PDA

View Full Version : ВИНС vs УНСС



Sa4kiSabiram
07-20-2011, 18:50
Здравейте, аз съм 11 клас и явно вече трябва да се ориентирам какво ще уча,засега сум се насочила към икономическо образование и по - специално финансите.Общо взето най - добрите университети за това в страната са като че ли УНСС и ВИНС във варна.Знам че има и в Свищов,но май не чувам много добриотзиви за там и съм го отписала.Другото което чух е че и в софийския университет има такива специалности,но като че ли софийския някак си го свързвам с юристи и филолози.Та питам за вашето мнение относно УНСС и ВИНС кой е по - добрият универсиет или пък смятате че в СУ е по - добре.По принцип не съм от тези които разчитат на парите си,по простата причина че ги нямам и досега за всичко стриктно си уча,но чувам разни неща за корупция тук - там затова реших да попитам и вас :)))

Chacho
07-20-2011, 19:20
В СУ има Икономика и Стопанско Управление. Тук е най-много математика и не е за всеки. Пък и много хора не се кефят на обучението в СУ, защото го смятат за непрактично и с трудна реализация след това. Аз бих избрал СУ заради математиката, но съм забелязал, че много малко хора мислят като мен.

За УНСС не оставам с добри впечатления от финансите, но там просто нивото е такова. Може и да се бъркам, не уча там, водя се по това, което са ми споделяли. Но, ако човек е сериозен, може и да ти бъде полезен ВУЗ-а. Все пак студентсвото е 90% самоподготовка. Икономика с чуждоезиково според мен е по-удачен вариант.

За ВИНС-а нямам мнение, но не ми вдъхва особено доверие, защото обират тези, които не са влезли в нещо по-престижно или им е далече.

В Свищов си им държат юздите и не е чак толкова лошо. Доста от компанията ми отидоха там и им харесва.



В заключение ще кажа, че ако искаш да станеш сериозен икономист, мълвата е, че СУ е мястото. По-теоритично е, по-трудно е, но ако имаш акъла да го приложиш след това, там е мястото.

XaMcTePKa
07-20-2011, 22:28
УНСС е прехвален :) разюздана работа от всякъде
ВИНС - ниски семестриални такси и ако наистина ти се учи, това е мястото за теб :)

marin4itu
07-21-2011, 05:02
О моля те, недей ВИНС-а... Там влизат хората, които не знаят какво и къде да учат. Кво толкова му харесват всички не знам.. От Варна съм, познавам доста народ, който учи там и никой не е доволен след като е влязъл.

За другия университет не знам, ама 100% е по-добър от ВИНС-а.

anonymous708973
07-21-2011, 06:41
УНСС бая парички ще ти изяде покрай изпитите, схемата е голяма.

Chacho
07-21-2011, 09:11
УНСС бая парички ще ти изяде покрай изпитите, схемата е голяма.

Надали. Имам 5 кила познати там, никой от тях не си плаща за изпити.

anonymous708973
07-21-2011, 16:58
Не става дума да си платиш, за да ги вземеш. За друго говорех.

Chacho
07-21-2011, 18:14
Тя другата схема не е само на УНСС, където и да идеш ще те оберат до шушка.