PDA

View Full Version : Ревност...



buzzzz
07-19-2011, 20:23
Какво мислите за ревността? Попадали ли сте на ревнива половинка? Според вас означава ли липсата на ревност - липса на любов или ревност в голямо количество - липса на доверие?

сори,ако има такава тема-трийте моята

ameli
07-19-2011, 20:29
Това си е болест направо.. УЖАС :? Отвратително е непрекъснато да те ревнуват, още повече като няма причина. Липса на доверие бих казала, но от друга страна е хубаво да знаеш, че на някой му пука да не те загуби.

nepowtorima
07-19-2011, 20:39
Ревността е слабост да не загубиш притежанието /независимо дали е човек или предмет/. Всеки има начин да пази нещата си, но понякога този начин е доста болезнен за половинката ти. Това т.е. означава, че човека до теб не иска да те има друга особа и се опитва да запази спечеленото само за себе си. Понякога ревността се превръща в притежание на даденото. Тогава става още по-страшно тъй като се започват скандалите и другия иска лично пространство. Но все пак не трябва и да се дават поводи за ревност тъй като ще са наранени и задушавани.

nepowtorima
07-19-2011, 20:41
Какво мислите за ревността? - Мисля, че това е едно чувство на само притежание и не трябва да се изпитва в големи количества, тъй като сам си доставяш болка при параноичните си изблици.
Попадали ли сте на ревнива половинка? -Ами засега все още не - опази боже от такива!
Според вас означава ли липсата на ревност - липса на любов или ревност в голямо количество - липса на доверие? - Липса на ревност не означава липса на любов, но ревност в голямо количество, не само липса на доверие, но и параноично приспособяване на дадена личност!

Съжалявам за 2ния пост..

buzzzz
07-19-2011, 20:50
Моят сладур е ревнивичък. И понякога прекалява... Ама приела съм го вече такъв, пък и аз понякога си го дразня, да се научи.. И аз също съм ревнива... но му имам повече доверие отколкото той на мен. Но за сметка на това, винаги ми угажда, изслушва ме и ме подкрепя, освен гадже ми е и най-добър приятел, без мен почти не излиза (по дискотеки напр.) не че съм му казвала аз, той просто не иска да ходи без мен.. Абе реваншира се за ревността :P

Hilary_
07-19-2011, 20:56
Какво мислите за ревността?
За мен е нещо почти неизбежно .. ;д
Хубаво е да я има, в определени граници .. някакси я считам за признак, че на другия не му е все едно за мен! (макар че си има и други страни)
Попадали ли сте на ревнива половинка?
Дам ..
Според вас означава ли липсата на ревност - липса на любов
ревността не е критерий за любов ..
или ревност в голямо количество - липса на доверие?
това да .. при мен ревността се явява точно поради липса на доверие!! + още няколко причини ..

Gerrynka
07-19-2011, 21:12
Ревността е слабост да не загубиш притежанието /независимо дали е човек или предмет/. Всеки има начин да пази нещата си, но понякога този начин е доста болезнен за половинката ти. Това т.е. означава, че човека до теб не иска да те има друга особа и се опитва да запази спечеленото само за себе си. Понякога ревността се превръща в притежание на даденото. Тогава става още по-страшно тъй като се започват скандалите и другия иска лично пространство. Но все пак не трябва и да се дават поводи за ревност тъй като ще са наранени и задушавани.

iiordanova
07-19-2011, 21:15
Какво мислите за ревността? - Ревността в има във всяка връзка. Просто при едни е в повече,а при други по-малко.
Попадали ли сте на ревнива половинка? - Да
Според вас означава ли липсата на ревност - липса на любов или ревност в голямо количество - липса на доверие? - Липса на ревност не означава липса на любов. Ревност в голямо количество до някъде означава липса на доверие. Много зависи от партньора.

BrokenInnocence
07-19-2011, 21:16
Бях прочела преди време едно много добро описание на ревността, не знам дали ще го напиша точно както беше, но нещо като: Ревността е страхът да не загубиш нещо, което мислиш, че не заслужаваш. Това за мен е идеалното определение.

Преди бях ужасно ревнива, единствено дете съм и може би в това се крие донякъде причината, но като казвам ужасно ревнива имам предвид УЖАСНО РЕВНИВА. С времето просто разбрах, че безсмислено.

Понякога е добре да има мъъъничко ревност във връзката, но наистина малко и добре контролирана, колкото да усещаш, че на човека наистина му пука (въпреки, че не вярвам, че в това се измерва любовта и колко ти пука, но понякога е приятно да разбереш, че си ревнуван).

Досега не съм попадала на много ревниви половинки или поне на фона на собствената ми ревност не са ми изглеждали много ревнивни, но на мен лично ми харесва да ме ревнуват по малко.

xXxPrivateLovexXx
07-19-2011, 22:52
Какво мислите за ревността? Попадали ли сте на ревнива половинка? Според вас означава ли липсата на ревност - липса на любов или ревност в голямо количество - липса на доверие?

