PDA

View Full Version : (философия) Мисля си че мога да мисля...



SomeRandomDude
07-21-2011, 22:25
Преди много време (не знам колко) един човек (не помня кой) си е извадил един извод.

Извода е:
"Мисля, следователно съществувам."

Дълго мислих за това. Ако приемем че всичко което виждаме, чуваме, помирисваме и докосваме е просто сигнал който стига до мозъка, тогава това означава че единственото доказателство за света около нас са собствените ни мисли. Без тези мисли, ние нямаме никакво доказателство че света около нас, а и самите ние, съществуваме.

Тоест - за вас светът не е такъв какъвто го виждате, а такъв какъвто си мислите че го виждате.
За един делтонист света би бил много по-различен, но все така реален, нали?

След още повече разсъждения обаче, стигнах до един въпрос.
"Мисля ли?"

Питам и вас.
Възможно ли е човек да докаже собствените си мисли?
Все пак едниствения начин да възприеме доказателството е чрез същите мисли, чието съществуване все още не е било доказано.
Повечето хора възприемат думите "аз мисля" като аксиома (google it!), без да се замислят че те в действителност няма как да знаят дали мислите им съществуват реално.

Замислете се над фразата "Мисля си че мисля."
Тя най-ясно обяснява сегашното ни положение, без да сме доказали мислите си.

....
Не ми казвайте "ако не мислиш, тогава откъде дойде нуждата да докажеш мислите си?"
Това вече съм го чувал. Наистина не мога да отговоря на този въпрос, но това не доказва по никакъв начин че мислите ни съществуват.

ScarlettS
07-21-2011, 23:00
Май прекалено много мислиш :D

Човекът е Рене Декарт доколкото помня, иначе щом мислиш дали мислиш, значи мислиш. Не знам как точно може да се докаже, че мислиш, освен чрез самият факт, че мислиш. Честно казано май не казвам нищо смислено.

Отностно това с делтониста...преди си бях мислела, че нищо няма истински цвят, в смисъл защо пък ние да виждаме ''правилния'' цвят, а на делтонистите да е грешен? Същото може да се каже и за лудите..защо тяхното да не е реално, а нашето да е? :D

TheMightyNadenica
07-21-2011, 23:05
Хммм...и аз съм размишлявал върху въпроси от този род...и като стигна до някъде...вече започвам да се плаша!

Ако приемем, че живота е една илюзия (както може би е) тогава фразата - мисля, следователно съществувам...
Но пък съществуване под каква форма...? Ако е физическа...тогава след смъртта, душата продължава съществуването си, и на нея са присъщи доста повече способности, понеже тялото е затвор и наказание...тогава тази фраза...не е вярна! Но ако става на въпрос на каквото и да било съществуване - тленно или нетленно...защото и тогава е съществуване под каквато и да било форма...значи фразата важи!
Но дори и ако теорията, че всичко е илюзия е факт...тогава ние пак съществуваме под формата на сън/измислица/холограма/илюзия...
Може би тука има поне две страни! Дали става на въпрос за конкретно съществуване(например физическо) или съществуване под каквато и да било форма...
Излиза, че ако става на въпрос за физическо съществуване...тогава фразата - мисля, следователно съществувам не е константа, а е променлива и не винаги важи!
А ако става на въпрос просто за съществуване, независимо, дали формата ни е позната или непозната, тогава фразата важи на 100%!

Отностно израза - Мисля ли...?
Тука нещата стават по-сложни! Може пак да почнат разсъждения в зависимост от формата на нашето съществуване...И излиза нещо като горните разсъждения...но в обратна посока!

Възможно ли е човек да докаже собствените си мисли...? Еми в последно време стана ясно, че човек не е способен да докаже нищо! Става на въпрос като цяло...

"Мисля си че мисля."...
Тука може да се свържат много "мисля" - мисля си, че мисля, че мисля, че си мисля, че мисля, че мисля....и тн...но всичко опира до мисля! Тоест до първичното мисля! МИСЛЯ си, че мисля.....МИСЛЯ си, че ще ходя до магазина...МИСЛЯ си, че ям сладолед....


Аз вчера се замислих над един въпрос...отностно, че околния свят сме го привлекли чрез собствените си мисли! И че всичко е наше творение един вид!
Стигнах до някъде, но взех да се плаша! Може би извадих следния извод...ако това наистина е така...
Щом аз съм създал всичко, значи в този свят аз съм единствен с Реално Аз! Всички други са, един вид, клонинги! Аз съм определил правилата - съзнателно/несъзнателно/душата ми е определила/разума ми......Било то физически, душевни и какъвто и да било друг тип...Демек че в този свят съм само АЗ!?!
Но има 2 варианта от тук нататък!
1) Всеки друг човек(за животните не знам...те са отделна категория най-малкото и може би са по-висши от нас и при тях стоят нещата различно) си има собствен свят, със собствени правил/закони и тогава аз съм клонинг там и се подчинявам на неговите мисли...Тука пак има 2 подварианта...
1* - Да са в паралелна реалност, с същите природни/физически/духовни и тн закони..просто ситуацията да е различна, и той(човекът) да е единствен с Реално Аз, а другите клонинги...
2* - Неговия свят(на човека) да е абсолютно различен...с различни закони...и да няма нищо общо с познатия на мен(защото аз съм в създадения от мен свят - планета/система/галактика/вселена/и тн)...
2) Този вариант също има 2 подварианта
1* - другите хора(освен мен) да не съществуват, и те никъде да нямат Реално Аз...и да няма друг като мен...тоест друг човек!
2* - да не съществуват познатите ми хора(на този свят...тоест от всичките 7 милярда, нито един от тях да не е реалност на друго място), а да има други, които не съществуват в моя свят...и те да изграждат собствен свят...

Не знам дали ви стана особено ясно...надявам се, че да!

TheMightyNadenica
07-21-2011, 23:09
Отностно това с делтониста...преди си бях мислела, че нищо няма истински цвят, в смисъл защо пък ние да виждаме ''правилния'' цвят, а на делтонистите да е грешен? Същото може да се каже и за лудите..защо тяхното да не е реално, а нашето да е? :D

Системата(на очите) на птиците е с 4 цвята...а нашата е с 3 - RGB(red green blue)... и те виждат цветове които ние не можем да си представим...защо ние да виждаме правилно, а те грешно...? или обратното...?

ScarlettS
07-21-2011, 23:18
^

Да, и аз това питам :D иначе това, дето привличаме околния свят с мислите си и го създаваме, ми звучи като от Тайната :D Аз се чудя, ако двама човека имат способността чрез мислите си да променят нещо, обаче си мислят противоположни неща, какво ще стане? Кое определя на кого ще се осъществят мислите?

TheMightyNadenica
07-21-2011, 23:22
^

Да, и аз това питам :D иначе това, дето привличаме околния свят с мислите си и го създаваме, ми звучи като от Тайната :D Аз се чудя, ако двама човека имат способността чрез мислите си да променят нещо, обаче си мислят противоположни неща, какво ще стане? Кое определя на кого ще се осъществят мислите?

Еми може би е точно това, че всеки си има своя паралелна реалност...И той сам си е Реалното Аз! И само той може да променя и тн...

SomeRandomDude
07-21-2011, 23:36
TheMightyNadenica
Звучиш ми като един приятел, когато обяснява за своя мироглед.
Аз самият може и да вярвам в малко по-различни неща, но нека сега обясня за него.

Той казваше че живота му всъщност е нещо като сън, в който той, сънувайки, създава света около себе си, чрез мисли. Всички и всичко около него е просто част от съня.
Ако това което се опитваше да кажеш е нещо подобно, тогава може би ще ти е интересно да прочетеш няколко книги за егоцентризма, или поне просто да потърсиш информация за него в гуугъл.

По темата.
Това че си мисля че мисля не доказва че тези мисли съществуват.
Фразата "аз мисля" все още си остава аксиома, поради което все още няма доказателство и че съществуваме.
Моят извод е по-скоро че аз самият съм част от лъжата... което е доста гадно.

ZipFail
07-21-2011, 23:36
Ако отговора е 'да' - как това ще промени нещата ?
Ако отговора е 'не' - как пък това ще промени нещата ?

Истината е, че няма никакво значение какъв е отговора. Защо имаш нужда да доказваш реалността си ? Ако докажеш собствените си мисли, какво ще промени това ? Щом осъзнаваш собственото си съществуване - значи си окей, независимо от това дали то е илюзия или не. Почнете да се наслаждавате на момента тук и сега, вместо да се забърквате в логически главоблъсканици :)

SomeRandomDude
07-21-2011, 23:44
О?
Практик, а?
Добре, ще го кажа на твоя език.

Разлика действителна има и тя се крие в начина по който приемаме света.
Например ако човек вярва че света не е истински, тогава ще му е много по-трудно да се привърже към него, да го обикне. Ако пък вярва че самият той е лъжа (както мен, ама не съвсем) тогава той би гледал по-апатично на собственото си съществуване, живота не би му бил чак толкова скъп и оценяван.
Разбираш ли защо има значение?
Всичко е въпрос на нагласа.

ScarlettS
07-21-2011, 23:53
Вярваш, че светът и хората съществуват, а ти не ли? Може ли да го обясниш по-подробно, защото явно не схванах :D

TheMightyNadenica
07-21-2011, 23:56
Ако отговора е 'да' - как това ще промени нещата ?
Ако отговора е 'не' - как пък това ще промени нещата ?

Истината е, че няма никакво значение какъв е отговора. Защо имаш нужда да доказваш реалността си ? Ако докажеш собствените си мисли, какво ще промени това ? Щом осъзнаваш собственото си съществуване - значи си окей, независимо от това дали то е илюзия или не. Почнете да се наслаждавате на момента тук и сега, вместо да се забърквате в логически главоблъсканици :)

Еми тогава какъв е смисъла на живота ти (спрямо теб)...?
Както се казва в спора се ражда истината!
А и всяка главоблъсканица си има решение...
Например при тест...имаш четворка(по шестобалната)...не би ли искал да видиш къде грешиш...дали защото си любопитен, защото не искаш да повтаряш грешката и тн...?

