PDA

View Full Version : Уличен бой



wakethedead
07-23-2011, 22:02
има ли въобще такъв "спорт" и място където можеш да се научиш как да се защитаваш на улицата
че живея в такъв квартал в който уличните боеве са ежедневие

ZipFail
07-23-2011, 22:23
Всяка ММА/Бокс/Кик-бокс зала, където не сe съсредоточават над състезанията ;)

Greennight
07-24-2011, 07:46
Да не живееш в Бронкс ? :-o Иначе да,мисля че най-доброто е ММА

DA0Trooper
07-24-2011, 09:02
ето го следващия уличен роки... като толкова искаш да се защитаваш вземи си един електро шок бе даеба мамаму... Ква е тая мания да правите простотии по улиците...
Тоя филм Never Back down ви е размътил главите стабилно...

tonique
07-24-2011, 10:09
ето го следващия уличен роки... като толкова искаш да се защитаваш вземи си един електро шок бе даеба мамаму... Ква е тая мания да правите простотии по улиците...
Тоя филм Never Back down ви е размътил главите стабилно...
хаха +1

Varex
07-24-2011, 10:38
най доброто не е ММА то си има спецялни бойни клубове за защита срещу врага "ЗСВ" в сф е и се намира до НДК

chrisffo
07-24-2011, 12:19
Има Street Fight , Krav-Maga се Нарича

DA0Trooper
07-24-2011, 12:57
Има Street Fight , Krav-Maga се Нарича
Ти кво ся, днеска се регистрира , за да ни просветлиш или просто искаш да натрупаш мнения? Най-тъпия пост който съм чел е това. Крав мага си е крав мага и нямма нищо общо с уличен бой-това е система за самозащита НА ВОЕННИТЕ. Тва ,че е адаптирана на улицата не означава,че е измислена за там! А т.нар стрийт файт- в превод селски бой е нещо неопределено като понятие.

ZipFail
07-24-2011, 13:40
Плюс това в България легитимен клуб по Крав-мага няма ;)

firstdiesel
07-24-2011, 17:24
най-сигурния начин е уменията от футбола или от паркур :D

luda4et0o
07-24-2011, 17:45
ММА

ZipFail
07-24-2011, 18:05
най-сигурния начин е уменията от футбола или от паркур :D
И стрийфитнеса !!! :-x

chrisffo
07-24-2011, 18:12
Има Street Fight , Krav-Maga се Нарича
това е система за самозащита .

Самозащитата за къде я Тренираш? Майсторе?

firstdiesel
07-24-2011, 18:37
Има Street Fight , Krav-Maga се Нарича
това е система за самозащита .

Самозащитата за къде я Тренираш? Майсторе?

видяли сте 2 клипа за Крав-Мага и си мислите, че е хипер лесно и просто ...както казват
човек, който не се сблъсква редовно с такива ситуации или не ги тренира редовно нищо не може да направи, понеже в такъв момент не се сеща за тях..

за уличен бой се ориентирайте към простите бойни спортове ... бокс, кик бокс

firstdiesel
07-24-2011, 18:39
най-сигурния начин е уменията от футбола или от паркур :D
И стрийфитнеса !!! :-x
да и забравих редовното гледане на "Никога не се предавай" и Юри Бойка

DA0Trooper
07-24-2011, 18:47
Има Street Fight , Krav-Maga се Нарича
това е система за самозащита .

Самозащитата за къде я Тренираш? Майсторе?
Пак четеш между редовете ... САМОЗАЩИТА НА ВОЕННИТЕ!!!
ИЗРАЕЛСКИТЕ ВОЕННИ ВОЕННИ МИЛИТАРИ MILLITARY ВОЕНЕН! РАЗБРА ЛИ? ВОЙНИЦИ? НЕ НА УЛИЦАТА!

wakethedead
07-24-2011, 19:55
ето го следващия уличен роки... като толкова искаш да се защитаваш вземи си един електро шок бе даеба мамаму... Ква е тая мания да правите простотии по улиците...
Тоя филм Never Back down ви е размътил главите стабилно...
къв ти е проблема бе шефе? живея до гарата
там знаеш ли колко цигани има? знаеш ли кво е да се прибираш по нощите и да те е страх да не ти излязат цял катун мангали с ножове,къв е проблема че искам да мога да се бия и да се защитавам?

Fraximus
07-24-2011, 20:29
Че то ако набиеш някой от тях следващия път ще ти скочат 10-15 сигурно :D Така че по-добре тренирай бягане :D

ZipFail
07-24-2011, 22:23
То ако е цял катун и Брус Лий да си - няма да ти помогне. Дори да се научиш да се защитаваш ефективно срещу 1 нападател с нож ще ти отнеме минимум година-две.
Ако просто искаш да си в безопасност - или се научи да бягаш много бързо, или си вземи газов пистолет.

