PDA

View Full Version : Тайните общества по света, мит или реалност?



westiebubble
07-22-2011, 13:29
Понеже се рових и не видях подобна дискусия, реших да подхвана темата за тайните общества по света. Който е чел поредицата на Дан Браун няма как да е останал безразличен, въпреки, че голяма част от съдържанието на книгите му е художествена измислица.

Можете да споделите интересен материал за обществата или да споделите дали ви е любопитно? :)

Е, Череп и кости, Свободните зидари, Розикруцианум, Ордо темплис ориентис, Орден на златната зора, Рицарите тамплиери, Илюминати, Билдерберг, Орденът на Сион, Опус Деи, дали наистина тайно управляват света или...?

П.П. съжалявам ако темата не е за тук, но ми изглеждаше подходяща за раздела.

JungleJaguar
07-22-2011, 15:41
Познавам един Злати.
Той е от тайните общества.
Зидар е,но от най-висшите и тайни слоеве.
Зидаро-кофражист е.
Ахахаахахахахах.
Бъзикам се.

Ами за Илюминатите съм чувал,че са най-страшните.Някои казват,че на банкнотата от 1 амер. долар има изобразен техният знак със всевиждащото око,както и надписа Нов Световен Ред.Йерархията им е такава,че се делят на нива на просветеност.Най-малко просветени са Мinеrvаls.Те набират и новите членове.След тях са Insinuаt.После са Illuminatus Minor,Illuminatus Major и Illuminatus Dirigens.На върха и най-просветените са Aeropagites.

Не се знае дали ги има тез неща,ама като се замисля не може да няма някакви хора над президентите,политиците и т.н.,които наистина да дережират света.
Ама 99% от хората мислиш ли,че им пука?

talche
07-23-2011, 00:48
Сигурно са съществували или все още съществуват, за всяко нещо има доза истина.

Fraximus
07-25-2011, 20:35
Не се знае дали ги има тез неща,ама като се замисля не може да няма някакви хора над президентите,политиците и т.н.,които наистина да дережират света.
Ама 99% от хората мислиш ли,че им пука?

Тези общества със сигурност съществуват.Знаете ли че 3 000 семейства имат повече пари отколкото останалите хора???

NightGuardian
07-26-2011, 14:21
Може и да има юлиминати , не знам , не съм сигурен , но май почвам да се убеждавам от това което прочетох , гледах :)

Дори малко ме плашат :-o