PDA

View Full Version : трикове за изправяне на косата



adichka3
07-21-2011, 14:06
С каквото и да си изправя косата държи макс 1 час (в най-добрия случей). Имало е и дни в които щом я изправя веднага се накъдря ;х .. моля ви кажете някви трикове или ддз .. модели преси за изправяне които според вас държат по повече .. каквото прецените

justasmile
07-21-2011, 17:11
класическа преса и такива преди, дето имат по фризъорите (струват между 30-50лв). Косата се накъдря и ако въздухът е влажен. Слагай лак докато се изправяш. Като се къпеш, не си лягай с мокра коса, защото така допълнително се накъдря. И си слагай ,кво беше, май кристали... абе сещаш се :)

TVDQueen
07-21-2011, 22:52
класическа преса и такива преди, дето имат по фризъорите (струват между 30-50лв). Косата се накъдря и ако въздухът е влажен. Слагай лак докато се изправяш. Като се къпеш, не си лягай с мокра коса, защото така допълнително се накъдря. И си слагай ,кво беше, май кристали... абе сещаш се :)

^ + лак за коса

Между другото и аз имам доста къдрава коса и след като започнах да се изправям, косата ми няма нищо общо с това което беше преди. (Гнездо в ремонт) :lol:

gab4ooo
07-22-2011, 11:03
^^ гнездо в ремонт аа не тва ме уби просто . в началото ако искаш с ютия много добре става ама я съсипваш . е то и с пресите се съсипва ама все пак :ДД

malkasladka
07-22-2011, 12:15
Само аз ли имам чуството, че в раздел "Козметика и Диети" има още 127538563856385768 такива теми???? :-x

SweetySmallDevil
08-03-2011, 18:22
оууу, това с лака не е много добре .. все пак с тоя лак косата на допир е ужасна след това ... използвай кристали или има протектори срещу топлината, слагат се преди да ползваш пресата и трябва да изчакаш да изсъхне .. когато ти е суха косата, се къдри много по-бързо, тъй като поема от влагата във въздуха, ако самата коса ти е добре хидратирана, влагата във въздуха няма да и влияе и няма да се къдри толкова бързо :)

Milly4
08-03-2011, 22:24
^^ гнездо в ремонт аа не тва ме уби просто . в началото ако искаш с ютия много добре става ама я съсипваш . е то и с пресите се съсипва ама все пак :ДД
Едно момиче си изправяше косата с ютия и после на места остана без коса. :?

Cucko0
08-03-2011, 22:25
темата ти не е за тук

DontSpeak
08-04-2011, 05:25
Купи си хубава преса, моята е на Филипс вибрираща, много трайно изправя..

SmilezZz
08-04-2011, 11:13
Само недей да се изправяш с ютия. Тя си е предназначена за дрехи.

Evellexis
08-04-2011, 12:34
така гледай ся... тия кристали не ти ги препоръчвам защото ако прекалиш косата ти става няква мазна изглежда и т.н. абе гадно си е ..
Иначе един метод за изправяне мога да ти предложа..
значи след като се изкъпеш си продухваш косата със сешоар ама не много а да остане леко влажна защото иначе вкарваш допълнителен въздух в нея и така и после с пресата я изправяш и с малко лак се получава супер :) пък и да прекалиш с лака няма да се опасяваш че може да наръгаш някой с косата си :D :-P

kalpazanka
08-04-2011, 13:14
Местя темата.

CherryMe123
08-04-2011, 14:07
оууу, това с лака не е много добре .. все пак с тоя лак косата на допир е ужасна след това ... използвай кристали или има протектори срещу топлината, слагат се преди да ползваш пресата и трябва да изчакаш да изсъхне .. когато ти е суха косата, се къдри много по-бързо, тъй като поема от влагата във въздуха, ако самата коса ти е добре хидратирана, влагата във въздуха няма да и влияе и няма да се къдри толкова бързо :)

Hilary_
08-04-2011, 14:16
1. Купи си ПРОФЕСИОНАЛНА преса или просто някоя по - добра от често срещаните за по 40-50 лева ..
2. Използвай стилизант ..

