PDA

View Full Version : Руси кичури. :)



DiDiChKa
07-19-2011, 07:04
Утре имам час за фризьор и ще си правя кичури. Понеже ми е за първи път може ли някой да ми обясни всичко, колко време отнема? С шапка или с фолио е по-добре? Трябва ли косата да е изкъпана точно преди да ида или е като при боядисването? После с какви шампоани и маски да я поддържам? След колко време израстват? :) Благодаря предварително и се извинявам ако има такава тема но не намерих нищо..

ri41
07-19-2011, 10:06
най-хубаво с фолио, след това ще ти ги матират с шампоан за сивкав ефект, можеш и ти да си купиш такъв и да се матираш у вас периодично, израстват в зависимост от бързината на растежа при твойта коса, първите дни ще ти е суха и изтощена, но после се оправя, вземи си шампоан и балсам за суха и третирана коса и прави домашни маски със зехтин, ако косата ти е мазна не си прави маски и ползвай обикновен шампоан, косата преди кичурите трябва да е измита и нетретирана с балсами, преси, маши, маски и др, в естествен вид, процедурата отнема от 30 мин до час, в зависимост от продуктите на фриз. твоята коса дали с потдава на изрусяване, при мен използваха продукти на лореал и косата ми пак стана на лайно имай в предвид, дано попаднеш на добър фриз. и успех

Dollystar
07-19-2011, 10:12
С фолио според мен е най-добре, аз лично не давам да ме матират... иначе съм много доволна с кичурите, ползвам маска за коса Афродита с 3 масла и косата ми е в идеално състояние, струва някъде 3лв... Относно седенето при фризйора аз прекарвам по доста време като ми правят кичурите, или поправката. :-D

titinkaa
07-20-2011, 08:13
С фолио.

marin4itu
07-20-2011, 09:04
Изглежда по различен начин с фолио и с шапка. С фолио са по-фиксирани кичурите и по на рядко, по-дебели. Докато с шапка са по-ситни, по на често и изглеждаш по-руса. Прецени си какви кичури искаш. Иначе коса се боядисва, когато е мръсна. Косата се боядисва за около 10 мин, стоиш около половин час с боята и после те измиват. Аз не съм на кичури, но се боядисвам и се го правя на около месец, месец и седмица, две. Но вече на месец определено си личи.

MegiBoOm
07-20-2011, 09:30
С фолио.
Иначе не е задължително косата ти да е суха и изтощена.
Майка ми от тъъъъмно кафява премина на светло кафява с различни нюанси кафяво и русо и хем, че стана добре, а и и косата й е в много добра форма.Даже има много повече блясък и мекота.Много си зависи при какъв фризьор и с каква боя ще се правиш!

ri41
07-20-2011, 11:52
С фолио.
Иначе не е задължително косата ти да е суха и изтощена.
Майка ми от тъъъъмно кафява премина на светло кафява с различни нюанси кафяво и русо и хем, че стана добре, а и и косата й е в много добра форма.Даже има много повече блясък и мекота.Много си зависи при какъв фризьор и с каква боя ще се правиш!
а може ли малко инфо с какви бои се изсветлява :oops: