PDA

View Full Version : ПОМОГМЕТЕ МИ... Аз я обичам, а тя харесва друг!



victory1990
07-19-2011, 10:51
Здравейте! Имам много голям проблем, който трябва да реша, но незнам какво да правя.
Имам си приятелка от 3 години и половина. Вече 2 години живеем заедно. Преди месец и двамата си намерихме работа(на различни места). Всичко беше ОК, докато не видях, че си е писала смс-си с единия си колега. Попитах я какво става и тя ми каза, че го харесва и не знае какво да прави. Каза ми, че не иска да се разделяме, но как да живея с мисълта, че тя харесва друг. И едва ли не като я целуна или правим секс тя ще си мисли за другия... това направо ме влудява...незнам какво да правя. Имаше вариант да напусне работа, но и предложиха повишение и немога да и кажа да напусне, все пак това е голям шанс за нея. Преди време като и кажех, че ще излизам с приятели, все ми казваше да не излизам, да остана с нея, да сме си двамата, а сега имам чувството, че ако и кажа, че ще излизам, това изобщо не я интересува и ако не се прибера по-дълго време, ще и е по-добре. Изобщо не ми обръща внимание, все едно ме няма, а живеем заедно. Вече правим секс все по-рядко. Поговорихме и тя ми каза, че наистина много харесва онова момче, а аз я попитах дали ме обича и тя се поколеба какво да отговори... Аз съм от Варна, а тя не е...заради нея си намерих работа, за да можем да излезем на квартира, макар, че сум студент и ще ми е много трудно... Направих всичко, за да сме заедно и накрая се случва това! Мислех си да се прибера в нас и да я оставя известно време сама, за да реши какво иска, но ме е страх, защото с колегата си се виждат всеки ден и нещата могат да се влошат. Какво да правя, помогнете ми.. Много я обичам и не искам да я загубя !

againstyou
07-19-2011, 10:55
По-добре се разделете.Щом харесва друг,няма смисъл.

HeavenSent
07-19-2011, 10:58
Ходите от 3 години и ти се притесняваш, че тя "харесва друг"?! Ти бъзикаш ли се!? Не мисля, че някаква заигравка с колега може да се сравнява с 3-годишна възка. Поговори с нея, кажи й, че много държиш на нея и че вярваш, че ще направи правилния избор. Аз ли да ви уча!? Та ти трябва да я познаваш по-добре от самата нея...И все пак ако избере другия, то 100% няма да е толкова заради него, колкото поради факта, че вече не иска да е с теб (той ще е само оправдание). Но ако връзката ви е стабилна, обичате се и т.н. този неин колега не може дори да ви бутне...

sladkabebova
07-19-2011, 10:58
Според мен щом ти е казала,че не иска да се разделяте,значи теб си те обича.Може би просто се е поувлекла малко,но ще и мине скоро.

otakhsum
07-19-2011, 11:35
Времето ще покаже......Виж как се развиват нещата дали това не е просто някакво увлечение за нея...Или ще стане по-лошо или по-добре, но според мен ще стане 2то....

nin0o0
07-19-2011, 11:48
Докажи и, че ти си по-добрия. Не се отказвай. Ако се откажеш тя ще разбере, че си от момчетата които лесно се отказват и дори да се разделят след това пак няма да можеш да я вземеш.

denzito
07-19-2011, 11:53
Тегли и една майна и не я оставай да си играе с тебе.Искам да съм с тебе но обичам друг !!!МАЙНАТА И!!!

otakhsum
07-19-2011, 11:53
Докажи и, че ти си по-добрия. Не се отказвай. Ако се откажеш тя ще разбере, че си от момчетата които лесно се отказват и дори да се разделят след това пак няма да можеш да я вземеш.

Какво има да доказва, не се знаят от вчера, че тепърва да й се доказва, защо? Има си глава на раменете, с която да мисли и да избере правилния, без да се налага той да се съревновава с колегата й...!

