PDA

View Full Version : Режеща остра болка в трицепса



dimitar_ak
07-22-2011, 18:52
Може би темата е за здраве, но вярвам, че може да ми помогне активно спортуващ. Вчера имах лошо падане с колелото. Покрай другите травми усещам и тази болка в мускула. Не е постоянна, но опитам ли се да извърша дейност която иска силата ми болката се появява рязко и е толкова силна, че цялата ми ръка се схваща. При падането от колелото тази ръка пое тежестта ми. Разтежение ли е и трябва ли лекар?

DownloadVirus
07-22-2011, 19:01
Най-добре е лекар първо!

redbul2
07-22-2011, 19:55
Е,ако няма подуване,оток,зачервяване или посиняване,вероятно е само разтежение,а не скъсване на мускули.Което по принцип не остава без последствия и видими промени,усложнения.
То ще си покаже. Ако това състояние стихне в утрешния ден и започне да преминава,може би не е много тежка травмата. И ще мине от само себе си или с леки мазила и компреси. А ако се засилва и се влошават нещата или пък няма никаква промяна,тогава ще се наложи лекар вероятно.
Чел съм,че при някои по-тежки травми на лекоатлети и футболисти,може да се откъснат дори малки парченца от костта,свързани със сухожилията.Тогава се налага дори да ги премахнат оперативно.

firstdiesel
07-22-2011, 21:26
натъртване е май ... обаче ще е добре да идеш на ортопед

Chacho
07-22-2011, 23:09
Май наистина е само натъртване, но по-добре иди на лекар. Може да се окаже нещо по-лошо и от натоварването (мускулът участва в един куп ежедневни дейности) да стане хронично.

ПП: Тежки разтежения минават доста бавно.

dimitar_ak
07-23-2011, 08:33
Благодаря за съветите. Взех направление за травматолог.

hamilcar
07-23-2011, 09:09
Репарил гел си вземи.

SolomonIceberg
07-25-2011, 08:23
Кво ти каза травматолога?
Сложи една снимка с отбелязано на нея мястото, което те боли и опиши при какви движения изпитваш болката.
По принцип НСПВС за една седмица ще те закрепят доволно.