darrie
08-04-2011, 14:17
така гледай ся... тия кристали не ти ги препоръчвам защото ако прекалиш косата ти става няква мазна изглежда и т.н. абе гадно си е ..
Иначе един метод за изправяне мога да ти предложа..
значи след като се изкъпеш си продухваш косата със сешоар ама не много а да остане леко влажна защото иначе вкарваш допълнителен въздух в нея и така и после с пресата я изправяш и с малко лак се получава супер :) пък и да прекалиш с лака няма да се опасяваш че може да наръгаш някой с косата си :D :-P

НИКОГА НЕ ПОЛЗВАЙ ПРЕСА ВЪРХУ МОКРА ИЛИ ВЛАЖНА КОСА.
Ще ти кажа какво прави една приятелка.
Измива си косата с шампоан за права коса. (Влияе на къдриците! Не я изправя, но има малък ефект.) Нанася балсам за изправяне. Слага протектор докато косата е още влажна и я суши с четка и сешоар. След като я изсуши, я изправя с преса и пръска малко лак. Косата и става идеално права. Вярно е, че твоята коса не е като нейната и може да не проработи при теб, но можеш да пробваш.

Runaway11
08-04-2011, 18:26
така гледай ся... тия кристали не ти ги препоръчвам защото ако прекалиш косата ти става няква мазна изглежда и т.н. абе гадно си е ..
Иначе един метод за изправяне мога да ти предложа..
значи след като се изкъпеш си продухваш косата със сешоар ама не много а да остане леко влажна защото иначе вкарваш допълнителен въздух в нея и така и после с пресата я изправяш и с малко лак се получава супер :) пък и да прекалиш с лака няма да се опасяваш че може да наръгаш някой с косата си :D :-P

НИКОГА НЕ ПОЛЗВАЙ ПРЕСА ВЪРХУ МОКРА ИЛИ ВЛАЖНА КОСА.
Ще ти кажа какво прави една приятелка.
Измива си косата с шампоан за права коса. (Влияе на къдриците! Не я изправя, но има малък ефект.) Нанася балсам за изправяне. Слага протектор докато косата е още влажна и я суши с четка и сешоар. След като я изсуши, я изправя с преса и пръска малко лак. Косата и става идеално права. Вярно е, че твоята коса не е като нейната и може да не проработи при теб, но можеш да пробваш.

Взе ми думите от устата! Направо устанах със зяпнала уста като видях този коментар с пуло-мократа коса! :shock: :shock: :shock:

Иначе за мен най-добрата комбинация е:
Шампоан за правя коса+ балсам за третирана коса (ако се интересуваш мисля, че още го имам ще ти кажа марката хДД) + кристали и задължително ПРОФЕСИОНАЛНА преса за коса...Тук важното е не само ефекта, а това да не останеш после без коса. Колкото до лака се съобразявай с времето...ако е горещо е глупаво въобще да си слагаш, но това зависи от теб :)

Minerva
08-04-2011, 18:42
По принцип е най-добре да не я изправяш веднага след баня. Примерно вечерта я миеш, съхне и на сутринта я изправяш. Има разлика!
Слагаш протектор от топлината на пресата - раздели косата кичур по кичур и на всеки слагаш.Като изсъхне протектора от косата почваш с пресата -делиш кичур по кичур и изправяш. Защипвай си я с фибички и почваш от долните сектори нагоре. Като я минеш цялата пръскаш с лак, съхне и решиш. Тва можеш и два пъти да го повториш. Аз бритончето не си го реша, да седи, иначе цялата коса да.
А защо е глупаво да използва лак в топлото време?

Runaway11
08-04-2011, 18:51
Защото няма никакъв смисъл да се изтощава косата! Вие мислите ли какво ще стане с косите ви след 20 години например?! Аз не искам да имам два пъти по-малко коса... :-o :-o :-o Няма смисъл от излишни неща..Когато е влажно е разбираемо....даже понякога ти е наложително, но в тези жеги - дори вятър няма..за какво й е?! :-o

Minerva
08-04-2011, 20:21
От една страна ок, имаш право, но от друга....Сега като сме на 20 примерно дай да ходиме като кошници и да правим компромиси с външния си вид, за да сме малко по-добре като сме на 50?
Още повече, че ако я подстригва редовно няма и да се личи, че я изправя.

