PDA

View Full Version : Тинейджъри в...



pcdfan
07-22-2011, 14:09
Бе интересно ми какъв е живата на тинейджърите в другите страни(САЩ,Обединеното кралство,Германия и т.н)може да споделяте не само за тинейджърите стига да са някакви интересни факти от живота на хора от по-далечни страни! :)

mimybiby
07-22-2011, 14:13
Само знам, че е по-яко д аси тийн в САЩ отколкото тийн в Bg

Djuff
07-22-2011, 20:21
Само знам, че е по-яко д аси тийн в САЩ отколкото тийн в Bg

това го знае всеки :D

bloodymirror
07-23-2011, 16:33
Всеки случай е в пъти по-интересен,отколко на българчетата.[/b]

kamkb
08-05-2011, 14:44
честно да ви кажа, нз как е на други места в Америка и каква представа имате за живота там, но в Чикаго е доста трудно...
не можеш да ходиш в мол сам ако нямаш навършени 18,нито да сядаш на кафета...абе в Чикаго....
всъщност аз още не съм била там,но родителите ми и сестра ми са там и сестра ми не е особено впечатлена....но всеки трябва да го опита

Noja
10-28-2011, 23:24
Колко от вас са били в САЩ, че решиха, че живота им е по як, не всички са във филма и на сякаде, ако искаш да ядеш работиш. ;)

iiinaaa
10-29-2011, 06:32
Колко от вас са били в САЩ, че решиха, че живота им е по як, не всички са във филма и на сякаде, ако искаш да ядеш работиш. ;)

+1

SkyEatsAirplane
11-02-2011, 20:28
аз съм в Германия от месец и половина. Тук интересното е, че постоянно имат партита за щяло и нещяло. Например парти за започване на учебната година, парти, че сме почнали годината, парти защото после ще има много за учене и докато има много за учене чуваш как другите купонясшат из общежитията :D хахаха, но е яко пък

ch0c0late44
11-05-2011, 18:34
И аз съм в Германия.Тука всеки тийнейджър където ги видя са с цигара в ръката ;х около даскало,по центъра даже..да не кажа че дори пушат повече от тийновете в бг.Поне съм останала с такова впечатение..
Иначе да видиш някой в супермаркета на нашата възраст е почти невъзможно.Всички са с родител или с някой възрастен..

SkyEatsAirplane
11-05-2011, 21:36
И аз съм в Германия.Тука всеки тийнейджър където ги видя са с цигара в ръката ;х около даскало,по центъра даже..да не кажа че дори пушат повече от тийновете в бг.Поне съм останала с такова впечатение..
Иначе да видиш някой в супермаркета на нашата възраст е почти невъзможно.Всички са с родител или с някой възрастен..
съъщата работа, но иначе се имат за много надути :)

FataMorgana
11-12-2011, 10:43
Аз съм в Дубай. Тук трябва да си на 21 за да пиеш, пушиш и ходиш по дискотеки, само че на никой не му пука особенно. Тийнейджърите са масово разлигавени хлапета които на 18 получават коли които само мутрите в България карат. Има купони всяка седмица, и по няколко на седмица, където има маси алкохол, музика и 'списъци с гости.' Трябва да си в списъка за да минеш през вратата, която я вардят винаго поне двама набити младежи на които отделно им се заплаща. Купоните са в огромни къщи с басейни, където като че ли никога няма родители. Понякога са на частни яхти, или в хотели. Има традиционна 'трева' която се води 'доха' и е легална. Всички я пушат. Накои си купуват и трева, но не се намира лесно и е доста по скъпа от в Европа. Момчетата обичат да се състезават със спортни коли по огромните магистрали (по пет платна във всяка посока), обикновенно става в ранните часове сутринта когато няма кой знае колко джижение, и все пак е опасно, остави за тях но и за който е на пътя през това време.

