PDA

View Full Version : Майкъл Нютън



robles
07-22-2011, 00:04
Д-р Майкъл Нютън е световноизвестен със своите новаторски техники за духовна регресия, които връщат пациента под хипноза назад към пребиваването му в духовния свят.

Автор е на книгите "Пътят на душите", "Следите на душите", "Живот между преражданията", "Спомени от отвъдното". Някой от вас чел ли ги е ? Какво мислите ? Вярвате ли, че чрез хипноза човек може да се върне толкова назад във времето, да "види" как душата му "отлита" в отвъдното и да опише всичко ?

Ще напиша малка част от увода на книгата "Спомени от отвъдното", кажете какво мислите.

"В началото на IV век от н.е. гръцкият философ Ямблик пише "Човек, който може да отключи душата си, е свободен".
В резултат на силите на прераждането всички сме продукт на миналите си физически животи на Земята, както и на духовните си преживявания между тях. Душата на всеки човек на тази планета запазва всички предишни кармични влияния, дължащи се на разнообразни причини и следствия, и тези сили предопределят чувствата и поведението ни в настоящето. Затова, дори при хора, които външно изглеждат нормални в поведението си, понякога има дълбоко заложени метафизични причини за страдание, които остават скрити за традиционната медицина, за специалистите по психично здраве и дори за самите нас. Има трудни епизоди в настоящия ни живот, когато не можем да намерим рационално обяснение за силите, които ни движат. Причините за тези странни усещания обикновено са скрити дълбоко под повърхността на нашето съзнание. Повечето хора биха сторили всичко на света, за да открият своите вътрешни демони, но къде да ги търсят ?"

......

"В много редки случаи клиентът описва визуализация, която отначало му се струва застрашаваща. Обикновено подобно обезпокояващо описание може да означава две неща за квалифицирания хипнотерапефт. Единият възможен аспект е намеса на съзнанието, което е повлияно от предубеждения, например религиозно вярване в ада и зли духове, които в действителност не съществуват в отвъдния свят. Тук спадат и земните суеверия. Всички наши изследвания на хиляди случаи ясно показват, че отвъдният свят е царство на любовта, състраданието, прошката и страведливостта.
По-нетипично и трудно предизвикателство са визуализациите, които символизират кармични форми на космическа разплата и имат значение само за духовното Аз на клиента. Тук опитният, квалифициран терапефт разпознава метафорични сценарии, може би създадени за внушаване на определени послания, често от духовния водач на клиента и по-висши духовни учители. Възможно е отначало клиентът да е объркан и да не успее да разтълкува тези поучителни послания. Тук намесата на съзнателния му разум понякога е опит за разбиране на новото познание, все още необсъдено по време на сеанса..."

....

"Всички автори са квалифицирани членове на "Майкъл Инститют". Освен в Америка, те практикуват специалността си и в Европа, Азия, Южна Африка и Австралия."

....

"При срещата си с хора в състояние на транс тези духовни сили разкриват, че творческият потенциал на интелигентната енергия в нашата вселена е толкова огромен, че е непонятен за човешкия разум. Но безсмъртният ни дух вижда връзките с редица по-висши същества в света отвъд, които не са богове, а по-напреднали души, завършили своите физически прераждания и готови да помагат на другите, които все още не са изпълнили кармичните си задачи. Тези високоразвити учители са част от връзката на висшето съзнание с човешкия разум, за да стигнат до него елементи от великия план на сътворението."

и т.н...

Е ? Как ви се струва ? Прочела съм доста истории на хора положили се на такива сеанси. Някои истории ми се струват леко фантастични, други доста реални и възможни. Вие бихте ли се положили на такъв сеанс ? Аз доста се замислям, понеже има едно нещо, което доста ме гложди отвътре и искам да разбера какво значи. По принцип не ме бърка да споделя с вас, просто не мога, понеже доста трудно се описват чувства и усещания..

Вие как си обеснявате чувството когато видиш непознат, а ти се струва, че го познаваш от цял живот ? Вярвате ли, че това може да е човек, с който сте били близки в минал живот ? И като цяло вярвате ли, че се прераждаме с дадена група от хора (например брат ми в миналият ми живот да е бил мой баща и т.н) ?

