PDA

View Full Version : Специалности



Sevastian
07-22-2011, 10:03
Здравейте! Приеха ме във ВТУ, специалност История и География. Въпросът ми е каква друга професия предлага тази специалност, освен учител. :?

sh3_1s_7h3_0n3
07-23-2011, 08:43
Предлагат богата обща култура.
Ако си мислиш, че каквото завършиш, това ще работиш...
в дооооста голяма грешка си. Я имам 3-ма колеги, които ще работят по специалността си, я не. ;) От 35 човека.
Сам прецени дали това, което учиш, ще е обвързано с бъдещата ти професия пряко.
Косвено със сигурност ще ти е много от полза. Важно е какви са ти интересите и в каква област "извънкласно" ще се развиваш.

Petrow
08-09-2011, 12:04
азз това не го разбирам.. учиш учиш учиш нещо няколко години и после.. няма да го работиш?! Е защо си го учил тогава??? Ей така да си кажеш че си учил нещо.. как го мислите незнамм ;х

truly
08-10-2011, 06:42
азз това не го разбирам.. учиш учиш учиш нещо няколко години и после.. няма да го работиш?! Е защо си го учил тогава??? Ей така да си кажеш че си учил нещо.. как го мислите незнамм ;х
+1
и според мен е глупаво да учиш каквото и да било само за да си вишист или за да изкараш студентските си години. За мен това е излишно хвърляне на пари на вятъра. Ако някой иска да изживее студентските си години и затова реши да учи нещо, което да не го натоварва много, то наистина ще се забавляваш, ще се кефиш на живота, но това ще е само 4 години и после...... после ще се чудиш как да издържаш семейството си, да помагаш на родителите си и изобщо ще се чудиш как ще се справяш в живота и той ще ти се вижда толкова труден и гаден и тогава ще разберете приказката учи за да сполучиш.
Затова си подбирайте хубаво специалностите, защото е срамота да завършиш висше и да работиш например като магазинер (което е можело да работиш и без висше). То тогава по-добре изкарай някакъв курс за няколко месеца (за фризьор, кондуктор, козметик и т.н.) и по-голяма полза ще имаш отколкото да загубиш толкова време да изучиш някаква измислена специалност в някой пропаднал университет.
По-добре учи и знай какво правиш и какво искаш от живота докато са студентските ти години, за да може след това да си добре, отколкото обратното- да щракаш с пръсти докато си студент и после цял живот да си по мъките на живота

Blab
08-10-2011, 15:59
хората са фенове на lifelong learning-a, ти се чудиш какъв ще станеш, ако завършиш това или онова...

SisiStrange
08-13-2011, 05:52
Учим, защото ни е интересно. :) Всеки си има нещо, което го влече и е нормално да иска да се развие натам и да знае повече. Никакъв курс или четене на книжки по интернет не могат да ти обяснят материала толкова подробно, колкото лекциите.