PDA

View Full Version : МОЛЯ ВИ помогнете ми, вече не знам какво да правя



peace94
07-21-2011, 14:54
Здравейте! МОЛЯ ВИ прочетете до края! Колкото повече мнения, толкова по-добре. Дори да сте съгласни с дотук написаното, драснете нещо, за да знам... Искам просто да споделя, да видя и друго мнение, защото честно казано много се обърках... ама МНОГО
Аз съм на 16, той на 18 (но на практика имаме 1 година разлика, той е 93, аз съм 94). Той е... странен. Има много приятели, излиза много и се напива често по дискотеки и т.н. Но стане ли въпрос за връзки и такива неща... Досега не е имал приятелка, аз също, позакъснели сме, ама кво да правиш :D
Та той ми иска приятелство във фб отдавна и ми хареса няколко снимки, но нищо повече. Преди малко повече от 1 месец се запознахме на живо и още на другия ден ми писа. Така си писахме около 2 седмици всеки ден супер много, по няколко часа и наистина си допадахме. После излизахме за около 1 седмица. Той ми каза, че ме харесва и че се надявал на нещо повече, пишехме си нон-стоп + смс-и. Като излизахме обаче беше доста притеснителен на моменти, даже ми го е казвал.
Ходихме да посрещаме July Morning заедно, той беше пил преди това и се отпусна супер много - постоянно ме държеше за ръка, гушкаше ме, даже ме целуваше (не по устните) и така. Вечерта пак излизахме и аз мислех, че няма да се престраши отново, обаче по едно време пак се отпусна и като ме изпращаше, ме хвана за ръката. Само че като минахме покрай една компания ме пусна. Тогава не бях сигурна, но явно е било заради тях...
И ТУКА ВЕЧЕ става мазало...
На другия ден цял ден не ми пише (аз му писах смс и после в скайп, но нищо). На следващия ден - същото, пълен игнор. Аз бях решила да не му пиша, обаче той започна да пише на една от най-добрите ми приятелки и то някакви майтапи и аз тогава вече му писах, беше ми много тъпо. По едно време той ми отговори и то какво - по-добре му било САМ, бил свикнал на един начин на живот, сега му било много различно... и 12 клас му било вече много късно да си променя навиците, за момента се разбрахме уж.
НО на мен ми беше много гадно, плаках, даже още ми е малко тъпо - аз наистина му повярвах, че ме харесва, че иска да сме заедно. За съжаление съм наивна и лесно се привързвам. Не съм го притискала за нищо, не съм го ограничавала за каквото и да е, един път не съм му държала сметка къде и с кой ще ходи да пие... Да не говорим, че винаги той определяше темпото. И ми казваше, че много ме харесва. Сега не знам дали да вярвам, че е било така или просто си е пробвал късмета
След това си пишехме всеки ден, казаха ми, че още ме харесва. Явно още имахме нужда един от друг и после все по-хладно... Излизахме един път в компания и беше някво lame, само накрая малко се отпуснахме, ама за 2 минути буквално.
Вече не си пишем, супер хладно, а той настояваше да си пишем, харесвал ме като човек... Днеска го сръчках, той - НЕ. Поства на други момичета, пише си с много. Явно не иска да си пишем. И тука въпросът ми - ЗАЩО?
1. Защо започваш да правиш нещо, ако не си сигурен.
2. Как може да се отказваш от това да си с някой, който също те харесва, защото си свикнал да си сам??
- или има психически отклонения
- или просто не ска да си затваря вратите с други момичета
3. Защо след като си настоявал да си пишете, после напълно го игнорираш??
- или не ме е забравил
- или изобщо, ама изобщо не му пука за мен. СПОРЕД ВАС?

Аз не искам да се събираме, искам просто да сме приятели, да поддържаме връзка. Какво мога да направя, за да го запазя поне като приятел?

Моля ви помогнете ми, защото аз се изгубих...

