PDA

View Full Version : Възможно ли е?



nin0o0
07-20-2011, 20:07
Здравейте. Значи нека направо да започна с проблема. Днес с приятелите ми бяхме на плаж, но нямахме чадър и се наложи да стоим под слънцето. И както и да е аз доста поизгорях както и те. Та после на връщане говориха нещо за рака на кожата от което мене ме хвана страх понеже стоях в най-големия пек на слънце ( без главата, бях си сложил шапка но и по лицето изгорях малко ). Преди никога съм изгарял така ( всъщност последните 2-3 години изобщо не съм изгарял ) и искам да попитам дали има вероятност да хвана рак на кожата още от първия път след като изгорях или да не се тревожа. Благодаря ви много.

П.С. Прочетох малко, но не разбрах дали се получава от първия път или трябва да изгоря няколко пъти и също така видях симптомите и нямам нито един от тях ( може би защото морето беше преди няколко часа ).

Adda
07-20-2011, 20:17
Рак на кожата не се хваща, а се развива. Не е възможно защото днес си се препекъл да имаш рак на кожата. Освен това при изгаряния се чака да мине време и след това почваш да се филмираш колко ти е зле кожата. Ако до 1-2 дена наистина е зле, отиди на дерматолог, но не си мисли че имапш рак. Междувременно прочети повече за сериозно болести като тази, за да не ти се налага да пускаш подобни теми и най-вече да си спестиш излишни притеснения.

nin0o0
07-20-2011, 20:22
Рак на кожата не се хваща, а се развива. Не е възможно защото днес си се препекъл да имаш рак на кожата. Освен това при изгаряния се чака да мине време и след това почваш да се филмираш колко ти е зле кожата. Ако до 1-2 дена наистина е зле, отиди на дерматолог, но не си мисли че имапш рак. Междувременно прочети повече за сериозно болести като тази, за да не ти се налага да пускаш подобни теми и най-вече да си спестиш излишни притеснения.

Не съм се препичал никога толкова от както се помня. Това е най-сериозното ми изгаряне направо не знам как ще легна довечера. Както и да е прочетох за симптомите и ако се появи нещо бягам бързо на лекар. Благодаря че ме успокои до известна степен все пак :) .

Adda
07-20-2011, 20:32
Не бягай бързо на лекар. Засега намери крем - пантенол най-добре, но ако нямаш може нещо от сорта на Нивеа и се намажи. Следващия път си носи плажно масло като ще се печеш ;) И изчакай известно време преди да се шашкаш, най вероятно нищо ти няма.

gab4ooo
07-20-2011, 21:16
едни мои приятели нарочно седят да изгорят . ии днеска единия го белих целия гръб ама като казвам целия верно целия гръб му се обели :shock: и мен ми падна ченето . както и да е пантенола е най - доброто нещо което можеж да използваш в момента .

nin0o0
07-21-2011, 09:32
Значи поне за сега не трябва да се притеснявам. Това е добре. Благодаря ви много. Ще си взема днес пантенол и дано да мине по-бързо :) .

07-21-2011, 09:59
едни мои приятели нарочно седят да изгорят . ии днеска единия го белих целия гръб ама като казвам целия верно целия гръб му се обели :shock: и мен ми падна ченето . както и да е пантенола е най - доброто нещо което можеж да използваш в момента .
това е ужасноооо! :lol:
иначе баба ми като изгоря ме мажеше с кисело мляко, но истината е, че кремчета като нивеа и дори слънцезащитните помагат за след изгаряне