TheMightyNadenica
07-21-2011, 23:58
TheMightyNadenica
Звучиш ми като един приятел, когато обяснява за своя мироглед.
Аз самият може и да вярвам в малко по-различни неща, но нека сега обясня за него.

Той казваше че живота му всъщност е нещо като сън, в който той, сънувайки, създава света около себе си, чрез мисли. Всички и всичко около него е просто част от съня.
Ако това което се опитваше да кажеш е нещо подобно, тогава може би ще ти е интересно да прочетеш няколко книги за егоцентризма, или поне просто да потърсиш информация за него в гуугъл.

По темата.
Това че си мисля че мисля не доказва че тези мисли съществуват.
Фразата "аз мисля" все още си остава аксиома, поради което все още няма доказателство и че съществуваме.
Моят извод е по-скоро че аз самият съм част от лъжата... което е доста гадно.

Еми просто изказах моите разсъждения...които са породени на базата на някакви знания...или незнания...

ZipFail
07-22-2011, 00:02
Идеята ми беше, че е невъзможно да докажеш че света наистина същестува, ама е и невъзможно да докажеш че не съществува. Така че, смятам, че да изпадаме в апатия и комплекси за космическо безмислие и незначителност е най-малкото мазохистично :)

Така де, не виждам смисъла да гледам от лошата страна на нещата, когато и двете страни са еднакво реални.

TheMightyNadenica
07-22-2011, 00:11
Идеята ми беше, че е невъзможно да докажеш че света наистина същестува, ама е и невъзможно да докажеш че не съществува. Така че, смятам, че да изпадаме в апатия и комплекси за космическо безмислие и незначителност е най-малкото мазохистично :)

Така де, не виждам смисъла да гледам от лошата страна на нещата, когато и двете страни са еднакво реални.

Но не може ли да размишляваме...така ще ни се разшири мирогледа...и малко гънки отностно мозъкът....

gandalfepi4
07-22-2011, 05:52
мисля че не си схванал смисъла - идеята е че можеш да си сигурен в съществуването на някаква своя личност.

това дали е изкуствено създадена или не е без значение

loveca777
07-22-2011, 07:19
Трябва да покажа РАЗДЕЛА НА ГОСПОЖАТА ПО ЕТИКА И ПРАВО (ФИЛОСОФИЯ)!

LLOYD18
07-22-2011, 08:05
Като психо-соматични същества нашите мисли са повлияни първо от заобикалящата ни природа и обстановка второ от тялото в което е временно обвита душата. Според мене Чувствата и Мисълта са дълбоко свързани ,в такъв смисъл, че каквото чувстваш това мислиш и обратната връзка каквото мислиш това чувстваш...
А какво мислите по въпроса дали Съзнанито определя Битието или Битието Съзнанието

gandalfepi4
07-22-2011, 08:22
^ психосоматичен не означава това пич. позанимавай се малко с твоята терминология преди да ме обвиняваш че по някакъв таен и невъзможен начин копирам "сложни" думички от чичко гугъл

LLOYD18
07-22-2011, 08:42
^ психосоматичен не означава това пич. позанимавай се малко с твоята терминология преди да ме обвиняваш че по някакъв таен и невъзможен начин копирам "сложни" думички от чичко гугъл
Мисля че знам малко по добре от тебе Гръцки и Старогръцки Мен въобще ако си запознат с тези езици

LLOYD18
07-22-2011, 08:47
^ психосоматичен не означава това пич. позанимавай се малко с твоята терминология преди да ме обвиняваш че по някакъв таен и невъзможен начин копирам "сложни" думички от чичко гугъл
Мисля, че знам малко по добре от тебе Гръцки и Старогръцки Мен въобще ако си запознат с тези езици
За психосоматика МЕН говори и св. Петър с термините дихотомия и трихотомия....не е в темата но държа да го знаеш...

loveca777
07-22-2011, 09:06
enklitikes, vazileos, etos estiv, esti, eimi, antropos, nomos, xD

gandalfepi4
07-22-2011, 09:29
ми лойд 3 години съм учил старогръцки, а сме поизползвали и доста активно такива термини в гимназията ми, отделно че и в университета сега го употребяваме термина конкретно + това и че за да не се изложа се поразрових за значението му в уикити и онлайн дикшънери

ей така, да не се изложа като кифладжия

LLOYD18
07-22-2011, 09:35
ми лойд 3 години съм учил старогръцки, а сме поизползвали и доста активно такива термини в гимназията ми, отделно че и в университета сега го употребяваме термина конкретно + това и че за да не се изложа се поразрових за значението му в уикити и онлайн дикшънери

ей така, да не се изложа като кифладжия
Това е много добре за тебе....тогава въобще не трябваше да паравиш на въпрос термина "психо-соматичен" ,след като и ти знаеш корените и термина, а така и мене ме подвеждаш да говоря за теб неща които току виж не са верни....

gandalfepi4
07-22-2011, 10:11
aбе...!

това си е главно медицински термин! не може да го използваш както ти скимне.

наричаш ли хюбрис това че хлапетия не си е написала домашното?

наричаш ли синергия това че някой те е бутнал да излезеш от басейна?

наричаш ли викинг първокласник който е прескочил локва и си е взел стотинка?

наричаш ли eнтропия това че си си изцъркал повече шампоан отколкото си искал?




по същия начин и с психосоматичен. сякаш сега аз да започна да наричам теб атеист, понеже първите хора наричани с това име са били точно християните!


брееех че...

SomeRandomDude
07-22-2011, 10:28
По темата.

Това че аз съм част от лъжата, която е целият свят е само логическият извод. Просто не мога да стигна до друг извод. Не е като да го вярвам истински или нещо подобно.
Тези които го варват истински, биха приемали живота си като нещо напълно незначително. Аз не стигам до такива крайности, освен в много, много рядки моменти (но всеки си има своите кофти моменти).

Това което съм доказал логически и това което усещам и вярвам са мноого различни неща при мен.

LLOYD18
07-22-2011, 12:14
aбе...!

това си е главно медицински термин! не може да го използваш както ти скимне.

наричаш ли хюбрис това че хлапетия не си е написала домашното?

наричаш ли синергия това че някой те е бутнал да излезеш от басейна?

наричаш ли викинг първокласник който е прескочил локва и си е взел стотинка?

наричаш ли eнтропия това че си си изцъркал повече шампоан отколкото си искал?




по същия начин и с психосоматичен. сякаш сега аз да започна да наричам теб атеист, понеже първите хора наричани с това име са били точно християните!


брееех че... Мюсюлманите като не ядат свински КЮФТЕТА не значи, че не ядат КЮФТЕТА от агнешко месо....това, че термин използан от медицината не означава, че буквалния му превод не е психо(ψυχή-душа) - соматично(σώμα-тяло) или както исках да се изразя същество състоящо се от душа и тяло......много преди да се наложи като термин в медицината е използван от св.ап. Петър обяснявайки съставността на човека или май трябваше да кажа "пневма-психо-соматично" за да ме разбереш по добре.....
Струва ми се че започваме някакъв вид война с тебе.....що никой друг нищо не каза, при положение че не си единствения който поназнайва тука ами точно ти приятелю Гандалф???

SomeRandomDude
07-22-2011, 12:27
що никой друг нищо не каза, при положение че не си единствения който поназнайва тука ами точно ти приятелю Гандалф???

1 - защото не ми пука за термина
2 - защото просто си търсите повод да се сджавкате
3 - защото темата е различна от това за което говорите
4 - защото и двамата се опитвате да се изкарате по-умни и знаещи от другия
5 - защото вече ми става все по-трудно да повярвам че дори да кажа нещо, ще бъда изслушан.

Достатъчни причини ли са?
СПРЕТЕ СЕ!

LLOYD18
07-22-2011, 12:38
1 - защото не ми пука за термина
2 - защото просто си търсите повод да се сджавкате
3 - защото темата е различна от това за което говорите
4 - защото и двамата се опитвате да се изкарате по-умни и знаещи от другия
5 - защото вече ми става все по-трудно да повярвам че дори да кажа нещо, ще бъда изслушан.

Достатъчни причини ли са?
СПРЕТЕ СЕ! Абсолютно достатъчни са особено 2-рата.
относно първата обаче можеше да си малко по нежен....можеше да кажеш нещо.....само нещичко от сорта не съм съгласен или съгласен съм...впрочем го написах заради тебе понеже ти май пусна темата....беше насочено към тебе и от тебе очаквах коментар, а не критиката на приятеля ми гандалф4ето....благодаря предварително за отговора

SomeRandomDude
07-22-2011, 14:03
Аз не съм учил старогръцки. Какво очакваше да кажа?
Хубаво е че разбираш тези термини, но да ги използваш в разговор с някой който не ги разбира е глупаво, не мислиш ли?

LLOYD18
07-22-2011, 14:08
Аз не съм учил старогръцки. Какво очакваше да кажа?
Хубаво е че разбираш тези термини, но да ги използваш в разговор с някой който не ги разбира е глупаво, не мислиш ли?Така е прав си !!!

gandalfepi4
07-22-2011, 16:08
сори рандъмdude. а лойд (последно) ти наистина не схвана нищо нали? еххх

LLOYD18
07-22-2011, 16:53
сори рандъмdude. а лойд (последно) ти наистина не схвана нищо нали? ехххНито пък ти !!!

SomeRandomDude
07-22-2011, 17:00
Ми как ще схванете нещо като всеки чете само обидите в чуждото мнение, без да обръща внимание на това което всъщност е казано.

Две стени спорят, а на мен ми писна да чакам да видя коя ще победи.

