PDA

View Full Version : bcaa или протеин



cookieh0lic
07-22-2011, 13:08
Скоро почнах да тренирам редовно и искам да попитам, как е най-добре да възприемам в-вата? Имам BCAA XTRA POWER + L-glutamine (подарък ми е) и имам и чисти протеини! Въпроса е кое първо да пия или заедно да ги взимам? Пъво мислих преди трен да взимам бцаа-то и след трен от протеина, после мислих само от бцаа-то, и като свърши тогава протеина.. Разбирачите да кажат как е най-добре да ги пия, кое по напред? или заедно?
П.С.в дните които не съм на фитнес, също кое да пия?

DownloadVirus
07-22-2011, 13:15
И двете може би ? :)

cookieh0lic
07-22-2011, 13:18
И двете може би ? :) и двете заедно или преди трен едното а след другото :?

DownloadVirus
07-22-2011, 13:29
Преди трен и след трен все тая..Взимай преди тренировка амино след тренировка протеина и тва е , в нетренировъчни дни според нуждите ти,но пак ще взимаш..

cookieh0lic
07-22-2011, 13:55
благодаря ти много пич :):):)

redbul2
07-22-2011, 14:00
След тренировка обезателно вземи ВССА или дори двете. А в нетренировъчни дни можеш да вземаш само протеина между храненето.

DA0Trooper
07-22-2011, 14:26
преди тренировка си яяж като хората, не хабете протеина зян...
Точно преди да почнеш да вдигаш 1 доза БЦАА, по време на тренировката 1 доза БЦАА и след последната серия пак 1 доза БЦАА. След 10-15 мин въглехидрата, който ядеш и после 1 доза протеин!

DownloadVirus
07-22-2011, 14:28
преди тренировка си яяж като хората, не хабете протеина зян...
Точно преди да почнеш да вдигаш 1 доза БЦАА, по време на тренировката 1 доза БЦАА и след последната серия пак 1 доза БЦАА. След 10-15 мин въглехидрата, който ядеш и после 1 доза протеин!

А пък @Todor вика 30-40 мин преди трен БЦАА , по време на трен няма смисъл от БЦАА и след трен АМИНО 2222 и някъв протеин + въглехидрат !

ArrowsOfDeath
07-22-2011, 16:44
При вземането на BCAA изисква ли се повече вода да се пие, както е при протеина?

DA0Trooper
07-22-2011, 17:33
преди тренировка си яяж като хората, не хабете протеина зян...
Точно преди да почнеш да вдигаш 1 доза БЦАА, по време на тренировката 1 доза БЦАА и след последната серия пак 1 доза БЦАА. След 10-15 мин въглехидрата, който ядеш и после 1 доза протеин!

А пък @Todor вика 30-40 мин преди трен БЦАА , по време на трен няма смисъл от БЦАА и след трен АМИНО 2222 и някъв протеин + въглехидрат !
има различни школи-нормално както навсякъде. Аз мнение няма да изразя , но 20гр БЦАА трябвва да си присъстват на ден-обезателно. Примерно аз вместо да пия преди лягане пия по време на тренировката така че ...

redbul2
07-22-2011, 20:06
При вземането на BCAA изисква ли се повече вода да се пие, както е при протеина?

Ами това за водата важи най-вече за креатините.А за ВССА смятам е достатъчно колкото да се преглътнат капсулите или таблетките. За протеина се слага малко повече,вероятно за да се разтвори по-лесно в течността и се усвои по-бързо и по-лесно. Иначе е добре при тренировките да се пие умерено вода.Подобрява се метаболизма в мускулите и се промиват бъбреците.

DownloadVirus
07-22-2011, 20:17
И за протеина важи водата :)

nin0o0
07-22-2011, 20:42
Протеин като за начало а след това може и БЦАА а и за да пиеш БЦАА трябва да имаш 18 години понеже ефекта е доста силен.

DA0Trooper
07-22-2011, 20:53
Протеин като за начало а след това може и БЦАА а и за да пиеш БЦАА трябва да имаш 18 години понеже ефекта е доста силен.Ахуаухаухуаухаухуау ааухаухуххххх яко изплюх си изварата :D
А в протеина какво има , господин "компетенция"?

ArrowsOfDeath
07-23-2011, 16:09
Нормално ли е урината ми да мирише на аминокиселините? 8-) От вчера взимам.

redbul2
07-23-2011, 19:49
Според мен е съвсем нормално урината и потта да получат такава миризма. Тези вещества се отделят през бъбреците и кожата. По-точно метаболитите им.

Но за всеки случай и за презастраховане е добре всеки спортуващ да има направени поне веднъж годишно профилактични изследвания за функцията на черния дроб. Понеже всички вещества в организма, храни, подправки,оцветители,консе рванти се преработват в черния дроб. Ако той не ги отделя и изхвърля навън (чрез жлъчката,съответно минава през червата или чрез първичната урина и минава през бъбреците) достатъчно бързо,тяхната концентрация ще се повиши в кръвта и тъканите. Това е хипотетично.При евентуален проблем.

А иначе от някои лекарства и добавки се получава и оцветяване на урината в червено или дори синьо. И някои витамини понякога оцветяват урината.

DA0Trooper
07-23-2011, 19:59
нормално е . Да видиш от CLA как мирише урината ...

nin0o0
07-25-2011, 07:41
Протеин като за начало а след това може и БЦАА а и за да пиеш БЦАА трябва да имаш 18 години понеже ефекта е доста силен.Ахуаухаухуаухаухуау ааухаухуххххх яко изплюх си изварата :D
А в протеина какво има , господин "компетенция"?

В протеина има същото което го има в яденето ти наречено протеин. Това може да се каже че е заместител на храната. Вместо да изядеш 10 яйца 1 доза протеин и си готов.

pencilwarrior
07-25-2011, 14:12
Протеин като за начало а след това може и БЦАА а и за да пиеш БЦАА трябва да имаш 18 години понеже ефекта е доста силен.Ахуаухаухуаухаухуау ааухаухуххххх яко изплюх си изварата :D
А в протеина какво има , господин "компетенция"?

В протеина има същото което го има в яденето ти наречено протеин. Това може да се каже че е заместител на храната. Вместо да изядеш 10 яйца 1 доза протеин и си готов.

Иска да каже, че ВСАА са аминокиселини, а аминокиселините изграждат белтъчините - протеина. Така че едва ли е толкова страшно под 18 да взимаш ВСАА ;)