Надявам се да ви е интересна темата ;р

ScarlettS
07-22-2011, 00:17
Не вярвам по принцип в прераждането и по-скоро си мисля, че ако вярват в такива сеанси и отиват с цел да видят определено нещо, по време на ''хипнозата'' те си го внушават и мислят, че са видели отвъдното.

robles
07-22-2011, 00:25
И на мен такива мисли са ми се въртяли, че може всичко да е внушаване. Ама от друга страна, докато чета за много, ама наистина много неща намирам логично обяснение. На кантар съм :)

Друго, което ме кара да се колебая е, че доколкото разбрах (от нещата, които съм чела) самият Нютън не се е подлагал на такъв вид сеанс. И се чудя каква ли може да е причината. В смисъл няма ли да е още по-убедително за пациентите му и читателите му ако и той разкаже своето преживяване (не, че не може да си го съчини, ама тва е друга тема ;д )

Едно е сигурно обаче, или поне така ми се струва, внушение или не, след тези сеанси хората се чувстват много по-добре и намират смисъл във всичко... В една история дори ухапването от комар имаше някакво значение и означавало не знам си какво (според случая де, не се глобализира, понеже за всеки е индивидуално)

Едит: Те не отиват на сеанса, за да видят определено нещо, а да намерят някакъв смисъл за живота си, понеже са го "зациклили" така да кажем.. Например една от историите започва така "Много хора се подлагат на ЖПМ (живот м/у преражданията) хипнотерапия от желание да узнаят дали някога ще срещнат духовните си партньори. Следва историята на млада жена, която наскоро е срещнала своя. Но този път, вместо да бъдат заедно, той се е появил в живота й като катализатор за промяна. В хода на сеанса откриваме, че всъщност това е вторият му опит да й помогне да се пробуди и да усвои духовните уроци, с които се е борила в няколко живота."

Или "Когато хората осъзнават, че са нещастни в живота си, търсят отговори. В този ЖПМ сеанс виждаме как се дават отговори, както и съвет за промяна. Духовните водачи могат да ни помогнат да си спомним неща, които дори не знаем, че са важни, и по този начин да направим живота ни много по-смислен и пълноценен..."

gandalfepi4
07-22-2011, 05:49
ми поредния шит на поредния мухльо с глад за пари

TheMightyNadenica
07-22-2011, 22:16
Е това с прераждането си е факт...е не винаги се прераждаш...ако си си свършил задачата, не се прераждаш във физическата форма - човек!
Чрез хипнозата се изважда подсъзнанието...а то знае много повече от съзнанието! Ако се загледаш в едно конкретно дърво в гората отсреща...и после затвориш очите, ще помниш само него или най-много 2-3 около него дървета, и то смътно...А подсъзнанието е запомнило всеки детайл за всяко дърво от гората, може да ти каже на кое е имало птичка, било е малко по-тъмно зелено, кората му е била бледа и тн...
Сега дали историите разказани от мистър Нютън са 100% истина....надаали...но най-вероятно се позовават на реални факти и случки! Но чрез хипноза мпже да се разкрие истината за миналите ти животи! Аз знам един случай...под хипноза, някаква жена разказала каква е била и какво е правила, и тн в миналите си животи, които са били 6 на брой...
Е може би поокрасява разказите за мангизки....но като цяло има хляб в хипнозата...и то не малко!

ScarlettS
07-22-2011, 22:30
^

Значи първо се появяваш незнайно откъде, получаваш някаква задача и имаш много животи, докато не я изпълниш.После се прераждаш в охлюв например и имаш друга мисия на живота, после след няколко живота, се прераждаш пак в нещо друго и така завинаги? Как така е факт прераждането? :shock:

ZipFail
07-22-2011, 23:12
И аз се присъединявам към вярващите в прераждането. По-точно в духовната еволюция в продължение на много животи с крайна цел нирвана.
И все пак смятам, че има много по-добри начини сам да работиш над подсъзнанието си и сам да разбереш 'демоните' си. Въобще идеята да оставя на разни недоказани псевдолекари да човъркат из подсъзнанието ми не ми допада.

TheMightyNadenica
07-23-2011, 01:33
^

Значи първо се появяваш незнайно откъде, получаваш някаква задача и имаш много животи, докато не я изпълниш.После се прераждаш в охлюв например и имаш друга мисия на живота, после след няколко живота, се прераждаш пак в нещо друго и така завинаги? Как така е факт прераждането? :shock:

Еми примерно целта ти е да минеш в по-висшо измерение...тогава след смъртта душата ти продължава да съществува извън Земята! Земята е ада...трябва да изпълниш задачата си! Затова бебетата реват по един начин около една година след раждането си и по друг след тези година!

robles
10-04-2011, 14:36
Съгласявам се с Наденицата.

Между другото във Фейсбук имат група тези от института на Майкъл Нютън и доста хора разказват историите си там.

http://www.facebook.com/groups/122382797796840/ ето ви линк, ако ви се чете ;д