ANNUNAK
07-22-2011, 17:15
Ще се повторя :

Няма реалност,няма
планети,има нищо.Всичко е програмирано и заредено правилно.Нищо от това,което
виждате,чувате и усещате не е истинско,а е "илюзия" работеща на
правилната честота пораждайки в
мозъка ви всичко.Само 1
пример.Стисни си силно някой пръст
на ръката.Чувстваш болката в пръста
си,нали?А всъщност,ако можете да изследвате с подходяща
апаратура,ще видите,че чувството на
болка въобще не е в пръста,а в
мозъка.В същото време човешкият
мозък не може да изпитва
болка.Както знаете никъде в мозъците ви няма дялове за памет и
спомени,но въпреки това вие имате
памет и спомени.При опити с мишки и
отстраняване,рязане,размен яне,стриване,кълцане
и дори пасиране на мозъците им и
поставяне обратно в главите им-те не губят нито памет нито спомени,а
дори се нормализират напълно.Дори
при отстраняване на 99 % от
оптичните нерви и зрителната кора-
животното без проблем вижда и
изпълнява сложни зрителни задачи.Много са факторите.Но
разбира се най-важната роля играят
очите ви.При гледане излъчвате и
приемате честоти.Обектите,които
виждате всъщност не са там,където
си мислите.Ако разбиете материята на все по-малки и по-малки парченца,в крайна сметка
ще стигнете предела- точката,в която
атоми,протони,неутрони и т.н. имат
свойствата на "нищото."
Електроните
нямат измерение.И още една тайна-
електроните може да са частици,но може и да са вълни.И когато са вълни
имат своиства,които нито една друга
частица не може.Това са квантите-от
това е "изградена" Вселената.Мислех
да спра дотук,но ще ви кажа още
една важна тайна.Квантите са изграждащи частици само,когато се
наблюдават.Тук отново идва ролята
на очите.Когато не се гледат са
винаги вълни,а не частици.Най-прост
пример е когато сънувате.Очите ви са
затворени,не гледате към нищо,вие сте в леглото,а всъщност сте някъде
другаде,чувате,виждате,гов рите,смеете се,а най-важното чувствате като в истинският живот.

SomeRandomDude
07-22-2011, 17:47
Интересно.
Благодаря за мнението ти. Има какво да се научи за него.

Имам само един въпрос.
Ще ми обясниш ли по-подробно за "предела"?

ZipFail
07-22-2011, 18:07
RandomDude, saмо да поясня. ANUNAK е трола на раздела и се смята за извънземно, идващо от Нибуро. Всъщност май за последно търдеше, че няколко извънземни от различни раси влизат от тоя акаунт, или нещо подобно.
Сам си преценявай дали да приемаш на доверие постовете му :D

SomeRandomDude
07-22-2011, 18:27
Никога нищо не приемам на доверие. Нито твоя дума, нито негова, нито дори своята собствена. Винаги се съмнявам.

Слушам и размишлявам. Това е.
Наистина искам да чуя още за "предела", защото от това зависи дали ще сметна ANNUNAK за тъп смешник, или за наистина интелигентен човек.

Иначе пет пари не давам дали е тролър, или не.
Каза повече от всеки друг в тази тема... доста повече от самия мен със сигурност. Заслужава да бъде изслушан.

ZipFail
07-22-2011, 20:48
ПП: Анунак, я пусни източника на това изледване, щото ми е интересно как мишка с пасиран мозък може да живее..

TheMightyNadenica
07-22-2011, 21:36
Този Аннунак...все още не е ясно що за случай е....
Всички подхождат доста скептично и подигравателно към него, обидно и унижавайки го...той си е хладнокръвен...е говори презрително за нас! Но в интерес на истината той е казал много повече истини от всички потребители взети заедно...не знам дали е просто начетен чиляк, и разиграва театър....или наистина е този за който се представя...Аз му се доверявам, може би повече от колкото трябва...но личи, че не е случаен!

п.п. Аннунак.....ако може да дадеш още информация от този род...че е интересно!

loveca777
07-23-2011, 09:04
Annunache. Я разкажи, ако решите да унищожите човечеството как ще го направите? Като филма ,,Война на световете '' ли? Имате щитове против всички човешки снаряди ли? :D :D :D :D

playy
07-23-2011, 10:39
ANUNNAK,знаем че не си извънземен,а едно доста добро тролче,но все пак не мога да не призная че информацията която даваш наистина е нова (според мен) и интересна за повечето тук,а и са ми интересни източниците от където я вадиш.Ако нямаш нищо против,можеш да я споделиш. 8)

loveca777
07-23-2011, 10:52
Единственото ,което каза вярно е за това,че болката всъщност е симулация на мозъка.;)

TheMightyNadenica
07-23-2011, 17:13
Единственото ,което каза вярно е за това,че болката всъщност е симулация на мозъка.;)

Напротив...почти всичко което каза е истина....има неща за които не знам дали е така и не мога да твърдя...!

loveca777
07-24-2011, 10:31
Единственото ,което каза вярно е за това,че болката всъщност е симулация на мозъка.;)

Напротив...почти всичко което каза е истина....има неща за които не знам дали е така и не мога да твърдя...!
Не мога да споря с човек, който си мисли ,че хората са ,,роби'' на аннунаците , а те пък застрояват центрове на галактики..

ANNUNAK
07-24-2011, 12:24
На мен пък ми омръзна да бъда свидетел на НИЩОЖНИТЕ ВИ КАПАЦИТЕТЧЕТА !
Дори се чудя дали да ви отговарям ,или да ви се смея !
Велики "мислители" откривам тук !
"Философи",имащи невероятната наглост дори да спорят с мен !
В същото време не чета от тях никаква оборваща информация !
Никаква !
Само празни думи без съдържание-ти си глупав,ти лъжеш и т.н.
Слова,които нямат тежест !
Празни думи,които се стопяват и изчезват във въздуха като цигарен дим в момента,в който бъдат написани !

Аз Ви отговарям,а бях Ви задал въпрос,на който не получих отговор !
Задавам го вече сигурно за 10-ти път:

ЗАЩО ВЪВ ВАШЕТО ДНК ОТ ~ 3
000 000 000 НУКЛЕОТИДА И 1% ФУНКЦИОНИРАЩИ ГЕНИ ИМА НАД 220 ИЗВЪНЗЕМНИ ГЕНИ,КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ НИКЪДЕ ПРЕДИ ТОВА ВЪВ ВАШАТА ЕВОЛЮЦИЯ ?
ОТКЪДЕ ИДВАТ ТЕЗИ НАД 220 ГЕНА ,ИЗПРЕВАРИЛИ ЕВОЛЮЦИЯТА ВИ И КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ ПРИ НИТО ЕДНО ДРУГО СЪЩЕСТВО НА ПЛАНЕТАТА ?

loveca777
07-24-2011, 12:38
На мен пък ми омръзна да бъда свидетел на НИЩОЖНИТЕ ВИ КАПАЦИТЕТЧЕТА !
Дори се чудя дали да ви отговарям ,или да ви се смея !
Велики "мислители" откривам тук !
"Философи",имащи невероятната наглост дори да спорят с мен !
В същото време не чета от тях никаква оборваща информация !
Никаква !
Само празни думи без съдържание-ти си глупав,ти лъжеш и т.н.
Слова,които нямат тежест !
Празни думи,които се стопяват и изчезват във въздуха като цигарен дим в момента,в който бъдат написани !

Аз Ви отговарям,а бях Ви задал въпрос,на който не получих отговор !
Задавам го вече сигурно за 10-ти път:
чка по въпроса !

ЗАЩО ВЪВ ВАШЕТО ДНК ОТ ~ 3
000 000 000 НУКЛЕОТИДА И 1% ФУНКЦИОНИРАЩИ ГЕНИ ИМА НАД 220 ИЗВЪНЗЕМНИ ГЕНИ,КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ НИКЪДЕ ПРЕДИ ТОВА ВЪВ ВАШАТА ЕВОЛЮЦИЯ ?
ОТКЪДЕ ИДВАТ ТЕЗИ НАД 220 ГЕНА ,ИЗПРЕВАРИЛИ ЕВОЛЮЦИЯТА ВИ И КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ ПРИ НИТО ЕДНО ДРУГО СЪЩЕСТВО НА ПЛАНЕТАТА ?

Моме я се успокой малко ,че да не вземеш се размножиш без да искаш ( като бактериите)!
Аз съм създал човечеството и точка по въпроса !

TheMightyNadenica
07-24-2011, 12:46
На мен пък ми омръзна да бъда свидетел на НИЩОЖНИТЕ ВИ КАПАЦИТЕТЧЕТА !
Дори се чудя дали да ви отговарям ,или да ви се смея !
Велики "мислители" откривам тук !
"Философи",имащи невероятната наглост дори да спорят с мен !
В същото време не чета от тях никаква оборваща информация !
Никаква !
Само празни думи без съдържание-ти си глупав,ти лъжеш и т.н.
Слова,които нямат тежест !
Празни думи,които се стопяват и изчезват във въздуха като цигарен дим в момента,в който бъдат написани !

Аз Ви отговарям,а бях Ви задал въпрос,на който не получих отговор !
Задавам го вече сигурно за 10-ти път:

ЗАЩО ВЪВ ВАШЕТО ДНК ОТ ~ 3
000 000 000 НУКЛЕОТИДА И 1% ФУНКЦИОНИРАЩИ ГЕНИ ИМА НАД 220 ИЗВЪНЗЕМНИ ГЕНИ,КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ НИКЪДЕ ПРЕДИ ТОВА ВЪВ ВАШАТА ЕВОЛЮЦИЯ ?
ОТКЪДЕ ИДВАТ ТЕЗИ НАД 220 ГЕНА ,ИЗПРЕВАРИЛИ ЕВОЛЮЦИЯТА ВИ И КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ ПРИ НИТО ЕДНО ДРУГО СЪЩЕСТВО НА ПЛАНЕТАТА ?

