PDA

View Full Version : Oсвен лична карта ?



Marseille
07-18-2011, 17:47
Здравейте във петък ми предстой пътуване до Испания със самолет. Нямам 18 години, на 17 съм. Та освен лична карта трябва ли някакъв друг документ ? Преди няколко дни ми казаха че трябвало и пълномощно, но от кой родите ? Понеже мойте родители са разведени на мен настойник е майка ми. А тя е в Испания и ще ме посреща на летището. Някой който е под 18 и е пътувал сам със самолет до Испания или друга държава членка на ЕС, нека сподели какво трябва. :)

windowlicker
07-19-2011, 03:45
http://www.embassy-bulgaria.nl/pages/consular/bg/files/Bul-13-Deca.htm

Ето това намерих. Не съм запозната дали е по-различно ако майка ти има пълно попечителство, но те съветвам да се обърнеш към посолството например.

Daisy11
07-19-2011, 09:35
трябва ти пълномощно и от двамата и копие от акта ти за раждане

AngliskiqtKostumar
09-09-2011, 14:30
Здравейте във петък ми предстой пътуване до Испания със самолет. Нямам 18 години, на 17 съм. Та освен лична карта трябва ли някакъв друг документ ? Преди няколко дни ми казаха че трябвало и пълномощно, но от кой родите ? Понеже мойте родители са разведени на мен настойник е майка ми. А тя е в Испания и ще ме посреща на летището. Някой който е под 18 и е пътувал сам със самолет до Испания или друга държава членка на ЕС, нека сподели какво трябва. :)
Трябва ти пълномощно от родителите и акт за раждаме , въпреки че не е сигорно че ще го искат.

Aniiiii
09-16-2011, 13:30
Както казаха - пълномощно и от ДВАМАТА родители, няма значение че майка ти ти е настойник.

На мен когато пътувах с пълномощни, не ми е трябвал акт за раждане.