PDA

View Full Version : SEKTA! Секти!



loveca777
07-21-2011, 13:17
Някой срещал ли се е с такива хора? Виждал ли ги е по-форуми или на живо да примамват хора. Като говорят против християнство и налагат своите си вярвания.... които довеждат в крайна сметка до полудяването на ,,хваналия'' се човек, които заблуден е привикан от тях...

LLOYD18
07-21-2011, 13:40
Аз преди известно време попаднах на ТЯХ.

SomeRandomDude
07-21-2011, 14:16
Ерес - название, с което християнската църква характеризира религиозните учения, отклоняващи се от официалната догма.

Аз не правя изписаните в първия пост неща, но въпреки това съм еретик и се гордея с това.

Честито.
Току що се натъкнахте на мен.
(:

// Вие изглежда не сте знаели истинското значение на думата. Думата която търсите е "секта", макар че не всички секти имат за цел да източат ума и банковата сметка на членовете си.

ScarlettS
07-21-2011, 14:50
Ако говориш за сектанти, да виждала съм някои от тях - звънят по вратите на хората и раздават някакви листовки - вече не си спомням от коя точно секта бяха, но около половин час се опитвах да им обясня, че така или иначе съм атеистка и не се интересувам от техните предложения. Бяха доста нахални и имах чувството, че изобщо не слушат какво им говоря, иначе по улицата напоследък много често ги виждам. Пробвали са да ми продават календарчета, даже една ми пробутваше някакво есе. :D

Auriss
07-21-2011, 14:55
^На такива - ае чупката и кръгом. Като им се обясняваш по-зле става.
Много пъти съм срещал ,да. И като ги видя с етикетчетата по ризките направо им се смея в лицата ,било то някоя християнска или друга секта.

loveca777
07-21-2011, 15:38
Ако говориш за сектанти, да виждала съм някои от тях - звънят по вратите на хората и раздават някакви листовки - вече не си спомням от коя точно секта бяха, но около половин час се опитвах да им обясня, че така или иначе съм атеистка и не се интересувам от техните предложения. Бяха доста нахални и имах чувството, че изобщо не слушат какво им говоря, иначе по улицата напоследък много често ги виждам. Пробвали са да ми продават календарчета, даже една ми пробутваше някакво есе. :D
Да . Обърках се.
И при мен преди време в старото ми училище през голямото междучасие идваха на улицата и раздаваха на децата книжки и им обясняваха някакви неща...
Във фороми също съм виждал , спорил... ама е не възможно да спориш.. затова почнах да псувам... и да обяснявам на хората ,че не бива да им вярват за нищо казано от тях!

gandalfepi4
07-21-2011, 15:50
виждал съм, а в интерес на истината и доста харесвам да си дискутираме разни неща :D

едно моме примерно ме хвана веднъж в 280 да ме индоктринира и разговора завърши с това че тя се отказа от сектата (така и не разбрах каква беше) още ме избива на смях

loveca777
07-21-2011, 16:35
виждал съм, а в интерес на истината и доста харесвам да си дискутираме разни неща :D

едно моме примерно ме хвана веднъж в 280 да ме индоктринира и разговора завърши с това че тя се отказа от сектата (така и не разбрах каква беше) още ме избива на смях
:razz: Сигурно още не е била станала напълно секта .. -брао на теб. :Д

LLOYD18
07-21-2011, 16:39
виждал съм, а в интерес на истината и доста харесвам да си дискутираме разни неща :D

едно моме примерно ме хвана веднъж в 280 да ме индоктринира и разговора завърши с това че тя се отказа от сектата (така и не разбрах каква беше) още ме избива на смях Тука вече излъга братле много яко....яко тесли меташ бате....освен ако не си си бил с лап топа и не сте си чатили...

gandalfepi4
07-21-2011, 17:17
всъщност не.

LLOYD18
07-21-2011, 17:23
всъщност не.В интерес на истината може и да си прав понеже сектантите са повече надъхани и претръпнали отколкото начетени и подготвени с опит

gandalfepi4
07-21-2011, 17:25
ми доста тъпичко беше момето да :D

TheMightyNadenica
07-21-2011, 22:13
Имал съм сблъсаци....
Има една сектичка - адвентистите от седмия ден....говорил съм с главаната(нямаше какво да правя)....горкия много заблуден...тъпче на едно място с всяка дума! Каквото и да го попитам, отговора беше един и същ...жалка история!
Че и от тази секта пробутваха и един филм в читалището...смешна картинка!
Един комшия(така вярващ) се беше записал там...и го карали да си излива ракията в миФката. Там ти избират мома или момък за който да те оженят, без да питат дали е съгласен! Пари някФи ги карали да дават А шараните пък не се опъват!
Опитват и да зарибяват с листовки и тн....
Абе галфонска историйка!

loveca777
07-22-2011, 07:23
За тва трябва хората да са знаят какво е секта и как промиват мозъци...