Отговора е генно инженерство...

ANNUNAK
07-24-2011, 13:34
Никога нищо не приемам на доверие. Нито твоя дума, нито негова, нито дори своята собствена. Винаги се съмнявам.

Слушам и размишлявам. Това е.
Наистина искам да чуя още за "предела", защото от това зависи дали ще сметна ANNUNAK за тъп смешник, или за наистина интелигентен човек.

Иначе пет пари не давам дали е тролър, или не.
Каза повече от всеки друг в тази тема... доста повече от самия мен със сигурност. Заслужава да бъде изслушан.
Всъщност пак ще се повторя,но надявам се да получиш по-пълна представа:

Дават по телевизията музикален видеоклип,който виждате за първи път.Харесвате го много.При следващо пускане на този видеоклип,дори при показване само на 1 сек в началото му-вие вече знаете как звучи мелодията и как изглежда видеото.Защото първо сте запомнили музиката и клипа и като го гледате
пак си спомняте и знаете вече нещата как ще са. НО ЧОВЕШКИЯТ МОЗЪК НЯМА ДЯЛ ЗА ПАМЕТ !
ЧОВЕШКИЯТ МОЗЪК НЯМА И ДЯЛ ЗА СПОМЕНИ !
Друг прост пример,за който вече писах:

Удряте си пръста и ви боли.Усещате болката точно там-в пръста си.
НО БОЛКАТА ВСЪЩНОСТ Е В МОЗЪКА.В СЪЩОТО ВРЕМЕ ,ДОКАЗВАТ ГО МНОГО ОПИТИ И ОПЕРАЦИИ-МОЗЪКА НЕ МОЖЕ ДА ИЗПИТВА БОЛКА.МОЗЪКЪТ ВИ МАНИПУЛИРА.
ВИЕ ХОРАТА МОЖЕТЕ ДА ИЗПИТАТЕ ИЛЮЗИОННИ УСЕЩАНИЯ НА МЕСТА В
ПРОСТРАНСТВОТО ОКОЛО ТЯХ,А ТАМ НЯМА НИКАКВИ СЕТИВНИ РЕЦЕПТОРИ.КАТО ХОРАТА С ОТРЯЗАН КРАЙНИК,КОИТО ИМАТ СВРЪХРЕАЛНО УСЕЩАНЕ,ЧЕ РЪКАТА ИМ Е ОЩЕ ТАМ. МОЗЪКЪТ И ЗРИТЕЛНАТА КОРА НЕ РЕАГИРАТ НА МОДЕЛИ.НЕ РЕАГИРАТ И
НА ОБРАЗИ.РЕАГИРАТ НА ЧЕСТОТИ НА РАЗЛИЧНИ ВЪЛНИ.УШИТЕ ВИ СА
ЧЕСТОТНИ АНАЛИЗАТОРИ.КОЖАТА ВИ РЕАГИРА НА ЧЕСТОТИ.ВКУСЪТ ВИ ИМА ЧЕСТОТЕН АНАЛИЗ.ДОРИ И ДВИЖЕНИЯТА ВИ СА ЗАКОДИРАНИ ВЪВ МОЗЪЦИТЕ ВИ ВЪВ ВИД НА ЧЕСТОТИ И ВЪЛНИ.
МОЖЕ ДА СЕ ИЗЧИСЛИ ВСЯКО ВАШЕ СЛЕДВАЩО ДВИЖЕНИЕ С ТОЧНОСТ.
ТОВА Е ЗАПАМЕТЕНО В МОЗЪКА ВИ.МОЗЪКА АНАЛИЗИРА ВСИЧКО И ГО РАЗЛАГА НА ЧЕСТОТНИ КОМПОНЕНТИ.НИЩО НЕ Е СЛУЧАЙНО-НИТО ДВИЖЕНИЕ,НИТО ПОСТЪПКА,НИТО ДЕЙСТВИЕ.ВСИЧКО ЩЕ СЕ СЛУЧИ ТАКА,КАКТО Е ЗАКОДИРАНО В
МОЗЪЦИТЕ ВИ.

НИКОГА НЯМА ДА РАЗБЕРЕТЕ КАКВО Е РЕАЛНОСТ.МОЗЪЦИТЕ ВИ НЯМА ДА МОГАТ ДА ОБРАБОТЯТ ОГРОМНОТО
КОЛИЧЕСТВО ИНФОРМАЦИЯ.САМО С
ДОПИРА ДО РЕАЛНОСТТА И БИХТЕ СЕ ИЗПАРИЛИ.НЕ СТЕ ЕВОЛЮИРАЛИ,А ИСКАТЕ ДА ЗНАЕТЕ ВСИЧКО.НАСТРОЕНИ СТЕ ДА УЛАВЯТЕ САМО ОПРЕДЕЛЕНИ ВЪЛНИ И ЧЕСТОТИ И САМО ДОТАМ ВИ СТИГАТ ВЪ3ПРИЯТИЯТА.ОЧИТЕ ВИ СА ГЛАВЕН ФАКТОР.ТЕ ИЗЛЪЧВАТ,НО И ПРИЕМАТ ЧЕТОТИ.ТЕ ПРЕВРЪЩАТ РЕАЛНОСТТА ТАКАВА ,КАКВАТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗА ВАС ВИЗУАЛНО,А
ЧРЕЗ ДОПИР УСЕЩАТЕ ВЕЧЕ И "РЕАЛНО"
МАТЕРИЯТА.ВСИЧКО Е ЕДИН ОКЕАН ОТ РАБОТЕЩИ НА ОПРЕДЕЛЕНИ ЧЕСТОТИ И
ВЪЛНИ ЕЛЕКТРОНИ (те могат да уловят магнитно поле там,където дори няма други
електрони,а самото магнитно поле прави материята твърда),ПРОТОНИ,НЕУТРОНИ,
КВАНТОВИ ЧАСТИЦИ.ПАК ГО ПИША-ВСИЧКО Е ИЗГРАДЕНО ОТ
КВАНТОВИ ЧАСТИЦИ.ТЕ СА ИЗГРАЖДАЩИ МАТЕРИЯТА ЧАСТИЦИ
КОГАТО СЕ ГЛЕДАТ И ВЪЛНИ С ЧЕСТОТА КОГАТО НЕ СЕ ГЛЕДАТ.ДОРИ И КАТО САМО МИГНЕТЕ ТЕ ВЕЧЕ СА ВЪЛНИ.САМО 10 ММ ОТ НЕВИДИМОТО ЗА ВАС ТЕЖИ КОЛКОТО ЦЯЛАТА ВИ ВИДИМА ВСЕЛЕНА.Друг добър пример е с инфрачервената светлина на дистанционното ,която не виждате като натискате някакво копче,но всъщност лампичката си свети.

loveca777
07-24-2011, 13:46
:razz:
Все общо научни неща...
Та аннунак , я кажи какво ще направя утре , след като ,,всичко'' се знае? :razz: .
Физиката и биологичната химия ти се отдават ;)

ZipFail
07-24-2011, 13:59
ЗАЩО ВЪВ ВАШЕТО ДНК ОТ ~ 3
000 000 000 НУКЛЕОТИДА И 1% ФУНКЦИОНИРАЩИ ГЕНИ ИМА НАД 220 ИЗВЪНЗЕМНИ ГЕНИ,КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ НИКЪДЕ ПРЕДИ ТОВА ВЪВ ВАШАТА ЕВОЛЮЦИЯ ?
ОТКЪДЕ ИДВАТ ТЕЗИ НАД 220 ГЕНА ,ИЗПРЕВАРИЛИ ЕВОЛЮЦИЯТА ВИ И КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ ПРИ НИТО ЕДНО ДРУГО СЪЩЕСТВО НА ПЛАНЕТАТА ?

Чел си нещо из интернет ама май не си дочел ;)
Въпросните 223 гена в интернет ги наричат 'извънземни' понеже са пренесени хоризонтално в еволюционното дърво, нещо което до скоро се смяташе за невъзможно. Всичките от тея 223 гени се срещат във бактерии, като 113 от тях са широко разпространени. Причината това да е новина е, че не се срещат никъде в човешката еволюция, а не в никое друго същество. Следващия път преди да говориш глупости, си сверявай информацията докрай ;)

TheMightyNadenica
07-24-2011, 14:09
Аннунак...я обясни по-подробно за реалноста и илюзията...а как магнитното поле прави материята твърда...?
Е че инфрачервената светлина я виждам...праз камера...защо е така...?

TheMightyNadenica
07-24-2011, 14:13
ЗАЩО ВЪВ ВАШЕТО ДНК ОТ ~ 3
000 000 000 НУКЛЕОТИДА И 1% ФУНКЦИОНИРАЩИ ГЕНИ ИМА НАД 220 ИЗВЪНЗЕМНИ ГЕНИ,КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ НИКЪДЕ ПРЕДИ ТОВА ВЪВ ВАШАТА ЕВОЛЮЦИЯ ?
ОТКЪДЕ ИДВАТ ТЕЗИ НАД 220 ГЕНА ,ИЗПРЕВАРИЛИ ЕВОЛЮЦИЯТА ВИ И КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ ПРИ НИТО ЕДНО ДРУГО СЪЩЕСТВО НА ПЛАНЕТАТА ?

Чел си нещо из интернет ама май не си дочел ;)
Въпросните 223 гена в интернет ги наричат 'извънземни' понеже са пренесени хоризонтално в еволюционното дърво, нещо което до скоро се смяташе за невъзможно. Всичките от тея 223 гени се срещат във бактерии, като 113 от тях са широко разпространени. Причината това да е новина е, че не се срещат никъде в човешката еволюция, а не в никое друго същество. Следващия път преди да говориш глупости, си сверявай информацията докрай ;)


Нали това казва...че не са се срещали...как изведнъж...?

