PDA

View Full Version : Препоръки за амино/протеин - качество и добра цена :D



DownloadVirus
07-18-2011, 20:31
Значи знам,че тук определено има хора,които надушват промоциите :D :D Такам.. Искам един протеин + амино

Мислех да взимам протеин от Англия,ама се отказах като видях,че ги има и тука на сходни цени:

http://krasivitela.com/product/psid/1/pid/3298/name/Nutrisport%2090+%20Protein%20-%205kg

http://power-beauty.com/index.php/suplements/syntha-6-5lb.html

(ако имате по-добри цени дайте да видим :D )

Такам,аминокиселини не знам кви да вземам..До колкото знам на прах са най-добре , защото имат повече аминокиселини заменими/незаменими и са по-скъпички и се равняват на доста от тези на хапчета.

Your turn .. 8-)

Thrombocyte
07-18-2011, 20:53
Защо си купуваш от бг сайт след като си в Гърция?

DownloadVirus
07-18-2011, 21:05
Защо си купуваш от бг сайт след като си в Гърция?

Как ще съм в Гърция ?

Thrombocyte
07-18-2011, 21:27
С такова впечатление бях останал, няма значение. Пробвай в сила или фитнес1, там имаше някви прайсматчове и можеш да свалиш от цената.

DownloadVirus
07-18-2011, 21:35
Аз питах да препоръчаш амино и защо ги препоръчваш , не да ми дадеш някви сайтове..

TodorMarkov
07-18-2011, 22:40
Аз ти препоръчвам да си вземеш на Alternative nutrition - наша марка,която не е никак зле..Не знам,явно биогейм и нутрим като че ли направиха лоша реклама на бг добавките,но като качество и цена алтернатив наистина си заслужав.

DownloadVirus
07-19-2011, 06:42
Тези стават ли ?

http://www.silabg.com/bg/78-OPTIMUM-NUTRITION-BCAA-1000mg-MEGA-SIZE-NEW-400-caps.html

Тва е BCAA за след тренировка,а бих искал за по време на тренировка примерно amino 2222 ?

TodorMarkov
07-19-2011, 06:48
Едни от най-добрите амино,според мене са 2222.BCAA,ако си в период на чистене ги взимай преди тренировка

DownloadVirus
07-19-2011, 06:52
BCCA преди тренировка
Ами след тренировка ? :D

TodorMarkov
07-19-2011, 06:53
Комплексни

DownloadVirus
07-19-2011, 06:57
Намерих пак на оптимум нутритион

http://www.silabg.com/bg/128-OPTIMUM-NUTRITION-SUPERIOR-AMINO-2222-mg--300caps-.html


По принцип хората си ги пият ПО ВРЕМЕ на тренировки амино 2222,ама разбира се най-много течните се пият щото се усвояват по-бързо,а нали тва и искаме по време на трен :D

TodorMarkov
07-19-2011, 07:02
Това е пълна глупост за мене!Освен,че няма да ги усвоиш на момента и ще натовариш организма да ги преработва,няма и да се усвоят добре,тъй като нямаш въглихидрат/захарид,който подпомага отварянето на клетъчната мембрана като по този начин настъпват повече хранителни вещества в нея.Не знам кои са тези хора,взимащи амино по време на тренировка,но със сигурност не са наясно с нещата...

DownloadVirus
07-19-2011, 07:05
Обяснението им е: за да се запълнят "дупките" по време на тренировка вземат амино,които веднага да се усвояват,вярно,че не са модератори и не мога им се доверя,ама все пак

Ето сайта: www.bodybuilding.gr

И какво? Като преди лягане не ям въглехидрат да не взимам ли амино? Ами ако съм на НВД и само сутрин/след трен приемам въглехидрати? Да не взимам амино ли ? :)

TodorMarkov
07-19-2011, 07:10
Казвам ти как се усвоявят по-добре.Какви дупки да запълваш по-време на тренировка?При положение,че предпочитаното гориво е гликоген,по-твойта логика,трябва и въглихидрат да се приема по време на тренировка хах.Целта при състезателен период е да не се стига до разграждане на мускулен белтък,защото гликогена е в ограничена количества.Не знам за какви дупки ми говориш....

DownloadVirus
07-19-2011, 07:35
Казвам ти как се усвоявят по-добре.Какви дупки да запълваш по-време на тренировка?При положение,че предпочитаното гориво е гликоген,по-твойта логика,трябва и въглихидрат да се приема по време на тренировка хах.Целта при състезателен период е да не се стига до разграждане на мускулен белтък,защото гликогена е в ограничена количества.Не знам за какви дупки ми говориш....

За катаболната фаза,ако тренираш 2.5-3 часа сериозни тренировки и то всеки ден..

TodorMarkov
07-19-2011, 07:58
Кой прави такива тренировки в днешно време?Катаболните процеси са неизбежни и както споменах BCAA 30-40мин преди тренировка са идеалния вариант като антикатаболик.Това да приемаш каквито и било хранителни вещества по време на тренировка е безумие.И пак не разбрах какво целиш с тези аминокиселини по време на тренировка,при положение,че дори и течни да са ще се усвоят 30мин някъде след приемането им,пък и комплексните аминокиселини като антикатаболик не може да се сравняват с аминокиселините с разклонена верига.

DownloadVirus
07-19-2011, 08:45
Течните се усвоявали веднага?

Целя да спра катаболният ефект

По време на тренировка нищо ли да не се приема? Дори вода ?

TodorMarkov
07-19-2011, 10:08
Вода не е проблем,но е хубаво наведнъж да се пият по 100-150мл.Течните няма как да се усвояват веднага,една идея по-бързо се усвояват.Щом търсиш антикатаболик ти казах на какво да се спреш,тъй като при изчерпване на сведения до минимум гликоген,аминокиселините с разклонена верига се използват един вид като резервен енергиен източник,спирайки достигането на синтез на мускулен белтък.

DownloadVirus
07-19-2011, 10:14
БЦАА 30-40 мин пред трен. значи , след тренировка - протеин ииии ? БЦАА отново ? + некъв въглехидрат

TodorMarkov
07-19-2011, 12:07
40мин преди тренировка BCAA,след тренировка протеин суроватъчен + бърз въглихидрат + евентуално комплексни аминокиселини (2222 например).