PDA

View Full Version : РАМ памет



sexobeaat
07-20-2011, 15:40
ЗДР,имам проблем със РАМ паметта на компютъра си....значи проблема се появи след като ми върнаха компютъра от ремонт...смениха ми процесора...след като отидох да си го получа ми казаха че едната ми РАМ е отказала да работи на мойто дъно(2 г си работеше нормално)
Казаха ми да пробвам с друга марка или да им платя около 50 лж да ми слойат нова..но странното е че РАМ-та си работи на друго дъно,а не и на моето...
Въпроса ми ...има ли някой с такъв проблем и как го е оправил,и ако някой иска мойе да си ги зменим или да му го продам...От Добрич съм..
РАМ-A-DATA DDR-2 2GB,800Mhz(5) U-DIMM
дъно-ASUS s.AM2 M2N-CM DVI,NF630+GF7025,VGA,PCI-E,DDR-2/1066

dangerlol
07-20-2011, 16:56
Ти не ги слушай какво говорят ами вземи 2те плочки рам и ги сложи в 1 и 3ти или 2 и 4 слот,ако не става размени ги самите плочки.После провери с колко рам разполагаш и ако всичко ти излиза не се тревожи.

sexobeaat
07-20-2011, 18:32
Ти не ги слушай какво говорят ами вземи 2те плочки рам и ги сложи в 1 и 3ти или 2 и 4 слот,ако не става размени ги самите плочки.После провери с колко рам разполагаш и ако всичко ти излиза не се тревожи.
Аз съм ги разменил...даже един приятел техник ми ги размени,но не стаа...утре ще отида при един техник да го пробваи и тои на друг комп...ако тръгне да ги продам поне..че така мн лагва при игри
:D :D :D мс за отговора ;п :P

BrigadeSUD
07-20-2011, 21:10
Понякога дъно и рам не са съвместими

doomkillerr
07-21-2011, 18:25
Понякога дъно и рам не са съвместими

Аз до колкото разбирам, на автора на темата са сменили само процесора, а не дъното, тоест няма как преди това да е работила рам паметта нормално, а сега да не иска! :-o

sexobeaat
07-22-2011, 11:12
Понякога дъно и рам не са съвместими

Аз до колкото разбирам, на автора на темата са сменили само процесора, а не дъното, тоест няма как преди това да е работила рам паметта нормално, а сега да не иска! :-o
РАМ-та 2г.си работеше идеално....сменил съм местата сложил съм 1на 2 слот и обратно но не става...пробвах и само с "разваления" и изобщо не се вкл...,а когато пусна със цялата памет 2x2гб.. стига до Staiting Windows и забива :-x :-x :-x .1 фр ми каза че можеби на дъното му идват вповече Mhz и това може да е прецакало РАМ-та...нз какво му става....каза ми да проверя в супорта на дъното до колко херца поддържа,но нз как се преви... :D някой би ли ми помогнал :( :( :) мс предварително

GregoryHouse
07-22-2011, 16:47
Ако дъното не поддържа херците на РАМ-а, прото ще си работи на по-ниската честота. Според мен нещо са ти прецакали или подменили рама. Не е ли гаранционен?

sexobeaat
07-22-2011, 19:02
Ако дъното не поддържа херците на РАМ-а, прото ще си работи на по-ниската честота. Според мен нещо са ти прецакали или подменили рама. Не е ли гаранционен?
гаранцията изтече вече...ми хора да ви кажа РАМ-та ми тря само за да играя :-D :-D тез новите игри..иначе нп :D ,но ако се пак го оправям ще е добре....btw днес питах един техник ще ми земи РАМ-та да я пробва ако бачка както трябва ще ми я изкупува...или просто ще ги разменим :) :)
мс за отговора ;]

BrigadeSUD
07-23-2011, 21:40
Пробвай само с едната РАМ дали ще тръгне и после с другата, ако не тръгне или рамта се е скапала или слотовете на дъното са развалени

sexobeaat
07-24-2011, 08:26
Пробвай само с едната РАМ дали ще тръгне и после с другата, ако не тръгне или рамта се е скапала или слотовете на дъното са развалени
това съм го пробвал вече едната РАМ си върви и на двата слота а другия не..странното е че ми казаха че РАМ-та си работило разбирате ли???

doomkillerr
07-24-2011, 11:30
Пробвай само с едната РАМ дали ще тръгне и после с другата, ако не тръгне или рамта се е скапала или слотовете на дъното са развалени
това съм го пробвал вече едната РАМ си върви и на двата слота а другия не..странното е че ми казаха че РАМ-та си работило разбирате ли???

Намери някой приятел и я пробвайте рам паметта на неговия компютър! Според мен тези от сервиза нещо те лъжат... :?

sexobeaat
07-24-2011, 13:46
Пробвай само с едната РАМ дали ще тръгне и после с другата, ако не тръгне или рамта се е скапала или слотовете на дъното са развалени
това съм го пробвал вече едната РАМ си върви и на двата слота а другия не..странното е че ми казаха че РАМ-та си работило разбирате ли???

Намери някой приятел и я пробвайте рам паметта на неговия компютър! Според мен тези от сервиза нещо те лъжат... :?
не мога човек..те на всичките ми приятели комповете има са от 6-7г...само аз играя игри и за това беше по-мощен и "млад" :D .
Утре пак ще питам приятеля който е техник да го пробва...ще видим..дано да бачка че да го сменя :-D :-D