SomeRandomDude
07-24-2011, 14:37
Появата на каквито и да е гени би могла да е от всичко. Можем да твърдим че на гените мястото им не е в телата ни, само ако масата хора съумяваха да пазят телата си "чисти" в биологично, химично, или в което и да е друго отношение.
Не ми трябват статии за да се досетя че всичко идва от някъде. Въпросните гени може би се срещат в бактерии, но може и да не се срещат в бактерии. И двете версии са непотвърдени за мен, докато сам не видя всичко под микроскоп (а тъй като нямам познанията необходими за това, значи тези версии, най-вероятно, ще си останат завинаги непотвърдени).

- Ако ги има в бактериите, гогава изниква втория въпрос - от тях ли идват промените? Как точно са станали част от нас? Откога е така? Какво го е предизвикало? И тн.
Колкото повече знаем, толкова повече въпроси ще изникват.

- Ако ги няма, тогава отговора е елементарен - "те, все пак, идват от някъде!". Ако не съвпадат с нищо което сме открили по земята и извън нея, тогава значи просто има още неща за откриване по зямята и извън нея. Просто, нали?
Наивно е да си мислим че ги знаем всичките, когато непрекъснато се откриват нови и нови.

И всичко това...

ВСИЧКО казано по ТАЗИ ТЕМА дотук...

ВКЛЮЧИТЕЛНО и казаното от МЕН...

...е пълно отклоняване от темата.

Ако искате да пишете за биохимия, тогава си направете тема за биохимия.

ТА!
Питам отново.
Какво точно е "предела".
Питам, защото самата дума, със или без контекст, ми прави силно впечатление и ми се набива в очите като нещо важно и интересно (макар и още да не знам дали е в добрия, или в лошия смисъл.)

Maliinnka
07-25-2011, 17:53
Не знам защо питаш точно за "предел" ? Може да го е имало в някой от отговорите .. Аз ще ти кажа как го разбирам като отделна дума. Предполагам границата между факт и илюзия. Но има ли всъщност граница? Ако няма.. Да кажем, че лаптопът, от който пиша е факт - мога да го докосна, темата, в която пиша също, дори е виждана от много хора точно сега - значи има факт като истина, която съществува за много хора (пример тази тема). Радостта, която изпитвам например не мога да я пипна, но тя съществува, аз наистина я изпитвам. Тя не е като темата видяна или докосната като лаптопа, но е факт, изпитвам я, не е измислица. Тъгата подобно на радостта също е чувство - от него даже има материя - сълзите.
Опитвам се да кажа, че и материята и чувствата са факти. Тогава къде е илюзията? В един пост прочетох, че може би всичко около нас е илюзия и ние не живеем в средата, където си мислим и която виждаме. Но толкова ли е сложен света? Не го ли вземаме твърде насериозно - светове скрити зад други светове... прекалено сериозно звучи
Вече сама се обърках, дано не съм написала само безмислици

TheMightyNadenica
07-26-2011, 15:38
Не знам защо питаш точно за "предел" ? Може да го е имало в някой от отговорите .. Аз ще ти кажа как го разбирам като отделна дума. Предполагам границата между факт и илюзия. Но има ли всъщност граница? Ако няма.. Да кажем, че лаптопът, от който пиша е факт - мога да го докосна, темата, в която пиша също, дори е виждана от много хора точно сега - значи има факт като истина, която съществува за много хора (пример тази тема). Радостта, която изпитвам например не мога да я пипна, но тя съществува, аз наистина я изпитвам. Тя не е като темата видяна или докосната като лаптопа, но е факт, изпитвам я, не е измислица. Тъгата подобно на радостта също е чувство - от него даже има материя - сълзите.
Опитвам се да кажа, че и материята и чувствата са факти. Тогава къде е илюзията? В един пост прочетох, че може би всичко около нас е илюзия и ние не живеем в средата, където си мислим и която виждаме. Но толкова ли е сложен света? Не го ли вземаме твърде насериозно - светове скрити зад други светове... прекалено сериозно звучи
Вече сама се обърках, дано не съм написала само безмислици

Темата не може да я пипнеш...
То и Слънцето не можеш да пипнеш...
А защо чуствата да са реалност...? Просто определен честотен сигнал!
Сълзите може да са от радост...може да са от удар, може да са от нищо, или по-скоро напън!
Еми не може да е толкова просто...дори няма и време! Времето е измислено от нас понятие! А това значително показва колко са сложни нещата!

SomeRandomDude
07-26-2011, 16:33
Хммм

Времето е измислено от нас.
Ние не сме доказали че можем да мислим.
Въпреки това времето го има като мисъл в главата ми вмомента.
Ако тази мисъл наистина съществува...

Склонен съм да вярвам че мислите са химически вещества и процеси, които обаче са толкова малки че все още не сме ги разгадали.

...Би било тъжно.
Това отнема всичката красота и романтика на човешкия ум.

loveca777
07-26-2011, 18:26
Мозъка е най-неразгаданото и неразбрано в човека.
Има някакви вълни и импулси.. но не съм учен. Не мисля ,че в този форум може някой да ти отговори пълноценно. Аннунака яко говори, но не му имай пълна вяра (все пак е нали не е човек). ;д

TheMightyNadenica
07-26-2011, 21:40
Мозъка е най-неразгаданото и неразбрано в човека.
Има някакви вълни и импулси.. но не съм учен. Не мисля ,че в този форум може някой да ти отговори пълноценно. Аннунака яко говори, но не му имай пълна вяра (все пак е нали не е човек). ;д

Разума! Не мозъка!

SomeRandomDude
07-27-2011, 01:23
Не мисля че има най-неразгадано нещо.
Да кажем че има такова би значело че знаем и разбираме всичко останало... не е така.
И мозъка и разума са ни точно толкова неизвестни, колкото и всяко друго нещо случващо се в нас.
Лекарите, може би, биха възразили на твърдението ми че и те не знаят нищичко, но не ми се обяснява подробно.

И все пак това не е тема в която се опитвам да разгадая тайните на мозъците, разумите, или пикочните ви мехури (О.о).
Тук е зададен един много по-прост въпрос.
"Можеш ли да мислиш?"

loveca777
07-27-2011, 08:33
Като решаваш математически задачи не мислиш ли?

Maliinnka
07-27-2011, 09:22
Ако питаш дали Ти мислиш или всичко е химичен процес, тогава всички наши клетки се обновяват на атомно ниво през 7-8 години. Тоест тялото ни се променя изцяло. Но спомените ни остават, ние сме си същите. Това не трябва ли да значи, че има нещо повече от програмиран мозък, който ни управлява? Не значи ли, че не сме просто машина?
А това какво общо има с мисленето, ами ти не забравяш какво си мислил, когато си бил малък, т.е. мисълта е Твоя - не на химичния процес. Аз поне така си го обяснпвам.

SomeRandomDude
07-27-2011, 09:33
Всички клетки ли? Абсолютно всички?
А нещата които са по-малки от клетки? И те ли се сменят?

loveca777
Не, не мисля.
А ти?

Това че твърдиш че мислиш не означава че е факт че мислиш.
Факт е само нещо което е доказано.
Докажи че мислиш.

loveca777
07-27-2011, 10:17
Всички клетки ли? Абсолютно всички?
А нещата които са по-малки от клетки? И те ли се сменят?

loveca777
Не, не мисля.
А ти?

Това че твърдиш че мислиш не означава че е факт че мислиш.
Факт е само нещо което е доказано.
Докажи че мислиш.
A ти май или не мислиш какво пишеш , или твърде много му мислиш.
Въобще не знам как да ти отг. :д
Мисля си и толкова. Какво мисля - си е моя работа ... :Д Мисля , че мисля... и мисълта ми мисли, мноого не мисля какво ще мисля ... ;)

Maliinnka
07-27-2011, 10:25
Доколкото знам всички, на атомно ниво, за по-малки частици не знам.
Факт е, че всяка тъкан и орган регенерира(мозъкът включително), тогава защо и ние не се променяме?

Maliinnka
07-27-2011, 10:28
От друга страна, гопсожата ни по биология ни е казвала, че всичко, даже часът и мястото, където ще умрем е закодирано в мозъка. Но след като всички се променя? Не се ли губи информацията?

SomeRandomDude
07-27-2011, 11:19
A ти май или не мислиш какво пишеш , или твърде много му мислиш.
Въобще не знам как да ти отг. :д
Мисля си и толкова. Какво мисля - си е моя работа ... :Д Мисля , че мисля... и мисълта ми мисли, мноого не мисля какво ще мисля ... ;)

Именно това е проблема.
Аксиома е недоказан факт.

Не ме разбирай погрешно - аз също съм съгласен че мисля.
Просто се опитвам да го докажа и затвърдя.
Не искам да е аксиома.

loveca777
07-27-2011, 11:54
Знаете ли по какво човека се различава от животните?
Точно по мисленето.
Човека мисли с думи, наименования, изречения и тнт. Ако не беше езика и думите - нямаше да можем да мислим така.
Докато животни - те не говорят. Следователно мислят по съвсем различен начин от нас. За тях също няма ежедневие както при хората.( ставаш сутрин и знаеш,че ще пиеш кафе и все едно и също ще правиш...)
При животните мисълта минава само в отделни запомнени картини и звуци каквито са запомнили. Така бавно , но трупат опит от преживените случки.
Дори домашно обученото куче мисли така. ТО няма тълковен речник...
Пробвайте да мислите на глас.
Е тва е човешката мисъл.. - вече доказана

ZipFail
07-27-2011, 12:10
Ловецо, за пореден път доказваш, че си кух в главата :)

Точно пък кучетата могат да помнят и разбират над 100 думи от човешкия речник. А за делфините отдавна е доказано, че си имат огромен речник и обменят идеи помежду си чрез звуци, това ако не е език, какво е ?

loveca777
07-27-2011, 12:31
Ловецо, за пореден път доказваш, че си кух в главата :)

Точно пък кучетата могат да помнят и разбират над 100 думи от човешкия речник. А за делфините отдавна е доказано, че си имат огромен речник и обменят идеи помежду си чрез звуци, това ако не е език, какво е ?
Кух и тъп си ти.
То запомня думи - така е! И аз имам кучета .
Но не си разбрал добре. Кучето не разсъждава и не МИСЛИ с ТЪЛКОВНИЯ СИ РЕЧНИК ОТ ДУМИ КАТО ЧОВЕКА!!!
Ако не вярваш- значи с и много зле да ти кажа аз.
И това ще ти го каже всеки учител по философия...