Няма проблем да влезеш в многото барове и дискотеки, само си плащаш към 150 лв за да ти направят фалчива лична карта, и имаш вход където искаш. Постоянно има концерти, например Мадона, Бритни Спиърс беше тук миналата седмица май, и Дейвид Гета беше идвал.

Децата ходят в частни училища. Рядко се срещаш с някой който не е с подобна финансива ситуация, защото къде живееш, учиш и се забавляваш зависи от това колко пари имаш. Аз живея във gated community kоето значи много къщи с 24 часа охрана, и басейн и парк за безплатно ползване. Яко е, лято цяла година, плаж постоянно... но и снега и БГ ми липсват. Но се връщам сяко година така 4е няма проблем.

mrankoniiii
11-12-2011, 18:31
Аз живея в Канада от 3 годишна , винаги редом с англиския и фернския съм учила и бългтарски . Тук тинеиджарите са много различни , не са като в България . Всички са страшни глезьовци , не ми прави впечетление . Тук примерно събота и неделя няма никми домашни , цял ден се размотаваш :-D Абе общо взете като хо филмите е :grin: По големите само чакат мама и тате да отидат някъде и вдигат яки купони . Пък по малките балет художествена гимнастика акробатика - дори и аз тренирам

mrankoniiii
11-12-2011, 18:34
[quote="iiinaaa"][quote="Noja"]Колко от вас са били в САЩ, че решиха, че живота им е по як, не всички са във филма и на сякаде, ако искаш да ядеш работиш. ;)[/quo

Да , но примерно в Канада се делят на богати квартали така казано и
средна класа . Аз примерно живя в богат квартал и е като горе доло като при филмите къщитите бяла ограда съседи :-D

Leticcia
12-11-2011, 15:43
Колко от вас са били в САЩ, че решиха, че живота им е по як, не всички са във филма и на сякаде, ако искаш да ядеш работиш. ;)

Наистина, не е като по филмите, тинейджърите в СAЩ не водят здравословен начин на живот и мисля, че са много нещастни.На мен в Италия си ми е добре :)

Nakadah
12-14-2011, 05:20
mrankoniiii,

Стана ми интересно. Я разкажи малко повече за сънищата си. Какво точно разбираш под "богат квартал" и съседите не викат ли полиция като се вдигнат тези така наречени купончета? Вярно ли е че на 16 години можеш да караш кола сам?

daq96
12-14-2011, 06:15
В САЩ може да караш кола на 16 и то сам.
А това което го дават по филмите не е точно така. Повечето от тях ядат McDonald's сутрин, обед и вечер.

windowlicker
12-16-2011, 15:40
В САЩ може да караш кола на 16 и то сам.
А това което го дават по филмите не е точно така. Повечето от тях ядат McDonald's сутрин, обед и вечер.

Виждам че си доста запозната с начина на живот на младите американци. Колко време си живяла тук?

kriisskaa
01-02-2012, 18:24
az sled mesec zaminawam w germaniq da jiweq pri maiika mi na 13 sum...nz kak jiweqt tam skoro shte razbera i shte pisha :)

wizzybizzy123
01-02-2012, 23:29
Аз съм в Италия. Какво да ви кажа.. ако трябва да се върна назад и да избера отново къде да получа своето образоване, няма да се замисля- отново бих избрала Италия. Горе виждам, че са писали за пълнолетие - 18 , но ако имаш 16 можеш да си купиш цигари, алкохол, да ходиш на дискотека и т.н. (почти всичко, което в България се прави след 18 ). Хората са любезни, учениците- същите като тук, но може би малко по-малко филмирани.. :d

BrainlessROCKBABY
01-06-2012, 09:15
..и по няколко на седмица, където има маси алкохол, музика и 'списъци с гости.' Трябва да си в списъка за да минеш през вратата, която я вардят винаго поне двама набити младежи на които отделно им се заплаща. Купоните са в огромни къщи с басейни, където като че ли никога няма родители. Понякога са на частни яхти, или в хотели. Има традиционна 'трева' която се води 'доха' и е легална. Всички я пушат..