Chacho
07-24-2011, 22:59
По-добре е да си имаш някакво оръжие, за да можеш да се оправиш с въоръжен човек/ повече хора, иначе не си заслужава да рискуваш, колкото и да се чувстваш нинджа.

Половината неща от Krav Maga могат да те вкарат в затвора - бъркане в очите, удари в гърлото, т.н. Ако ситуацията е на живот и смърт, по-добре не разчитай на голи ръце.

redbul2
07-25-2011, 05:02
Така че по-добре тренирай бягане :D

Точно! От цигани могат да те спасят единствено бързите крака :D И така ще се разминеш с Пирогов и вероятността като се прибереш у дома,дори родната ти майка да не те познае :D

SolomonIceberg
07-25-2011, 05:41
На улицата може да те спаси единствено сърцето и главата - ако те е страх си загубил, ако не мислиш също си загубил.
Колкото по просто е едно нещо, толкова по-лесно се прилага в уличен бой.Кат почнете с тва ММА, Крав Мага, и незнамсикаквоекзотично още и се оливате яко.Пък да не говорим, че 99,99% от вас нямат нито един сериозен улучен бой :P
Перфектната комбинация бокс + борба + ФСФ.Даже и само ФСФ стига.

Fraximus
07-25-2011, 06:13
Най-добре да научи и изкуството на крадеца.Да умее да изпозлва сееенките :lol: Може и да го комбинира с крав мага.Ако някой те намери да го ликвидираш набързо :lol:

DA0Trooper
07-25-2011, 06:56
ето го следващия уличен роки... като толкова искаш да се защитаваш вземи си един електро шок бе даеба мамаму... Ква е тая мания да правите простотии по улиците...
Тоя филм Never Back down ви е размътил главите стабилно...
къв ти е проблема бе шефе? живея до гарата
там знаеш ли колко цигани има? знаеш ли кво е да се прибираш по нощите и да те е страх да не ти излязат цял катун мангали с ножове,къв е проблема че искам да мога да се бия и да се защитавам?
шефе, както казаха дойде ли катуна си мъртвец- не само ти който и дае ... ако те е страх от цигани имам за тебе решение- АК47! Доста евтино вървят с по 30 патрона в пълнител. Махаш му приклада- да е по компактен и под якето :)

thegreenzombie
07-25-2011, 07:01
Че то ако набиеш някой от тях следващия път ще ти скочат 10-15 сигурно :D Така че по-добре тренирай бягане :D

+1 :D

SolomonIceberg
07-25-2011, 08:21
По-добре е да си имаш някакво оръжие, за да можеш да се оправиш с въоръжен човек/ повече хора, иначе не си заслужава да рискуваш, колкото и да се чувстваш нинджа.

Половината неща от Krav Maga могат да те вкарат в затвора - бъркане в очите, удари в гърлото, т.н. Ако ситуацията е на живот и смърт, по-добре не разчитай на голи ръце.
А ве кво сте се хвнали с тая тъпа Крав Мага, все едно е манна небесна????
Бъркане в очите, късане на гръкляни, ала -бала...те хората тренират да удрят в брадата и пак не могат да я уцелят на 100% в сбиване на улицата, вие взехте очи да си вадите и с удари в гърлото да си трошите трахеите... 8-) и на 99,99% от участниците в тоя форум боя на улицата се свежда до някой ритник и шамар щот се е прередил за банички в голямото междучасие :)

Chacho
07-25-2011, 08:31
Не я възхвалявам, точно обратното.

SolomonIceberg
07-25-2011, 08:51
Не я възхвалявам, точно обратното.
Sorry тогава, грешката е у мен :)

suzanka69
08-01-2011, 16:50
Всички бойни спортове те учат на издържливост, дисциплина и това което ти търсиш - самозащита. Също така те учат на самообладание и търпение. Аз тренирам боен спорт и съм много доволна - доставя ми удоволствие да тренирам. Има много възможности- таекуондо, карате, самбо, джудо, кунг-фу и др. Ако имаш възможност в твоя град препоръчвам ти да се запишеш :)

Uncontrollable
08-01-2011, 20:10
Зимай базуката и ги почвай наред :D :D

Naik1
08-01-2011, 23:16
винкел ftw :D
ай стига глупости ама и темата ти не е много умно написана.. уличен бой - на улицата. Сбивай се редовно с наборите, след 50тия бой ще си изградил някъв скил, колкото да не те праят само на кръв и сополи :)

SolomonIceberg
08-02-2011, 06:21
бивай се редовно с наборите, след 50тия бой ще си изградил някъв скил)
Надали... :P

SomeRandomDude
08-02-2011, 09:16
По темата:

Всичко зависи от това какви са приоритетите ти.