TheMightyNadenica
07-22-2011, 11:49
За тва трябва хората да са знаят какво е секта и как промиват мозъци...

Там е работата, че масата са роботи, с промити мозъци...лесно манипулирани/контролирани и доста глупави...зомбиранеееее....

xxxmyheroinexxx
07-23-2011, 18:21
Днес както си отивах за към парка минах по една закътана уличка.. По едно време от една къщурка се чуваха ебати мрачните песни... Много хора се чуваха как пеят вътре в хор... Над прозореца пишеше "Адвентистите от седмия ден" :shock:

А всъщност на какво се надяват тея хора в сектите?...

Auriss
07-23-2011, 18:34
^на нищо ,нямат цел в живота. Поне така си мисля. Не ми трябва да разбирам

TheMightyNadenica
07-23-2011, 20:39
Днес както си отивах за към парка минах по една закътана уличка.. По едно време от една къщурка се чуваха ебати мрачните песни... Много хора се чуваха как пеят вътре в хор... Над прозореца пишеше "Адвентистите от седмия ден" :shock:

А всъщност на какво се надяват тея хора в сектите?...

Еми просто когато хората са слаби психически или в момент на слабост, или просто са глупави биват лесно манипулируеми или търсят подкрепа....И сектите им дават "подкрепата"....

Colouring
07-23-2011, 22:15
Преди известно време имаше едни,които обикаляха къщите,за да привлекат хора..
Иначе съм позната,която работи в един хотел,и ми беше казала,че специално са ходили там да изнасят някаква презентация,пак за да приобщят хора.

playy
07-24-2011, 08:49
Не знам за евангелизма дали и те си правят такива схемички,но до колкото съм запознат с тях,мога да кажа че са обикновени хора,които просто намират цел в живота да служат на Бога и да бъдат в Рая.Вследствие на това всичко друго остава преходно,излишно и непотребно...Та основния ми въпрос е:Адвентистите,калвинистит е,баптистите и те ли са протестанти?И ако са,това прави ли и евангелистите като тях-манипулатори,зашото аз съм останал с други впечатления.

ПС:Нямам предвид теле-евангелистите в Америка,тях знам що за стока са...Имам предвид пасторите и въобще тези църквите в България дали правят някви схемички?

TheMightyNadenica
07-24-2011, 12:54
Не знам за евангелизма дали и те си правят такива схемички,но до колкото съм запознат с тях,мога да кажа че са обикновени хора,които просто намират цел в живота да служат на Бога и да бъдат в Рая.Вследствие на това всичко друго остава преходно,излишно и непотребно...Та основния ми въпрос е:Адвентистите,калвинистит е,баптистите и те ли са протестанти?И ако са,това прави ли и евангелистите като тях-манипулатори,зашото аз съм останал с други впечатления.

ПС:Нямам предвид теле-евангелистите в Америка,тях знам що за стока са...Имам предвид пасторите и въобще тези църквите в България дали правят някви схемички?

Като цяло християнството си е една голяма секта...но бидейки най-голямата, давайки корен за другите, не е наричана по този начин...но на пракитка си е така! Евангелистите също си влизат в това число - секта! Познавам една жена ходи на евангелистка църква...еми баш секта си е!

ScarlettS
07-26-2011, 00:01
Днес точно видях някаква църква на адвентистите и ако не го пишеше с табела отпред, щях да реша, че е жилищен блок.

Gavra
07-31-2011, 22:35
Да. Тия от Пентекоста (петдесятната църква) са отвратителна секта, фанатици, крадци на органи и... църковни бизнесмени!

Нямат чуваемост, повечето последователи имат шизофрения, техният бог не е БОГ, а Иисус, издигат го в някакъв култ и "всички колене да паднат пред Иисус"... ужас. А ако тръгнат да те евангелизират... не БОГ, а някой който ще действа да ти е на помощ.

Отвратителна секта.

dinqta
07-31-2011, 22:57
Оня ден ми звъняха на вратата обаче аз не отворих добре че беше заключена и почнаха да бутат вратата да я отворят мн се опаших мислех да се обадя на полиция но едва ли ще помогнат.. :?

Concussion
08-01-2011, 09:25
Оня ден ми звъняха на вратата обаче аз не отворих добре че беше заключена и почнаха да бутат вратата да я отворят мн се опаших мислех да се обадя на полиция но едва ли ще помогнат.. :?

