PDA

View Full Version : Имам нужда от малко помощ...



edinstvenatasisi
07-18-2011, 12:14
Здравейте.Знам че има много такива теми,но и аз реших да попитам.Както знаете на 15 септември е първият учебен ден.Да обаче на мен ми е първия учебен ден в осми клас и съм в друго училище.Много са ми се подигравали и не искам да го преживея отново.Мисълта ми е,че съм висока 1.70 някъде там,а тежа 85-90 килограма.Много съм претенциозна относно яденето защото не мога да ям всичко.Не ям домати,чушки,лук,чесън,патл аджан,бамя,целина,цвекло,ма руля,моркови,кисели краставици,прясно мляко,кисело мляко,айряни,нишестета и т.н.Не пия чай,кафе,нескафе,алкохол и прясно изстискани сокове от някакъв плод защото не обичам така.Особено ако е портокал в никакъв случай.Не ям портокали,мандарини,грейпф рути,пъпеши,лимони,киви,гро зде(горе-долу),сливи,тиква,круши ям само понякога,прасковите не са ми любимите плодове,но ги ям стига да не са голи праскови.Не обичам много зеле,ориз,но майка ми се опитва да ме научи и засега има ефект.Не обичам мазни храни,кожичките по местото даже и жилките.Ако видя ги махам веднага.Не ям месо по което има мазнина.Ако видя такава я махам или ако е прекалено много изобщо не ям месото.Не ям диня на втория ден след като е нарязана.Ям я само първия път.Обичам шоколад и сладолед.Не обичам много карамела или карамелизирана захар и не ям кафява захар.Нямам предпочитания към това какъв вид месо,кайма или салам ще ям.Не обичам хляб който стой повече от 2 дни след отварянето му.Не ям салати.Никакви.Ям краставица но не винаги защото не се вписва понякога.Не ям таратор,нито ориз с нещо или пък гювеч(само понякога).Мусаката я ям без заливката.Обичам грах,боб,леща,зелен боб,пиле с картофи и изобщо всичко картофено без картофената салата и картофеното пюре.Обожавам картофи.От плодовете обичам най-вече банани,ябълки,кайсии,диня,а года,череша,праскови.Не обичам корнфлейкс,но мога да го ям стига да не е натопъне в мляко.Обичам палачинки,но с нищо друго а само с шоколад.Не ям сладко,конфитюри и МЕД В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!Амии...засега е това с храните.Въпроса ми е




мога ли да отслабна поне с 15-20 килограма до 15 септември.Благодаря много. :)

eminemfenka
07-18-2011, 12:18
:shock:

GiveUpBitchie
07-18-2011, 12:21
:shock:

eminemfenka
07-18-2011, 12:24
Започни 90 дневната диета,която е доста лека >> прочети за нея във форума или нета .

Ако пък не РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ + ЗДРАВОСЛОВНА ХРАНА

от прочетеното си вадя извода,че ти си изключила почти всичко полезно?

и тренировки! тренировки!

Упражненията на Сидни Крауфорд
Тае Бо > и двете ги има в замунда
Тичай,разхождай се и последното ти хранене да привършва в 18:00!

Можеш да ги свалиш , ако се напънеш малко ;) с мързел и глад трудно се отслабва :?

marilyn
07-18-2011, 12:27
:shock:

LudotoDevoiche
07-18-2011, 12:29
:shock: :shock: :shock:

Vrogue
07-18-2011, 12:31
:shock:

+++ на 1 вия ред със изброените храни вече бях направила епик фейса. :lol:
Съгласна съм с eminemfenka.

П.п- Не бъди толкова претенциозна ,защото има някой хора ,които и това нямат да ядът.Не си видяла глад ,затова не ядеш толкова храни. (Прозвучах като майка ми.Преди време и аз бях така , но след като помислих осъзнах ,че не бива да съм толкова претенциозна.Радвай се на това ,което имаш , защото както казах някой хора и това нямат. :)

Yankee
07-18-2011, 12:33
Еееее,стига с тея :shock: бе! :? Посъветвайте нещо момичето,вместо излишно да поствате!
По темата:Храни се здравословно,спортувай усилено фитнес,баскетбол,плуване или каквото ти харесва.Най-важното-запомни,че толкова кг. не мога за има-няма 2месеца да изчезнат :) Просто бъди търпелива и постоянна и ще видиш как след време резултатът ще е много по-приятен и постоянен,вместо сега да направиш някоя диета и после килограмите да се върнат :wink: Успех!

Tiin
07-18-2011, 12:38
90 дневната диета май ще е най-добре...

blueberryyy
07-18-2011, 12:40
^ Как точно да се храни здравословно, като тя не яде никакви плодове и зеленчуци?? По това, което разбрах, яде палачинки с шоколад, шоколад, сладолед, картофи... Еми, моето момиче, няма как да стане... Вземи се в ръце и се научи да ядеш полезни храни, не само тези, които са ти вкусни, ограничи ги малко тези претенции и се занимавай здраво със спорт.