звучи ми като някой епизод от Клюкарката ;д

watergirlblue
01-28-2012, 16:47
Наистина, не е като по филмите, тинейджърите в СAЩ не водят здравословен начин на живот и мисля, че са много нещастни.На мен в Италия си ми е добре :)

kyde w Italia? Az sym v Milano..:)

lubovvv
02-20-2012, 15:33
Обикновенно си имат бавачки

deniid
02-25-2012, 23:55
аз също живея от 8 месеца в Германия и е много по различно от в бг. Училището е много по готино, учителите са супер почти всяка седмица ни пускат да гледаме някакъв филм по английски например или пък научен по природа. Тук спорта е на на много по - високо ниво отколкото в българия. Аз поне не познавам някой на моята възраст, който да не ходи да тренира нещо. Така е при мен, защото аз съм в gymnasium, това е най-елитното училище след 4ти клас. В gymnasium задължиело учиш 2ри чужд език. Аз уча английски и латински (и немски). На мен много ми харесва всичко тук и ако трябваше да реша дали да се върна в бг, бих си останала в Германия. :)

ilikeitdirtyX
03-06-2012, 22:39
+1

Всеки мисли че извън BG е рай, ама не ....

Sladi4kiqNIKI
03-06-2012, 23:39
Аз съм на 16 години(юли 17) и живея в Чехия от 2 години. Тук е много по-добре спрямо България.Уча във военно училище,програмата ни е много по-различна от нормалната..Имаме много самоотбрана,физически тренировки,всякакви неща в гората(ориентиране по карти,с ГПС,с координати,нощно ориентиране,преспиване в гората,правене на лагер и т.н.)Много по-интересно е и тийновете тук са много по дрюжелибни.(По-лесно приемат нови хора).Всеки се занимава с спорт,всеки има ски/сноуборд и кънки..Всеки кара много добре някое от трите.Полицията и армията е на ниво.Училищата и всичко е перфектно.

Миналата година бях в частно училище ориентирано за полицаи/адвокати.Всеки учених си имаше шкафче в което в началото на деня си сменя обувките и си слага чисти пантофи/джапанки.Имаше чип на вратата и всеки ученик имаше чип.В първата седмица на учебната година отидохме на едноседмичен курс (seznámovaci kurz)Целта му е новия клас да се опознае.През целия курс имахме задачи,бяхме разделени на групи,спахме в малки къщички по 3 човека.Имахме инструктори-войници.Имахме нощно ориентиране в което войниците симулираха нападание по произволно време в ориентирането с пейнтбол оръжия.Доста беше забавно.

Това е от мен,още някой има ли в Чехия? Аз живея в Prostějov.

ilikeitdirtyX
03-25-2012, 01:11
На 15 съм и живея в Англия (Обединено Кралство) тук живота е бих казал доста по-различен от БГ, въпреки че гледа всеки 2ри, как да те уплюе, можеш да създадеш приятели, чийто не си и подозирал, че може да имаш. Хората са много индивидуални, с това искам да кажа че никoй не копира другия и всеки гледа в собствената си супа. Като няма даскало (събота,неделя) се излиза... party, рожденни дни тук общо взето, всички се познаваме въпреки от това, че града е голям. Времето е доста мрачно тук почти постоянно и това проваля доста планове тук, харесва ми най-вече това, че има винаги къде да отидеш и да си направиш кефа :))))
X