P.S.: Той продължава да пише на приятелката ми, даже иска да излизат на басейни, пикници... А тя се сваля с един негов приятел, така че той 100% не я сваля, ноо мен ме игнорира напълно... Тя го пита защо сме спрели да си пишем и той казал, че не сме се засичали! Най-тъпото обяснение EVER! Може би ако се отдръпна за наистина дълго време, ще има ли ефект според вас или все толкова?

LambOfGod
07-21-2011, 15:01
Излез от фейсбук и паралелно с това ще излезнеш и от филма.

SisiStrange
07-21-2011, 15:02
Според мен и той не знае какво иска. Може би е видял, че му връзваш и е решил, че не си му толкова интересна вече (има и такива индивиди, които изпитват удоволствие само от лова). Може би има нужда да си вдига егото като си пише с много момичета, знаейки че ти се дразниш... При всички положения това, че искал да е сам, защото така бил свикнал са празни приказки.
Опитай с отдръпването и виж как ще реагира.
Ако не реагира никак, зарежи.

Evterpa
07-21-2011, 15:37
Ъхм, направила си достатъчно, сега се отдръпни и виж какво ще стане. Ако няма никакъв ответ - зарежи, явно не си му важна.

Zarity
07-21-2011, 15:46
Лекенце. Еби му майката. :)

Auriss
07-21-2011, 15:54
Излез от фейсбук и паралелно с това ще излезнеш и от филма.
+

fenkaaa
07-21-2011, 15:57
Казваш,че си плакала.Моят съвет е недей се занимава с този човек,щом още от сега прави такива "номерца" .. иначе ще плачеш пак и то много повече. :)

wanessa94
07-21-2011, 17:32
Ако бях на твое място, щях да го пратя по дяволите. Намери си някой, който няма да те разиграва.

peace95
07-21-2011, 17:46
Няма да коментирам съвпадението в никовете ни с авторката , ама да ти кажа , че и на мен ми се случи същото 8-) Случайно да говориш за Дидо от Русе ? ;д


Ами и аз спрях да му пиша , той пишеше сигурно с 3-4 познати и след седмица и нещо ме помоли пак да излизаме , пак да пробваме , но аз заебах тотално , даже май гадно му стана , ииии е най - добре така , защото ако това момче те харесваше наистина , нямаше да постъпва така или просто никва идея си няма какво представлява една връзка , а е вече пълнолетен , което е направо за смях и съжаление ^^

elysunny
07-21-2011, 18:47
Излез от фейсбук и паралелно с това ще излезнеш и от филма.

изчезваш за няколко дни, не влизаш в фб или се прайш офлайн, не отговаряш на смс ако ти пише, просто изчезваш.. ако се поинтересува къде си и кво става с теб значи има симпатий, ако ли не, заеби го и тва е

Adda
07-21-2011, 19:02
Нямам никаква представа защо ти изчетох глупавата тема. Доколкото разбрах това вашето е било за няколко дена и не е било нищо сериозно, та вие не сте се целунали даже. А мъжете казват каквото жените искат да чуват и това много рядко е онова което чувстват. Искал е нещо от теб, може би просто да му обръщаш внимание, затова ти е казал всичко. Мъжете го правят. Те не са като нас, да отделят часове в обмисляне на дълги речи за чувства и отношения. Мъжете действат, не размишляват и в това няма нищо лошо. Просто между филмите за момчета/мъже се опитайте да разберете и тях.

elysunny
07-21-2011, 19:20
Нямам никаква представа защо ти изчетох глупавата тема. Доколкото разбрах това вашето е било за няколко дена и не е било нищо сериозно, та вие не сте се целунали даже. А мъжете казват каквото жените искат да чуват и това много рядко е онова което чувстват. Искал е нещо от теб, може би просто да му обръщаш внимание, затова ти е казал всичко. Мъжете го правят. Те не са като нас, да отделят часове в обмисляне на дълги речи за чувства и отношения. Мъжете действат, не размишляват и в това няма нищо лошо. Просто между филмите за момчета/мъже се опитайте да разберете и тях.

