PDA

View Full Version : Оксфорд или Йейл



starr21
07-19-2011, 16:27
Оксфорд или Йейл според вас остават ми 2 годинки ама нищо реших да питам. И да знам че са на различни континенти но :oops: Кво да ви кажа мечта ми е да отида в един от двата и ако не ме приемат... И да знам таксата е огромна. Питам ви за мнение за самите Университети. Моля само за сериозни отговори. Ще съм благодарна :)

WesCraven
07-19-2011, 16:32
Амк933 питай.По мое мнение той най-много знае и разбира относно тези неща.Нали знаеш,че е страшно труден приема и е по -добре ако кандидатстваш и в двата пък вече КАТО те приемат,ще бъде най-лесно да избереш,пък и най-забавно.Мисля,че ти е рано още,просто кандидатствай и в двата щом са ти мечта..пък после вече..

amk933
07-19-2011, 16:43
Те са тооолкова различни.
Да започнем с първата съществена разлика:
Америка или Англия?

Познавам ги и двата достатъчно добре.
В единия отивам да уча този петък и ще се върна края на следващия месец.

Питай нещо по-конкретно.
И ти е време да започнеш да се готвиш за изпити. ;)

starr21
07-19-2011, 17:07
Ами например в кое е ще се развия по добре?

amk933
07-19-2011, 18:26
Разликата е толкова минимална що се отнася до кариерно развитие, че дори не знам как да ти отговоря.

По-скоро зависи коя система на образование предпочиташ - американската или английската. :)

slicky
07-19-2011, 18:26
И на мен ми е мечта да се оженя за извънземно,ама гледам реалността.Замисли ли се имаш ли силите и волята да учиш за там,защото са доста престижни.Не съм много навътре с нещата(ако тука греша нека amk933 се намеси) обаче за унито в Америка трябва и САТ,за който според трябва съвсем скоро да почнеш да се готвиш,щото можеш да закъснееш,а пък според много изпита не е никак лесен.

amk933
07-19-2011, 18:28
Принципно си прав.

За Америка трябва много повече подготовка, защото САТ 1 е много по-труден от един езиков изпит (това, което се иска в Англия). :)

slicky
07-19-2011, 18:31
Принципно си прав.

За Америка трябва много повече подготовка, защото САТ 1 е много по-труден от един езиков изпит (това, което се иска в Англия). :) Интересно ми стана къде ще ходиш(ако не е форумна тайна ест :-D )

starr21
07-19-2011, 18:59
Да така е САТ-а е изключително по-труден,но честно казано искам и в двете,въпрки че Йейл ми харесва повече учебният процес,Оксфорд пък ми вдъхва повече увереност. Ще помисля сега и ще видя. Може да кандидатствам и в 2те и да ме приемат може пък не. Ще видя Амк933 наистина накъде си се запътил ?

amk933
07-19-2011, 19:53
Много искате да знаете. 8-)

Тайна...така де, поне малко форумна анонимност. Хората, които ходят по тия места, за съжаление, не сме 1 милион и е достатъчно да кажа О/Й за да разбере някой. :)

Иначе, като цяло, американското образование се счита за по-разпознато, но, когато говорим за университети от ранга на Harvard/Yale/Princeton/Oxford/Cambridge/Stanford/MIT разлика просто няма.

Можеш да кандидатстваш и в двете, но като цяло е хубаво да се концентрираш върху една държава и да си знаеш от рано. Говори с ваще първо, защото дори със стипендия, ученето в Америка е много пари (самолетни билети, застраховки, джобни и т.н.). В Англия също не е евтино. И на двете места не се надявай да съвместиш успешно ученето с работа, за да си изкарваш парите - просто, ако все пак успееш, ще е за сметка на академичния ти успех.

И след това, съвсем сериозно, реши къде ще кандидатстваш, виж какви изпити ти трябват и, ако САТ е един от тях, сядай моменталически да учиш. Книги има бол, амазон.ко.юк върши супер работа. И така. Ако ще си в Англия - ИЕЛТС, което е детска играчка.

Cybershot
07-19-2011, 20:38
Не е въпросът кой университет си завършил, а дали имаш мотивация, дали ти се занимава с това което ще учиш, защото от там накрая ще вземеш реално една хартийка, пък изцяло от теб зависи какви знания си усвоил. Трябва допълнително да се занимаваш, извън официалния учебен процес... Пък и Бил Гейтс е напуснал университета ;]

amk933
07-19-2011, 20:43
Ако се стигне до двама души, които са еднакво мотивирани и нахъсани, повярвай ми ще изберат този от Харвард пред този от СУ. ;)

Неслучайно Харвард и Йейл са двата университета с най-много милиардери и държавни лидери в света.

Ge7OverHere
07-19-2011, 21:13
Само идиот би гледал дипломата при кандидатстване за работа. Ако някой не ме избере заради диплома бих се радвал, че няма да работя за него.

jakkiee
07-19-2011, 21:37
Оксфорд. :smt048

DemonRose
07-22-2011, 09:26
Оксфорт :)

rome0
07-22-2011, 17:28
Все си мисля, че за тези университети трябва да се готви от 1 клас..
иначе, бих избрал Yale.. 8-)

TVDQueen
07-22-2011, 18:09
Ами аз наскоро се замислих, въпреки че имам още доста време, но все пак поразрових интернет и влязох в сайта на Yale и още няколко престижни университети в САЩ ( попринцип ми е мечта да завършва ВУЗ там) и на Yale програмата най-много ми хареса и мисля че след 12-ти клас ще се пробвам за там.Ти си кандидаствай и за двете, а ако те приемат и в двете, с кеф ще си избереш.Все пак там не влизат случайни хора..

sisinata
07-31-2011, 21:26
Оксфорт :)
ОксфорД. Не знам защо заставаш на едната страна като не знаеш как се пише. Нищо лично....

tonie__
08-01-2011, 07:05
аз сега ще съм 12 клас и едно момче от класа,което абсолютен гений иска да кандидатства в Америка и честно казано,съм почти убедена,че ще влезе.в 11 клас взе САТ1 и САТ2,освен тях и има 2 сертификата по език-испански и руски,което не знам дали има някаква тежест при приемането.Наел си е консултант,при който ходи всяка седмица и говорят за универиситетите,има си даве тетрадка 8-) и това са неща от началото на 11 клас,за САТ се готви даже и от преди това.Изключително сериозно момче,няма една по-различна оценка от 6,президент на ученическия парламент,участва в национални състезания и проекти по всичко,сега за 12 клас готви някакъв проект по биология,пак на национално ниво.

С това всичко се опитвам да ти кажа,че този човек е решил от 8-9 клас,че иска да кандидатства в Америка и оттогава се старае невероятно много.Ти имаш 2 години още,предполагам ще си 11 клас.Както казаха сядай си на задника и почвай да учиш за САТ и за ИЕЛТС(ТОЕФЛ не става ли също?),дипломата ти трябва да е изрядна и може би аз се лъжа,но извънкласната дейност и препоръките от учители са важни за универиситети от този ранг.

Не си мисли в никакъв случай,че ще е лесно,както каза някой по-горе-случано хора не влизат в тези университети !;)

martin97
08-01-2011, 14:06
yale