PDA

View Full Version : Проблем с компютъра



Bebee66
07-18-2011, 19:09
Миналата седмица компа ми запецна и го ударих леко... И екрана стана черен и не щеше да се изключи....и се наложи направо от щепсела. После го включих,но екрана си остана черен и пак не щеше да се изключи от копчетo..монитора също не ще да бачка. Закарах компа да ми го оправят, обясних им проблема и днеска ходих да си го взема.казаха,че нямало никакъв проблем,бачкал си идеално(само профилактика ми направили) иначе всичко си било нормално...изглежда само при мен не е,щото проблема,който описах по горе не се е оправил... Уффф някакви идеи иот къде идва проблема и как да се справя с него?

luda4et0o
07-18-2011, 19:39
ти не си ударил/а монитора а кутията защо пък си закарала монитора на сервиз трябва да закараш компютъра

Bebee66
07-18-2011, 20:45
Нее не, не съм закарала монитора,а компютъра. Дали е възможно монитора да се е скапал и от там да идва проблема? Хората казаха,че су бачка нормално,а при мен не ще...
П.С. пиша от тела

DaRkS7eP
07-18-2011, 21:06
Погледни отзад захранващия кабел на монитора и го вкарай плътно.Много пъти не ми се е вкючвал монитора заради захранващия кабел.Но по това което ти описваш мисля че е видеокартата но ти казваш че от сервиза са ти казали че всичко си работи :-o

Marseille
07-18-2011, 21:17
Xaxa на мен така ми беше също. Беше ми изгоряло дъното. Включвах компютъра и екрана седи черен, а след това не можеше да се изключи от копчето. Според мен ново дъно :(

RadioMan
07-18-2011, 21:38
Ако се довиряваш на сервиза трябва да фалираш те може и да ти кажат че дъното е сзгоряло :lol:

JDeel
07-19-2011, 07:24
От удар може да се получи разместване, например на видеокартата. Вътре в компютъра тя е пъхната в слот на дънната платка. Дори като цяло хардуера на всеки компютър се състои от отделни модули, свързани с такива връзки "едното се вкарва в другото".

За видеокарта, за звукова карта, за харддиск... за всички тези неща ми се е случвало да "откажат" и след като ги извадя от слота им и пак и вкарам - да си тръгнат отново без проблеми.

Ако един монитор е изгорял, то той няма отношение към копчето за пускане на компютъра => монитора ти е наред.

badsector
07-19-2011, 12:34
Като го включиш развърта ли вентилаторите? Издава ли стандартните звуци, че минава POST теста? Както ти казаха провери и кабела на монитора.

Bebee66
07-19-2011, 16:48
Здравейте отново! Преди малко ходих да си взема компютъра.. Там като го включиха всичко си беше наред. Ей сеа като го включих, тръгна най-после, но мишката не щеше. Опитах се да я включа пак, ама спря й да свети...и на всичкото отгоре екрана отново стана черен. И сега пак не може да стартира нитопък да се изключи. Казаха ми, че проблема е или от захранващия кабел или от мишката.. Утре ще ди купя нова, но не мисля,че в нея е проблема..изключох всичко и компа пак не ще да стартира :-x