PDA

View Full Version : Най-добрия ми приятел...



sladkabebova
07-18-2011, 11:45
...усещам,че има чувства към мен.Държи се много различно от преди.Постоянно ми звъни да се виждаме и когато се видим той ме разпитва какво става с момчето,което харсвам и когато му кажа,че не върви между нас,виждам,че очите му грейват.Постоянно в скайп ми прави комплименти и ми праща от онези сърца(емотиконките).
Аз го чувствам като брат.Всичко си му споделям и разчитам на него.Той винаги ми е указвал голяма подкрепа.Искам да го накарам да разбере,че го чувствам само като приятел,но без да го нараня защото наистина държа на него.

wonderwall
07-18-2011, 12:59
Не прави грешката да го заблуждаваш.Щом нямаш чувства към него,дръж се поне като най-добрата му приятелка и му кажи истината.

nepowtorima
07-18-2011, 13:04
Ето заради това не обичам приятелството между момче и момиче.. т.е. някоя да е с някой най-добър приятел. тъй като един от двамата се влюбва в другия..
Няма такова животно като "не нараняването". .. просто продължи да се държиш така както и сега.

DeviL_AsS
07-18-2011, 13:34
Не му давай напразни надежди,а му кажи истината-че го харесваш само като приятел.Ще го заболи,но няма смисъл да го лъжеш и той да си има някакви надежди и да си втълпява неща.

Rebirthing
07-18-2011, 14:03
Питай го директно, няма друг начин. После му кажи, че гледаш на него само като приятел и не му говори за отношенията с гаджето си, особено ако са лоши, така му подхранваш надеждите.

onestar
07-18-2011, 14:18
Друг вариант е да се отдръпнеш малко. Той ще те усети и или ще те попита от какво е провокирана тази твоя реакция (при което ти трябва да му кажеш, че го цениш страшно много, но само като приятел), или ще се усети, че ти си забелязала промяната и ще се опита да те погледне с други очи.

sasha_90
07-18-2011, 17:54
Няма начин да му обясниш,че сте само приятели,без да го нараниш.В такава ситуация причиняването на болка е невъзможно.

rebeccaa
07-18-2011, 18:10
Кажи му просто, че не го приемаш като такъв, така или иначе по какъвто и начин да му го кажеш ще го нараниш..няма начин:).. По добре му кажи всичко директно, няма смисъл от овъртания.

anonymous708973
07-18-2011, 18:26
Ето заради това не обичам приятелството между момче и момиче.. т.е. някоя да е с някой най-добър приятел. тъй като един от двамата се влюбва в другия..
Няма такова животно като "не нараняването". .. просто продължи да се държиш така както и сега.

Когато хората за достатъчно зрели, нещата се преодоляват и приятелството между момче и момиче има много повече предимства от еднополовите приятелства.

Дръж се като най-добрата му приятелка - честно - и му кажи нещата в очите.