PDA

View Full Version : Нещо интересно :)



Concussion
07-17-2011, 17:25
Следният текст по-долу е всъщност въпрос даден на изпита по химия във Вашингтонския университет. Отговорът на един от студентите бил толкова „професионален“ че професорът го споделил с колегите си чрез Интернет, благодарение на което го четем и ние.

Допълнителен въпрос: Адът екзотермичен (отделя топлина) ли е или е ендотермичен (поема топлина)?

Повечето студенти написали отговор съгласно вярванията си, използвайки правилото на Бойл – газовете се охлаждат при разширяване и се нагряват при свиване.
Един от студентите обаче написал следното:

Първо, трябва да знаем как масата на Ада се изменя във времето.
Следователно трябва да знаем скоростта с която душите влизат в Ада и респективно излизат оттам. Мисля, че с достатъчна точност можем да предположим, че след като една душа попадне в Ада, тя не може да го напусне. Следователно напускащи Ада души няма.

По въпроса колко души влизат в Ада, нека да разгледаме различните религии съществуващи в днешния свят. Почти всички религии твърдят, че ако не си техен последовател, ще попаднеш в Ада. След като религиите са повече от една и никой не принадлежи на повече от една религия, можем да приемем, че всички души ще попаднат в Ада.

При сегашните данни за раждаемост и смъртност, може да се очаква броят на душите в Ада да нараства експоненциално. Да разгледаме скоростта на изменение на обема на Ада, тъй като закона на Бойл твърди, че за да се запазят температурата и налягането в него, обемът му трябва да нараства пропорционално на нарастването броя на душите там.

Оттук произтичат две възможности:

1. Ако Адът се разширява по-бавно отколкото душите постъпват в него, тогава температурата и налягането ще нарастват докато вратите му не издържат и целия Ад се изсипе на Земята (until all Hell breaks loose).

2. Ако Адът се разширява по бързо от нарастването броя на душите в него, тогава температурата и налягането ще спадат докато той замръзне.
И така, какво ще се случи?

Ако приемем за верен постулата, формулиран от приятелката ми Тереза, че „по-скоро Адът ще замръзне отколкото аз да спя с теб“ и като вземем предвид факта, че миналата нощ спах с нея, тогава 2 трябва да е вярно, и тогава Адът е екзотермичен и вече е замръзнал. Крайният резултат от тази теория е, че щом Адът е замръзнал, то той не приема повече души и следователно не функционира… оставяйки само Рая и по такъв начин доказвайки съществуването на Светия Дух, което обяснява защо миналата нощ Тереза през цялото време викаше „О, боже!“.

Източник: http://vicove.gbg.bg/

gandalfepi4
07-17-2011, 17:47
ох, триста гвоздея и папагал, това за стотен път се пуска вече :D

Concussion
07-17-2011, 18:57
ГолЕм съм заплес :lol:
Извинявам се, не бях срещала такава тема досега и ми се искаше да го споделя. :-D

gandalfepi4
07-17-2011, 19:07
за к'во се извиняваш, то и аз репостнах същото нещо :D

TheMightyNadenica
07-17-2011, 19:13
Просто ученика е хитрец...и пич!
Което ме подсеща за един личен пример...по литература цяла годин спа и въобще не слушам...понякога когато не мога да заспя си пиша домашното по други предмети или чета вестник...не само защото даскалицата е под всякаква критика, а и защото предмета е глупав и манипулиращ...та...всички учат усилено(зубкат по скоро) и внимават...и идва класното. Уж най-каймакът на класа по литература...изкараха все 5тици, а аз спейки си изкарах спокойно и аз 5тичка...без да барам дори и раницата! На тъпи въпрости почваш да се правиш, че си от Голямото Добрутро, и повтаряш - "възвишенте идеали", "автора казал"...за положителния герой - "той е пич", за отрицателния - "циганин си е"...и тн...
Както се казва - С неговите камъни, по неговата глава!

ZipFail
07-17-2011, 20:28
Направо си за нобелова награда.

Auriss
07-17-2011, 20:57
:lol: :lol: :lol:

TheMightyNadenica
07-18-2011, 01:44
Направо си за нобелова награда.