SomeRandomDude
07-27-2011, 13:16
Ловец.
Дефиницията на думата мисъл е:

Мисленето е най-сложният познавателен психичен процес, който се състои в отразяване на съществените свойства, на закономерностите в действителността. Мислите са форми, образувани в съзнанието, не възприети чрез сетивата. Мисленето дава възможност за създаване на модели на света и за неговото представяне, съобразно дадени цели, намерения и желания.

Та...
Речника няма нищо общо.
Нищичко.

Що се отнася до животните:
Учените се опитват да разберат колко умни са те.
Експерименти все още се провеждат.
Това означава само едно - все още не знаем точно колко умни са животните!

Недей да храниш кучетата толкова жестоко, защото току виж учените доказали че те имат повече IQ от теб (и мен).

ZipFail
07-27-2011, 13:57
Извинявай, не знаех, че за да може да мисли, някое същество трябва да мисли и говори с човешки думи, щото то това е единствения начин.

Ако утре дойдат извънземните ще им кажем да се ебат в гъза, понеже не мислят с тълковния речник на човека и не са разумни същества.































:lol: :lol: :lol:

loveca777
07-27-2011, 14:22
Не намесвай извънземните...
И двамата се прави до някъде.
РЕЧНИКА ИМА ОГРОМНА РОЛЯ!! Това не съм го измисли аз, а са ми го казвали учители по етика и право и философия и психология...

Ние хората мислим с ДУМИ. Опитайте се да мислите без тях. - Не става.

Кучето,ако мислеше с думи - щеше да разсъждава като човек. ;ДДД
Като оставим китовете и делфините - всички животни си общуват с определени звуци и действия... но не са такива речниците им като на човека. Езика е много важен в мисленето.
ДОкато мисли - използваме речника от думи..

gandalfepi4
07-27-2011, 15:11
^ никога не съм мислил с думи а с абстракции и образи, това куче ли ме прави?

и в интерес на истината делфини, някои примати и птици си общуват като използват определени звукосъчетания за да назоват определено нещо, и те варират от група на група - пример в индия има едни маймуни които сигнализират за змия с един крясък, а за определен плод с друг.

това прави ли ги хора? или дефиницията ти куца просто?

SomeRandomDude
07-27-2011, 15:21
Ловец

Думите са измислени от хората.
Това означава че хора е имало преди да има думи.
Наистина ли смяташ че хората преди думите не са можели да мислят?

Речника е оформление. Помага за яснота на изказа на мисълта, но не променя нищо в собствените ни глави.

Не можеш да мислиш без думи заради навика. Ако тренираш ума си ще можеш по всеки начин.

loveca777
07-27-2011, 17:07
^ никога не съм мислил с думи а с абстракции и образи, това куче ли ме прави?

и в интерес на истината делфини, някои примати и птици си общуват като използват определени звукосъчетания за да назоват определено нещо, и те варират от група на група - пример в индия има едни маймуни които сигнализират за змия с един крясък, а за определен плод с друг.

това прави ли ги хора? или дефиницията ти куца просто?
Пхахахаха:Д
И кучето лай по един начин, когато те види и ти се радва , и по друг по непознати крадци...
SomeRandomDude
Първобитните хора ли.. Ами ти мислиш ли,че тези хора са интелигентни и учени, колкото модерния човек? Те за това дето са нямали тълковен речник и не са можели да общуват пълноценно... И са разчитали на някакви знаци, звуци и въпреки това пак са си имали определен език от думи...
Много се чудя как може да мислите без думи? Искам и аз така!
Като монасите ли :ДД Освен мисли - за ярост, за веселие, за щастие , за мъка и тъга, за радост и някой други - тях дам без думи ;)

ZipFail
07-27-2011, 17:12
Я да ти дам един примерен сценарий. Глух си и си неграмотен. Накратко нито си чувал нито си виждал дума през живота си.
Тогава можеш ли да мислиш ?

Auriss
07-27-2011, 17:12
Много се чудя как може да мислите без думи? Искам и аз така!
Като монасите ли :ДД Освен мисли - за ярост, за веселие, за щастие , за мъка и тъга, за радост и някой други - тях дам без думи
по този признак се мери IQ ,приятелю.

SomeRandomDude
07-27-2011, 18:08
Да. Вярвам че първобитните са били почти толкова умни колкото сме и ние вмомента. Единствената разлика е че ние имаме по-богата база от обща култура върху която да стъпим.

------------

Начини за мислене без думи:

1 - Визуални образи
2 - Емоции (страх, гняв, радост)
3 - Звуци, музика
4 - Неназовани понятия (просто да знаеш какво мислиш, но не и с коя дума да го наречеш)
5 - Осезание (да мислиш за усещанията си като вкус, мирис, допир)
6 - Спомени (да пресъздадеш нещо минало)

Може би има и други, но аз самият не се сещам за такива вмомента.

Да твърдиш че самият ти можеш да мислиш само с думи, но не и по-изброените начини и едновременно с това да наричаш себе си мислещ човек... не се връзва.

ScarlettS
07-27-2011, 18:12
Че аз в повечето случаи не мисля с думи и изречения, а ги съставям само ако има нужда да ги обясня на някого. Много пъти мисля за нещо без да се сещам самата дума, това не значи, че изобщо не мисля. Вижда ми се много бавно постоянно за всяко нещо в главата ми да създавам изречение. Ти сериозно ли винаги мислиш с думи или просто не го осъзнаваш?

loveca777
07-27-2011, 19:46
Я да ти дам един примерен сценарий. Глух си и си неграмотен. Накратко нито си чувал нито си виждал дума през живота си.
Тогава можеш ли да мислиш ?
Мислиш, но такива хора не са много добре.

loveca777
07-27-2011, 19:49
Да. Вярвам че първобитните са били почти толкова умни колкото сме и ние вмомента. Единствената разлика е че ние имаме по-богата база от обща култура върху която да стъпим.

------------

Начини за мислене без думи:

1 - Визуални образи
2 - Емоции (страх, гняв, радост)
3 - Звуци, музика
4 - Неназовани понятия (просто да знаеш какво мислиш, но не и с коя дума да го наречеш)
5 - Осезание (да мислиш за усещанията си като вкус, мирис, допир)
6 - Спомени (да пресъздадеш нещо минало)

Може би има и други, но аз самият не се сещам за такива вмомента.

Да твърдиш че самият ти можеш да мислиш само с думи, но не и по-изброените начини и едновременно с това да наричаш себе си мислещ човек... не се връзва.
1 , 2 ,3, 4 , 5 , 6 - могат го и животните.
Не аз, а вие не осъзнавате ,че мислите с думи. Например, като се чудите.

SomeRandomDude
07-27-2011, 20:04
Пич. Знам че мисля с думи. Знам че мога и без тях.
Не съм вчерашен. Експериментирал съм със мисълта си.
Мога със, мога и без.
Не ми обяснявай че да си ограничен те прави умен.

Сега...
Моля те...
Спри да спамиш в темата ми.

loveca777
07-27-2011, 20:17
Спирам, но аз ще вярвам повече на госпожата по философия..
Консултирайте се с някой учител по -добре. :)

Auriss
07-27-2011, 20:51
абе приятел , 7х4х2 колко е ? искам да си представиш как го решаваш визуално ,а не да си мислиш "седем по осем равно на 56". Можеш ,нали ?
Аз така си решавам задачите. Разбира се ,моето IQ не е чак толкова високо ,че да мога да визуализирам сложни алгебрични изрази и да ги решавам без да си повторя на ум докъде съм стигнал ,но това не променя факта ,че мисъл не е равно на реч.

Не мога и аз да ти обясня 'мисленето' ,тъй като и аз го намирам за твърде комплексно при човека и твърде просто при животните ,но това не променя факта ,че не си напълно прав по отношение на самия процес.

http://www.lumosity.com/

Направи си рег. Има една безплатна игра с валящи числа. В даден момент нямaш време да 'произнасяш' на ум решенията ,а го правиш по инерция. Ще разбереш за какво говоря ,когато я поиграеш малко. Хубав е сайтът впрочем - виж го.

loveca777
07-27-2011, 21:35
Разбирам какво искате да кажете. Но това не означава ,че подсъзнателно в стотната от секундата не си помисли с дума. ;)

ZipFail
07-27-2011, 22:46
Абе хора тя госпожата по философия е казала !

Горилите не са разумни същества, нищо че могат да общуват на човешки език !
Делфините също !
Глухонемите също !
Освен това като видиш от 5тия етаж да лети тухла към теб, първо си казваш наум 'Лелее, тухла, я да се мръдна 1 метър наляво, че ако ме удари много лошо', щото то не можеш да мислиш без думи разбираш ли..

Госпожата КАЗА !

TheMightyNadenica
07-27-2011, 23:31
Абе ловец...ами едно бебе...? Което все още не е натрупало речник от думи...? Нали го трупа мислейки! Като осъзнава кое какво значи! Мисли!

NFW`
07-28-2011, 02:40
loveca777
Докажи че мислиш.

На погрешен човек си я поверил тая задача.



Госпожата КАЗА !

Много отрано се извади непобедимият аргумент.

И накрая:

Пич. Знам че мисля с думи. Знам че мога и без тях.
Не съм вчерашен. Експериментирал съм със мисълта си.
Мога със, мога и без.