StolenBliss
03-28-2012, 20:56
Аз живея в Белгия и съм живяла и в Холандия. За дискотеки ала бала си ходят, ама едно искам да кажа, че домашните им партита са пълна скръб не е ми не знам кво направо. Наще домашни партита са мнооого по яки от техните, които са супер бориинг. Та такам хД

elinanacheva
04-11-2012, 14:50
Още никой не е писал за Испания така че аз ще започна. Живея тук от почти 4 години и още на четвъртия месец говорех и разбирах (силната ми страна е в езиците). Тук е доста по-различно. На 14 съм и почти не знам какво правят тийнейджърите в БГ, но знам че всичко е кючек, сръбско и пак кючек и знам че училищата са почти разрошени. Тук училищата са луксозни и не можеш да излизаш докато не свърши последния час. Всички ученици не зависимо дали са големи или малки излизат в един и същи час. Преди 2 години не можело да се носят къси панталони, но незнам дали е истина тъй като аз бях в малкото училище. Тук също много тийнейджъри пушат, и тези които пушат нито учат нито нищо. Повечето хора са любезни дори и да не те понасят. Тук си похапват доста но не всички са пълни има и много слаби хора. Съботите е деня за излизане вечер а неделя домашни и семейство. Абе яко е, можеш много да се забавляваш по много различни начини. Трябва да отбележа че испанците са много зле с езиците особено с английския. Произнасят английски думи много зле. И това е трябва да дойдете хаха много е яко. А, и обожават гумени неща, имам предвид, гумени мечета само че тук има най различни такива неща и много вкусни хихи.

Hayashi
04-11-2012, 21:20
elinanacheva, имаш много много грешна представа за положението в България. Тъжно е, че мислиш така.

x7aZzy
04-12-2012, 09:08
На 14 съм и почти не знам какво правят тийнейджърите в БГ, но знам че всичко е кючек, сръбско и пак кючек и знам че училищата са почти разрошени.

Hayashi, на мен пък ми се струва доста реално това описание. Говоря за масата, не за някакви единици, които по случайност не слушат чалга и не въртят гюбеци в дискотеките. Каквото и да си говорим, факт е, че повечето тийнейджъри знаят текстовете на новите поп-фолк хитове, а още по- добре знаят да танцуват луди кючеци. Пак казвам - повечето, не всички. Но впечатлението си остава.
Колкото за училищата - да, почти разрушени са. Изключвам частните, в които се наливат пари. И пак казвам - има много държавни училища, които са дори приятни. Но като цяло са си съборетини.

elinanacheva
04-12-2012, 12:54
С това за кючеците имах предвид когато хората се събират по рождени дни или излизат вечер, иначе аз като си ходя излизаме из града и не слушаме никаква музика, но повечето тинейджири и дори и по възрастни хора се интересуват само от такава музика и аз честно това най много го мразя :D

Mr.Psychological
04-15-2012, 10:06
^ Забрави да добавиш, че ако си 94 набор, тоест вече имаш 16, от училище можеш да си ходиш сам. Без никой над 18 да се налага да те взима.

villytooOo
04-17-2012, 17:58
Аз съм на 16 години(юли 17) и живея в Чехия от 2 години. Тук е много по-добре спрямо България.Уча във военно училище,програмата ни е много по-различна от нормалната..Имаме много самоотбрана,физически тренировки,всякакви неща в гората(ориентиране по карти,с ГПС,с координати,нощно ориентиране,преспиване в гората,правене на лагер и т.н.)Много по-интересно е и тийновете тук са много по дрюжелибни.(По-лесно приемат нови хора).Всеки се занимава с спорт,всеки има ски/сноуборд и кънки..Всеки кара много добре някое от трите.Полицията и армията е на ниво.Училищата и всичко е перфектно.

Миналата година бях в частно училище ориентирано за полицаи/адвокати.Всеки учених си имаше шкафче в което в началото на деня си сменя обувките и си слага чисти пантофи/джапанки.Имаше чип на вратата и всеки ученик имаше чип.В първата седмица на учебната година отидохме на едноседмичен курс (seznámovaci kurz)Целта му е новия клас да се опознае.През целия курс имахме задачи,бяхме разделени на групи,спахме в малки къщички по 3 човека.Имахме инструктори-войници.Имахме нощно ориентиране в което войниците симулираха нападание по произволно време в ориентирането с пейнтбол оръжия.Доста беше забавно.

