PDA

View Full Version : позволено ли е ?



malinawasilewa
07-21-2011, 19:32
искам да попитам , мога ли да пия алкохол, и пречи ли това докато пия и антибиотик ? знам че това може да спре действиетор но за колко време ? Антибиотика ми е Ципрофлоксацин ! Не съм някаква алкохоличка просто имам рожден ден и така .. не знам къде да публикувам темата , ако трчбва ч преместете : )

SisiStrange
07-21-2011, 19:36
Не, не трябва да пиеш алкохол, ако си на антибиотик.

Thrombocyte
07-21-2011, 19:37
На същото мнение съм. Аз за единия Аулин не близвах....

SisiStrange
07-21-2011, 19:39
На същото мнение съм. Аз за единия Аулин не близвах....
Ти не пий Аулин. Мама го пиеше по едно време. После се оказа, че е канцерогенен. Не силно де. Но все пак...

Thrombocyte
07-21-2011, 19:41
Пия го единствено и само при нетърпим зъбобол :)

malinawasilewa
07-21-2011, 19:43
а с какво може да ми навреди , точно на рождения ми ден неискам само аз да съм трезва ...а и антибиотика ми не е силен и болестта ми не е такава ... в смисъл не го пия заради настинка или температура..не е нещо сериозно.

SisiStrange
07-21-2011, 19:47
а с какво може да ми навреди , точно на рождения ми ден неискам само аз да съм трезва ...а и антибиотика ми не е силен и болестта ми не е такава ... в смисъл не го пия заради настинка или температура..не е нещо сериозно.
Да, заради цистит го пиеш. Е, и? Къде точно е разликата?

Можеш да си пийнеш малко, ама да се откъртиш като мотика, докато си на антибиотик... натоварваш си черния дроб.

straus
07-21-2011, 19:53
Тамата не е за тука, иначе няма страшно ;) Аз една нова година се направих на копач и нищо ми нямаше :D

malinawasilewa
07-21-2011, 19:53
ставам на 18 ..и да не пия?! . знам че си права иначе :)

ubuntureload
07-21-2011, 20:15
Мацо всяка година можеш да ставаш на 18, ама от личен опит ти казвам антибиотик + алкохол = лоша работа!

Adda
07-21-2011, 20:21
Не знам дали ще повлияе на действието на антибиотика, но теб така ще те събори, че нямам думи. Ако много държиш да пиеш ограничи се до 1-2 бири и си пропусни един прием на антибиотика. Но това е само за в краен случай и не те съветвам изобщо да го правиш.

LostSelf
07-21-2011, 20:38
Лекарства и алкохол в никакъв случай! На нова година у нас една приятелка така се размаза,че нямам думи.То беше ужас,едно гърчене,повръщане зверско,че и припадна накрая.Да се чуди човек кво да я прави.Хич не е работа да ги смесваш,пийни си,но малко и както споменаха по-горе в краен случай пропусни 1 хапче.

UltraBlue
07-21-2011, 20:41
ставам на 18 ..и да не пия?! . знам че си права иначе :)

Един познат смеси алкохол и антибиотик и почина..лекарите каза че е от това..за това НИКОГА НЕ ПИЙ АНТИБИОТИК И АЛКОХОЛ!

DeviL_AsS
07-21-2011, 21:05
Можеш да си правиш кефа и без да пиеш.Не си рискувай здравето.

SisiStrange
07-21-2011, 21:11
Да не си посмяла да пропуснеш хапче. :-o Вие, които и дадохте тоя съвет въобще с акъла си ли сте? За какво мислите, че са тия листовки? За да си ги чете човек преди заспиване ли? Тя си има определен режим на антиобиотика. Като го провали, цялата схема на лекарството се пре*бва и може да не и помогне. :-o

Виж какво, авторке, тамън ще си запомниш 18тия рожден ден и няма да го приключиш повръщайки в някой кенеф. Аз веднъж забравих, че съм на антибиотик и пих съвсем малко водка на едно събиране и после мина доста време, докато мозъка ми се освести. Да не говорим какво повръщане беше.

step_up_right
07-21-2011, 22:28
нема ти нищо ако не се удавиш у спирт...пий си лекарството и си седи на 4-ри букието...мене мечтата ми е да бъда трезва на 18-ия ми рожден ден че да си го спомням и да ми е яко...