PDA

View Full Version : А Вие ще четете ли? (ученическа тема)



Transform
07-21-2011, 17:11
Ще четете ли книги това лято,аз лично ще прочета само 2 ,другите мисля да ги гледам на филми.

slicky
07-21-2011, 17:48
Taka не ми се четат.Повечето са такива бози,пък ми се чете нещо интересно на английски.

SuNsEt
07-21-2011, 18:17
Еми то за 11 клас не е супер голямо четене,защото повечето неща са стихотворения.Вече прочетох почти всички големи текстове,освен Бай Ганьо(преди съм го чела,щях и сега де ,о не можах да я намеря) ии...още няколко работи.

Иначе щеше да е добре ако наблягах и на упражненията по немски,че тази година ми се очертава трудна.

DeviL_AsS
07-21-2011, 19:18
За 12 клас са главно стихотворения и азкази,а от книгите вече прочетох "Железният светилник",а "Тютюн" за в момента не мисля да чета.

slicky
07-21-2011, 20:19
Такава скука е литературата за 9 клас в преобладаващата си част,че не е истина. :( Затова си купих една дебеличка христоматия от "Славейков" с изучаваните откъси от произведенията, поех дълбоко въздух, прочетох я въпреки нежеланието си за има-няма няколко дни и сега съм свободна да си чета само онова, което ми харесва. Mега умряло е в 9 клас.

SummerMakesMeHappy
07-21-2011, 20:55
Такава скука е литературата за 9 клас в преобладаващата си част,че не е истина. :( Затова си купих една дебеличка христоматия от "Славейков" с изучаваните откъси от произведенията, поех дълбоко въздух, прочетох я въпреки нежеланието си за има-няма няколко дни и сега съм свободна да си чета само онова, което ми харесва. Mега умряло е в 9 клас.

да :( никакво желание нямам за четене е сигурно няма да чета ..

mimsssssss
07-21-2011, 21:10
Аз по всеки предмет (общо 10) имам към 25-30 книги, и за сега съм прочела една малка част от тях. Някои дори не можах да намеря, ама т'ва е отделен въпрос. Иначе срока ми е до ноември, надявам се поне 50% от нещата да прочета.

qnkata5
07-21-2011, 21:12
зубъри кви книги бе? кво сте правили цяла година, лято е, ходете на плаж кви книги кви 5 лв :Х

iiordanova
07-21-2011, 21:20
Такава скука е литературата за 9 клас в преобладаващата си част,че не е истина. :( Затова си купих една дебеличка христоматия от "Славейков" с изучаваните откъси от произведенията, поех дълбоко въздух, прочетох я въпреки нежеланието си за има-няма няколко дни и сега съм свободна да си чета само онова, което ми харесва. Mега умряло е в 9 клас.

да :( никакво желание нямам за четене е сигурно няма да чета ..

Книгите за 9 клас са пълни БОЗИ! Прочетох Библията за деца, лириката и до тук. Май и аз ще си купя една христоматия и ще я прочета. В момента съм си взела други книги,които ще прочета с удоволствие. Мога да кажа,че това лято ще чета,но не книгите от списъка за учебния материал.

mimsssssss
07-21-2011, 21:21
qnkata5 Научи значението на думата зубър и тогава се изказвай. Ти като не искаш да четеш, кой те кара насила?
Ние като четем не ходим на плаж нали :lol: къв си смешен само :? ама и трагичен :-o

icebulllet14
07-21-2011, 21:23
ще прочета 4 (3 са разкази) от задължителните, ако ми остане време .. списъка с книги, които искам д прочета до края на тази година поне е километричен...

Biskfitka
07-21-2011, 21:35
Чета,но не от книгите,които ми трябват за даскало ;)

bubbety
07-21-2011, 21:40
Аз мисля да прочета това лято Под Игото ,преди години като имахме да го четем не можах да прочета целия роман.Сега имаме пак да го четем и този път съм се решила да доведа романа до край :D

brutaLxxbunny
07-21-2011, 21:46
Г-жата ни каза задължителните,повече и не мисля да прочитам,не ми представляват интерес.

zlatit0o
07-21-2011, 23:15
Обичам да чета. За сега съм прочела.. да кажем 30% от задължителните книги.

krokkrok
07-22-2011, 00:02
Ще чета,но ще чета каквото ми се чете,а не тези извращения...или още по-малко Библията(никой да не се обижда,моля ви)

jeezloxxy
07-22-2011, 00:16
За 10ти клас сигурно ще прочета само Дон Кихот, Робинзон Крузо и,може би,Ад на Данте.
Иначе ще си чета книгите,които си купувам и които са ми интересни.Аз съм си такъв-чета нещо само,ако ми е интересно.Няма как да ме накарат нещо насила да го прочета :? .