Това е от мен,още някой има ли в Чехия? Аз живея в Prostějov.


Хей , съгласна съм почти със всичко, само си мисля, че хората са по-дружелюбни в България от колкото в Чехия.

Аз живея в Чехия 3та година и съм на 16. Училището наистина е такова каквото го описваш , почти всеки месец има някаква разходка или нещо от този род, спортове , танци, забавления , дори ученето не е толкова много колкото забавата (което по моя сметка не им се отразява много добре) , но все пак ходят по състезания по футбол, флор бал дори и по литература (аз лично бях наскоро на олимпияда по английски), организират турнири, наляво - надясно просто си живеят живота.


Остатъка от времето си прекарват някъде по парковете, но неходят много много по кафенета както правят в България, но вечерта се развихрят повече - "партита , купони" , дискотеки, и на концерти ходят много.

Пълнолетни са от 18год, тоест могат да пият , пушат и да си изкарат шофьорска книжка , но интересното е и за тях най - важно , че след като навършат 15 години вече могат да практикуват полов живот..

Е това е от мен , ако има още хора в Чехия - пишете :))

oldtraford
04-22-2012, 18:20
няма по добро от родното място .. просто днес повечето хора са по скоро заблудени заради 3213120312 критики който се отправят всеки ден по телевизията спрямо българия ... Аз живея извън бг 3 години и да ви кажа на 17 съм .. ! тук хората не знаят как да си правят кефа... Преди да напусна българия си мислих че живея в най гадното възможно мято .. но в момента разбирам че не е така :)

windowlicker
04-22-2012, 18:43
няма по добро от родното място .. просто днес повечето хора са по скоро заблудени заради 3213120312 критики който се отправят всеки ден по телевизията спрямо българия ... Аз живея извън бг 3 години и да ви кажа на 17 съм .. ! тук хората не знаят как да си правят кефа... Преди да напусна българия си мислих че живея в най гадното възможно мято .. но в момента разбирам че не е така :)

Всеки трябва да живее там където му харесва. Пожелавам ти като станеш на 18 или когато се чувстваш готов да се върнеш там, защото наистина е много гадно да седиш на място, което не ти харесва.

PetarN
04-23-2012, 16:19
Аз живея в Шотландия , студент съм обаче, не съм гимназист и не знам как е като цяло ситуацията с гимназиите, но имам определени наблюдения върху самата държава, които ще споделя с вас :)

- Шотландците почват училище от 4 годишни, нямат много свобода, могат да пият и да ходят по дискотеки чак когато станат на 18, и затова повечето студенти постоянно се напиват, пушат и буквално се влачат по улиците петък вечер. Доста е грозно. / Ако трябва да ги сравня с повечето български студенти ... българите са доста по-узрели, кой квото ще да ми казва.

- Дискотеките им нямат почти нищо общо с нашите . Повечето са доста неприятни като интериор,целта на дискотеката е да отидеш, да се напиеш и да се забиеш. Честно казано, бих предпочел българската чалготека,защото можеш да седнеш, да пийнеш, да релаксираш. Такава опция тук няма. Откъм музика ... много нашумял е дъбстепа, обичат много да слушат cheezy pop и indie също. Повечето българи не сме много на кеф от избора им на музика, но на други си допада :) О, също така, купоните са от 11 до 3, няма дискотека, която да може по-дълго, поне не и в Глазгоу.

- След 10 часа никой не може да купува алкохол, абс. никой. Пушенето също е забранено навсякъде, освен по улиците. И в интерес на истината това много ми харесва, можеш да си седнеш в кафене и да не се задушаваш от чуждите пушеци :)

- Много са им гадни зеленчуците и плодовете, леле ... друго си е хубавата шопска салата. Една краставица е 2,50лв и е пълна пластмаса.