Олее, бутали са вратата ви. :shock: Да дойдат тука да я бутат... :o

gandalfepi4
08-01-2011, 12:08
http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/0906/jehovahs-witnesses-jehovah-s-witness-armed-door-knock-rednec-demotivational-poster-1244116666.jpg

TheMightyNadenica
08-01-2011, 13:07
Оня ден ми звъняха на вратата обаче аз не отворих добре че беше заключена и почнаха да бутат вратата да я отворят мн се опаших мислех да се обадя на полиция но едва ли ще помогнат.. :?

Малко пресилваш!

nrjboyan
08-08-2011, 12:54
Извинявай, но така си направил/а темата, че все едно всички секти са лоши... Напротив не са, има и съвсем нормални секти, а по големите се наричат деноминации. Примерно: Баптизъм, Евангелизъм и т.н., всичките тези движения са съвсем нормални, и няма нищо лошо в това. :)

Разбира се, има и лоши, не ги знам, няма да ги изброявам, просто стойте настрана от такива хора!

reich
08-08-2011, 22:51
Толкова секти се навъдиха обаче някой трябва да си знаят мясстото и да си мълчат,защото ще ядат бой.
Да не стане както стана в Бургас! :D

TheMightyNadenica
08-08-2011, 23:09
Извинявай, но така си направил/а темата, че все едно всички секти са лоши... Напротив не са, има и съвсем нормални секти, а по големите се наричат деноминации. Примерно: Баптизъм, Евангелизъм и т.н., всичките тези движения са съвсем нормални, и няма нищо лошо в това. :)

Разбира се, има и лоши, не ги знам, няма да ги изброявам, просто стойте настрана от такива хора!

Бхахахахахахахаха....все едно казваш - има и добри злодей...

reich
08-08-2011, 23:40
:D :D :-D :grin:
Бисери хорааа,бисери!хахахахахаха хахахахахаххаха

commando1
08-15-2011, 07:29
Сектите са от Сатаната и всеки които напусне официално Християнството се обрича в служение на Дявола и демоните му. Православието е единственото спасение за покаяние на грешната човешка душа.

gandalfepi4
08-15-2011, 08:43
^ aха... значи почти 40 000-те деноминации на религията ти са от сатаната а?

ScarlettS
08-15-2011, 08:57
сатаната явно доста работа е свършил, бог само създал православието и не се занимавал повече :D

npp
08-23-2011, 20:04
пазете се от всякакви секти, индийски и източни вероучения/вероизповедания, а също и от всякакъв окултизъм и езотеризъм(езотерика), такива неща са екстремално/колосално опасни, дори много от християнските деноминации бяха/са такива, именно верческото/духовното беззаконие е грехът, за който се говори в цялата Библия

"А змията(т.е. а змията, която произлезе/дойде от "тъмнината") беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. от всички същества), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, забранено е да се "яде" от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. ще ви се отворят окултните/йогическите/трансценденталните сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете всевиждащи, всезнаещи и всемогъщи подобно на самият Бог). И като видя жената, че дървото беше добро(т.е. че привидно изглеждаше Добро) за храна, и че беше приятно за очите(сиреч: за "тъмната" страна на умът), дърво желателно, за да дава знание(т.е. за да дава окултни/езотерични/йогически/ведически знания и способности), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава им се отвориха окултните/йогическите/трансценденталните сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от този момент нататък, те започнаха да възприемат Божието творение като греховно, а верческото/духовното беззаконие като свято); и съшиха смокинови листа(т.е. и си "скалъпиха" лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха неправедна вяра/духовност)." Битие 3:1-7

TheMightyNadenica
08-26-2011, 00:26
А така! Пази се от знанието! Бъди оФца!

Arclight
10-21-2011, 20:44
Да, родителите и сестрата на майка ми са сектанти. По-точно адвентисти.

Случи се преди около 8 години. Дотогава много обичах да ходя на гости при баба и дядо и си изкарвах страхотно. Дядо ми беше много земен и интелигентен човек и разказваше най-различни интересни истории. Е, вярно, че ми ковеше малко поучително на главата от време на време, но иначе беше много забавен. :) Колкото до баба ми, тя винаги е имала поразкрепостена фантазия, но винаги ми е... ааа, угаждала на капризите, така да се каже ^_^ Освен това готвеше супер!

И един ден изведнъж всичко се промени коренно. Когато ги посетих, украшенията у тях бяха изчезнали заедно с книгите с приказки и видеокасетите. Баба ми не готвеше вкусотии, а четеше Библията, а дядо ми не ми свиреше на акордеон, а учеше църковни песни. И през целия ден ми набиваха в главата колко съм била заблудена в живота, за всичко, а как те са намерили истината в Библията.

Обясниха ми, че юнаците от приказките са зли, защото използват сили на дявола. Обясниха ми, че не трябвало да ям свинско и птиче месо, а риба, скакалци и говеждо, защото в не знам коя книга на Старият Завет пишело така. Че не трябвало да нося бижута, прически и къси дрехи, че не трябвало да върша работа в събота (която почва от петък вечер), че трябвало да се моля на Бог да благослови храната на масата, да слушам само музика, която възхвалява Исус, и така нататък. А аз бях на 10...

