PDA

View Full Version : Противозачатъчни



make_you_mine
07-23-2011, 13:07
Здравейте, имам няколко въпроса относно противозачатъчните. Започнах да приемам Belara преди 8 дни,тоест на първия си ден от кръвотечението, само че не спира да ми тече кръв, а принципно ми е по 7 дена и се чудя дали има някаква по-конкретна причина. Също, този т.нар. период на ''адаптация'' на организъма към противозачатъчните кога е ? И задължително ли е да има 7 дневно кървене в периода, в който не ги пия или не при всички е така ? Мерси. (Причината да задавам въпроси е,че ми предписаха противозачатъчните в Австрия и листовката ми е на немски,а аз не го разбирам...)

kalpazanka
07-23-2011, 13:36
Задължително има менструалоподобно кръвотечение в паузата.

make_you_mine
07-23-2011, 16:18
Ама това менструалноподобно течение замества ли кръвотечението на месечния цикъл или отделно си имаш това течение, отделно менструално кървене ? И колко време продължава обикновено менструалноподобното течение ? Кога настъпва, точно в 7 дневната пауза ли ? Не мога да си обясня защо моето течение сега продължава 8-9 дни вече...

Shia
07-23-2011, 18:04
На мен ми идва по време на това 7-дем дневно спиране на хапчетата и трае околко 4 дена.

SisiStrange
07-23-2011, 18:06
На мен ми идва по време на това 7-дем дневно спиране на хапчетата и трае околко 4 дена.
И аз съм така.

make_you_mine
07-23-2011, 19:31
Ок, идва тази 7 дневна пауза, но след това идва ли ти пак цикъла или тези 4 дена,за които говорите са своебразен цикъл за новия месец ?

Shia
07-24-2011, 10:23
Не ,идва само в този период има някакво кръвотечение.

make_you_mine
07-24-2011, 19:18
Много ме притеснява,че всеки ден кървя. Може би противозачатъчните са твърде силни за мен?? Каква причина може да има?

fenkaaa
07-25-2011, 09:14
На мен ми идва по време на това 7-дем дневно спиране на хапчетата и трае околко 4 дена.
И аз съм така.

И при мен е същото.

По темата.Не пия като твоите противозачатъчни,аз съм на Diane 35 и да трябва да ти дойде по време на паузата (тези 7 дни) и не е важно през тези 7 дни дали ще ти свърши на 4-тия или на 7-мия,важното е на 8мия ден,когато трябва да започваш хапчетата да няма кръвотечение.Ако всичко е точно (идва ти когато трябва,свършва ти когато трябва) и ефекта трябва да е добър :)

make_you_mine
07-25-2011, 12:46
Не мога повече така. Не мога да водя пълноценен сексуален живот, не мога да ходя на плаж, защото постоянно кървя. Ако ги спра ще ми дойде пак,така ли? И ако не ги спра, пак ще кървя. Как мога да предотвратя това кървене!?

MegaShopacholic
07-25-2011, 13:03
Аз бях на Novinette и гинеколожката ми обясни много простичко това:
Първият месец ги започвам от първият ден на менструалният цикъл, и съвсем нормано е, ако цикълът ми продължи малко по-дълго от обичайното. Така и стана- при нормален цикъл 6 дни, при мен продължи 11 дни това кървене, но това се случва само първият месец. След това ще ти идва през 7-дневната пауза, като в началото на мен ми идваше за по 6 дни, както обикновено, и постепенно започна да намалява този период, стигна до 4 дни.

make_you_mine
07-25-2011, 13:44
А мога ли да правя секс и да ходя на плаж, въпреки че кървя ??

MegaShopacholic
07-25-2011, 14:15
Стига на теб да не ти пречи :wink:

fenkaaa
07-25-2011, 15:03
За плажа не знам дали ще ти е удобно,но лично на мен за секса не ми пречи и въпреки това рядко го правя ако съм в цикъл.В банята ни е най удобно ако съм в цикъл,иначе трябва да слагам кърпи по леглата :D

kalpazanka
07-30-2011, 13:42
По темата.Не пия като твоите противозачатъчни,аз съм на Diane 35 и да трябва да ти дойде по време на паузата (тези 7 дни) и не е важно през тези 7 дни дали ще ти свърши на 4-тия или на 7-мия,важното е на 8мия ден,когато трябва да започваш хапчетата да няма кръвотечение.Ако всичко е точно (идва ти когато трябва,свършва ти когато трябва) и ефекта трябва да е добър :)
Това не е вярно! В упътването си пише, че на осмия ден започваш следващ блистер без оглед на това дали менструалоподобното кръвотечение е приключило!