PDA

View Full Version : Пътуване със самолет



rome0
07-23-2011, 09:50
Понеже никога не съм пътувал със самолет, а скоро ми се налага искам да питам някои работи.. 1. трябва да пътувам сам (без придружител) а още нямам навървени 16 години, това оскъпява ли билета допълнително или няма да имам никакъв проблем.. и трябва ли ми нещо освен пълномощно от родителите.. щото аз имам едно но не знам дали точно това върши работа къде мога да го покажа, ако си купя билет по интернет и какви ви са впечатленията от Wizz air щото цените им ми се струват нереално ниски и вярно ли е, че ако пътувам с тях трябвало да плащам допълнително за багажа.. или направо да избера Bulgarian air (разликата в цената е 50 евро)

rome0
07-23-2011, 09:57
Сега видях, че wizz-a не каца на летището, което ми трябва така остава само BUlgarian air и другите по-скъпи компании, кво ще кажете за него, пътували ли сте, доволни ли останахте, щото се говори, че в последния момент отменяли полети :-o

amk933
07-23-2011, 10:32
То на всяка компания може да се случи да отмени полет. :)

Пътувал съм с България Еър, но само в България (София-Бургас и София-Варна) няколко пъти и никога не е имало проблеми.

За чуждите компании...до къде пътуваш? :-o

Djuff
07-23-2011, 10:49
На Уиз Еър цените са доста ниски, но таксите са повечко.Можеш да патуваш без придружител с лична карта и пълномощно от родителите, при нотариус се взима.До къде ще патуваш?

rome0
07-23-2011, 11:02
до Париж, имам едно пълномощно от 2007, почти съм сигурен, че мога да пътувам с него, но ще мина за всеки случай през нотариуса да я питам дали трябва да се прави ново.. и още нещо интересно, което се натъкнах - в сайта e-sky.bg попаднах на оферта от bulgarianair за 110 евро, а в сайта на компанията същия полет на същата дата и час пише 200 и няколко евро :-o :-o :-o