Просто бяха станали съвсем други хора, бяха се побъркали. Заведоха ме и на тяхната църква, където часове наред слушат проповеди от пастора си (от които нищо не разбирах) и пеят църковни песни (които звучаха съвсем еднакво). Бяха се записали и на някакво адвентно училище, в което изучаваха Библията, а освен това, както много по-късно разбрах, даваха и продължават да дават 10% от доходите си на църквата!

Адвентистите твърдо вярват и очакват второто пришествие на Исус, което ще опожари земята и ще сложи край на живота на нея. Мъртвите ще се събудят (защото те всъщност не са умрели, а само заспали), и всички хора ще бъдат съдени от Господ. Вярващите ще получат 'вечен живот' при него (т.е. в рая), а грешниците ще сполети 'вечната смърт' (не споменават точно ад, просто смърт). Освен това те вярват в магьосници, вещици и сатанински духове, както и в чудесата на молитвите...

Баба ми се кълнеше как когато майка ми и сестра ми били малки, нея я е ударил ток от пералнята и е щяла да умре, и се е помолила на Бог да успее да стигне вратата и да я затвори, за да не гледат децата. И тогава някаква невидима сила я грабнала и запратила на дивана и я спасила от смърт. Майка ми и леля ми нямат спомен за случката, но дядо ми я потвърждава, казва, че цялата била посиняла от удара. Той пък ми разказва подобни истории, които преживял в морето (беше помощник капитан на риболовен кораб). Те просто са почнали да си вярват като шизофреници.

Леля ми, която живееше с тях до преди една година, също се беше присъединила в сектата. Естествено и тримата бяха изгубили всичките си приятели, но пък си имаха нови сред братята и сестрите адвентисти. Най-лошото е, че сектата ги учи да разпространяват словото Божие с всички усилия, и сме имали вече доста неудобни инциденти заради това... Като например леля да извади Библията насред гостите и да започне да чете текста против свинското месо на масата...

Знам, че и тримата са добронамерени и пак са си добри хора, и все още се опитвам да се виждам с тях от време на време, колкото и да ми е неудобно. Да, принудена съм да слушам проповеди у тях и да се обличам според адвентната мода, но не искам да ги оставя изобщо без връзка с нормалния свят.

Между другото, до едно време имах една добра сума спестени пари при тях, от подаръци, награди от конкурси, и така нататък. Баба твърдеше, че ги пази за сватбата ми... :) Типично в неин стил. Е, вече ги нямам, въпреки че Господ е против кражбите и пожелаването на собствеността на ближния. Дали са ги дали като част от десятъка, или са ги взели "назаем" защото са закъсали с мизерния си адвентистки живот, не мога да кажа и никога не съм питала... просто ги съжалих...


Пази, Боже, сляпо да прогледа.

TheMightyNadenica
10-21-2011, 22:53
Да не се обидиш, ама...баба ти и дядо ти са глупави и манипулативни...това не го казвам с лоши чувства...

Arclight
10-22-2011, 07:07
Знам, че са лесно манипулативни, но не са глупави хора... освен ако не се дължи вече на старческото оглупяване, де. :/

Всъщност има нещастия в живота, които могат да подтикнат хората да се присъединят към секта, и точно това се беше случило с тях (макар че аз разбрах за това доста по-късно).

Помните ли мошеническата компания Herbalife? Която произвеждаше фалшиви витамини и амбулантни търговци ги продаваха?

Та, дядо ми подписал договор с тях и тогава наистина вадел добри пари от това. В последствие решил да инвестира след като видял някаква оферта, че покупки над не знам колко си получават 50% намаление. И той купил продукти за 7000 лв като си мислил, че ще даде 3500 за тях. Обаче според Herbalife 50% намаление означавало двойно количество от всичко, и за това къщата (на лозето къщата, де, аз там не ходех) се напълнила с "лекарства" за 14000 лева. х_х

Не знам до колко е било умно бизнес решение да инвестира почти всичките си спестявания по този начин... но по една или друга причина, сега не се сещам точно дали Herbalife ги дискредитираха тогава или нещо друго, но той изгуби огромна част от инвестицията. :(

Дядо ми беше помощник капитан на риболовен кораб дълги години и се беше пенсионирал на 55, точно преди да го повишат в капитан. Беше си спестил някакви 10000 лева (не знам точно) и беше решил, че толкова пари ще му стигнат до края на старините...

