PDA

View Full Version : Въпрос за листовки.



venom0706
07-18-2011, 11:50
Днес бях на листовки за шофъорска книжка.Падна ми се 1 подвеждащ въпрос и не съм сигурен за отговора.Ще го кажа накратко:От коя категория спада МПС до 50 кубика и с конструктивна скорост НАД 45 км/ч.А,М или Б?Знам перфектно че мотопедите(М) са до 50 к. и ДО 45 км/ч.Тогава каква категория ще МПС над тази скорост?Отбелязах че е А.Вероятно съм сгрешил,и все пак реших да се допитам до вас.Никъде в правилника не видях към коя категория спадат тези характеристики.

veselski
07-18-2011, 16:16
Категория А е верния отговор :)

Rahona
07-19-2011, 15:17
Мотопоеда вече спада към подкатегория А, заради конструктивната му максимална скорост!

veselski
07-19-2011, 17:15
Какво стана, изкарал ли си?

venom0706
07-22-2011, 16:27
Да.Минах ги.Сега на 28-ми ми е практиката.Понеделник,втор ник и сряда съм на кормуване по 2 часа всеки от 3-те дни,тъй като имам още 6 часа и реших така да си ги разпределя.Много съм притеснен.Имам и 1 въпрос.Не съм ходил на курсовете на БЧК и искам да попитам ще ми трябват ли сега или мога да отида след изпита по практика,докато чакам книжката?(Ако я взема,естествено).Благодар предварително за отговора,пожелайте ми късмет. :)

veselski
07-22-2011, 20:21
Можеш да отидеш и след изпита но не можеш да си подадеш документите в кат без него.

venom0706
07-23-2011, 09:44
Медицинското също се дава с документите,нали?А каква е цената на 6-те часа курсове на БЧК?Плащат ли се също някакви пари като си завлеча после всички документи за книжката в КАТ?(Освен когато искам да ми я направят по бързата процедура)?

mlakniwe2
07-23-2011, 10:42
Мале аз почвам курса в понеделник-дано всичко да мине добре :( няям никва представа от коли и тем подобни и никога не съм карал, но нали за това е курса за да се науча

fwfast
07-23-2011, 10:53
Мале аз почвам курса в понеделник-дано всичко да мине добре :( няям никва представа от коли и тем подобни и никога не съм карал, но нали за това е курса за да се науча

колко пари ти е курса ?

mlakniwe2
07-23-2011, 12:48
Ми 700лв с всичко знам, че има и по-евтини, но инструктора се познава с баща ми и така решихме

veselski
07-23-2011, 17:56
Медицинското също се дава с документите,нали?А каква е цената на 6-те часа курсове на БЧК?Плащат ли се също някакви пари като си завлеча после всички документи за книжката в КАТ?(Освен когато искам да ми я направят по бързата процедура)?
Да, в КАТ ще ти търсят медицинско. За цената на бчк-то немога да ти кажа със сигурност защото аз съм такава паралелка че ми е по евтино(8лв) иначе предполагам че е около 40лв.(може и да бъркам)
После като си подадеш документите в КАТ за обикновена поръчка е 36лв а за бърза е 56лв.(на мен за бърза поръчка ми взеха 56.30лв.)

Tennnnn
07-24-2011, 18:24
Утре ги почвам и аз..
Има ли някои които е карал курсовете при тия - http://www.mobilkurs.com/ , И ако има нека изкаже мнение.

r19
07-24-2011, 20:50
След 1 месец и аз го почвам курса. :-P
По-интересното е ,че вчера покарах учебната кола извънградско.. 8-) :D
БЧК ти е 45лв някъде.

Rivas
07-25-2011, 21:52
1. БЧК - 44 лв. Плаща се по банков път в банка ДСК
2. Издаване на книжка - 54 лв. + 5 лв. банковия превод (Бърза поръчка до 10 дни)
3. Издаване на книжка - 32 лв. + 5 лв. банковия превод (Нормална поръчка до 30 дни)

Необходими документи за подаване в КАТ за книжка:

1. Лична карта.
2. Медицинско.
3. Копие на Свидетелство за завършено Основно или Средно образование.
4. Копие на документа за завършен курс по първа долекарска помощ (БЧК)
5. Картон на водача. (Издава се от школата в която е бил курса ви).
6. Документи за завършен теоретичен курс. (Издава се от школата в която е бил курса ви).
7. Документ за успешно издържан практически курс. (Издава се от школата в която е бил курса ви).