Работа е там, че просто тя вижда нещо ново и различно в него, но след време ще го проумее, спокойно.!Дотогава можеш само да чакаш, само не прави грешката да й поставяш ултиматум.!

victory1990
07-19-2011, 11:55
Докажи и, че ти си по-добрия. Не се отказвай. Ако се откажеш тя ще разбере, че си от момчетата които лесно се отказват и дори да се разделят след това пак няма да можеш да я вземеш.

Те все още нямат нищо, засега е с мен..силно казано с мен, защото все едно не е тя, а друг човек...Мого пъти сме били на крачка да се разделим, но аз никога не съм го позволявал...винаги съм се борил, но сега е малко по различно...тя много добре знае, че не съм от този тип момчета, които се отказват, но нали ти казвам, сега е по различно, има намесени и други чувства...

BlindedAngel
07-19-2011, 11:57
Така става като заживееш с жена.Омръзнал си й, усетила е тръпка с този колега и в най - скоро време ще ти изневери с него и ще се разделите ( като в крайна сметка тя ще те изкара теб виновен ) :) Няа ко друго да стане 8)

onestar
07-19-2011, 12:00
Ходите от 3 години и ти се притесняваш, че тя "харесва друг"?! Ти бъзикаш ли се!? Не мисля, че някаква заигравка с колега може да се сравнява с 3-годишна възка.

Напротив. Точно пък това може да му изиграе много лоша шега, защото за три години връзката им някак се изчерпва, затихва, уляга още повече като живеят заедно. А с този колега симпатията и страстта едва сега започват... които могат да се окажат доста по-силни.


Според мен щом ти е казала,че не иска да се разделяте,значи теб си те обича.

Пък може и просто да е свикнала с него. Още повече щом се е замислила преди да отговори.


Тя трябва да е наясно със себе си. Кажи й го. В крайна сметка ако те обичаше достатъчно едва ли щеше да се поддаде толкова лесно.

victory1990
07-19-2011, 12:10
Тя трябва да е наясно със себе си. Кажи й го и чакай да ти съобщи какво е решила. В крайна сметка ако те обичаше достатъчно едва ли щеше да се поддаде толкова лесно.[/quote]

Казах и, и тя ми отговори, че няма да се разделяме и нещата щели да се оправят, искала само малко време да и минело... Но при положение, че те се виждат всеки ден малко се съмнявам как ще и мине... И точно това е въпроса... Тя ми казва, че ще сме заедно и няма да се разделяме, но аз немога да съм с нея и да живея с мисълта, че тя желае друг...

jghgh
07-19-2011, 12:12
Ходите от 3 години и ти се притесняваш, че тя "харесва друг"?! Ти бъзикаш ли се!? Не мисля, че някаква заигравка с колега може да се сравнява с 3-годишна възка. Поговори с нея, кажи й, че много държиш на нея и че вярваш, че ще направи правилния избор. Аз ли да ви уча!? Та ти трябва да я познаваш по-добре от самата нея...И все пак ако избере другия, то 100% няма да е толкова заради него, колкото поради факта, че вече не иска да е с теб (той ще е само оправдание). Но ако връзката ви е стабилна, обичате се и т.н. този неин колега не може дори да ви бутне...

Ти ли да ни учиш? НЕ, мерси 8-) А и гледаш наивно на нещата.

В много гадна ситуация си, но аз не съм съгласна, че тя непременно ще избере теб, защото са минали 3 години. Именно защото са минали 3 години тя може би изпитва скука и е на косъм да се на**е с "лошия си колега", който едва ли ще й предложи нещо повече от теб, но нали все пак тя иска някаква тръпка, омръзнал си й и т.н.

Стискам ти палци да го преодолееш по-лесно и да не се стига дотам, въпреки че е много възможно. : (
Изключително гадна ситуация!!