Без възможност да продължи кариерата си, без спестявания, и с една никаква пенсия, защото той не разрешаваше на жена си да работи (щом той вади достатъчно за двамата), а и дъщеря му вече се беше сприятелила с някакви адвентисти... Човек се депресира и прибягва до секти. :(

Lychezar
10-22-2011, 07:37
Имам приятели адвентисти и в никакъв случай не са глупави, всъщност те се водят протестанти. Arclight, има няколко неточности, които си внесла. Адвентистите не вярват, че съществуват вечни мъки, защото това противоречи на Божията милост. В чудесата на молитвите вярват, както и всеки, определящ се себе си като християнин, но не посещават врачки, магьосници и т.н., защото считат, че тези техни сили не идват от Бога.. Не бива да ги определяш като луди, по-скоро ги считам за хора, търсещи смисъла, за да получат духовен мир, което ги прави по-дълбоко смислени и добри.

gandalfepi4
10-22-2011, 08:39
Имам приятели адвентисти и в никакъв случай не са глупави, всъщност те се водят протестанти.

не виждам как това да си протестант те прави гений. щом си толкова тъп че да вярваш че земята е на 5000 години, и потопа, и че всички животни са били вегетарианци и другите шитни безумни значи си глупав.


Не бива да ги определяш като луди, по-скоро ги считам за хора, търсещи смисъла, за да получат духовен мир, което ги прави по-дълбоко смислени и добри.

и как това да казваш че педалчетата не трябва да се женят, да не позволяваш на жените да абортират и да преебаваш образованието на децата си да те прави по добър и смислен

Lychezar
10-22-2011, 08:54
Не съм казал, че те прави гений, а че религиозната принадлежност, към която се причисляват, не ги прави глупави. Може да са си пак глупави, но вярата не е определящият фактор. Имаше един виц, че след девети септември някой християнин се е провикнал, че Христос возкресе, а друг комунист го попитал дали го е видял, че возкресе. Gandlpi4, да не си бил жив преди 5000 години, за да знаеш какво е било. Щом не си, тогава не определяй земята на колко години е. Простодушието според мен се крие в това да се използват общи фрази за или против нещо, а не да се вниква в смисъла,а точно това правиш в момента. Щом е християнин, значи е глупав... Разбирам, че изпитваш симпатии към "педалчетата", но всеки има право на мнение, което не те задължава да се съобразяваш с него.

Arclight
10-22-2011, 09:01
Лъчезар, наясно съм с протестантската църква, благодаря ти. :) Не смятам обаче, че е нормално поведение да следваш избирателно определени правила отпреди хилядолетия и да се държиш неадекватно пред останалите си нерелигиозни събратя :/

След като свинското месо е нечисто и труповете на свинете са скверни, защо адвентистите не следват и останалите повели на Старият Завет? Като да горят бичи сланини на олтара (Левит 1:9), да продадат майка ми в робство (Изход 21:7), да не ме докосват докато съм неразположена (Левит 15:19-24), да убиват с камъни хората, които работят в събота (Изход 35:2), да не носят дрехи от различна материя (Левит 19:19), да не се бръснат и постригват (Левит 19:27) и така нататък?

Нима е здрав разум да фантазираш за невидими сили и необяснимо поведение на бури и вълни?

gandalfepi4
10-22-2011, 09:05
Не съм казал, че те прави гений, а че религиозната принадлежност, към която се причисляват, не ги прави глупави. Може да са си пак глупави, но вярата не е определящият фактор.

aко някой искрено вярва в спагетеното чудовище дали не е тъпак а?


Gandlpi4, да не си бил жив преди 5000 години, за да знаеш какво е било. Щом не си, тогава не определяй земята на колко години е.

я се скрий бе пикльо :razz: , кой те е учил на тея?

има си предостатъчно доказателства за това. ето ти тридесет и едно директно

http://rationalwiki.org/wiki/Evidence_against_a_recent_creation

баси смешника. ти като не си бил по цялата планета па не казвай че няма такова нещо като дядо коледа.

отворко


Простодушието според мен се крие в това да се използват общи фрази за или против нещо, а не да се вниква в смисъла,а точно това правиш в момента.

валидна и достойна за уважение теза - би ли казал как по-точно не вниквам в смисъла? (понеже смисъл не виждам)


Щом е християнин, значи е глупав...

има си и умни бе, не си ме разбрал. не бих бил толкова арогантен че да поставя цяла група под общ знаменател само понеже вярват в едно ирационално нещо.

ОБАЧЕ когато са буквалисти в някакви смешки как да не ги нарека глупави? креационистите са тъпаци, точка.

може някой да е много готин и примерно да е написал много готина програма или книга или да е намерил много полезен нов елемент - няма лошо, това обаче не натежава до толкова че да ти оправдае тъпанарщината в други полета.


Разбирам, че изпитваш симпатии към "педалчетата"

то и ти си симпатичен знаеш ли?