Защо продължаваш темата, след като явно вече си си достигнал до отговора?

gandalfepi4
07-28-2011, 05:13
тоя споре вече става комичен - рандъмпич, има в мозъка два района които отговарят за способността да произвеждаш писмена или говорима реч (районът на брока и на вернике)

тези двете (главно, има и специфики) се активират или когато говориш, или когато изразяваш или интерпретираш абстракции и симоволики разни

но (ЧУДО) те не се активират когато мислиш как да хванеш топка или да решиш уравнение или да си набиеш кypа


и това е то. няма някаква магична разлика между теб и шимпанзето

loveca777
07-28-2011, 05:38
Абе ловец...ами едно бебе...? Което все още не е натрупало речник от думи...? Нали го трупа мислейки! Като осъзнава кое какво значи! Мисли!
То мисли, ама не като нас. Защо ли никой не помни като е бил бебе?
Подчертавам сричката ТО. Ако отворите учебника по етика и право - ще разберете значението на животинското аз - ТО във вас.

loveca777
07-28-2011, 05:45
Абе хора тя госпожата по философия е казала !

Освен това като видиш от 5тия етаж да лети тухла към теб, първо си казваш наум 'Лелее, тухла, я да се мръдна 1 метър наляво, че ако ме удари много лошо', щото то не можеш да мислиш без думи разбираш ли..

Госпожата КАЗА !
Саймън каза:
П ъ р в и ч е н
и Н с Т и Н к Т

gandalfepi4
07-28-2011, 06:44
^ значи аз имам инстинкт да се играя starcraft и по тази причина не мисля с думи стратегията си?

вероятно същата работа става и когато се включи инстинкта ми за коване на пирони или рязане на нокти понеже не помня да съм имал следния монолог в главата си "сега ще кръцна левите 4/7-ми от нокътя на десния ми палец, а след това ще обмисля дългосрочната си тактика за премахване на другията излишен керотин от краката си"

мисля че е крайно време да признаеш че нещо в определението ти куца, няма нищо срамно в това, но е тъпо да продължаваш когато грешиш

SomeRandomDude
07-28-2011, 07:30
Защо продължаваш темата, след като явно вече си си достигнал до отговора?

Аз знам че мога да мисля.
Просто не съм го доказал.

Погледни навън.
Ти знаеш че вмомента е ден, а не нощ, нали?
А можеш ли да го докажеш?

(Моля те, помисли наистина сериозно преди да пишеш.
Това е доста по-сложно отколкото изглежда.)

loveca777
07-28-2011, 08:13
^ значи аз имам инстинкт да се играя starcraft и по тази причина не мисля с думи стратегията си?

вероятно същата работа става и когато се включи инстинкта ми за коване на пирони или рязане на нокти понеже не помня да съм имал следния монолог в главата си "сега ще кръцна левите 4/7-ми от нокътя на десния ми палец, а след това ще обмисля дългосрочната си тактика за премахване на другията излишен керотин от краката си"

мисля че е крайно време да признаеш че нещо в определението ти куца, няма нищо срамно в това, но е тъпо да продължаваш когато грешиш
Бе това не е мислене. Смисъл - друг вид мислене. Аз говорих за другото - което животните го нямат...

SomeRandomDude
07-28-2011, 09:38
Те животните и алчност нямат, но това не ни прави много по-висши от тях.
С какво по-бавното мислене ни прави по-умни?

loveca777
07-28-2011, 09:46
Те животните и алчност нямат, но това не ни прави много по-висши от тях.
С какво по-бавното мислене ни прави по-умни?
Нали човека е единственото разумно...
По-умни... не знам. Зависи от каква гледна точка гледаш на това название...
Защото може и най-глупавите да сме. Унищожаваме всичко...

SomeRandomDude
07-28-2011, 09:56
Ако човека беше единственото разумно, тогава урангутаните нямаше да могат да отключват ключалки и да решават пъзели.
Потърси значението на думата разум. Аз го направих.

loveca777
07-28-2011, 10:08
Ако човека беше единственото разумно, тогава урангутаните нямаше да могат да отключват ключалки и да решават пъзели.
Потърси значението на думата разум. Аз го направих.
Аз този израз съм го чувал много пъти по тв.
Или може би - най-разумното от всички ...

TheMightyNadenica
07-28-2011, 11:29
Абе ловец...ами едно бебе...? Което все още не е натрупало речник от думи...? Нали го трупа мислейки! Като осъзнава кое какво значи! Мисли!
То мисли, ама не като нас. Защо ли никой не помни като е бил бебе?
Подчертавам сричката ТО. Ако отворите учебника по етика и право - ще разберете значението на животинското аз - ТО във вас.

Еми бебетата са по-умни от един възрастен! Тоест мозъкът им работи на по-високи обороти! А със времето закърнява! За това има и филми дори! За животниски истории не ми гълчи!

TheMightyNadenica
07-28-2011, 11:31
Те животните и алчност нямат, но това не ни прави много по-висши от тях.
С какво по-бавното мислене ни прави по-умни?
Нали човека е единственото разумно...
По-умни... не знам. Зависи от каква гледна точка гледаш на това название...
Защото може и най-глупавите да сме. Унищожаваме всичко...

А така! Човека е най-умния...толкова умен и разумен, че сам се самоунищожава, завличайки и други видове! Това само по себе си е доста умно!

loveca777
07-28-2011, 12:18
Те животните и алчност нямат, но това не ни прави много по-висши от тях.
С какво по-бавното мислене ни прави по-умни?
Нали човека е единственото разумно...
По-умни... не знам. Зависи от каква гледна точка гледаш на това название...
Защото може и най-глупавите да сме. Унищожаваме всичко...

А така! Човека е най-умния...толкова умен и разумен, че сам се самоунищожава, завличайки и други видове! Това само по себе си е доста умно!
Tука има противоречия обаче.
Има разлика един човек и цялото човечество как е устроено. Нали разбираш какво имам в предвид ;)

NFW`
07-28-2011, 14:39
Защо продължаваш темата, след като явно вече си си достигнал до отговора?

Аз знам че мога да мисля.
Просто не съм го доказал.

Погледни навън.
Ти знаеш че вмомента е ден, а не нощ, нали?
А можеш ли да го докажеш?

(Моля те, помисли наистина сериозно преди да пишеш.
Това е доста по-сложно отколкото изглежда.)

Помислил съм, не се притеснявай. "Аз знам, ама не мога да го докажа" просто ми се струва...kind of silly. Или го знаеш => имаш доказателство, поне за самия себе си(макар и субективно), или не го.

Но окей, за спорта ще пробвам.

Теоретична ситуация:
Купуваш къща. Трябва да я обзаведеш. Имаш достатъчно ресурси да направиш това както ти хареса. В края на краищата я обзавеждаш страхотно в твоите собствени очи, но тя въпреки всичко няма да се хареса на редица други хора. Предпочитанията ви са различни.

Какво определя различните предпочитания? Разликите в мисловните процеси.

Ако според някого въпросната къща е твърде малка, а според друг - твърде голяма, то не значи ли това, че те мислят различно?

В случай, че това не те убеди, каква е алтернативата? Т.е. какво правим, ако не мислим, по времето по което ни се струва, че мислим? Не е ли време да се прибегне до правилото "В случай, че няма доказателство за противното, най-логичното обяснение се приема за вярно."?

Освен това подозирам, че тази тема е безкрайна(както и редица други), тъй като за нея могат да се извадят всякакви аргументи, кой от кой по-мъдро и философски звучащи, но на практика просто ще се въртим в кръг.

SomeRandomDude
07-28-2011, 15:31
...но на практика просто ще се въртим в кръг.
Който накрая ще се окаже квадрат. :D

TheMightyNadenica
07-29-2011, 11:39
Ако според някого въпросната къща е твърде малка, а според друг - твърде голяма, то не значи ли това, че те мислят различно?

Това се нарича гледна точка...

JungleJaguar
07-29-2011, 22:12
Ако според някого въпросната къща е твърде малка, а според друг - твърде голяма, то не значи ли това, че те мислят различно?

Това се нарича гледна точка...
НЕ !
Това се нарича тъпня !
Кво се занимавате с тъпотии-яжте,пиите,серете и слушайте чалга.
Това е живота бе батееее !
Веселба,тън,тън
До зори,тън,тън,
Раз,два,три.
Софииски тарикати в столичния клуб.
Варненски мутри в R&В СLUВ
Хасковски дилъри всички са тук.
ТОВА Е ЖИВОТА БЕ БАТЕЕЕ.
ВЕСЕЛБА,ТЪН,ТЪН,
ДО ЗОРИ,ТЪН,ТЪН,
РАЗ,ДВА,ТРИ.

TheMightyNadenica
07-31-2011, 21:30
Ако според някого въпросната къща е твърде малка, а според друг - твърде голяма, то не значи ли това, че те мислят различно?

Това се нарича гледна точка...
НЕ !
Това се нарича тъпня !
Кво се занимавате с тъпотии-яжте,пиите,серете и слушайте чалга.
Това е живота бе батееее !
Веселба,тън,тън
До зори,тън,тън,
Раз,два,три.
Софииски тарикати в столичния клуб.
Варненски мутри в R&В СLUВ
Хасковски дилъри всички са тук.
ТОВА Е ЖИВОТА БЕ БАТЕЕЕ.
ВЕСЕЛБА,ТЪН,ТЪН,
ДО ЗОРИ,ТЪН,ТЪН,
РАЗ,ДВА,ТРИ.

Как да разбирам този пост?

commando1
08-02-2011, 07:20
Всеки човек вярва в нещо! Няма значение в какво вярва,дали в Бог,извънземните или летящи розови еднорози. Всеки си има своя вяра и именно вярата крепи човечеството. Дори и атеистите вярват. Атеистите вярват че няма Бог,дори и това да отричаш Бог също е вяра. А вярата е дадена от Бог. Аз например съм християнин и се опитва да следвам моралните ценности на християнската вяра. Същото е и при другите религии. Вярата е онази частица която ни обединява с различните по вероизповедание.

gandalfepi4
08-02-2011, 07:45
Всеки човек вярва в нещо! Няма значение в какво вярва,дали в Бог,извънземните или летящи розови еднорози.