- Като цяло времето е много неприятно, но пък придава една интересна атмосфера на града... сякаш ходиш в средновековен град, тъмно и мрачно но много зелено :)

Ако имате някакви въпроси, питайте !

mimess93
04-30-2012, 10:31
Не знам как е в чужбина. Знам само как е в България. Няма да започна да я оплювам, или да недоволствам спрямо дискотеките и прочие, но мечтата ми е да изляза навън.. да живея в друга държава и да опозная света. Сигурна съм само в едно, навсякъде другаде е по-яко във всяко едно отношение спрямо нашата родина, и не защото страната ни не става..а защото хората са много назад с материала и морално и всякак. Обичам страната, но не държавата си. И има адски голяма разлика. Радвам се, че мога да прочета какво сте писали, как е живота в различните страни. И дано един ден и аз така разказвам какво съм видяла от света.

babyy97
06-11-2012, 23:44
Az ot 2 meseca i nqkolko dena jiveq v Shveicariq . Moga da spodelq che tuk e mnogo po chisto ot Bulgariq . Nemojesh da imash kuche ili kote bez da si popital sobstvenicite na sgradata v koqto jiveesh . Sushto taka naprimer nemojesh da si opunesh pred prozoreca ve vujeta za prostor , ima acki mn deca i dosega ne sum vidqla nqkoi da hodi s cigara v ruka ili s bira . Vsichki sa mnogo vuzpitani . Uchilishte tuk se zapochva v zavisimost ot tova v koi grad jiveesh . Naprimer az jiveq v grad St.Gallen i shte zapochna uchilishte ot 13 Avgust i shte zavursha na 30.06.13 (pretstavqte li si tuk uchat pochti 11 meseca :O , no imat i dosta vakancii po edna sedmica . I otnosno ezika - struva mi se mng truden , no mislq che shte go naucha lesno , znam prefektno angliiski i ne mislq che shte mi e otneme mnogo vreme da go naucha:) A pomejdodrugotoo az sum na 14 (skoro 15) :)

Ako ima nqkoi koito jivee v moq grad .. prostoo mnogo shte se radvam da se zapoznaem : )

(izvinqvam se che pisha na latinica , no tuk na klaviaturite nqma bg bukvi :D )

M.B1914
06-13-2012, 14:50
Добре бе пичове,учите в чужбина,но как стигнахте до там? Я разкажете малко

Bliznaca
06-22-2012, 15:16
Добре бе пичове,учите в чужбина,но как стигнахте до там? Я разкажете малко
Аз стигнах така, един ден преди да завърша 8 клас майка ми се обади и каза че като го завърша отивам при нея в италия и така на 11 октомври когато трябваше да съм 9 клас заминах. Когато дойдох в италия ми беше едно такова странно но и интересно, бих казал че тука е по хубаво от българия е ако има някой в милано да пише :)

AaBeCe
06-22-2012, 22:48
Аз живея в Шотландия , студент съм обаче, не съм гимназист и не знам как е като цяло ситуацията с гимназиите, но имам определени наблюдения върху самата държава, които ще споделя с вас :)

- Шотландците почват училище от 4 годишни, нямат много свобода, могат да пият и да ходят по дискотеки чак когато станат на 18, и затова повечето студенти постоянно се напиват, пушат и буквално се влачат по улиците петък вечер. Доста е грозно. / Ако трябва да ги сравня с повечето български студенти ... българите са доста по-узрели, кой квото ще да ми казва.

- Дискотеките им нямат почти нищо общо с нашите . Повечето са доста неприятни като интериор,целта на дискотеката е да отидеш, да се напиеш и да се забиеш. Честно казано, бих предпочел българската чалготека,защото можеш да седнеш, да пийнеш, да релаксираш. Такава опция тук няма. Откъм музика ... много нашумял е дъбстепа, обичат много да слушат cheezy pop и indie също. Повечето българи не сме много на кеф от избора им на музика, но на други си допада :) О, също така, купоните са от 11 до 3, няма дискотека, която да може по-дълго, поне не и в Глазгоу.

