PDA

View Full Version : Шансове за работа в чужбина със специалност АЕ Филология



make_you_mine
07-17-2011, 07:09
Здравейте, след 2 години завършвам специалност Английска филология в България и бих искала да знам какви шансове за развитие (за работа имам предвид) имам в държави, членки на Европейския Съюз. Вторият ми чужд език е испански, а съм учила и немски.

slicky
07-17-2011, 07:37
Учител,преводачка,екскурзо водка с това може да се занимаваш.Не е лошо и да научих 3-тия език перфектнно,така ще ти се отворят още повече възможности.

Gwendoline
07-17-2011, 07:41
екскурзовод забрави, това не е ей така да се хванеш и да прочетеш пет реда... моя позната учи туризъм в чужбина и работи като екскурзоводка в момента и учеха само история, държавните и изпити бяха по история.. представи си някой те пита нещо и ти не знаеш какво да кажеш, трябва на сън като те бутнат да знаеш историята на дадената страна..

с английска филология 1во, че не ни признават дипломите почти никъде и второ по-скоро ще си намериш работа извън специалността... гледане на деца, помощник и т.н.

gofeto917
07-17-2011, 08:12
Магистратура в чужбина, това е най-добрия вариант, иначе не признават дипломите и за тези езици трябва да имаш сертификати, ако имаш, добре, ако не, по-добре се замисли да си извадиш.