всеки има право на мнение, което не те задължава да се съобразяваш с него.

не помня и да съм се съобразявал с него нали?

нито пък помня ти да си се съобразявал с моето в тази връзка...


нека да ти помогна да се изразиш по-правилно:


аз многу харесвам да дрънкам глупости и да обиасниавам на другите колку са прозти ама те аку ни ми харесват мнеийту са тесногръдци койту требе се научат да уважават чуждуту мненйи за разлика от мини.

Lychezar
10-22-2011, 09:41
Arclight, това са заповеди, дадени от Бога от старозаветното време, лично дадени от Моисей по времето на правенето на скинията. Защото това са били хора, които са имали общо със скинията, а скинията е свято място, там са се правили старозаветните причастия, наречени жертви за Бога. Това са събития от старозаветно време, след идването на Исус той не отрече всичките тези заповеди, но добави една нова, която е валидна до свършека на този свят, а тя е "да се любите и обичате така, както аз ви възлюбих".
Gandalfpi4, мерси, че ми помогна да се изразя правилно.

gandalfepi4
10-22-2011, 09:57
Arclight, това са заповеди, дадени от Бога от старозаветното време, лично дадени от Моисей по времето на правенето на скинията.

горе-долу в този период и яхвето казва че който е с повредена пишка или топки отива в ада нали?


Защото това са били хора, които са имали общо със скинията, а скинията е свято място, там са се правили старозаветните причастия, наречени жертви за Бога.

ааа когато са "слагали" греховете си (изнасилване, убийства etc) на животни и после са ги убивали и изгаряли нали?

сигурно е било много готино тогава да си бог, понеже той много харесва да мирише вонята която се разнася когато сланината около бъбреците на животното, започне да изгаря нали?

когато е дал и инструкции за това как да го разкъсаш и как да поръсиш вътрешностите му с кръв, за да му харесва най-много?

баси пича е бил бог тогава





Това са събития от старозаветно време, след идването на Исус той не отрече всичките тези заповеди, но добави една нова, която е валидна до свършека на този свят, а тя е "да се любите и обичате така, както аз ви възлюбих".

мисля че и малко позаобиколно казва "който не е с мен е против мен" и "който не ме обича го доведете пред мен и го заколете" и "не съм дошъл да нося мир, а сеч - ще изправя брат срещу брата..." и някакви подобни лайна


Gandalfpi4, мерси, че ми помогна да се изразя правилно.

за нищо пич. не забравяй да си носиш костенурка, която да убиеш за някоя жена в семейството ти когато започне да ѝ тече кръв от шундата (както е по божията воля)

Arclight
10-22-2011, 11:55
Arclight, това са заповеди, дадени от Бога от старозаветното време, лично дадени от Моисей по времето на правенето на скинията. Защото това са били хора, които са имали общо със скинията, а скинията е свято място, там са се правили старозаветните причастия, наречени жертви за Бога. Това са събития от старозаветно време, след идването на Исус той не отрече всичките тези заповеди, но добави една нова, която е валидна до свършека на този свят, а тя е "да се любите и обичате така, както аз ви възлюбих".

Защо изобщо ще почитаме необосовани правила от 6 век пр. н.е. ? Мога да възприема религията като философско учение, а християнството наистина учи на милосърдие. Обаче горенето на сланина, робството, жестоките наказания, и погнусата от "извращения" като менструация, секс за удоволствие, и така нататък? Тези неща вече отдавна не стоят по този начин...

Адвентистите обаче признават горенето на заклани животни за неактуално, но свинското и секса още са греховни. Всеки тълкува книгите на Мойсей както си иска, Лъчо. За мен те са си просто исторически извор за това как са живяли хората преди толкова векове. Знаеш, че всички исторически събития по това време са се разкрасявали по един или друг начин, още повече преплитането на исторически факти с религиозни вярвания. -_-

Истината е, че религията не ти дава повод да контролираш живота на другите, и че християнството далеч не е единствената религия, нито пък идеалната. А по правило религията се основава на митове и метафори, които в древни времена са били достоверни обяснения на иначе необясними явления, а в днешни времена се възприемат твърде буквално.

А докато не стигнем момента, в който знаем всичко, Господ винаги ще го има :)

NomNomNom
10-22-2011, 11:58
Оставете , със жена, радио, стена и християнин не може да се спори.

NomNomNom
10-22-2011, 12:01
Arclight, много кофти за роднините ти , за съжаление не може да им се помогне, ако сами не стигнат до извода , че това което правят е наистина крайно.
Ти гледай да не повлияят на твоето семейство.