- След 10 часа никой не може да купува алкохол, абс. никой. Пушенето също е забранено навсякъде, освен по улиците. И в интерес на истината това много ми харесва, можеш да си седнеш в кафене и да не се задушаваш от чуждите пушеци :)

- Много са им гадни зеленчуците и плодовете, леле ... друго си е хубавата шопска салата. Една краставица е 2,50лв и е пълна пластмаса.

- Като цяло времето е много неприятно, но пък придава една интересна атмосфера на града... сякаш ходиш в средновековен град, тъмно и мрачно но много зелено :)

Ако имате някакви въпроси, питайте !
Коя година си? Аз сега отивам да уча там Генетика :) Интересно ми е много ка ке там. Бих искал да се запознаем и да си обменим някакви данни :)

Между другото - винаги съм си знаел, че ще бъде много смешно да гледам пияни пълнолетници :D :D :D Така е, тука може да се правят децата на по 13 на пастет, ама на 18 са се осъзнали :D Ооо, ще бъде голям смях - усещам го :D

И само не разбрах какво им е лошото на кючеците? Това е пълна мозъчна ограниченост да кажеш, че кючеците са лошо нещо :)

darkness848
07-13-2012, 09:06
Е, добре бе хора, само аз ли не съм толкова доволна колкото вас..? 8-)
Ако почна да разказвам сигурно ще ме изкарате голяма неблагодарница... :D
Аз пък съм в Испания вече трета година и честно казано испанците не ме кефят особено... Или ако трябва да съм по-точна не ме кефят баските, защото съдейки по наблюденията ми, те малко или много се различават от хората живеещи в Мадрид или Валенсия например...
В началото са леко дръпнати и малко трудно се разговаря с тях... За смета на това пък, един път спечелиш ли ги на своя страна, после стават доста дружелюбни.
Един от минусите, който ми се наби като трън в очите беше, че всичко живо пуши било то марихуана или пък цигари... Момчетата започват още на 12, 13 годишна възраст, а момичетата на 15, 16...
Може да си гледаш марихуана, но само до 5 корена е позволено... И от двете страни съм обградена от зелени плантации, пък после като се разпушат... Ужас... Не мога да си отворя прозореца да проветря стаята... :D Даже в началото когато баща ми влезе вътре и си помисли, че аз съм пушила... :lol: Докато му обясня ситуацията... :D
Иначе в даскало имаме доста ваканции, не си дават особено голям зор и ако излизат да празнуват, в началото си купуват например водка, джин и някакво безалкохолно, отиват на някакво място да пият и после към полунощ 01:00 часа тръгват по баровете...
Но като цяло с удоволствие бих се махнала от тук... Само чакам да завърша... :D

radi023
07-13-2012, 12:11
Абе хора, какви са тия мнения от сорта на "не съм ходил/а извън Б-я, но съм сигурен/на че е по-добре от тук" като не сте ходили, не говорете. Държавата ни не е чак толкова западнала, че да я обиждаме постоянно.

closeenough
07-15-2012, 00:30
И само не разбрах какво им е лошото на кючеците? Това е пълна мозъчна ограниченост да кажеш, че кючеците са лошо нещо :) I couldn`t agree more :D. Относно темата - вярно е, че България може да е малко опасна (не съм ходила в чужбина), но не е толкоз зле. Катo ми разказвате направо ми става неприятно. Аз обича да уча, пиша си всичките домашни, но и излизам често. Не пуша, не пия (е може би една - две глътки бира се е случвало), но това не значи, че живота ми е скучен. В смисъл, в чужбина може да не съм ходила, но си харесвам живота тук. Има място за подобрения, но не е чак толкова лош. И все пак има и места много по - лоши от България.

windowlicker
07-15-2012, 16:37
"И все пак има и места много по - лоши от България."