грешиш много, когато едно момче наистина е влюбено, то бавно забравя любовта и още повече обмисля всеки свой ход, всяко нещо, ккоето ще каже, как ще го каже, поне докато ухажва момичето.. знам го от личен опит и дори са ми казвали, че е така

marti93
07-21-2011, 19:37
1. Защо започваш да правиш нещо, ако не си сигурен.-защото искаш да опиташ,искаш да видиш какво ще стане
2. Как може да се отказваш от това да си с някой, който също те харесва, защото си свикнал да си сам??свикнеш ли да си сам ,трудно се разделяш с този си статус и най-вече начин на живот ....а и за някой момчета,компанията играе важна роля и слушат приятелите си ,вместо сърцето си!
3. Защо след като си настоявал да си пишете, после напълно го игнорираш?? питай го !

peace94
07-21-2011, 20:52
Да, аз не съм казала, че е било кой знае какъв романс, просто за мен беше първото dating experience така да го кажа и е нормално според мен да ми е тъпо. И това, че той го изкарваше специално, а в последствие показва, че му е било през оная работа...
А какво мислите за това, че постоянно пише на една от най-добрите ми приятелки и си прави уговорки къде да ходят... Той не е чак толкова малоумен и предполагам се досеща, че тя ще ми каже. Защо го прави?? Ако иска да се намразим и да се гледаме на кръв по улиците, добре се справя. Аз не искам да го мразя, искам поне да останем приятели - не bff, просто приятели...

peace94
07-21-2011, 20:54
Нямам никаква представа защо ти изчетох глупавата тема. Доколкото разбрах това вашето е било за няколко дена и не е било нищо сериозно, та вие не сте се целунали даже. А мъжете казват каквото жените искат да чуват и това много рядко е онова което чувстват. Искал е нещо от теб, може би просто да му обръщаш внимание, затова ти е казал всичко. Мъжете го правят. Те не са като нас, да отделят часове в обмисляне на дълги речи за чувства и отношения. Мъжете действат, не размишляват и в това няма нищо лошо. Просто между филмите за момчета/мъже се опитайте да разберете и тях.

грешиш много, когато едно момче наистина е влюбено, то бавно забравя любовта и още повече обмисля всеки свой ход, всяко нещо, ккоето ще каже, как ще го каже, поне докато ухажва момичето.. знам го от личен опит и дори са ми казвали, че е така

За това също съм много объркана. Докато излизахме, когато ми каза, че ме харесва, беше много спечен. Каза ми, че дълго е мислил как да ми го каже и т.н Не разбирам как уж ме харесва супер много, явно ме е бил забелязал от по-отдавна и изведнъж за нула време да забравиш...

Adda
07-21-2011, 20:58
Нямам никаква представа защо ти изчетох глупавата тема. Доколкото разбрах това вашето е било за няколко дена и не е било нищо сериозно, та вие не сте се целунали даже. А мъжете казват каквото жените искат да чуват и това много рядко е онова което чувстват. Искал е нещо от теб, може би просто да му обръщаш внимание, затова ти е казал всичко. Мъжете го правят. Те не са като нас, да отделят часове в обмисляне на дълги речи за чувства и отношения. Мъжете действат, не размишляват и в това няма нищо лошо. Просто между филмите за момчета/мъже се опитайте да разберете и тях.

грешиш много, когато едно момче наистина е влюбено, то бавно забравя любовта и още повече обмисля всеки свой ход, всяко нещо, ккоето ще каже, как ще го каже, поне докато ухажва момичето.. знам го от личен опит и дори са ми казвали, че е така

Ти момче ли си?

peace94
07-22-2011, 10:22
Upp, не ми стига :)

XcwetiX
07-22-2011, 11:25
Виж,мила до някъде го разбирам това момче.Не за друго просто и аз все така се хвърлям и после се отдръпвам.Думата е една несигурност.Обичам да се закачам с някой,малко излизане и после край.Когато нещата станат сериозни се отдръпвам.Просто не съм сигурна,че това е човека за мен.Иска ми се да срещна някой,който да ме привлича толкова силно,че да стане нещо,но уви.И аз съм свикнала сама и е много трудно да си представя обвързване.Така,че дай му време.Ако те оцени сам ще се върне!