PDA

View Full Version : Пречат ли татуировките на търсенето на работа?



Audiophile
07-19-2011, 00:37
Въпросът е ясен: пречат ли татуировките, когато човек си търси работа? Гледат ли го на криво работодателите и не му ли дават шанс? Как мислите? Ако 'да', защо го правят и какъв е мотивът им? (става въпрос за всякакви татуировки - и рисунки, и големи требъли, и надписи) Случвало ли ви се е подобно нещо? :)

gab4ooo
07-19-2011, 13:42
знаеш ли че миналата година гледах едно предаване в което казаха че за някои работи изобщо не може да имаш татуировки . не че ше те гледат накриво те изобщо няма да те вземат ама кво ти пука праи си кефа :Д

Rahona
07-19-2011, 15:12
Да, татуиоровките пречат за намирането на работа, но все пак зависи каква тя! Ако ще бачкаш в гората може да се татуираш целия, но ако ще работиш на общественно място като например: банка, община, съдебна палата и ей такива държавни професии няма изобщо да те назначат, защото при пускането за молбата за работа, като отидеш после на интервюто ти задават въпроса дали имаш татуировка и дали имаш някакви външни белези!

Edit: Но мисля, че ако татуировката не е на видно място примерно на гърба няма проблем, но не съм сигурен за това!

toretto03
07-19-2011, 20:28
Да бе и аз исках да се пробвам да стан полицай ама ... имам татус и няма как да стане ... нищо то и без това не ми е голям мерак :)

Cap
07-21-2011, 22:31
Еми освен както се каза горе ако работата не е в банка или нещо подобно смятам, че няма да има проблем да имаш, освен ако не е на много видно място :)

Lavender
07-23-2011, 18:05
Въпросът е ясен: пречат ли татуировките, когато човек си търси работа? Гледат ли го на криво работодателите и не му ли дават шанс? Как мислите? Ако 'да', защо го правят и какъв е мотивът им? (става въпрос за всякакви татуировки - и рисунки, и големи требъли, и надписи) Случвало ли ви се е подобно нещо? :)

Гвардейците или по-точно тези които пазят президента нямат право на татуировки,белези,обици даже и на бенги по лицето...Преди е било задължително да са със сини очи и трябва да са високи от 178-182 макс трябва да са 60-70 килограма...:))

Varex
07-24-2011, 10:34
еми да попринцип пречи

wallmart
07-25-2011, 01:15
Не е лесно да си намериш работа, която е обвързана с това да застанеш пред клиента и да му продадеш стока или услуга. Виж за всякакви видове работници те взимат без проблеми. Мене само веднъж са ме проваляли - бях в Япония и исках да работя на кораб (нещо което преди съм правил - зам. шеф на охраната). Там изискванията бяха да съм японец, обаче ме харесаха (биография и теоретична подготовка), затова ме подложиха на допълнителен практически тест. Дотогава бях в официална риза и не забелязваха татусите. Пратиха ме във фитнеса и като ги видяха се развикаха, особено младшият се ядоса много - как съм могъл да ги подведа, че съм бил изряден, не бивало японски служител да плаши пътниците. Бас държа, че си го измислят като оправдание, за да ме очернят пред шефа на комисията.
Не мисля, че татуировките пречат, те са по-скоро повод за да те прогонят с оправдание.

OddBird
08-02-2011, 18:42
На мен ми е много мерак да си направя една отстрани от края на подмишницата до края на гръдния кош (не, че много ще се вижда, ама) и точно тва се чудя и аз.

cicano
08-06-2011, 15:39
Зависи от работата. Ти ако си работодател би ли взел на работа човек с видни татуировки?

marin4itu
08-06-2011, 17:09
Ако може татуировката да се скрие, не е проблем.

DuMbErRr
08-08-2011, 00:01
На 14 съм. Имам татус на лявата ръка и изобщо не ми се мисли за нататък ... :?

Perchem
08-10-2011, 02:34
ако работата включва социални отношения ще се вземат мерки разбира се


На 14 съм. Имам татус на лявата ръка и изобщо не ми се мисли за нататък ... :?

