PDA

View Full Version : Криминални романи



TheHangedMan
07-21-2011, 18:55
Има ли някой който чете криминални романи и какво научава от тях? Може да препоръчате някоя книга. :P

SisiStrange
07-22-2011, 06:07
Много обичам. Като се замисля наистина ми обогатяват общата култура, макар че аз си ги чета за кеф.

Много харесвам "Колекционерът на кости" на Джефри Дивър (и още милион и половина, но последно за тая книжка се сетих та пиша нея).

TheHangedMan
07-22-2011, 07:43
Джефри Дивър е велик. Но най-много ми харесват новелите за Линкълн Райм.

SisiStrange
07-22-2011, 11:57
Джефри Дивър е велик. Но най-много ми харесват новелите за Линкълн Райм.
Да, точно. Аз съм чела "Колекционерът на кости", "Танцьорът" и "Убийте Райм". Точно се сетих за Джефри Дивър, защото ти попита какво научаваме от криминалните романи, а там определено има бая храна за любопитния човек.

Чел ли си Тес Геритсън? Тя е авторка на една трилогия с много интересни криминалета. Казваха се: "Хирургът", "Чиракът" и "Грешникът". Мен много ми харесаха.

TheHangedMan
07-22-2011, 12:15
Не, не съм ги чел.

SmilezZz
07-22-2011, 12:17
1.От всяка книга,независимо какъв жанр е,се обогатява общата култура и се научават нови неща.
2. "Десет малки негърчета" - Агата Кристи. Тази книга ме запали по този жанр. Също така адски много ми харесва: "Смърт край Нил", "Трупът в библиотеката" - пак на Агата Кристи. Препоръчвам ти да прочетеш някоя книга на Агата Кристи. На мен лично ми допадат.

TheHangedMan
07-22-2011, 12:34
Никога не съм харесвал Агата Кристи.... ;(
Силно впечатление ми правят автори като Джефри Дивър, Джеймс хадли Чейс, Едгар Уолъс и др., които едва ли сте чували. И между другото съм забелязал, че много малко хора четат криминалета. Всичко живо напада научната фантастика, романтизма и други подобни...

SisiStrange
07-22-2011, 12:40
^^ Чейс е любимец на мама.

dark_angel3
08-03-2011, 21:46
Всеки научава по нещо различно. Обожавам Джон Конъли, книгите му са много мрачни, сериозни .. конкретно за серийните убийци.
Харесвам също Едгар Алан По - смята се за родоначалник на кримките, Артър Конан Дойл и мн. др.

sanyflower7
08-11-2011, 15:36
1.От всяка книга,независимо какъв жанр е,се обогатява общата култура и се научават нови неща.
2. "Десет малки негърчета" - Агата Кристи. Тази книга ме запали по този жанр. Също така адски много ми харесва: "Смърт край Нил", "Трупът в библиотеката" - пак на Агата Кристи. Препоръчвам ти да прочетеш някоя книга на Агата Кристи. На мен лично ми допадат.
=; =; Да Агата Кристи е най-добрата!

DeviL_AsS
08-17-2011, 11:59
Аз харесвам Джеймс Патерсън,много хубави книги има,първата негова която ме впечатли беше "Целуни момичетата'' с Алекс Крос.Той всъщност има цяла поредица книги с Алекс Крос.
Също и книгите на Агата Кристи много ми харесват.

mary11
09-10-2011, 08:15
Аз пък, да си призная, не бях чувала за Джеймс Патерсън и Джефри Дивър. :-o НОО сега ще ги издиря. Тъкмо се бях отчаяла, че не мога да си намеря криминални романи за четене :D И между другото, от тези които съм чела препоръчвам Павел Вежинов, Андрей Гуляшки и Артър Конан Дойл.

zoreto
09-10-2011, 12:17
"Сребърен куршум"- Майкъл Конъли добър криминален роман.

Chacho
09-11-2011, 02:15
Шерлок Холмс, разбира се.

ADMIRALKA14
09-11-2011, 11:16
Шерлок Холмс, разбира се.
+11
И криминалните романи на Агата Кристи. Любимите ми нейни романи са "Смърт край Нил" , "Десет малки негърчета" , "Убийство в Ориент Експрес", макар че всичките и романи са хубави, но са доста 93.
Абе, въобще Артър Конан Дойл и Агата Кристи са си класика. Който и техен роман да подхванеш няма да сбъркаш. \:D/

syrena
09-23-2011, 16:57
От криминалните романи съм чела само класиката - Шерлок Холмс,но най-добрият роман за него на Артър Конан Дойл е ,,Баскервилското куче".

Елементарно,Уотсън :)

ACrimeNovelist
11-11-2012, 11:51
Какво се научава от криминалните романи?
И те като останалите книги си имат послание, аналог в реалността и пр. Много хора ги възприемат като загадки без голяма задълбоченост, но това не е съвсем така. Често най-поучителната и приятна за четене част от криминален роман (говоря най-вече за детективския поджанр) е финалът - мистерията се разкрива, узнава се кой е убиецът и защо. В хубавата книга мотивът на извършителя не е повърхностен, а е обоснован и сериозен. В действителност детективския криминален роман дава отговор на въпроса 'Струва ли си да убиеш заради .......? ', а за по-голяма завършеност понякога се казва дали е имало друго решение на проблема. Книгите описват конфликти между хората и затова са ни от полза - защото ежедневно се конфронтираме с останалите.
Ако все още търсиш криминален роман ти предлагам да погледнеш някоя от книгите на Лий Голдбърг за Монк. В тях има хумор, а загадката (за разлика от онези в романите на Агата Кристи) и разгадаема и приятна за разплитане.

Nikolcheto24
11-21-2012, 22:52
Чудя се защо още не е спомената "Мълчанието на агнетата".Друга, която ми харесва на Томас Харис е "Червения дракон".Сега мисля да чета "Убийство във вторник".

anonymous708973
11-22-2012, 10:10
Хващаш книгите на Агата Кристи и четеш наред. Дори да нямаш понятие от нея, не може да не си прочел поне "10 малки негърчета".
Спомням си, че "Карти на масата" супермного ми беше харесала, въпреки че не помня самият сюжет.

brutaLxxbunny
11-25-2012, 19:35
С Реймънд Чандлър никога няма да сгрешиш! Едно от най-уникалните криминални романи са негови.

lqlq89
11-29-2012, 10:24
Джеймс Хадли Чейс - Всичко си има цена :):):)
Уникалнаааа е! Прочети я! Заслужава си!
Научих, че каквото и да направиш добро или лошо, ти се връща тъпкано. И, че не трябва да си алчен.

п.п Сега видях, че темата е доста стара...