аз не вярвам в нито едно от тези неща (без да броим извънземните, но не в ню ейдж смисъла тъй че сигурно е "не")


Всеки си има своя вяра и именно вярата крепи човечеството.

ми тогава бегай в гората, вервай си в квото сакаш и прави човечество бе пич 8)


Дори и атеистите вярват.

мда, вярвам че си прос'


Атеистите вярват че няма Бог,

*ЕЕЕЕЕЕГГХ!* това е АНТИтеизъм. нале колко не знаеш


дори и това да отричаш Бог също е вяра.А вярата е дадена от Бог.

http://prikachi.com/images/344/3639344n.jpg



Аз например съм християнин и се опитва да следвам моралните ценности на християнската вяра.

тоест убиваш с камъни хората родени хомо, хората които се подстригват, хората които са ги изнасилили, хората които са пецкали съседа, хората които имат домашна градина, хората които ядът бъргери, жените с панталони, хората които не са християни, хората които вярват в иисус (oh, teh irony), хората които си бършат задника в събота, хората които си бият чикии, хората които са свещеници но имат очила и тн?

сигурно


Същото е и при другите религии. Вярата е онази частица която ни обединява с различните по вероизповедание.


мда - "ЪХЪЪРГХ! Ас ниамам НИКАКВА логична причина да виарфам в това но FUK DIS ШIT, иска ми се :smt003 майната й на науката, логиката и добротата! защо ти е да имаш това когато можеш да казваш на педерасти че ще отидат в ада? dat shit's FUN!"

SomeRandomDude
08-02-2011, 08:46
// Моля ви, спрете се!
Вадите чуждите думи от контекста и ги разкатавате една по една.
"Разделяй и Владей"
Това е дискусия, а не война!
Целта тук е да се разменят нения, а не да сразите "врага".
Осъзнайте се най-после!
Ако беше мой форум щяхте да сте отдавна блокирани...

Не разбирам защо говорите все едно "вяра" и "религия" са синоними.
Двете са коренно различни.

Едно от нещата в които вярвам е силата на природата и това че сме мижатурки в сравнение с нея. Колкото и голям мегаполис да построим от метал и камък, на нея ще й трябва само едно стръкче трева за да си проправи път през тях и да достигне слънцето.

Е... вярвам в това.
Какво общо има то с бог?

Думата "атеист" означава просто "човек който не вярва в свръхестественото". Това НЕ значи че не вярва в НИЩО.

Всеки вярва в нещо... просто повечето хора преспочитат да вярват в по-сигурни неща.

antifashionshit
08-02-2011, 08:51
Всеки вярва в нещо... просто повечето хора преспочитат да вярват в по-сигурни неща.
ми да. аз вярвам в мама, мусаката и регето примерно :Д

ScarlettS
08-02-2011, 08:57
Май всеки разбира нещо различно под атеист..

SomeRandomDude
08-02-2011, 09:25
Да... всеки си разбира своето. Аз затова попитах тълковния речник преди да напиша поста си.


атеизъм
м., само ед. Отрицание на съществуването на бог; безбожие.
? прил. атеистичен, атеистична, атеистично, мн. атеистични. Атеистична литература.

Извод: Атеиста не вярва в бог и божественото. С това се изчерпва значението на думата. Тя по никой начин не значи че човек не вярва в нищо.

playy
08-02-2011, 09:35
Религията е най-богатата институция съществувала някога,а свещениците в нея,може би,най-големите атеисти родени някога...ся ше почнете да ми разправята,че религията не е виновна че лоши чичковци я използват за такава цел и бла бла бла...ама тя РЕЛИГИЯТА е направена с такава цел,бе хора...колко кланета и войни са на религиозна основа?До утре ше си изброяваме...Вярата вече е нещо лично и по никакъв начин не можеш да ми кажеш,comando че баш християнската вяра е най-правилна на фона на 1000-ди други вярвания,сеш се?Хубаво е човек да вярва до там,че да намира сили,надежда и упора но не да става роб на собствените си вярвания и страхове.

gandalfepi4
08-02-2011, 09:42
сори рандъм ама ти е грешна дефиницията - отрицанието на разни божествени работи е само и единствено АНТИтеизъм

но не те виня де, самата тема е СУПЕР объркана, заплетена и мъглява (примерно названието атеист е изпозлвано за пръв път за обозначаване ТОЧНО на християни и е означавало напълно различно нещо)


с две думи:

аз съм атеист - до този момент не съм попадал на убедителни доказателства за съществуване на някакви божества, но не отричам възможното им съществуване

TheMightyNadenica
08-02-2011, 11:44
Всеки човек вярва в нещо! Няма значение в какво вярва,дали в Бог,извънземните или летящи розови еднорози. Всеки си има своя вяра и именно вярата крепи човечеството. Дори и атеистите вярват. Атеистите вярват че няма Бог,дори и това да отричаш Бог също е вяра. А вярата е дадена от Бог. Аз например съм християнин и се опитва да следвам моралните ценности на християнската вяра. Същото е и при другите религии. Вярата е онази частица която ни обединява с различните по вероизповедание.

С тази разлика, че атеистите не вярват, а знаят!

ZipFail
08-02-2011, 13:50
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)

TheMightyNadenica
08-02-2011, 14:12
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)

Вяра базирана на знания!

ZipFail
08-02-2011, 14:26
Aха.
Вяра, базирана на знания ;)

TheMightyNadenica
08-02-2011, 14:40
Aха.
Вяра, базирана на знания ;)

Еми това казах, по миналия пост...че атеистите се опират на знания...а не вяра...за теб не е добре...казах другия вариант...пак не е добре...маи само се заяждаш...

ScarlettS
08-02-2011, 20:40
ZipFail, ти не си ли атеист?

loveca777
08-02-2011, 20:46
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)
Точно пък българските учебници много говорят нещо вярно като че ли :lol: .

TheMightyNadenica
08-02-2011, 20:57
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)
Точно пък българските учебници много говорят нещо вярно като че ли :lol: .

Че нищо им няма...на повечето...

ZipFail
08-02-2011, 21:21
ZipFail, ти не си ли атеист?

Не съм. Не знам защо всички ме мислят за такъв, сигурно защото не съм тъп като подметка..като повечето вярващи в раздела :D


И не, не съм християнин.

ScarlettS
08-02-2011, 21:30
Има нещо такова.. :D явно съм останала с грешно впечатление, а в какво вярваш?

ZipFail
08-02-2011, 21:48
Няма как да го обясня накратко.
Така че да кажем че съм будист, с примеси от разни други източни учения и някои чисто мои си неща :)

loveca777
08-02-2011, 21:58
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)
Точно пък българските учебници много говорят нещо вярно като че ли :lol: .

Че нищо им няма...на повечето...
Тъй ли? По истирия особено.. Защо ли 99% от историците и учителите са на обратното мнение? Защото още от комунизма такива хора са писали българската история... че... няма кво се говори ;)

TheMightyNadenica
08-02-2011, 22:08
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)
Точно пък българските учебници много говорят нещо вярно като че ли :lol: .

Че нищо им няма...на повечето...
Тъй ли? По истирия особено.. Защо ли 99% от историците и учителите са на обратното мнение? Защото още от комунизма такива хора са писали българската история... че... няма кво се говори ;)

Е малко пресилваш...а и казах - на повечето!

gandalfepi4
08-03-2011, 06:08
И атеиститите вярват, ама те вярват в това, което казват учените. Реално атеистите, които са изпробвали на практика и са 'виждали и пипвали', това, което знаят са към 1%.
Те дори и учените в голям процент от случаите се оказва, че не са прави, ама са сметка но това, атиститите са 100% сигурни, че това което казва учебника е истина. :D
Така че това си е баш вяра :)

da fu..? какво общо има науката с атеизма? трябва ли ти наука за да разбереш проблема за злото който изнасилва идеята още преди хиляди години, трябва ли ти наука за да прочетеш книгите и да видиш че нещо куца яко, трябва ли ти наука за да сравниш официалния канон на дадена религия с другите писмена от това време, трябва ли ти наука за да погледнеш на ситуацията отстрани и да започнеш да се смееш?


аз поне не съм атеист понеже някой ми е казал "ей момченце, земята е на билиони години значи абрахамската вяра е лайно"

най-малкото тогава щях да съм будист или нещо по-абстрактно.



изказването ти е неприемливо, може да се отнесе към някои пишман рационалисти или хора които са тъпи като галоши, но е малко обидно, поне за мен, да казваш че всички които са достигнали до идеята че не е логично, ама ГРАМ, да има всеможещо и добро същество са зависими от някаква недотам доказана теория касаеща тъмна материя примерно и че ако се развенчае те трябва с треперещи колене, сълзи на очи и кърваво ножче за ритуално обрязване да се порелигиозничат


стига да не съм те разбрал криво, ти да не си се изразил правилно или да си визирал само пишман атеисти (които честно казано и аз недолюбвам много)

ZipFail
08-03-2011, 10:08
Имам предвид, че голяма, направо огромна част от атеистите вярват сляпо в науката, така както фанатизите вярват сляпо в своята религия. И те вярват сляпо, защото така им е насаждано в училище, такъв е 'тренда' в света в момента. Така де, накратко огромна част от хората са идиоти и атеистите не са изключение.

Пък християнството няма и да го коменирам. И двамата знаем какво мисля за него :)

ScarlettS
08-03-2011, 10:16
Че аз не станах атеистка заради науката и защото тя не е успяла да докаже, че има бог, пък и самите учени не вярват на 100% в теориите си, всичко са просто предположения, би било тъпо да вярваш сляпо в тях и не ми се вярва повечето атеисти да са такива.