браво, имаш още ~6 години да растеш активно, татуировката ще ти се размаже :}

DoubleDMG
08-10-2011, 04:49
незнам обаче аз не съм си направил само защото искам да стана военен, ако е разрешено да се прави, ще си направя :-D

Verminaard
08-10-2011, 07:25
Е,ако си татуираш свастика на челото,като чичо Чарли - да ще пречи.Но ако,примерно,си татуираш айфеловата кула на члена,това няма да пречи поради факта че клиентите няма да ти гледат хyя...да се надяваме.

DuMbErRr
08-15-2011, 19:20
ако работата включва социални отношения ще се вземат мерки разбира се


На 14 съм. Имам татус на лявата ръка и изобщо не ми се мисли за нататък ... :?

браво, имаш още ~6 години да растеш активно, татуировката ще ти се размаже :}

Интересно ... как ще се размаже като е с масивни бои и е правена с машинка,а не с игла? :lol:

Nich
08-16-2011, 12:56
Да, татуиоровките пречат за намирането на работа, но все пак зависи каква тя! Ако ще бачкаш в гората може да се татуираш целия, но ако ще работиш на общественно място като например: банка, община, съдебна палата и ей такива държавни професии няма изобщо да те назначат, защото при пускането за молбата за работа, като отидеш после на интервюто ти задават въпроса дали имаш татуировка и дали имаш някакви външни белези!

Edit: Но мисля, че ако татуировката не е на видно място примерно на гърба няма проблем, но не съм сигурен за това!

хмм, много ми се искаше след време да си направя татуировка на място, което не се вижда, кво ше стане ако ги излъжа, че нямам? не разсъждавам по принцип, а конкретно в моя случай (аз искам ан ребрата) дали има начин да разберат :-o

Josefinne
08-16-2011, 13:09
Все още си има консервативни хора, които не си падат по татусите и ги смятат за отблъскващи. Дори и шефът да не ти е такъв, той/тя няма да рискува да те сложи на място, където се работи с клиенти, за да не се отблъскват тези клиенти.
Аз лично смятам, че за някаква обикновена работа, а не в националната сигурност , спец-части и т.н. нямат право да те питат имаш ли татуси, какви, къде и т.н. Аз лично намирам това за дискриминация. Така че ако татусът ти е на място, която може да се прикрие или поне не е нон-стоп на видно място ( гръб, крака, врат, плешка... и т.н. доста са) няма да ти бъде проблем да си намериш работа що се отнася до това отношение.

poizN
08-18-2011, 12:50
Ако искаш за си барман или сервитьор няма да те земат ако имаш татуировки по ръцете...

pofek
08-19-2011, 18:00
Наистина зависи от работата,която работиш...

Audiophile
08-22-2011, 12:03
Лоша работа.. става въпрос за ръцете (надписи с малки букви, които почват под лакътя и свършват под дланта) Не са някакви требли или други, които са огромни и фрапиращи, но знам ли.. та тези как ви се струват, за тях също ли ще има проблем?

the_best_f
09-11-2011, 09:58
Толкова да ми е противна тая предубеденост. :? Всеки си има право да бъде такъв, какъвто иска да бъде, и да има татуировки, пиърсинги, etc.
На някои места правят проблеми, ако татуировката е на видно място.

theseveredgarden
09-14-2011, 11:30
Еми освен както се каза горе ако работата не е в банка или нещо подобно смятам, че няма да има проблем да имаш, освен ако не е на много видно място :)

Например на челото. :razz:

Shantia
09-21-2011, 10:33
Много работодатели не биха назначили човек с татуировка. Ако търсиш по - високопоставена работа - абсурд...
Видимите татуировки са пагубни при избора на добра професия, както и лични снимки в интернет, които могат да смажат репутацията на дадена фирма.

theseveredgarden
09-22-2011, 06:37
Между другото подобно отношение към външния вид на един способен човек има (айде да не казвам "само", защото не знам навсякъде другаде как е), но главно в България...

Значи може да си най-добрия, но няма да те назначат, щото имаш елфче на гъза? Ебахти смешковците...

ZloboMiR
09-22-2011, 15:59
Между другото подобно отношение към външния вид на един способен човек има (айде да не казвам "само", защото не знам навсякъде другаде как е), но главно в България...

Значи може да си най-добрия, но няма да те назначат, щото имаш елфче на гъза? Ебахти смешковците...