07-22-2011, 04:50
Пиши на кирилица и по-леко с езика!!!
ShtrudeL

RaisedOnRock
07-22-2011, 05:58
Такава скука е литературата за 9 клас в преобладаващата си част,че не е истина. :( Затова си купих една дебеличка христоматия от "Славейков" с изучаваните откъси от произведенията, поех дълбоко въздух, прочетох я въпреки нежеланието си за има-няма няколко дни и сега съм свободна да си чета само онова, което ми харесва. Mега умряло е в 9 клас.

да :( никакво желание нямам за четене е сигурно няма да чета ..

Книгите за 9 клас са пълни БОЗИ!

Точно пък 9ти клас е най-хубавата литература.

По темата:да,смятам да ги прочета всичките.

flickofthewrist
07-22-2011, 06:00
Само неща по мой избор на английски, най-много 1-2 от тея за училище и то чак началото на септември. Няма да си съсипвам лятото с глупави книги, достатъчно време има през годината.

iiordanova
07-22-2011, 08:04
RaisedOnRock - О,да точно най-хубавата е в 9-ти. :? Библията за деца е интересна,както казах я прочетох. Ама другите...отказах се да ги чета.
И аз видях списъка за 10 клас,който е много по-интересен от този за 9. И догодина ще ги прочета книгите.
aras97 - Колко струваше христоматията?

yolaiza
07-22-2011, 08:19
да, ще чета, но не и тези, които трябва. Някои и други книги на немски и на английски. Но тези по литература-няма начин! Загуба на време. :-o

RaisedOnRock
07-22-2011, 08:24
RaisedOnRock, въпрос на вкус е това с книгите за 9 клас.
Така е.Както вие изразихте мнение,така и аз си позволих да го направя=]

LoweShot
07-22-2011, 09:00
Амии НЕ !! .. Не съм чела но и не мисля да започвам все пак е лято време за почивка .. не че , ще ме натоварят книгите де :D .. Просто като си купя учебника от него ще чета хем е по скъсен варянт хем няма да го забравя толкова бързо :) .. Ама тв'а си е въпрос на личен избор .. :)

slicky
07-22-2011, 09:46
RaisedOnRock, въпрос на вкус е това с книгите за 9 клас.
Така е.Както вие изразихте мнение,така и аз си позволих да го направя=] В 9-ти клас много ме надъха Илиада :D :D и естествено За буквите,о да не забравя и Беседа против богомилите(смърт за тези ботляци) :D :D

SmilezZz
07-22-2011, 09:56
зубъри кви книги бе? кво сте правили цяла година, лято е, ходете на плаж кви книги кви 5 лв :ХЧестно да ти кажа - то си личи,че не четеш. То просто си е срамота да не можеш да пишеш и то на РОДНИЯ си език. И да,знаеш ли какво е зубър,или просто го казваш,защото си го чул от някъде ? Хах.

От списъка съм чела само Илиадата,сътворението на света,библията. Миналата година бях чела Едип цар и Одисея. Честно казано не смятам да продължавам. Толкова са ми тъпички,че просто не е истина. Смятам да си чета книгите,които ми харесват.

Harmonyy
07-22-2011, 10:01
Чета си книжки,които си ме кефят..Тия задължителните са пълни шитове..Ще прочета само някои от тях..

slicky
07-22-2011, 10:06
Зубъра е животно в Русия-ахаххахах лол

Alofff4o
07-28-2011, 14:06
Ох,аз вече забравих кви произведения имахме да четем за 8ми клас.Смятам цяло лято да се отдада на игри,пък после ще му мисля.

awerw
07-28-2011, 14:17
Вече прочетох една, друга пък не мога да я намеря цялата, но съм прочел 1/4 от нея и знам г/д за кво става на въпрос и още една ми остава, дано е къса ;дд

Fiction7577
07-28-2011, 14:36
Хора, не се залъгвайте, литературата в 9 клас е ужасна. Едва я изтърпях.

Започва се с Илиада, което се учи целият първи срок. Там мисля, че няма да имате проблеми, но после.. библията-ужас!
Като минете нея, отивате на "Житие за Константин Кирил - Философ", което най-често се дава за тема на 2-рата класна работа, като интерпретативно съчинение.

Следва "За Буквите", което аз лично не го схванах.... и така.

Четете само това което ви е интересно, учителите ще искат от вас да знаете частта от произведението, която е написана в учебниците..

Що се отнася до мен - мне, няма да чета..... казват, че "Дон Кихот" и "Граф Монте Кристо" били интересни, но аз нямам никакво желание да ги прочитам в момента.