Знам! Мисля да се провъзглася сам!

commando1
08-08-2011, 22:25
Ученикът написал текста е обладан от Сатаната. Той е неверник и дяволопокллоник.

ScarlettS
08-08-2011, 22:31
Охх престани с глупостите, разбрахме, че тролваш :D

TheMightyNadenica
08-09-2011, 00:11
Ученикът написал текста е обладан от Сатаната. Той е неверник и дяволопокллоник.

На наркотици или на гъби си...?

commando1
08-12-2011, 14:49
Ученикът написал текста е обладан от Сатаната. Той е неверник и дяволопокллоник.

На наркотици или на гъби си...?

На християнска вяра съм пич! :wink:

TheMightyNadenica
08-12-2011, 15:09
Ученикът написал текста е обладан от Сатаната. Той е неверник и дяволопокллоник.

На наркотици или на гъби си...?

На християнска вяра съм пич! :wink:

Значи трева...Сигурно и Джийзъса ти говори...

commando1
08-12-2011, 15:15
Иисус Христос говори на всички християни посредством Библията.

TheMightyNadenica
08-12-2011, 15:22
Иисус Христос говори на всички християни посредством Библията.

Библията не е написана от него!
А защо се вписват само 4 евангилиета...? А не всички останали? Да се види истината! Страх и жалкарство...само това ще напиша!

commando1
08-12-2011, 15:45
Иисус Христос говори на всички християни посредством Библията.

Библията не е написана от него!
А защо се вписват само 4 евангилиета...? А не всички останали? Да се види истината! Страх и жалкарство...само това ще напиша!

Не се нервирай,виждам че съм те направил за смях. Ако искаш да престана да те унижавам,че ми стана жал за изгубеното ти достойнство. :D :D :D :D

playy
08-12-2011, 16:08
Командец,усещам нотка на подигравка в твоите коментари?Ооооо,ще гориш в Ада пич,току що съгреши. 8)

TheMightyNadenica
08-12-2011, 17:00
Иисус Христос говори на всички християни посредством Библията.

Библията не е написана от него!
А защо се вписват само 4 евангилиета...? А не всички останали? Да се види истината! Страх и жалкарство...само това ще напиша!

Не се нервирай,виждам че съм те направил за смях. Ако искаш да престана да те унижавам,че ми стана жал за изгубеното ти достойнство. :D :D :D :D

Ооо не човек...ти направо ме затапи...както когато антилопа затапва устата на гепард...

commando1
08-12-2011, 17:42
Иисус Христос говори на всички християни посредством Библията.

Библията не е написана от него!
А защо се вписват само 4 евангилиета...? А не всички останали? Да се види истината! Страх и жалкарство...само това ще напиша!

Не се нервирай,виждам че съм те направил за смях. Ако искаш да престана да те унижавам,че ми стана жал за изгубеното ти достойнство. :D :D :D :D

Кой си направил за смях, бе, ти само себе си унижаваш. Смотльо.
Никой не мисли така! За твое съжаление! 8)

Concussion
08-12-2011, 17:46
С това държание напълно се противопоставяш на онези библейски цитати които постваш във форума. :?

commando1
08-12-2011, 17:52
С това държание напълно се противопоставяш на онези библейски цитати които постваш във форума. :?

С това мое държание не само че осмивам вашите глупости (християните се надсмиват над човешката глупост) ами и спазвам напълно библейските норми. Не случайно Св. Йоан Асирийски е казал на смирените си ученици: "Братя длъжни сме да покажем невежеството на неверниците като ги надсмеем". Тоест надсмиването си е напълно в реда на нещата. Ти покажи някой библейски цитат или Християнска книга където надсмиването над светската глупост да е грехота? Май не може а? 8)

Concussion
08-12-2011, 17:57
С това държание напълно се противопоставяш на онези библейски цитати които постваш във форума. :?

(християните се надсмиват над човешката глупост)

Покажи ми къде в Библията се твърди подобно нещо!

commando1
08-12-2011, 18:02
С това държание напълно се противопоставяш на онези библейски цитати които постваш във форума. :?

(християните се надсмиват над човешката глупост)

Покажи ми къде в Библията се твърди подобно нещо!
Притчи Соломонови. Суета на суетите.
Това достатъчно ясно и красноречиво ли е? 8)