Е това беше моето преди 1 седмица. Сега до 2-3 дена очаквам да ми е готова книжката.

mlakniwe2
07-26-2011, 14:04
1. БЧК - 44 лв. Плаща се по банков път в банка ДСК
2. Издаване на книжка - 54 лв. + 5 лв. банковия превод (Бърза поръчка до 10 дни)
3. Издаване на книжка - 32 лв. + 5 лв. банковия превод (Нормална поръчка до 30 дни)

Необходими документи за подаване в КАТ за книжка:

1. Лична карта.
2. Медицинско.
3. Копие на Свидетелство за завършено Основно или Средно образование.
4. Копие на документа за завършен курс по първа долекарска помощ (БЧК)
5. Картон на водача. (Издава се от школата в която е бил курса ви).
6. Документи за завършен теоретичен курс. (Издава се от школата в която е бил курса ви).
7. Документ за успешно издържан практически курс. (Издава се от школата в която е бил курса ви).

Е това беше моето преди 1 седмица. Сега до 2-3 дена очаквам да ми е готова книжката.

Бахти сложното дето изглежда! Наще настояват да взема книжка, а аз не искам и си няям представа от коли и разни такива, но няма на къде вече съм почнал, ще видим кво ще нпарая, теорията мога да я взема, но кормуването не знам как ще стане, при положение, че не знам дори как се пали колата, абсолютно нищо-камоли да карам :-o не мога да разбера какво толкова ксе кефите като вземите книжка и кола, на мен ми е много по добре да пътувам с автобус или нещо друго, но не и да карам кола, особено във Варна и харча пари за бензин

venom0706
07-27-2011, 19:06
Моментът на истината настъпи.Утре съм на изпита пред ДАИ.Много съм се притеснил,защото четох много теми за ДАИ-джии които късат само за да вземат още пари.Ще ме посъветвате ли нещо?Умирам от нерви.. :(

Tennnnn
07-27-2011, 19:16
Моментът на истината настъпи.Утре съм на изпита пред ДАИ.Много съм се притеснил,защото четох много теми за ДАИ-джии които късат само за да вземат още пари.Ще ме посъветвате ли нещо?Умирам от нерви.. :(

Ми според мен няма кво да ти направат , ако не згрешиш на повече от 5 въпроса .. няма как да те излажат.Та на мен утре ми е 5-тия ден от курсовете и скоро и на мен ми е изпита..и сам казал че просто няма да се притеснявам ..тва е най-важното през целия курс..

venom0706
07-28-2011, 08:52
Скъсаха ме..Заради 1 STOP между храстите който не видях..И то баш накрая,бях карал към 20 мин.Разбрах че"дайчето" бил 1 от злобарите в София и под 200 лв заплащане късал.На всичко отгоре ме заебаха в другия край на София и ме оставиха да си ходя.Толкова много исках да мина и практиката но нямах късмет..

NightGuardian
07-28-2011, 11:13
Кофти е да не познаваш града :D

marin4itu
08-02-2011, 06:44
Скъсаха ме..Заради 1 STOP между храстите който не видях..И то баш накрая,бях карал към 20 мин.Разбрах че"дайчето" бил 1 от злобарите в София и под 200 лв заплащане късал.На всичко отгоре ме заебаха в другия край на София и ме оставиха да си ходя.Толкова много исках да мина и практиката но нямах късмет..

Говорих си с едно семейство от София и те са невероятно учудени как във Варна ме взимат и ме оставят винаги до нас, защото в София не правели така, ами те зарязват на другия край на града.

Nich
08-16-2011, 13:23
Скъсаха ме..Заради 1 STOP между храстите който не видях..И то баш накрая,бях карал към 20 мин.Разбрах че"дайчето" бил 1 от злобарите в София и под 200 лв заплащане късал.На всичко отгоре ме заебаха в другия край на София и ме оставиха да си ходя.Толкова много исках да мина и практиката но нямах късмет..

Говорих си с едно семейство от София и те са невероятно учудени как във Варна ме взимат и ме оставят винаги до нас, защото в София не правели така, ами те зарязват на другия край на града.
мен ме взимат и връщат пред вкъщи

krist4
08-17-2011, 18:29
Бахти сложното дето изглежда! Наще настояват да взема книжка, а аз не искам и си няям представа от коли и разни такива, но няма на къде вече съм почнал, ще видим кво ще нпарая, теорията мога да я взема, но кормуването не знам как ще стане, при положение, че не знам дори как се пали колата, абсолютно нищо-камоли да карам :-o не мога да разбера какво толкова ксе кефите като вземите книжка и кола, на мен ми е много по добре да пътувам с автобус или нещо друго, но не и да карам кола, особено във Варна и харча пари за бензин
Много яко си се прецакал, пич. Един приятел така го накараха техните и само си хвърлиха парите. Аз тогава го предупредих, но той не ме послуша, техните също не обърнаха внимание на това и съжалиха. Всяко нещо, което се прави насила, е обречено на неуспех, от мен да го знаеш. ;)

venom0706
08-24-2011, 04:23
А какво представлява този картон на водача?Не си спомням интруктора да ми е дал нещо такова..