Lychezar
10-22-2011, 15:06
Библията според мен е сборник от закони, пророчества, поезия, истории, някои от които са легенди и трябва да се приемат като алегории, но Arclight, да се цитират откъснати от контекста им стихове е присъщо на култовете, които искат да защитят така своите си разбирания и да им дадат вид на истина. Претендираш, че си запозната с Библията (аз не го претендирам), но в същото време изказваш погрешни твърдения...
Предлагам ти застъпи се за тезата на Ganfaldpi4, която всъщност ти е присъща, че Земята е на билиони години и че човеците сме плод на случайност, и недей да остроумничиш.

gandalfepi4
10-22-2011, 17:02
не е теза ами факт.

дадох в негова подкрепа 31 метода с хиляди обзервации (без дори да споменавам научния консенсус по въпроса), а ти не даде нищо.

nada, null, кypец

нито обори моите, нито даде свои

просто мизерия

Arclight
10-22-2011, 17:34
Лъчезар, не искам да споря, благодаря. Не претендирам, че съм запозната - познавам толкова, колкото съм чела и учила в училище, знам няколко книги от новия и стария завет, както и бегло съдържанието на останалите, все пак от осем години ми коват върху тях...

Не се опитвай да ми наложиш световъзгледи и ако нямаш какво повече да кажеш лично на мен, недей. Защо се дръжиш грубо след като нищо не съм ти направила на теб? Виждам, че адвентната църква ти е болна тема, аз вече съм се примирила с положението, така че няма да бъркам повече в раната...

Lychezar
10-22-2011, 18:28
Първо сподели, че си наясно, а сега обратното. Виж, нямам нищо против теб, подразни ме, че изказваш недостоверни твърдения, но все пак си личи, че си интересуващ се, търсещ човек. Адвентизмът не ми е болна тема, никога не съм посещавал църквата им, разгриначавам се от тях по някои становища, но и със самите адвентисти ми е приятно да провеждам разговори, да спорим на различни теми. Друг пример е, че самоопределяйки се като лявополитически настроен, нищо не ми пречи да комуникирам с пръвърженици на дясното. Бил съм атеист и пак съм общувал с християни, макар че смятах, че религията е опиум на народите, чя тя придържа към власт и контрол, към запазване на статукството. Това е вяра, не е задължително да бъде доказана, а дори и да е опровергавана с факти, пак съществува.

TheMightyNadenica
10-22-2011, 20:59
Мале, колко глупости са изговорени за един ден... :D
Не разбирам аФтУрката на тази история, защо защитава адвентистита...това, че дЕдо ти и баба ти са адвентисти не прави сектата по-малко секта...и не случайно е наречена секта!

npp
10-23-2011, 12:59
Arclight, това са заповеди, дадени от Бога от старозаветното време, лично дадени от Моисей по времето на правенето на скинията.

горе-долу в този период и яхвето казва че който е с повредена пишка или топки отива в ада нали?


Защото това са били хора, които са имали общо със скинията, а скинията е свято място, там са се правили старозаветните причастия, наречени жертви за Бога.

ааа когато са "слагали" греховете си (изнасилване, убийства etc) на животни и после са ги убивали и изгаряли нали?

сигурно е било много готино тогава да си бог, понеже той много харесва да мирише вонята която се разнася когато сланината около бъбреците на животното, започне да изгаря нали?

когато е дал и инструкции за това как да го разкъсаш и как да поръсиш вътрешностите му с кръв, за да му харесва най-много?

баси пича е бил бог тогава





Това са събития от старозаветно време, след идването на Исус той не отрече всичките тези заповеди, но добави една нова, която е валидна до свършека на този свят, а тя е "да се любите и обичате така, както аз ви възлюбих".

мисля че и малко позаобиколно казва "който не е с мен е против мен" и "който не ме обича го доведете пред мен и го заколете" и "не съм дошъл да нося мир, а сеч - ще изправя брат срещу брата..." и някакви подобни лайна


Gandalfpi4, мерси, че ми помогна да се изразя правилно.

за нищо пич. не забравяй да си носиш костенурка, която да убиеш за някоя жена в семейството ти когато започне да ѝ тече кръв от шундата (както е по божията воля)
кое е по-добре в случаите на невъздържание?, да бъдат убивани хора или да се яде месо от/на животни?, да бъдат осакатявани хора или да се прави безвреден секс?, да бъдат ограбвани хора или да се пие малко вино?, и т.н..... истината е че още през старозаветният период Бог е посочвал по-добрите варианти, така че Бог отначало (се вижда че) е Праведен, сиреч, ако някой не може да се въздържа, то по-добре невъздържанието да е по отношение на ядене на животинско месо, правене на безвреден секс, малко пийване на вино, и пр., отколкото де се вършат убийства, насилие, терор, грабителства, и пр. против/в ущърб на други хора, плюс това не само тогава, но дори и сега в съвременните кланници, обикновенно животните са убивани по-възможно най-безболезнен за тях начин, но разбира се че е Добре да бъде проповядвано количеството на приеманото месо да бъде ограничавано до максимум, примерно да се свежда до не повече от два пъти седмично както и един от големите авторитети в областта на храненето препоръчва,

