекчението ще дойде съвсем скоро. Бъдете сигурни в това!

Не забравяйте да увиете фигурката в хартия, да я сложите под възглавницата, да спите три нощи върху нея и после да я заровите в земята или да я хвърлите в течаща вода.

http://www.zdrave-bg.eu/images/Taina_Baia4ki_3.png

Пациентът от демонстрирания случай съобщава за силен страх от медицински манипулации (поставяне на инжекции, шевове на рани). Този страх произхожда още от ранното детство и досега изпълва човека с ужас. Символиката на посочените фигури показва пълно съответствие с изживяванията на пациента. Останалите части от фигурата също демонстрират трайни мисловни модели от психическия живот на човека, чиято точна интерпретация е възможна само при обсъждане и анализ със самия пациент.



Водата играе много съществена роля при баенето. Леенето на олово и восък се извършва в съд с вода. Водните молекули осигуряват средата, в която течното вещество (метал, восък) се втвърдява и придобива формата на плътна фигура. При този процес водата играе ролята на посредник между един нематериален субстрат (емоцията страх) и неговата материална форма. Водните молекули поемат информацията от зоната на душевните преживявания, за да я прехвърлят и предадат на материята. Като преносител при целия този процес, водата в съда запазва информационната структура на образите (водните молекули имат способността да се подреждат в т.нар. клъстери, които представляват материалния субстрат на паметта на водата). Процедурата при баене включва и отпиване на глътка от тази вода. Понякога баячките наливат от нея в някакъв съд и дават на човека да отпива три дни от нея и след това да я излее, заедно с изхвърлянето на оловото (восъка).

Всичко това удивително напомня за начина на лечение, който се използва от хомеопатията.

Rebirthing
07-17-2011, 10:52
Благодаря много ! На мен само са ми леели куршум, но сега ще пробвам сама със свещ. Само където имам един въпрос, запалената свещ как я "изливаме" във водата ? Както си я държим просто я слагаме докато гори или първо изгасяме пламъка, а после я потапяме :D ?

ShtrudeL
07-17-2011, 11:19
Мисля, че просто я накланяш над съда, за да се излее разтопеното...

Rebirthing
07-17-2011, 11:41
Ще пробвам, но първо да си намеря свещ ;д.
Аз съм малко зле в интерпретирането на подобни неща (така и не успях да видя глава, тяло и крака във фигурата), но да видим какво ще ми излезе.