Като му дойде времето, през учебната година, каквото трябва, ще го прочета.... :)

RainbowLady
07-31-2011, 12:29
Ох,аз вече забравих кви произведения имахме да четем за 8ми клас.Смятам цяло лято да се отдада на игри,пък после ще му мисля. И аз сега ще съм 8 клас, не всички произведения са ми интересни, затова реших да чета само откъсите, които ще учим . Пробвай и ти, ако имаш желание, не е нужно да четеш цялата книга.

lemonademouth123
07-31-2011, 12:40
Аз четях, ама вече спрях, мързи ме :D

pressiana
07-31-2011, 14:35
Някой може ли да ми каже кои са задължителните за 10 клас?
Защото аз прочетох Декамерон и Робинзон Крузо, сега съм на Дон Кихот, която не ми харесва. :?

Colouring
07-31-2011, 17:12
Ще съм 10 клас и вече прочетох няколко."Бел Ами","Тартюф","Ромео и Жулиета","Дон Кихот","Евгений Онегин" и "Българи от старо време".Предстоят още доста,но за съжаление повечето не мога да ги намеря и не знам какво ще правя.Търсих в библиотеката,но някой ги е взел и като гледам ще ги задържи цяло лято.Никакви останали копия,ужас.

insane7
07-31-2011, 17:51
Някой може ли да ми каже кои са задължителните за 10 клас?
и аз ще помоля същото
Дори нямам списъка с книгите, които трябва да се четат. :?

vesito13
07-31-2011, 18:41
Толкова е трудно да се погледнат и другите теми в раздела :? http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=413513 Малко по-надолу в темата съм писала и коментар кои книги не са от задължителната литература :)

Колкото по темата, чета романите и разказите от задължителната литература. Стихотворенията съм решила да ги прочета през годината. Освен това си взимам и по някоя друга книжка за развлечение. :)

martin97
07-31-2011, 20:45
ще ги прочета всичките!

Requisition
07-31-2011, 21:22
Аз чета, ама не бозите от литературата. И без това си я имам, мога да си я прочета нея.

DieselBlood
07-31-2011, 22:18
Ох майко,тия,които ще са 9ти и 10ти клас каква литература ги чака....просто не е истина колко тъпа и скучна е.Иначе за 12ти клас,аз вече минах стихосбирките на Далчев(това беше подвиг направо),Багряна(тя поне се чете лесно)и Вапцаров(имаше добри попадения).Остават ми Смирненски и Милев,както и Тютюн и Железния светилник.

Shoo
07-31-2011, 22:30
Абе хора вие не сте добре, аз сега лятото имам доста време в което ми е скучно, но не съм прочел и няма да прочета нищо. При вас сигурно скуката е на екстремни нива :-s

Requisition
07-31-2011, 22:36
По-скоро е интерес, а не скука. ;) И аз не съм от най-четливите хора, ама пак от време на време чета.

DieselBlood
07-31-2011, 23:15
Абе хора вие не сте добре, аз сега лятото имам доста време в което ми е скучно, но не съм прочел и няма да прочета нищо. При вас сигурно скуката е на екстремни нива :-s
Ти губиш,не ние.

AdrenaliNa
08-01-2011, 08:43
Имам да чета 13 книги,но повечето са стихосбирки и разкази.Прочела съм 6 ,но не са ми интересни,затова чета каквото си искам . Сега чета митове и легенди за съзвездията.Не знам кога ще чета тия за училище.

qnkata5
08-01-2011, 08:54
хаха ... вие болни ли сте бе.. ходете на плаж, к'ви КНИГИИ ?? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Colouring
08-01-2011, 10:19
Леле,хора,сериозно ли?Защо повечето от вас приемат книгите като някакво непоносимо задължение,което някакви "заблудени" учители са ви дали от училище,виждаш ли,за да ви тормозят и да ви правят живота мизерен?
Изобщо не е така.С книгата не губиш нищо,а печелиш много.Потапяш се в съвсем друг свят,развиваш мисълта си,образоваш се.Четенето какво ти пречи с излизането и с плажа,примерно?Никой не ви е казал да седнете и да четете всеки ден,без право на излизане.Четеш когато си свободен,когато ти се чете,когато имаш време,без това да ти пречи на другите занимания.
Да ви имам и мисленето,какво съм щяла да спечеля от книгите..Просто нямам думи.

DieselBlood
08-01-2011, 10:27
хаха ... вие болни ли сте бе.. ходете на плаж, к'ви КНИГИИ ?? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Добре,разбрахме,че си много ограничен.Не е нужно да го натякваш.