а що се отнася до досадните подробности свързани с секса, те вече отдавна са отживелица, още от преди 2000 години когато истинският Бог Отец унищожи всички несъвършенни заповеди от старият завед чрез своят Син истинският Господ Исус Христос и Те двамата ги замениха с техните съвършенни еквиваленти, сиреч, с много по-съвършенните заповеди

Матей 5:38-48 "Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб"(една от старозаветните заповеди). А пък Аз ви казвам(ето го Новозаветният еквивалент, с който е заменена старата): Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза(т.е. ако някой ти причинява зло), обърни му и другата(т.е. ти му прави само Добро). На тогава, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземе ризата(т.е. ако няко иска да те съди), остави му и горната дреха(т.е. ти го Благославяй в името на истинският Господ Бог). Който те принуди да вървиш с него една миля(т.е. който иска от тебе да вършиш Добро), иди с него две(т.е. прави Доброто с усърдие). Дай на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем. Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си"(още една от старозаветните заповеди). Но Аз ви казвам(ето го Новозаветният еквивалент, с който е заменена и тази): Обичайте неприятелите си и молете се за тия, които ви гонят; за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си(т.е. Живота Си) да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд(т.е. и дава Пречистване и Благодат) на праведните(т.е. на вярващите) и на неправедните(т.е. и на невярващите). Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците? И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец.",

Римляни 7:4-6 "И тъй, братя мои, и вие умряхте спрямо закона чрез Христовото тяло, за да се свържете с друг, сиреч, с възкресения от мъртвите, за да принасяме плод на Бога. Защото, когато бяхме плътски, греховните страсти, които се възбуждаха чрез закона, действуваха във вашите телесни части, за да принасяме плод който докарва смърт; но сега, като умряхме към това, което ни държеше, освободихме се от закона; тъй щото ние служим по нов дух, а не по старата буква.",

Ефесяни 2:13-22 "А сега в Христа Исуса вие, които някога сте били далеч, сте поставени близо чрез кръвта на Христа. Защото Той е нашият мир, Който направи двата отдела едно, и развали средната стена, която ги разделяше, като в плътта Си унищожи враждата, сиреч, закона със заповедите му изразени в постановления, за да създаде в Себе Си двата в един нов човек, и тъй да направи мир, и в едно тяло да примири и двата с Бога чрез кръста, като уби на него враждата. И като дойде благовествува мир на вас, които бяхте далеч, и мир на тия, които бяха близо; защото чрез Него и едните и другите имаме своя достъп при Отца в един Дух. Затова вие не сте вече странни и пришелци, но сте съграждани на светиите и членове на Божието семейство; понеже бяхте съградени върху основата на апостолите и пророците, като е краеъгълен камък сам Христос Исус, върху когото всяко здание, стройно сглобено, расте за храм свет на Господа; в който и вие се вграждате заедно в Духа за Божие обиталище."

Arclight
10-23-2011, 17:10
Мале, колко глупости са изговорени за един ден... :D
Не разбирам аФтУрката на тази история, защо защитава адвентистита...това, че дЕдо ти и баба ти са адвентисти не прави сектата по-малко секта...и не случайно е наречена секта!

Защо разни хора продължават да ми слагат думи в устата, при положение, че всичко от мен е написано в прав текст, черно на бяло?

Не защитавам адвентистите, и не ми е приятно, че роднините ми са сектанти. Трябва ли да се повтарям като олигофен за да разберете, че не споря, а изказвам мнение? -_-

SolusChristus
10-26-2011, 13:19
Та основния ми въпрос е:Адвентистите,калвинистит е,баптистите и те ли са протестанти?И ако са,това прави ли и евангелистите като тях-манипулатори,зашото аз съм останал с други впечатления.

От тези, които изброи, само "калвинистите" и баптистите са протестанти и то само тези, които се водят по старите вярвания. (1689 Baptist Confession of Faith/1646 Westminister Confession of Faith) Всяка нова "протестантска деноминация", особено тези създадени след 1844 г. нямат нищо общо с Реформацията.

Моля да не бъда слаган (като протестант) в един дол с Адвентисти, Йеховисти, Мормони и подобни "секти".

Поздрави на Гандалф, който все още пише тук, за моя изненада. 8-)

gandalfepi4
10-26-2011, 14:33
^ salut, па с тебе какво стана бе солус?

остави форума в ръцете на оня смешко неймлес (от скоро наричан "затапения" или "тапата" за кратко) и ми замина кефа