PDA

View Full Version : Къна Арома



UnForgettableDream
07-22-2011, 14:12
Здравейте! Тези дни си наумих да си къносам косата, защото изглежда суха и изтощена и расте ужасно бавно. Преди съм я боядисвала с боя, но сега реших да спра и да чакам да израсте, обаче е много изтощена и сега си мисля, че ако използвам къна ще се съвземе. Взех си на Арома кестен, което е като моя цвят горе-долу и според това, което съм чела, че тя трудно се отмива и запазва косата си мисля, че няма да има проблем да я къносам и отдолу да си расте истинска, докато падне къната, макар че не ми се вярва чаак толкова време да седи. Както и да е, поне се надявам да изглежда по-жива. Въпросът ми обаче е относно количеството къна, което трябва да използвам. В опаковката е 30 гр., а някъде четох, че за средно дълга коса са необходими поне 80 грама. Но пък и да не покрие напълно поне няма да има голяма разлика с истинската ми коса. Чудя се дали тази опаковка е достатъчна, защото индийската къна ми изглежда по-малко като грамаж, но пък е и по евтина, а и ми се струва, че тази опаковка е равна на шишенце боя, което ми е достатъчно. Ако вие имате опит с къна Арома, бих се радвала да споделите колко грама са достатъчни за средно дълга коса. Също така някакви мнения относно нея, за да знам с какво си имам работа. Благодаря предварително и се извинявам за дългото писане, просто се притеснявам да не си окипазя косата, защото няма да е за първи път.

insane7
07-22-2011, 14:41
Не мога да ти помогна с количеството ала-бала, но мога да кажа, че според мен ще направиш грешка с това къносване. Особено с т'ва Арома. Ако искаш косата ти да се съвземе не я бутай и си купувай/прави маски. Това е по-логичното решение. :)

UnForgettableDream
07-22-2011, 14:51
Ами аз виждам, че има добри отзиви за къната като цяло. За арома четох, че не е изцяло с билки и има и боя, но не мисля, че ще стане неочакван цвят, защото е подобен на моя както вече казах ии няма как да стане оранжево или червено. И аз исках да я оставя без да я бутам, но изглежда много гадно. Подстригах я около 4 пръста и въпреки че няма цъфнали краища, пак седи щръкнала и изсъхнала. То веднъж като съм почнала да я боядисвам, много трудно ще си възвърна истинската коса..

stef98
07-22-2011, 16:23
Майка ми ползва тази къна от години, но тя е с черна коса. Много е доволна. Нейната коса е долу-горе до под гърдите, значи за твоята мисля, че ще е достатъчно 1 кутия. :)

insane7
07-22-2011, 17:40
Ами аз виждам, че има добри отзиви за къната като цяло. За арома четох, че не е изцяло с билки и има и боя, но не мисля, че ще стане неочакван цвят, защото е подобен на моя както вече казах ии няма как да стане оранжево или червено. И аз исках да я оставя без да я бутам, но изглежда много гадно. Подстригах я около 4 пръста и въпреки че няма цъфнали краища, пак седи щръкнала и изсъхнала. То веднъж като съм почнала да я боядисвам, много трудно ще си възвърна истинската коса..
Не става въпрос за цвета. Ще ти се изтощи още повече косата. Хубаво е, когато ще се мацаш да е къна като къна, тука рядко се срещат такива. Аз също исках да си правя косата така и фризьорката ми каза, че няма значение дали ще е с такава къна или с боя, защото и по двата начина косата еднакво се изтощава. Преди това една приятелка пак се направи с някаква измислена и косата й стана още по-зле. Както ти казах, ако искаш да си възстановиш косата по-добре започвай с маските/балсамите и разните глупости. От една къна не мисля, че ще се оправи. :)
Поне това е мое мнение ..

UnForgettableDream
07-22-2011, 18:25
Къносах се и вече видях резултата. Засега изглежда добре, надявам се да не се изтощава. Получи се точно като истинския ми цвят и ако наистина е толкова дълготраен, може би ще изчакам да се смени с истинската ми коса без да я боядисвам повече. Ако пък не, поне знам че с тази къна се получава добре. Благодаря ви за мненията. :-)