Audiophile
08-24-2011, 17:46
следващата година и аз съм на листовки (Тоест тая 12 клас ще съм) и гадното е че ще са съвсем различни от старите листовки.. иначе на кормуване съм добре 8)


Как така нови? Какво ще представляват тези новите? Има ли някой някаква информация относно това?

victoriassecret1
08-25-2011, 17:19
За да не правя нова тема ще питам направо тук.
Някой, който е минал БЧК-то знае ли дали работят през почивните дни и работното им време, защото трябва да се записвам, а през седмицата нямам възможност?

JagAlskarDig
08-25-2011, 19:40
От 15 септември пускат новите листовки, днес даже и в 1 вестник го прочетох. Моят инструктор каза, че първият месец ще има много скъсани, защото ще им трябва време да се сдобият с новите листовки и открият тънките въпроси, които са нови, подвеждат и т.н. Аз затова другата седмица ще гледам да мина листовките, уча яко, а кормуването ще го приключа към 15-20 другия месец.

venom0706
08-30-2011, 07:58
А можете ли да ми кажете колко е настоящата цена за бърза поръчка за книжката?

Tennnnn
08-30-2011, 10:02
А можете ли да ми кажете колко е настоящата цена за бърза поръчка за книжката?
52 lv

venom0706
08-31-2011, 20:36
А за въпросният картон на водача инструктора ми не ми е казал нищо.Утре отивам да си подам документите и съм приготвил:Удостоверението от БЧК,личната карта,2 снимки,удостоверението за завършено основно образование,медицинското и двете удостоверения за теория и практика.Освен тези единствено трябвало там да кажа номера на протокола,който даяджията написа на дъската преди изпита по практика.Ако съм изпуснал нещо ми кажете,за да не се наложи да ме връщат от КАТ.Мерси предварително :)

venom0706
09-01-2011, 15:16
Готово,днес бях в КАТ,взеха ми всички документи,включително и оригинала от БЧК.Мислех,че поне него ще ми оставят.Дадоха ми 1 жълт лист и малка бележка с датата(13.09),с която разбрах че трябва да отида за да си взема книжката.Направих си бърза поръчка(56 лв.),но защо тогава трябва да чакам чак до 13-ти?

error92
09-02-2011, 01:15
Да..и аз така мислих ама като ми го взеха и... :D ако ще караш курс за друга категория не искат да се явяваш на БЧК повторно, след като си взел Б категория

venom0706
09-02-2011, 05:11
А дали книжката ми ще е готова по-рано от 13-ти?А и както 5 и 6 не се водят работни дни..Можете ли да ми кажете кога горе-долу мога да отида да я взема?

Aniiiii
09-02-2011, 20:27
Понеже виждам че тук се задават доста въпроси, ще попитам и аз нещо, за да не отварям нова тема.

Попринцип живея в чужбина, но лятото докато си бях в Бг, изкарах курсовете. Имах адски много проблеми с дипломата за завършено основно, защото го нямам в България. Опитах се да преведа и легализирам дипломата ми от чужбина но не я приемат!!
Казаха ми че трябва да ходя в МОН и да ми я приравнят към Българска.
Аз обаче успях да си подам документите в КАТ но ми казаха като ходя да си я вземам да отнеса този документ където са ми приравнили дипломата. А аз ще си ходя октомври месец за 10 дни и няма да имам време!
А бе ... тъпа работа. Да изкараш книжка, и да не можеш да си я вземеш...

Та въпроса ми е дали вие като сте си взимали книжките, сте носили дипломата отново или само с лична катра става? Че не мога да разбера дали само ме разиграват или наистина трябва ... :o

r19
09-07-2011, 21:27
Само лична карта .. :smt006
Някой знае ли кога влизат новите листовки??

Tennnnn
09-08-2011, 13:24
Само лична карта .. :smt006
Някой знае ли кога влизат новите листовки??
До 29 септември ще са готови..

mlakniwe2
09-08-2011, 13:48
Аве аз съм на БЧК на 14-ти септ ужас и тая ми каза да отида в 9:45 и продължавало 8 часа и искам да питам има ли почивка например да отидеш да хапнеш? И кво по дяволите ще прая там цели 8 часа :-o аз си взех вътрешния листовки и ся чакам да ми кажат кога ще ми е външният, дано да не хвана новите листовки :(

BlueKnife
09-08-2011, 19:22
^Еми то навсякъде е различно, но да.. има почивки, даже няколко. Иначе кво ще правиш.. еми ще слушаш и запомняш ;д

Aniiiii
09-09-2011, 23:02
Аве аз съм на БЧК на 14-ти септ ужас и тая ми каза да отида в 9:45 и продължавало 8 часа и искам да питам има ли почивка например да отидеш да хапнеш? И кво по дяволите ще прая там цели 8 часа :-o аз си взех вътрешния листовки и ся чакам да ми кажат кога ще ми е външният, дано да не хвана новите листовки :(

:shock: Аз бях на БЧК 2 часа точно.

r19 благодаря! Ще се пробвам така :)

BlueKnife
09-10-2011, 11:49
2??? O.o Аз висях там 6 часа ;d