сори,ако има такава тема-трийте моята


1.Какво мислите за ревността? Нещо нормално ,с определени граници.
2.Попадали ли сте на ревнива половинка? ВСЕКИ човек ревнува , така че да ...
3.Според вас означава ли липсата на ревност - липса на любов или ревност в голямо количество - липса на доверие? Липсата на ревност може да се породи и от наистина ОГРОМНО доверие.Ревност в голямо количество си е липса на доверие .

fenkaaa
07-20-2011, 07:42
Сегашният ми приятел е много ревнив.. може би заради една моя грешка вече 9 месеца ми няма доверие..

MaLkaTa_LaDy
07-20-2011, 07:57
В малки количества е полезна за връзката, в големи - пагубна. Аз с ревниви хора не мога да се разбирам. Възприемам го като вид тормоз да общувам с тях, за това се ограничавам. Липсата на ревност не значи непременно липса на любов. Когато имаш достатъчно голямо доверие на човека до теб, въобще не се замисляш даже за момичетата, с които той общува. [стига и той да не ти дава явни причини да ревнуваш] Ревността, ако трябва да извлека нещо добро от нея, бих я възприела като малка закачка, за разпалване на страстта, но не трябва да се прекалява.

st3finka
07-20-2011, 08:06
Ревността е слабост да не загубиш притежанието /независимо дали е човек или предмет/. Всеки има начин да пази нещата си, но понякога този начин е доста болезнен за половинката ти. Това т.е. означава, че човека до теб не иска да те има друга особа и се опитва да запази спечеленото само за себе си. Понякога ревността се превръща в притежание на даденото. Тогава става още по-страшно тъй като се започват скандалите и другия иска лично пространство. Но все пак не трябва и да се дават поводи за ревност тъй като ще са наранени и задушавани.

bubblef93
07-20-2011, 08:09
Ревноста е хубава само в малки количества,ако половинката ти те ревнува поне малко значи държи на теб :),но ако е с големи количества значи ти няма доверие :?

muhtesemfan
07-20-2011, 08:40
Ревноста е хубава само в малки количества,ако половинката ти те ревнува поне малко значи държи на теб :),но ако е с големи количества значи ти няма доверие :?
На същото мнение съм,но не е много приятно ти да го ревнуваш,но когато ти го ревнуваш,на него му харесва :-D

dami666
07-20-2011, 09:32
И аз съм от клуба на ревнивките.Винаги съм била,не се научих,значи. :D Половинката ми и той,но по-малко от мен.В малки количества е дори полезно да се ревнуваме.

sasha_90
07-20-2011, 10:05
Не съм случвала на ревнив партньор,по-скоро аз съм ревнивата.Ревнувам,когато усетя,че губя любимия си.

Violenza
07-20-2011, 10:12
Ревността я намирам за нещо нормално, особено когато наистина си привързан към даден човек. Стига обаче да не е прекалена. Била съм с много ревнив мъж и в един момент се превърна едва ли не в затвор, вече бягам от такива.

buzzzz
07-20-2011, 11:54
Ами дали е възможно според вас човек да се промени? Да не бъде толкова ревнив? Как мислите... аз 11 месеца не съм поглеждала друг, била съм му винаги вярна и все пак той доста ме ревнува и ми няма много доверие.. какво още трябва да направя?!

againstyou
07-20-2011, 12:02
Ревност е изпитвал всеки,поне веднъж в живота си.Не винаги означава,че нямаш доверие не човека до теб.Така показваш,че държиш на човека и не искаш да го загубиш.

Exothermic
07-20-2011, 12:03
Моят сладур е ревнивичък.И понякога прекалява...Ама приела съм го вече такъв, пък и аз понякога си го дразня, да се научи.. И аз също съм ревнива... но му имам повече доверие отколкото той на мен. Но за сметка на това, винаги ми угажда, изслушва ме и ме подкрепя, освен гадже ми е и най-добър приятел, без мен почти не излиза (по дискотеки напр.) не че съм му казвала аз, той просто не иска да ходи без мен.. Абе реваншира се за ревността :P

При мен е по същият начин, с малкото изключение, че аз не съм особено ревнива. ;-)

deadfish
07-20-2011, 15:49
...

TheBeliever
07-20-2011, 15:56
Ревността не е критерий нито за любов, нито за това колко му пука на някого за теб. Ревността за мен е несигурност и липса на доверие.

Има толкова приятни начини да покажеш чувства и загриженост. Подозрението, следенето, липсата на доверие и скандалите от ревност не са от тях.

buzzzz
07-20-2011, 16:32
^ Права си - ревността не е градивна, тя само руши връзките и просто няма смисъл от нея. Но почти всеки изпитва ревност, малко или много, и се страхува да не загуби, това което има. Просто така сме устроени, апък и на всеки би му било приятно да е малко ревнуван.
deadfish, това не е добре. От колко време сте заедно? Най-добре поговори с него, всичко това му го кажи на него, не на нас... :-)

TheBeliever
07-20-2011, 16:48
[i]^ Права си - ревността не е градивна, тя само руши връзките и просто няма смисъл от нея. Но почти всеки изпитва ревност, малко или много, и се страхува да не загуби, това което има. Просто така сме устроени, апък и на всеки би му било приятно да е малко ревнуван.