Да, могат и са в правото си. Речникът ти е показателен. И човекът с проблемите в Япония - не, точно японци не са направили компромис с произхода ти, само за да си измислят извинение. Татуировките са личен избор, но с въображаемите плюсове се приемат реалните минуси. Аз лично не харесвам татуировки и според мен който си прави, в 90% от случаите избива някакви комплекси и не си уважава тялото.

amalita
09-22-2011, 16:08
Пречат особено ако са на много видно място като вратът,лицето,ръцете.... а за работа в офис,банка или някаква държавна ,и дума не може да става за татус .

theseveredgarden
09-22-2011, 17:39
Речникът ти е показателен.
Извинявам се много, какво знаеш ти за речника ми?
:?

Отворко.

ZloboMiR
09-22-2011, 18:45
Речникът ти е показателен.
Извинявам се много, какво знаеш ти за речника ми?
:?

Отворко.
айде, г*з - думата е даже в авто-цензурата на форума, особено е*ахти, смешковци. Засега толкова. И къде точно знаеш как е, че това отношение било САМО в България?
И имам някакво предвуствие, че си под 18. :-D

theseveredgarden
09-25-2011, 17:56
Хаха...може да имаш предчувствие, но явно не си спал на Ванга в доматите.... на 22 съм и съм 4-ти курс в СУ. Нещо, което на теб няма как да ти се случи.. 8-)

Shturrrche88
09-26-2011, 07:05
Между другото подобно отношение към външния вид на един способен човек има (айде да не казвам "само", защото не знам навсякъде другаде как е), но главно в България...

Значи може да си най-добрия, но няма да те назначат, щото имаш елфче на гъза? Ебахти смешковците...

Да, могат и са в правото си. Речникът ти е показателен. И човекът с проблемите в Япония - не, точно японци не са направили компромис с произхода ти, само за да си измислят извинение. Татуировките са личен избор, но с въображаемите плюсове се приемат реалните минуси. Аз лично не харесвам татуировки и според мен който си прави, в 90% от случаите избива някакви комплекси и не си уважава тялото.
Това може да го каже точно човек, който няма грам понятие с идеята на татусите.
Само да те светна, че при интервю за работа, никой не те кара да влезеш чисто гол, за да види дали случайно нямаш някъде татус.
Дори и да е по ръцете, независимо мъж или жена си, винаги има как да се скрият, така че работодателя ти да не разбере, че имаш татус. Ако някой ден го види, на какво основание ще те уволни, ако не е доволен? "Причина за уволнение-татус"...агахахахахахааха
Кефя се, че има хора, дето си баят на изуст...

Cap
09-26-2011, 08:46
Между другото подобно отношение към външния вид на един способен човек има (айде да не казвам "само", защото не знам навсякъде другаде как е), но главно в България...

Значи може да си най-добрия, но няма да те назначат, щото имаш елфче на гъза? Ебахти смешковците...

Да, могат и са в правото си. Речникът ти е показателен. И човекът с проблемите в Япония - не, точно японци не са направили компромис с произхода ти, само за да си измислят извинение. Татуировките са личен избор, но с въображаемите плюсове се приемат реалните минуси. Аз лично не харесвам татуировки и според мен който си прави, в 90% от случаите избива някакви комплекси и не си уважава тялото.
Това може да го каже точно човек, който няма грам понятие с идеята на татусите.
Само да те светна, че при интервю за работа, никой не те кара да влезеш чисто гол, за да види дали случайно нямаш някъде татус.
Дори и да е по ръцете, независимо мъж или жена си, винаги има как да се скрият, така че работодателя ти да не разбере, че имаш татус. Ако някой ден го види, на какво основание ще те уволни, ако не е доволен? "Причина за уволнение-татус"...агахахахахахааха
Кефя се, че има хора, дето си баят на изуст...

Не е точно наизуст, защото на някои места наистина е така ... имам приятелка с малък татус на врата си, която я отрязаха от 2 места. А относно за татусите на ръцете, че имало как да се скрият ----> http://www.google.bg/search?hl=bg&q=tattoo+sleeve&gs_sm=e&gs_upl=503l2485l0l2773l13l13l0l2l2l1l390l3775l2-2.9l12l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1280&bih=923&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi скрий това и после ми се обади.

Shturrrche88
09-26-2011, 09:15
90% от приятелите ми са с ръкави.Всичките работещи, някои са в институции, други в престижни фирми...кво да ти кажа-има ли желание, има и начин.