Бахти майна :-o

choparkopar
07-18-2011, 12:42
А си мислех, че аз съм претенциозна по отношение на храната :-D
Така като гледам, мисля, че си идеална за веган-щом не обичаш мляко и месо, само това за плодовете и зеленчуците е лошо, но все пак се съсредоточи върху тези, които обичаш колкото и да са малко.Обикновения сладолед може да заместиш с такъв без мляко ( така наречения фруктов), а шоколада с натурален и няма да трябва да се лишаваш от сладко.
Наистина трябва да започнеш да спортуваш, упражненията от рода на тези на Синди дават резултат, а също и дългите разходки са много полезни.
И колкото и кг да свалиш (дори да са под 5) не трябва да се отказваш-това е най-важното.Аз отслабнах с 20 кг за 2 години, като е имало месеци, в които кантара не е мърдал и наистина е трудно, но после сваляш малко по малко и си невероятно щастлива.

Josefinne
07-18-2011, 12:47
Май щеше да е по-лесно да изброиш какво ядеш. Спорт му е майката щом си толкова претенциозна на храна.

anonymous708973
07-18-2011, 12:51
Ква 90-дневна бълнувате, като тя не яде почти никакви плодове и зеленчуци?

Маце, нещо си вирнала нослето май. Това не ядяла, онова не ядяла. Разбирам да са 1-2 неща, ама когато се нуждаеш от 500 думи, за да обясниш какво не ядеш, има нещо сбъркано май.

Месо със салата, плодове, много течности и малко въглехидрати + спорт.

Това е.

Ако щеш.

Rebirthing
07-18-2011, 13:24
Извинявай, но ти някога опитвала ли си храните които НЕ харесваш ?!
И как искаш да отслабнеш след като не ядеш едни от най-здравословните храни ?
Оставам с впечатлението, че това което ядеш са месо, картофи, шоколад, палачинки и сладолед. Е как искаш да отслабнеш тогава ?!

Впрочем написала си, че не ядеш нишестета, но пък обожаваш картофи, което си е едно голямо противоречие. Картофите са нишестена храна.

Като цяло ми звучиш като няква малка лигла "не ям това, не ям онова" . Аз ако съм на мястото на родителите ти гладна ще те оставя, пък после и цървулите ще си изядеш.

П.П - тези които четат да ме извиняват за грубия тон.

Priceless
07-18-2011, 14:19
Разстоянието между "не ям" и изброените храни е epic. Някак си ни подготвя 8-)
Иначе .. я, изброй какво ОБИЧАШ да ядеш. По-лесно ще ни е да ти помогнем 8-)

marilyn
07-18-2011, 14:21
Ако човек е на диета и наистина иска да си постигне целта, трябва да се примири, че има и храни, които мрази, но се налага да яде. В крайна сметка, ако не искаш да отслабваш, яж си квото ти е кеф...

koni
07-18-2011, 15:59
Явно освен съвети имаш нужда и от помощ от специалист. Потърси квалифициран човек за съвети и вероятно антицелулитни процедури. Виж какво можеш да спортуваш. Ако си от София мога да ти дам координати на място от което съм доволна, но трябва упоритост иначе само ще си говорим за проблема.

Vrogue
07-18-2011, 16:05
Прижали се в името на тялото си! 8-) Нищо няма да ти стане ако ядеш това ,което не харесваш! Аз трябваше на ден да ям по 2 купи сварен ориз без нищо е така само БЕШЕ УЖАСЕН ,НО го ядох! Няма да умреш от малко различна храна!ПРОСТО ОРГАНИЗМА ТИ Е СВИКНАЛ НА ЕДНО И СЪЩО ЯЖ И ЩЕ ВИДИШ КАК ЩЕ СВИКНЕШ НА НЯКОИ ХРАНИ ,КОИТО ПРЕДИ НЕ СА ТИ ХАРЕСВАЛИ!

Melanie
07-18-2011, 16:09
Яж си само шоколад и сладолед, без никакви плодове и зеленчуци и си стой дебела.Аман..

JustForFun
07-18-2011, 20:34
Да беше написала какво ядеш, пак по-малко текст щеше да бъде. Виж , проблема е ,че ти не харесваш почти никакви плодове и зеленчуци, а харесваш само месо и сладки неща. Харесваш корнфлейкс, но ако не е потопен в мляко?!?! Ами той така е малко безвкусен и твърд. Опитай го с топло мляко и изчакай малко, докато омекне. Тогава е страхотен и няма как да не ти хареса. Много си претенциозна относно храна. Не ядеш диня след 2 ден?!? Ами ако ти дам такава , но ти не знаеш , дали изобщо ще забележиш разликата??? Същото се отнася и за хляба. Не мисли толкова какво ще ядеш. Лятото е сезонът на плодовете. Пъпешите са страхотни, както нектарините и малините. Може да си правиш плодови салати и шейкове (лесно е) Мисля, че главният ти проблем е, че не си яла достатъчно от плодовете, за да прецениш харесват ли ти или не. И аз преди не харесвах някой неща, но като започнах да ги ям по-често, наистина ми харесаха!

ri41
07-18-2011, 22:03
извинявай ама ти луда ли си, или да искаш да отслабнеш а не ядеш диетични неща, а обичаш шоколад и сладолед- не те разбирам