Точно това много пъти го чувах като в бях в България последно и ми направи впечатление. Разбира се, че винаги може да е по-зле. Но според мен не трябва да се успокояваме с това. Трябва да помислим колко много други държави са по-добре от нас и да се стремим да ги стигнем както се казва.

SÜß
07-28-2012, 18:47
аз съм в Германия от месец и половина. Тук интересното е, че постоянно имат партита за щяло и нещяло. Например парти за започване на учебната година, парти, че сме почнали годината, парти защото после ще има много за учене и докато има много за учене чуваш как другите купонясшат из общежитията :D хахаха, но е яко пък

Съгласна . Тук много не се учи . Постоянно правим партита , ходим на кино , на кънки , на пикник , на шопинг , в музей , на театър ... иначе е яко .. с изключение на транспорта , често ми се случва да се кача на трамвай 16 , а да се окаже че е трам 18 например .. на светофар се чака 5 минути , днес излизахме извън града - 30 КИЛОМЕТРОВО ЗАДРЪСТВАНЕ :X Иначе като цяло е спокойно , свикнах с пияниците по улиците , ненормалниците , наркоманите и т.н. Момчетата са сладки :) говоря за немците , не за емигрантите . Единственото нещо което ме нерви са арабите , ако отидеш в центъра на всички магазини има надписи и на арабски .. ужас . Иначе тук освен да отидеш в pub или в дискотека или да скитосваш улиците..друго интересно няма. Като цяло ..това е.

babyy97
02-18-2013, 20:49
Аз съм на 15 и се надявам да се намери някой на моята възраст в моя град да се запознаем (St.Gallen , Swiss)

slava1
02-21-2013, 19:58
Защо всички си мислят,че е супер яко в чужбина?!Аз живея в Англия и съм на 16 години и хич не е лесно!Първо англичаните са скучни...няма дискотеки както в България-има но не пускат под 18,няма го живота,който го има в БГ!Когато дойдох за първи път преди една година и постипих в гимназия,не знаех много добре английски и ми беше много трудно..направо ми се ревеше,много ми липсваха приятелите и не излизах никъде цяла лятна ваканция,защото нямаше с кой,стоях и гледах как приятелите ми пускат снимки от морета и т.н.!На мен лично не ми харесва тук като цяло,стоя само заради родителите ми.А да не говорим,че англичаните те избягват само щом разберат,че си от България.Не си мислете,че в чужбина ни е екстра..каквото и да говорят за България,щом я напуснете..ще разберете,че от родното място,по-хубаво няма :( :(

Ще споделя и някои впечетления:
Тук тийнейджърите на по 14-15-16 годни...първата им работа след като излязат от училище е да си навият цигари с машинка и тютюн.Интересното обаче е,че охраната на входа и хората по улицата не им правят забележка!
Второ..в България най-важен за повечето момичета е външният вид...тук момичетата,а и момчетата ходят едва ли не катп клошари.Момичетата: черен,тънък чорапогащтник с много изрязани къси дънкови гащи,загащена блуза и мръсни кецове,косата на вързан и разчорлен кок:D това е облеклото извън училище,в училище сме с униформи.Много рядко има англичанка,която да ми хареса как се е облякла,а имат много и евтини дрехи по магазините :хх
Трето..което ми харесва е,че момчетата и момичетата се държат свободно..имам впредвид приятелството :) но момчетата са същите като повечето в БГ..мислят само за простотий-не всички разбира се.
Като пристигнеш в училище,първо са приятелски настроени а после се държат с теб като непознат и те птбягват,аз се опитвам да се сприятеля с тях,но те като са идиоти..какво да направя!
Хубавото на Англия е,че може и в 3 през нощта да излезеш,но никой нищо няма да ти направи,няма улични кучета и т.н.Безопастно е!
Това е от моя гледна точка:)
(Извинете ме ако имам правопистни грешки)

slava1
03-21-2013, 21:02
Къде живееш в Англия..и аз съм там :)?