PDA

View Full Version : Цикъл



lady6
07-19-2011, 20:22
Аз съм на 14 години и вече имам цикъл от 2 години. Би трябвало да ми е редовен.Но всеки месец ми закъснява , както и този с 6 дни.Болят ме гърдите и чувствам от време на време болки в корема , но нищо. Миналите месеци пих чай от лук. Дали може нещо да съм направила или просто е нормално ? Благодаря :)

HeavenSent
07-19-2011, 21:57
А защо си пила чай от лук? :shock:
До сега бил ли ти е нормален? И ако всеки път ти закъснява, не си ли помислила за вероятността просто цикъла ти да е по-дълъг от 28 дни?
Ако толкова те притеснява, посъветвай се със специалист. Никой тук не може да ти каже дали е нормално или не.. дори и като се вземе под внимание чая от лук :D

lady6
07-19-2011, 23:26
А защо си пила чай от лук? :shock:
До сега бил ли ти е нормален? И ако всеки път ти закъснява, не си ли помислила за вероятността просто цикъла ти да е по-дълъг от 28 дни?
Ако толкова те притеснява, посъветвай се със специалист. Никой тук не може да ти каже дали е нормално или не.. дори и като се вземе под внимание чая от лук :D


Ами точно , защото ми закъсняваше , за това го пих.

HeavenSent
07-20-2011, 08:20
И по какви критерии разбра, че ти закъснява? Един месец ти идва на 28 дни, а следващия на 34 (примерно) ? Или никога не ти е идвало на 28 дни?

lady6
07-20-2011, 11:14
Ами аз не броя дните. Миналия месец ми дойде на 12 , а вече е 20. Всущност имам някакво топче и нз подкожен косъм ли е , дали може да е от това ?

HeavenSent
07-20-2011, 11:23
:-o започни да си водиш календарче и тогава пускай теми, че ти закъснява, защото по това, което си написала никой не може да ти помогне.
да, от подкожния косъм ти закъснява :-x :-x :-x :-x

ThisIsMe
07-20-2011, 15:03
Не е задължително цикъла да се нормализира с точност до 2 години.Може да мине и повече време докато се регулира.Не очаквай непременно след втората година менструацията да ти идва,като по часовник.Това е рядко.А и закъснението може да се дължи на много причини.(Като например промяна в климата,стрес,прием на антибиотици и други фактори,оказващи влияние.)