PDA

View Full Version : Дишане - джогинг



firstdiesel
07-22-2011, 21:33
"Правилно дишане". Какво означава това ?
Как трябва да се диша ?

Както в бокса, при всеки удар ... съответно при джогинга на всеки 2 крачки ли, как ????

NqmamName
07-22-2011, 21:42
Попринцип е правилно да вдишваш през носа на 2-3 крачки и издишваш през устатата на 1-2,но аз имам полепи на носа и не мога да дишам през него и за това аз го правя на 2 крачки вдишвам на 2 издишвам и издържам 2-3 километра без да се изморя,чак после започва да ми става малко зор..

ZipFail
07-22-2011, 21:51
Стандартното е 2 крачки вдишваш, 1-2 издишваш през устата. Но си зависи и от обема на белия ти дроб, някои могат да го правят и на 3-4. Все пак най-важното е просто да дишаш възможно най-дълбоко, а не да си броиш крачките :)

Chacho
07-22-2011, 22:53
И аз попаднах на тези съвети за вдишване през носа и издишване през устата, но по-добре ми се отразява, като дишам само през носа. Средно вдишвам на 4-5 и издишвам също на толкова, като към края вече започвам да дишам през устата и на по-малко крачки. Най-важно е да е ритмувано, в противен случай се изморяваш повече.

pencilwarrior
07-23-2011, 06:55
Аз лично се обърквам ако трябва да броя крачки. Просто си спазвам ритъм и дишам доста дълбоко. Вдишвам през носа, издишам през устата и така, ако пък ми е запушен носа съм като някакво куче към края :D

malkasladka
07-26-2011, 18:25
Според мен няма определени правила, всеки е различен и сам трябва да си усети неговото правилно дишане, този съвет ни даде даже и госпожата по физическо, а и е нормално като се поизмориш да промениш темпото на дишане и да се чува когато вдишваш и издишваш...

loveca777
07-26-2011, 18:45
Според мен няма определени правила, всеки е различен и сам трябва да си усети неговото правилно дишане, този съвет ни даде даже и госпожата по физическо, а и е нормално като се поизмориш да промениш темпото на дишане и да се чува когато вдишваш и издишваш...
сладка малка ;д - Има правила и то сериозни правила ;)

luda4et0o
07-27-2011, 07:48
Стандартното е 2 крачки вдишваш, 1-2 издишваш през устата. Но си зависи и от обема на белия ти дроб, някои могат да го правят и на 3-4. Все пак най-важното е просто да дишаш възможно най-дълбоко, а не да си броиш крачките :)

+1

gofeto917
07-27-2011, 08:48
Аз като тичам 3 крачки вдишвам, 3 издишвам, през нова вдишвам, през устата издишвам, ама тва с броя на крачките си зависи от теб.

malkasladka
07-27-2011, 16:42
Според мен няма определени правила, всеки е различен и сам трябва да си усети неговото правилно дишане, този съвет ни даде даже и госпожата по физическо, а и е нормално като се поизмориш да промениш темпото на дишане и да се чува когато вдишваш и издишваш...
сладка малка ;д - Има правила и то сериозни правила ;)

Hah parvo da se izvinq za latinicata...vtoro da kaja kvoto imam za kazvane...zna4i imam priqtelka koqto e asmatichka, no ticha postoqnno i si disha po neini si na4ini, ako vse gleda pravilata i si broi krachkite...kakvo li shteshe da e stanalo :) no vseki si znae za sebe si az lichno ticham dosta i ne se vodq po pravila... :)

firstdiesel
07-27-2011, 21:28
кат се замислиш как дишаш, почваш да се задушаваш :D :D

loveca777
07-27-2011, 21:37
кат се замислиш как дишаш, почваш да се задушаваш :D :D
Така е . Но ако му свикнеш по правилния начин става хубаво. :-D