Runaway11
08-04-2011, 20:33
От една страна ок, имаш право, но от друга....Сега като сме на 20 примерно дай да ходиме като кошници и да правим компромиси с външния си вид, за да сме малко по-добре като сме на 50?
Още повече, че ако я подстригва редовно няма и да се личи, че я изправя.

Не казвам да ходиш като кошница, а да спестяваш неща, които си слагаш върху косата, когато не са наложителни. Все пак при влагата косата се накъдря, а когато е сухо има ли смисъл от допълнително лак?! :-o :-o Не знам може и аз да греша, но това е мое мнение...и все пак на всяка жена й се иска да изглежда добре и на 40 и тн..не че ни е времето още да мислим за това, но все пак 8-)

ri41
08-04-2011, 21:12
всичко зависи от пресата, никой не може да ме разубеди в това което видях с очите си :wink:

sladkish_14
08-04-2011, 21:42
НИКОГА НЕ ПОЛЗВАЙ ПРЕСА ВЪРХУ МОКРА ИЛИ ВЛАЖНА КОСА.
Ще ти кажа какво прави една приятелка.
Измива си косата с шампоан за права коса. (Влияе на къдриците! Не я изправя, но има малък ефект.) Нанася балсам за изправяне. Слага протектор докато косата е още влажна и я суши с четка и сешоар. След като я изсуши, я изправя с преса и пръска малко лак. Косата и става идеално права. Вярно е, че твоята коса не е като нейната и може да не проработи при теб, но можеш да пробваш.

Е, браво. Едно компетентно мнение. Заради такива все още ми се влиза в този форум.
По темата: Слушай само това момиче (Авторке). Такива влажни коси или полувлажни да ги нямаме. Ютии и тем подобни също. Косата се суши изключително добре, оставя се остатъчно време, за да премине влиянието на сешоара и едва тогава се слага преса. А да не говорим колко абсурдно е това с много лак. Както момичето преди мене е казало малко лак само и то когато косата вече е готова. Другите не ги слушай, лак на всеки кичур е бавно но сигурно съсипване на косата, особено ако след това има и топлинна обработка ;)

sladkish_14
08-04-2011, 21:45
По принцип е най-добре да не я изправяш веднага след баня. Примерно вечерта я миеш, съхне и на сутринта я изправяш. Има разлика!
Слагаш протектор от топлината на пресата - раздели косата кичур по кичур и на всеки слагаш.Като изсъхне протектора от косата почваш с пресата -делиш кичур по кичур и изправяш. Защипвай си я с фибички и почваш от долните сектори нагоре. Като я минеш цялата пръскаш с лак, съхне и решиш. Тва можеш и два пъти да го повториш. Аз бритончето не си го реша, да седи, иначе цялата коса да.
А защо е глупаво да използва лак в топлото време?

И с това мнение изключително съгласна!
Да добавя мое мнение, че е хубаво да изчакаш и въпросният протектор да попие в косъма и да изсъхне. :)

darrie
08-04-2011, 21:53
От една страна ок, имаш право, но от друга....Сега като сме на 20 примерно дай да ходиме като кошници и да правим компромиси с външния си вид, за да сме малко по-добре като сме на 50?
Още повече, че ако я подстригва редовно няма и да се личи, че я изправя.

След 30 години ми се обади да споделиш как ти е косата. 8)
sladkish_14 и Minerva ги подкрепям, понеже споменаха неща, които пък аз съм пропуснала. ;-)

elysunny
08-05-2011, 06:55
изправяй се с ютия, ако ИСКАШ да останеш БЕЗ коса

elysunny
08-05-2011, 06:59
НИКОГА НЕ ПОЛЗВАЙ ПРЕСА ВЪРХУ МОКРА ИЛИ ВЛАЖНА КОСА.
Ще ти кажа какво прави една приятелка.
Измива си косата с шампоан за права коса. (Влияе на къдриците! Не я изправя, но има малък ефект.) Нанася балсам за изправяне. Слага протектор докато косата е още влажна и я суши с четка и сешоар. След като я изсуши, я изправя с преса и пръска малко лак. Косата и става идеално права. Вярно е, че твоята коса не е като нейната и може да не проработи при теб, но можеш да пробваш.