HeavenSent
07-19-2011, 12:29
Ходите от 3 години и ти се притесняваш, че тя "харесва друг"?! Ти бъзикаш ли се!? Не мисля, че някаква заигравка с колега може да се сравнява с 3-годишна възка. Поговори с нея, кажи й, че много държиш на нея и че вярваш, че ще направи правилния избор. Аз ли да ви уча!? Та ти трябва да я познаваш по-добре от самата нея...И все пак ако избере другия, то 100% няма да е толкова заради него, колкото поради факта, че вече не иска да е с теб (той ще е само оправдание). Но ако връзката ви е стабилна, обичате се и т.н. този неин колега не може дори да ви бутне...

Ти ли да ни учиш? НЕ, мерси 8-) А и гледаш наивно на нещата.

В много гадна ситуация си, но аз не съм съгласна, че тя непременно ще избере теб, защото са минали 3 години. Именно защото са минали 3 години тя може би изпитва скука и е на косъм да се на**е с "лошия си колега", който едва ли ще й предложи нещо повече от теб, но нали все пак тя иска някаква тръпка, омръзнал си й и т.н.

Стискам ти палци да го преодолееш по-лесно и да не се стига дотам, въпреки че е много възможно. : (
Изключително гадна ситуация!!
И кое му е наивното? Аз съм казала, че ако иска да е с него - ще е с него, ако не иска ще използва колегата като оправдание. Но според мен в случая конкретния колега няма нищо общо.. Даже се зачудих, че това е първия случай някой от тях двамата да си хареса някой друг.

umri
07-19-2011, 13:44
Изчерпали сте се. Щом на теб е казала, че харесва много колегата и не знае какво да прави... върни се у вас, продължи си с университета и прецени дали да продължиш работата, и край.

Колкото и много да ти се иска тва да е нещо друго, а не очевидното, тва е сляпата надежда, която ти говори. Реалността е, че това е краят.

Три години, копеле, три години... много сте издържали. Време е да се върнеш към несигурното и лова на диви овце.

Mojito0
07-19-2011, 13:57
Ходите от 3 години и ти се притесняваш, че тя "харесва друг"?! Ти бъзикаш ли се!? Не мисля, че някаква заигравка с колега може да се сравнява с 3-годишна възка.

Напротив. Точно пък това може да му изиграе много лоша шега, защото за три години връзката им някак се изчерпва, затихва, уляга още повече като живеят заедно. А с този колега симпатията и страстта едва сега започват... които могат да се окажат доста по-силни.


Според мен щом ти е казала,че не иска да се разделяте,значи теб си те обича.

Пък може и просто да е свикнала с него. Още повече щом се е замислила преди да отговори.


Тя трябва да е наясно със себе си. Кажи й го. В крайна сметка ако те обичаше достатъчно едва ли щеше да се поддаде толкова лесно.

Напълно съгласна!Щом има тръпка към друг, значи не се чувства комфортно във връзката си с теб или просто твърде спокойна й е дошла вече.Или се е изчерпала, а е останал навика.Също и привързаност.Според мен трябва да й дадеш време.Може и да я оставиш сама.Каквото ще се случва с колеагта, ще се случи, независимо дали ти ще си у вас или ще си до нея.Ако увлечението й е силно, дай й зелена светлина.Единственият начин е да я пуснеш, ако се върне - значи временна криза.Ако не - всичко е ясно.

Nestlee
07-19-2011, 20:19
Забрави я, забрави я, забрави я, тя не те заслужава!

muhtesemfan
07-20-2011, 08:51
Извини ме много за това,което ще кажа,братко, но е така...Изминали са цели 3 години заедно,и сега тя харесва друг,и вие още живеете заедно,даже,когато тя харесва друг,вие правите секс,извинявай,ама си намерил момиче,да не казвам какво! :x

antifashionshit
07-20-2011, 09:48
остави я да ходи по него. дръж се мъжки, не прави драми. мързи ме изброявам колко плюсове носи това.