PDA

View Full Version : Лещи и плуване



ledenakrasota
07-18-2011, 10:20
Здравейте! Тъй като имам висок диоптер и не виждам добре ми се налага да нося лещи и на морето- във водата и на плажа. Не мога да плувам и все още се уча! И проблема ми е, че все ме е страх да си потопя главата под водат дори и на басейна. :)

Вие носите ли лещи и с какъв диоптер сте? Как се оправяте и дали ви падат във водата лещите или не пречи?

Аз съм -6,75 и -5,35, с астигматизъм. :)

Jessica9310
07-18-2011, 11:15
Здравей ! Аз също нося лещи,но имам по-малък диоптър и се оправям и без тях ! А и нямам други проблеми,просто късогледство ... чувала съм,че не е хубаво лещите да са в контакт с вода защото дори и да не паднат се нараняват ,да не говориме и ако ти влезне пясък в очите на плажа :( ако поне малко можеш да се оправяш без лещите по-добре ходи на плаж без тях :-) :-)

Josefinne
07-18-2011, 11:20
Абе, как ще й влезе пясък в очите ? Колкото без лещи на някой му влиза пясък в очите, толкова и с тях. Това наистина е много голям дьоптер, майка ми беше с такъв и едвам виждаше върха на носа си. Не съм компетентна по въпроса с лещите обаче :(

ledenakrasota
07-18-2011, 11:35
Мерси за отговорите!
Пясък като ми влезе под лещата е ужасно наистина и хлора в басейните и солта от морето дразнят окото! Решена съм да използвам водни очила!
Разбрах, че доста хора като си топят очите и си ги затварят. Само, ако си ги отворят под водата става зле. :)

blueberryyy
07-18-2011, 12:45
Никога не съм носила лещи и нямам никакъв опит, но помня, че веднъж една приятелка влезе във водата с лещи, защото беше забравила да ги махне и изгуби едната... тоест, май не е много добре да се къпеш с тях :-o

wonderwall
07-18-2011, 19:52
Единствената особеност е,че не можеш да си отваряш очите под водата,докато си с тях.Иначе нямам проблем с тях,когато съм на плажа

the_best_f
07-23-2011, 22:27
Никакъв проблем не ми е да ги нося на плажа и да си плувам с тях - само не трябва да си отварям очите под водата, за да не паднат лещите. Пробвах с очила за подводно виждане и ефектът е чудесен - виждаш си всичко под водата и съответно лещите няма как да паднат, защото не влизат в досег с нея. По принцип не е хубаво да се носят лещи на плажа, но с такъв голям диоптър едва ли виждаш добре. Казвам го от личен опит, защото и моят диоптър не е малък, но с лещи ми е много по-удобно, отколкото с очила.

LoveHurT
07-24-2011, 02:06
е ти като те плисне вода или си под водата си затваряш очите,
иначе аз и вкъщи като се къпя не ги свалям винаги, ако нещо стане мигаш леко да се наместят или леко с пръст и това е.