Е, браво. Едно компетентно мнение. Заради такива все още ми се влиза в този форум.
По темата: Слушай само това момиче (Авторке). Такива влажни коси или полувлажни да ги нямаме. Ютии и тем подобни също. Косата се суши изключително добре, оставя се остатъчно време, за да премине влиянието на сешоара и едва тогава се слага преса. А да не говорим колко абсурдно е това с много лак. Както момичето преди мене е казало малко лак само и то когато косата вече е готова. Другите не ги слушай, лак на всеки кичур е бавно но сигурно съсипване на косата, особено ако след това има и топлинна обработка ;)


Вие в ред ли сте бе ? и тва да го прави всеки път когато си измие косата.......
Моята коса също не се изправяше хубаво и не стоеше, купих си една хубава, професионална преса и сега без да я изправям всеки ден изглежда, че косата ми е естествено права..

bet3to
08-05-2011, 07:27
А това някой ползвал ли го е: http://angelcosmetics.mymall.bg/productimage.php?product_id=664

FuckingFreak
08-05-2011, 09:36
Момичета, всичко си е до коса. Имам приятелка, която се изправя от 11 или 12 годишна, а скоро ще навърши 14. Косата ѝ не е мръднала. А пресата ѝ струва 40 или 50 лв. Не знам за какво говорите, но ви казвам още веднъж - всичко си е до коса. Ако косата ви по принцип не е издръжлива като цяло, не говоря да издържа изправена, ами попринцип, на вредните влияния, ако ще и златна преса да си купите и най-скъпия лак за коса да ползвате, тя пак ще е в не много добро състояние :)

Minerva
08-05-2011, 14:09
От една страна ок, имаш право, но от друга....Сега като сме на 20 примерно дай да ходиме като кошници и да правим компромиси с външния си вид, за да сме малко по-добре като сме на 50?
Още повече, че ако я подстригва редовно няма и да се личи, че я изправя.

След 30 години ми се обади да споделиш как ти е косата. 8)
sladkish_14 и Minerva ги подкрепям, понеже споменаха неща, които пък аз съм пропуснала. ;-)

Е как да е - коса като коса :)
Ако съдя по майка ми, която от повече от 30 години всеки ден си навива с термо ролки косата и едно шише лак и стига за седмица, а през 4 седмици си изрусява цялата коса с блондор... по-хубава и е от много от косите на моите наборки :)

Evellexis
08-05-2011, 16:06
От една страна ок, имаш право, но от друга....Сега като сме на 20 примерно дай да ходиме като кошници и да правим компромиси с външния си вид, за да сме малко по-добре като сме на 50?
Още повече, че ако я подстригва редовно няма и да се личи, че я изправя.

След 30 години ми се обади да споделиш как ти е косата. 8)
sladkish_14 и Minerva ги подкрепям, понеже споменаха неща, които пък аз съм пропуснала. ;-)

Е как да е - коса като коса :)
Ако съдя по майка ми, която от повече от 30 години всеки ден си навива с термо ролки косата и едно шише лак и стига за седмица, а през 4 седмици си изрусява цялата коса с блондор... по-хубава и е от много от косите на моите наборки :)


остави ги ... виж че се правят на много умни всичките.. аз дори разбирам повече от някой тука..

оная пък ми мисли след 30 години ква ще и е косата... абе момиче то живота си е ден за ден никога не знаеш какво ще стане утре и дали ще доживееш да видиш утрото....

Runaway11
08-05-2011, 17:00
От една страна ок, имаш право, но от друга....Сега като сме на 20 примерно дай да ходиме като кошници и да правим компромиси с външния си вид, за да сме малко по-добре като сме на 50?
Още повече, че ако я подстригва редовно няма и да се личи, че я изправя.

След 30 години ми се обади да споделиш как ти е косата. 8)
sladkish_14 и Minerva ги подкрепям, понеже споменаха неща, които пък аз съм пропуснала. ;-)

Е как да е - коса като коса :)
Ако съдя по майка ми, която от повече от 30 години всеки ден си навива с термо ролки косата и едно шише лак и стига за седмица, а през 4 седмици си изрусява цялата коса с блондор... по-хубава и е от много от косите на моите наборки :)


остави ги ... виж че се правят на много умни всичките.. аз дори разбирам повече от някой тука..

