PDA

View Full Version : Въпрос за шофирането(ситуация)...



Gwendoline
07-18-2011, 21:07
http://i54.tinypic.com/4qg7xz.jpg



Здравейте

Ситуацията е следната, както е показана на картинката...
Аз съм черната кола и излизам от междублокова уличка на път с предимство. Завивам наляво. Има паркирани коли, като докато завивам и минавам покрай червената кола, същевременно синята дава мигач, че потегля, дава леко напред, докато не ме вижда и ме изчаква докато мина.

Изпитващият ми писа нарушение в тази ситуация.

Искам да попитам, ако някой е сигурен да ми каже какво точно ми е нарушението в случая???

Той ми каза, че другата кола се движи на път с предимство и съм му отнела предимството.

Но! Той беше паркирал и мигача не му осигурява предимство?! Докато аз завивам и минавам покрай него (от уличката и него имаше 1 кола разстояние - червената) той в това време дава мигач и тръгва да минава в насрещното - където съм аз. Разбирам да се движеше и аз да му налетя в платното, но той беше паркирал?!

SunSmile
07-18-2011, 21:48
Не си му отнел нищо, ако беше тръгнал да изпреварва и ти завиваше тогава, можеше да е нарушение. Но когато синият не е тръгнал и те е изчакал при това... ти вече си бил на пътя с предимство и е бил длъжен да те изчака!!!

Millionaire
07-18-2011, 21:52
Е то много зависи дали излиза и след това се прибира или само дава мигач да излиза и стои и те чака. На всичкото отгоре ти правиш ляв завой.. Все пак най-вероятно са си търсили причина да скъсат някой, бензина и дизела са скъпи все пак.

Gwendoline
07-18-2011, 22:03
Ами аз се намирам до червената кола, виждам го, че е дал мигач и аз си продължавам, за да освободя лентата, той явно не ме е видял и мърда 10 см напред и ще излиза отзад червената кола, но в тоя момент ме вижда и спира, за да мина аз.

Не знам точно кой е виновника, затова и питам, но по тази логика трябва да спирам и да давам път на всяка паркирана кола! :/

SunSmile
07-18-2011, 22:59
Ама твоето платно за завиване на ляво си е свободно, бе пич! Неговото платно, по което е длъжен да се движи е заето, следователно той трябва да изчака теб и тогава да навлезе в насрещната лента!

Biskfitka
07-18-2011, 23:10
Не съм почнала още курсовете,но от това,което знам,то даже е и логично според мен,ти не си направил никакво нарушение...
SunSmile ти го обясни много добре :)

vankata5555555
07-19-2011, 12:32
Давай 1000 кинта и да ходим да ти вадим книжката :)

asdfgh12
07-19-2011, 12:42
Инструктора кат казва че грешиш значи грешиш :D (даже и да не грешиш )

tuzaro
07-19-2011, 13:18
а скъса ли те на изпита?

Gwendoline
07-19-2011, 13:37
Мда...

но на мен ми каза, че ме е скъсал за едно, а на инструктора после е обяснил, че е за друго :D Майната му, ще се науча да карам по-добре със 4те часа, които ми се полагат сега...

SunSmile
07-19-2011, 14:03
Като си вземеш книжката му напомни да си преговори правилника и му тегли някоя майна 8-)

babity
07-19-2011, 19:37
В нарушение си тогава и само тогава, ако си тръгнал да завиваш след като си го видял, че си прави неговите 10 см напред/настрани. 'Щото тогава наистина отнемаш предимство. 'Щото, колеги, и в двете платна автомобилите са с предимство на главния път. Ако цялата работа е станала чак когато си завил, наистина е за пари.

tuzaro
07-20-2011, 07:50
Мда...

но на мен ми каза, че ме е скъсал за едно, а на инструктора после е обяснил, че е за друго :D Майната му, ще се науча да карам по-добре със 4те часа, които ми се полагат сега...за тва ти е казал че си в нарушение, нали трябва да си измисли нещо за да те скъса

vankata5555555
07-20-2011, 10:05
Нали има камери,защо не оспориш ?

tuzaro
07-20-2011, 11:07
Нали има камери,защо не оспориш ?кво да спори като инструктора винаги може да те скъса...

myNameIsImmortal
07-20-2011, 11:32
E ти вече си на главния път, щом си влязъл на главната улица..
+ това ти си с предимство пред него, защото той ЗАОБИКАЛЯ!
Ако се е движел и е изпреварвал, както казват по-горе да, трябва да изкачакаш, но като е бил спрял и ти си се изтеглил, то той трябва да те изчака да минеш..
Не е имало причина да ти пише наказателни точки!


Някой да ме поправи, ако не е така, ама не е правилно, че при тази ситуация си му взел предимството..
Просто искат повече пари! ..

SunSmile
07-20-2011, 11:36
myNameIsImmortal



Така е, аз съм на същото мнение и го обясних на няколко пъти! Всичко е за парите и да се правят, че отчитат дейност .... и не пускат толкова лесно :x

vankata5555555
07-22-2011, 15:04
Нали има камери,защо не оспориш ?кво да спори като инструктора винаги може да те скъса...
Аз до колкото знам камерите снимат и теб и него и пътя...така,че тези камери са точно за това,да няма пуснати със подкуп или скъсани без причина.Така ли е ?