PDA

View Full Version : Скъсан презерватив :(



mmnn22
07-23-2011, 17:35
Здравейте ! С приятелят ми правихме секс и много внимавахме , проверихме тъпия презерватив 2 пъти и бум накрая след като свърши видяхме, че е скъсан :x Пих Ескапел , знам колко е вредно тва тъпо хапче, ама няма на къде. Това , което ме притеснява е че вече минаха 3 дни и ми няма нищо. Четох за последиците от Ескапел, но на мен не ми се случва нито едно от тея неща. Това което ме притеснява е да не би да не ми действа хапчето след като ги няма афтърефектите (така да ги нарека ) . И другото, което ме притеснява е че го пих 10 часа след гафа, а в нета видях че се пие след 12 часа до 3 дни , а на листовката пишеше ,че е най-добре до 12 часа , сега кое е по-добре :? ? Възможно ли е найстина да не ми действа? или просто при мен минава по-безболезнено и без цикъл веднага след това. Много се уплаших след като видях тея неща в нета :shock: Рано ми е за бебе, но и не искам да правя аборт. Не знам какво ще правя докато чакам да минат дните, за да си направя тест.

lamer4e7o
07-23-2011, 17:37
Чети тази тема — http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=414748! Няма смисъл да се повтаряме всеки път…

mmnn22
07-23-2011, 17:40
Единствено заглавието на темата е същото. Ти прочете ли въобще какъв ми е проблема? Въпроса ми е дали при всички минава така болезнено след хапчето? Защото при мен няма нищо такова и се плаша ,че не ми действа :(

SeXyMaCka
07-23-2011, 17:43
Страничните ефекти може да се прояваят, но може и да не се проявят. Така че това не е показател дали хапчето е имало ефект или не. Дали е имало ефект се разбира само от теста за бременност ;)

lamer4e7o
07-23-2011, 17:44
Точно така — върви си направи тестчето и тогава ще видиш дали има резултат. Успех!

kalpazanka
07-23-2011, 18:10
Точно така — върви си направи тестчето и тогава ще видиш дали има резултат. Успех!
К'ъв тест 3 дни след акта, пич?!

fiama
07-23-2011, 18:24
Не при всеки се проявяват тези симптоми. На една приятелка скоро й се наложи да пие Ескапел - просто цикълът й закъсня няколко дена, това май бешее едистветния страничен ефект от него. Щом си пила хапчето навреме - най-вероятно е подействало, не се тревожи излишно.

eirol
07-23-2011, 18:29
Душа, не се притеснявай. Ще ти дам малко статистика и лични преживявания.
За едно лято ми се наложи 3 пъти да купувам това хапченце (спортекс...). Хапчето има странични ефекти, които не се проявяват при всеки. Силно зависи от организма. Единствения вариант, да е било напразно пиенето, е да си върнала хапченцето.
Другото, което е при еякулация, мъжете изхвърляме семенна течност при налягане до 5-6 атмосфери (гума на кола се надува при 2; ръгби топка на 3.5). Поради това налягане презерватива се прокъсва, но шансът да е постигнат "пълноценен" ефект е 1 на 1 милион. Чисто и просто индустриална измислица за продаване на противозачатъчни... ;)
Още нещо. Хапчето може да се пие от момента на случката до 72 час (така ще има смисъл от него де), но е най ефективно в първите 12 часа.
И последно: има тестове който са за "инстант" употреба. Т.е. веднага след половият акт (приблизително 12-24 часа) може да се употребява.
ПС: Аз съм обучител по превенция на сексуално рисково поведение и HIV и съм човек, макар и 20 годишен, който има богат опит. Не се съмнявай. И до колкото е възможно, не се вкарвай във филмите. Просто ще си пилиш нервите напразно. ;) Успех душа!

Done
07-23-2011, 18:32
Поради това налягане презерватива се прокъсва.... :grin: нема такъв филм пич 8-)

eirol
07-23-2011, 18:36
Поради това налягане презерватива се прокъсва.... :grin: нема такъв филм пич 8-)
Ок, пич. Нека го обясня така.
При поставянето на презерватива, трябва да се притиска "резервоарчето", от което да се изкара въздуха от презерватива. Ако това не се направи, пича "мята, като кон", започва да има такъв филм
пич. :)

lamer4e7o
07-23-2011, 18:40
Точно така — върви си направи тестчето и тогава ще видиш дали има резултат. Успех!
К'ъв тест 3 дни след акта, пич?!

Не съм казал веднага да ходи да го прави, пидж!

marin4itu
07-23-2011, 18:41
Един единствен път ми се е налагало да го пия това хапче и дори ми дойде точно на датата, на която трябваше.

flyingmonkey
07-23-2011, 18:46
Абе вие сте големи тиквеници, не разбрахте ли, че не е хубаво да се свършва в презерватива по време на половия акт, точно поради тези причини. Чети това, което пише на листовката, то е правилно, за сметка на това което пише в някой сайт с безсмислени публикации и статии.

Done
07-23-2011, 18:48
Поради това налягане презерватива се прокъсва.... :grin: нема такъв филм пич 8-)
Ок, пич. Нека го обясня така.
При поставянето на презерватива, трябва да се притиска "резервоарчето", от което да се изкара въздуха от презерватива. Ако това не се направи, пича "мята, като кон", започва да има такъв филм
пич. :) презерватив не се къса по време на еякулацията. Поне аз нямам такъв случай. Винаги е било преди това. И без тва с жена не ти се отдава, направи си една чикия с презерватив и виж колко се надува резервоарчето по време на семеизхвърлянето. В името на науката 8)

eirol
07-23-2011, 19:14
Поради това налягане презерватива се прокъсва.... :grin: нема такъв филм пич 8-)
Ок, пич. Нека го обясня така.
При поставянето на презерватива, трябва да се притиска "резервоарчето", от което да се изкара въздуха от презерватива. Ако това не се направи, пича "мята, като кон", започва да има такъв филм
пич. :) презерватив не се къса по време на еякулацията. Поне аз нямам такъв случай. Винаги е било преди това. И без тва с жена не ти се отдава, направи си една чикия с презерватив и виж колко се надува резервоарчето по време на семеизхвърлянето. В името на науката 8)
Брат, честно ли искаш да спамим по тази тема? Защото има какво да се каже по нея... Аре дай да не си показваме лошите български черти, а само добрите, ок? :)

07-23-2011, 20:54
Един единствен път ми се е налагало да го пия това хапче и дори ми дойде точно на датата, на която трябваше.
съшото. никакви странични ефекти (болки повръщане, разбъркване на хормони), нито подраняване и забавяне на цикъла. най-вероятно причината е, че е нямало нищо...

mmnn22
07-24-2011, 12:33
Окей ! Благодаря ви много мили хорица (bow). Честно казано ме поуспокойхте. По принцип не съм такава голема паника ама тоя път просто нямаше начин . Можете вече да заключите темата получих достатъчно отговори :)