оная пък ми мисли след 30 години ква ще и е косата... абе момиче то живота си е ден за ден никога не знаеш какво ще стане утре и дали ще доживееш да видиш утрото....

Въпрос до нагласа...Но щом повече разбираш ти отивай след това в темите на тези момичета "Косопад какво да правя?!" Каквото искате правете с косите си те са си ваши... :? :? :?

Minerva
08-05-2011, 17:24
Не съм го казала с идеята да се заяждам, но просто и при косата според мен важи правилото много баби - хилаво бебе.Не виждам смисъл да я клепам с какви ли не простотии преди след и по време на миене. Като прочета на някои момичета антуража, който си изливат на косите всеки път, зле ми става, а резултата не е нищо особено.
Най-лошото, което може да се случи е косопадът и той се провокира в най-гадните случаи от хормонални проблеми или липса на витамини.
Разбира се, че не е хубаво да я дърпаш всеки ден с пресата, но ако се полагат минимални грижи, като това да и слагаш маска и протектор, няма да е чак толкова фатално. Ако много изгори ножицата и по-къса прическа. Далеч не само свръх дългата коса е красива коса, даже най-често е като метла. А и повечето момичета с много дълги коси не им правят нищо интересно, освен да ги оставят да се веят.

anonymous708973
08-05-2011, 18:01
Вие в ред ли сте бе ? и тва да го прави всеки път когато си измие косата.......

Ами да, защо не? Три пъти в седмицата си мие косата, три пъти в седмицата се изправя с преса, какъв е проблемът?

elysunny
08-06-2011, 06:20
Вие в ред ли сте бе ? и тва да го прави всеки път когато си измие косата.......

Ами да, защо не? Три пъти в седмицата си мие косата, три пъти в седмицата се изправя с преса, какъв е проблемът?

ставаше въпрос за : "Ще ти кажа какво прави една приятелка.
Измива си косата с шампоан за права коса. (Влияе на къдриците! Не я изправя, но има малък ефект.) Нанася балсам за изправяне. Слага протектор докато косата е още влажна и я суши с четка и сешоар. След като я изсуши, я изправя с преса и пръска малко лак. "

иначе ссамо с преса и аз си я изправям, като си мия косата.

blueberryyy
08-06-2011, 09:13
Оу шит! Колко глупости изчетох в тази тема :-o
За да се изправиш идеално правиш следното: Миеш косата, слагаш там някакви балсами, кристали, няма да е зле да използваш такива за третирана коса или пък за изправяне. После сушиш със сешоар, може даже малко с четката да я дръпнеш. Изчакваш. Нанасяш протектор обилно и тогава изправяш с преса. Обаче изправяш старателно, за да се запечата косата. След това можеш да минеш лекичко със съвсем малко вакса, примерно.
Ако не искаш да ти остане някой друг кичур в ръката не изправяй с ютия, не изправяй на мокра коса и не изправяй след като си пръскала лак.
И да, процедурата е дълга и сложна, защото пресата не е направена да се дърпате всеки ден. И изобщо не ми обяснявайте как било до коса, как ако се подстригваш често няма проблем... Нема такъв филм, в един момент косата ти заприличва на кошница, независимо от всичко... Затова се научете да се харесвате такива, каквито сте, има толкова много прически, които можете да си правите без да си съсипвате косите...

pressiana
08-06-2011, 10:47
Абе много сте интересни. Много е да си слагаш шампоан, балсам и протектор, така ли?
Аз ако ползвам само шампоан, косата ми ще е супер суха.
Аз за изправянето - имам съученички и познати, които се изправят всеки ден. На една дори косата ѝ е супер оредяла, ама тя си продължава. Така ще е, като си въобразявате, че единствено правата коса е красива.
Който иска да си гори косата, това си е негов проблем. Не разбирам вас какво ви бърка.
И да, има го и това нещо с гена. Който има хубава коса, може да си позволи често третиране с преса. Но в крайна сметка не знам какво сте седнали да спорите с някакви непознати. Да, вярно е, ще съжаляват после, ама поне ще си вземат поука. А тук чрез разни спорове нищо няма да постигнете..