Кога те е страх, че може да загубиш някого? Когато подсъзнателно вярваш, че някой друг може да му даде повече отколкото ти би могла, т.е липса на самоувереност, подценяване на собствената личност. Ако половинката ти е щастлива с теб, показва ти го и си уверена, че сте си достатъчни няма защо да ревнуваш.

Кога искаш да те ревнуват? Когато търсиш внимание и непрестанно доказване на собствената ти значимост за другия, т.е търсиш повдигане на самочувствието -> отново липса на самоувереност. Ако знаеш цената си и си уверена в своите качества и достойнства не изпитваш нуждата да бъдеш ревнувана.

marti93
07-20-2011, 17:57
ревност-нещо което отблъсква партньора ти ,придружено с мн скандали,следене ,води до изневяра
Попадала съм на ревнивец ,как да ви го опиша ,абе затвор!

alice13
07-20-2011, 19:41
Ревноста е хубава само в малки количества,ако половинката ти те ревнува поне малко значи държи на теб :),но ако е с големи количества значи ти няма доверие :?
^^ съвсем точно ;п

IncendiaSanctus
07-20-2011, 19:46
И аз съм ревнив... Мисля, че е в определени граници. Не я следя постоянно ( но я питам къде и с кого е ) , не и чопля из телефона ( много често :D ), не я контролирам, не и казвам с кого да излиза ( ама като имам възражения си признавам ). И тя ми е голяма ревнивка, ама какво да се прави... Аз го приемам като знак за това, че много държи на мен, а не като нещо досадно или тормозещо. Пък и като нямам какво да крия, какъв ми е проблема :P

buzzzz
07-21-2011, 09:23
TheBeliever, и нима ти никога не си ревнувала?

mrazqcska
07-21-2011, 09:52
"В ревността има толкова любов, колкото няма и в самата любов", са казали... Аз лично съм доста ревнивa, НО само, когато имам повод, все пак това е нормално човешко чувство, и няма нищо лошо в него, стига да е в граници! :)

Oblache
07-21-2011, 12:52
Аз никога не показвам, че ревнувам :? И до сега не съм попадала на кой знае колко ревниво момче, слава богу.

Adda
07-21-2011, 12:58
Ревнива съм, ама ставам страшно ревнива някоя глупачка като почне да се бута където не и е мястото. Полудявам като ми се даде повод. Не смятам, че ревността е нещо лошо, по скоро показва привързаността ти към човека и това че не искаш да го загубиш. Но ако и той изпитва същото , не би трябвало да те провокира. Без провокации съм прикрито ревнива.

От друга страна, не бива да се стига до крайности от сорта на следене, четене на съобщения, крадене на пароли и т.н. Имайте си едно на ум, но и не правете така че да изглежда, че нямате доверие на половинката си. И най вече - уважавайте личното му/ипространство.

GrippingBosh
07-21-2011, 12:59
Приемам ревността в нормални количества.По някакъв начин така разбирам ,че на човека му пука.Имала съм 1 приятел ,но той не беше ревнив даже никак ако му споменех как някое момче нещо ми е казало той само се смееше или някакви такива...но имам какви ли не приятелки с ревнивци.Днес 3 часа и половина съм била навън с едно момиче ,която само се кара с гаджето си по телефона ,защото тя му затворила за малко тъй като видяла познат и искала да го пита нещо - какъв бил този мухлъо ,тя как можела да го поздравява не знам си какво.Това лично мен би ме побъркало...Не бих могла никога да бъда с такъв човек ...нали трябва да има доверие в една връзка ,иначе всичко е загубено.Все пак всеки си има личното пространство ,познати и приятели ,на които също да обръща внимание.Аз не съм ревнива или поне без повод ,но след връзката ми ,сякаш нещата ще се променят.Ревнувах с граница,от момиче ,която му беше бивша приятелка и постоянно си говореха по телефон ,скайп...уж безпричинно съм ревнувала ,много ме обичал скъсахме и той тръгна с нея малко след това ...

TheBeliever
07-21-2011, 13:25
TheBeliever, и нима ти никога не си ревнувала?

Ревнувала съм и ревнувам. Точно защото на моменти ми липсва самоувереност, започвам да се съмнявам в себе си и си намирам всевъзможни кусури ;) За мое щастие приятелят ми успява някак да минимизира тези ми притеснения. Ето защо най-малко него ревнувам.

elysunny
07-21-2011, 18:53
ревността е болест наистина, от която ако страдаш няма преодоляване.. аз съм много ревнива, но просто се старая със всички сили да не го показвам.. изяждам се отвътре, но си мълча :D
болезнено е, обаче ще стане по-зле ако го покажа.. за тва хора просто си мълчетее, тихите води са най-дълбоки как се вика :D

peace95
07-21-2011, 19:03
ревнива съм , но в рамките на нормалното , приятелите ми до сега съща са били в нормата и съм имала стабилни връзки :)