ZloboMiR
09-26-2011, 09:31
90% от приятелите ми са с ръкави.Всичките работещи, някои са в институции, други в престижни фирми...кво да ти кажа-има ли желание, има и начин.
Обсъждаме целесъобразност, не начин. 90% е много яко да си цял живот с ръкави заради някаква недомислица.
Донякъде разбирам хората, които драскат по стени, даже някои неща са красиви. Но по тялото - не, дори "готини" татуси.
И да, може да те уволнят на основание "неприличен външен вид". А ти ходи доказвай, че при 40 градуса ходиш с дълъг ръкав и са те разкрили с рентген.
Въобще много се радвам хора, които спорят за спорта, аз самият съм такъв. ;)
Може от 100 работодателя един да те отреже, но изводът си остава - пречат.

Shturrrche88
09-26-2011, 11:10
Да бе, ако си нарисувам цялото лице, или места, които в действителност няма как да бъдат прикрити, та да те уволнят, за неприличен външен вид, или изобщо да не те назначат.
Аз не споря за спорта, а кротко си обяснявам, пък ти ако искаш си развивай сам теории.
Аз също не бих си направила ръкави, но на мен не ми харесва идеята да са на моите ръце. А на другите щом си им харесват и не им пречат, кой си "ти", че да обясняваш дали е недомислица, дали е естетически красиво или грозно и прочие (под "ти" не разбирай себе си, а по принцип).
Аз пък искам да си татуирам мемориал на гърба...сигурно ти се струва адски комплексарско, ама като не разбираш, така ще е.

ZloboMiR
09-26-2011, 11:35
Не става въпрос за това. Работодателят ти може да обожава татуировките, може и самият той да е татуиран. Но не е в интерес на бизнеса му да назначава хора с татуировки, понеже влияе на клиентите. Изключение правя за самите студия за татуировки, може би дори за някои заведения с определен стил, в които се вписва (например стилни татуировки за ресторанти с източна кухня). И това не е атомна физика, за да не го разбирам. Не сме длъжни да харесваме еднакви неща. Ако е трябвало да имаш мемориал на гърба, щеше да се родиш татуирана. Това е последният ми коментар в тази тема.

marin4itu
09-26-2011, 11:53
Още един път казвам, ако може да се скрие, не е проблем. Дискутирали сме го в гимназията по един от предметите на цикъла Философия. Точно разговаряхме за интервютата за работа и татуировките. И някой беше споменал, че сервитьори или бармани не взимат, ами аз работих като сервитьорка на Златни пясъци, а имам татос на китката. Обслужвала съм както млади хора, така и възрастни и то чужденци и никой не ми се е възмущавал.

Shturrrche88
09-26-2011, 14:02
Не става въпрос за това. Работодателят ти може да обожава татуировките, може и самият той да е татуиран. Но не е в интерес на бизнеса му да назначава хора с татуировки, понеже влияе на клиентите. Изключение правя за самите студия за татуировки, може би дори за някои заведения с определен стил, в които се вписва (например стилни татуировки за ресторанти с източна кухня). И това не е атомна физика, за да не го разбирам. Не сме длъжни да харесваме еднакви неща. Ако е трябвало да имаш мемориал на гърба, щеше да се родиш татуирана. Това е последният ми коментар в тази тема.
Е, прав си, тя баба ми сигурно е трябвало да почине, преди да се родя, че да имам мемориал на гърба с нея....ти малоумно ли си??? :shock:
Никой не те кара да харесваш татуси, но да обясняваш, че тея, които имат са комплексари е жалка история.
И, повярвай ми-ако ходиш и си навираш ръкавите в очите на клиентите, може и да е проблем за бизнеса.Когато са добре прикрити-не пречат никому...капиш? Или ще си разтягаш още безумни локуми?

anonymous708973
09-26-2011, 18:03
Уф. И мен ме притеснява тоя факт, ама всъщност... аз искам татуировка по продължение на гръбнака, това няма как да се види...

b0bituy
10-07-2011, 01:03
Е,ако си татуираш свастика на челото,като чичо Чарли - да ще пречи.Но ако,примерно,си татуираш айфеловата кула на члена,това няма да пречи поради факта че клиентите няма да ти гледат хyя...да се надяваме.Да не земе да го види шефката, че ще има причина за какво да го уволни. :D


Само да не е шефа, че .... :D :D