PDA

View Full Version : Бенка и нос и гърло. Спешно.



bloodyF
07-21-2011, 17:16
първия ми проблем е свързан с една бенка..преди седмица някъде изгорях и сега забелязах че се е променила и е станала по релефна и без да искам я разчоплих и ми потече кръв. утре заминавам за няклко дни и няма да имам възможност да отида на лекар..евентуално в понеделник ще мога да отида..
някой по-компетентен да си изкаже мнението?


и другия ми проблем
преди излязох с мокра коса и ходих в хипермаркет където беше студено.. и сега ме боли гърлото леко и ми е запушен носа ..не съм у дома и нямам фервекс или нещо от сорта..
имам само капки за нос и едни зелени за гърло с драконче на тях...ама им забравих името 8-) и мед и чай..
дали ще ми помогнат?

много ми е слабо гърлото и при най малкото-сладолед или студена вода ме боли..и получавам ангина..
и затова ме притеснява :(

ThisIsMe
07-21-2011, 18:06
Как така си разчоплила бенка без да искаш?Тя е доброкачествено образувание и не трябва да я пипаш.Понякога разчопли ли се,може да прерасне в меланом.Затова при първа възможност,иди лекаря ''да хвърли едно око''!Колкото до другия проблем.Вероятно под хапчетата с ''дракончета'' имаш предвид ''Тантум верде''.
Те действат противовъзпалително и могат да облекчат болките в гърлото.Опитай с тях,щом в момента са ти под ръка + чайчета.Ако не помогне,иди на лекар ,за да предпише по-ефективен медикамент.

SeXyMaCka
07-21-2011, 18:37
Това с бенката не е шега работа! Имала съм подобна случка когато релефна бенка, точно над гръбнака ми, се разрани от удар в ръба на един гардероб, после кървя и накрая ми казаха, че застрашава живота ми и трябва да се оперира по спешност. Така и стана, махнаха я оперативно и сега имам белег от 6 шефа на гърба си. Така че възможно най-скоро се консултирай с лекар по този въпрос.
А за гърлото ти пии "Тантум верде" с който разполагаш в момента и мед ако имаш под ръка също може да помогне.
За носа ползвай някакви капки, от само себе си няма да ти мине.

bloodyF
07-21-2011, 19:45
пих чай и ядох мед и взех един трахизан и се чувствам по-добре
а относно бенката, помислих че е някаква пъпка и затова ''реагирах'' така...и сега има лепенка отгоре..
оф страх ме е за нея..