Ако искаш да учиш самозащита за да оцеляваш и си готов да пожертваш достойнството си, тогава се учи на мръснишки трикове.
Доколкото знам за това няма школа. Просто се опитай да мислиш за такива, да разпитваш за такива, да търсиш такива. Сам ги упражнявай... сам се развивай. Комбинирай това с тренировки за сила и пъргавост и си готов.
Такива трикове могат да ти спечелят няколко битки, понеже на улицата правила няма.
Цената която ще трябва да платиш е достойнството ти.

Ако обаче искаш да се биеш, за да покажеш че си нещо повече от останалите, тогава наистина трябва да се превърнеш в нещо повече от останалите. Това е доста по-трудно.
Тук ти трябва всичко. Прости бойни системи, сложни бойни системи, сила, атлетика, издръжливост на болка, желязна воля.
Не си мисли че просто като запишеш някакви тренировки ще постигнеш желания напредък. Всяко бойно изкуство ще ти помогне, но само в собствената си насока. Опитай се да комбинираш няколко различни (ама наистина различни) и към тях добави самостоятелни тренировки за сила.

Добри и изпитани комбинации са:

- Карате + Джуджицо
(Каратето ще ти даде "твърда" сила а джуджицото "мека" сила. И двете не са за подценяване. И двете ще те развият физически и психически. Това е, може би, най-балансираният избор който мога да предложа.)

- У-шу + МНОГО тренировки за сила
(Повечето стилове У-шу представляват добра комбинация от твърдо и меко. Това е комплексно бойно изкуство и изисква пълно отдаване. Най-голямия недостатък на повечето у-шу школи е че наблягат прекалено много на техниката, за сметка на развитието на тялото. Ако избереш у-шу ще трябва сам да развиваш тялото си, отделно от тренировките.)

ММА не мога да кажа с какво трябва да се комбинира, понеже не знам почти нищичко за него. Доколкото знам в ММА има кик-бокс и граплинг и тренировки за тяло. И трите ще са ти много полезни, но не знам дали ще са ти достатъчни. Нека някой по-компетентен се изкаже.

Naik1
08-02-2011, 09:19
бивай се редовно с наборите, след 50тия бой ще си изградил някъв скил)
Надали... :P
изпробвано ;)

SolomonIceberg
08-02-2011, 10:17
бивай се редовно с наборите, след 50тия бой ще си изградил някъв скил)
Надали... :P
изпробвано ;)
И?
Стана файтер или...? :razz:

ZipFail
08-02-2011, 13:41
Ама по-точно след 50тия бой ще си или заровен някъде, или ще си ходеща развалина..

Naik1
08-02-2011, 21:37
точно така ;)

SomeRandomDude
08-03-2011, 07:45
Зависи за колко сериозни боеве говорим.
Ако е свиквал още от много малък да дава всичко от себе си (още когато нито той, нито другите са имали силата да нараняват сериозно), тогава докато е вече порастнал ще има някаква основа върху която да стъпи в сериозните боеве.

Ако започне директно от сериозните боеве обаче, шансовете наистина са да го намерят в някоя канавка.

SolomonIceberg
08-03-2011, 08:53
Зависи за колко сериозни боеве говорим.
Ако е свиквал още от много малък да дава всичко от себе си (още когато нито той, нито другите са имали силата да нараняват сериозно), тогава докато е вече порастнал ще има някаква основа върху която да стъпи в сериозните боеве.

Ако започне директно от сериозните боеве обаче, шансовете наистина са да го намерят в някоя канавка.

Тва са две уникално велики глупости в един пост!Ма то кво ли да се удивявам на твоите писания, като в един друг форум питаше къде мое да идеш да се сбиеш, как нямаш никакъв опит, как хем те е страх хем ти се ще...

SomeRandomDude
08-03-2011, 09:04
Не само в другия. В този също.
Това което търсех и още търся е по-близо до спорт, отколкото до насилие.
Пет пари не давам дали можеш да разбереш това, или не.

Относно глупостите.
Това което се опитвам да кажа е че в битка всяко нещо е от полза.
Всеки опит, всяка тренировка... всичко.
Ако някой е свикнал с боеве, отраснал с тях и наистина е научен дава всичко от себе си, тогава според мен това ще е значително предимство, дори и без някаква специално изучавана техника.
От там насетне всичко зависи от противниците които ще се изправят срещу този някой.
Наистина ли отричаш че това е от значение?

Chacho
08-03-2011, 09:16
Не само в другия. В този също.
Това което търсех и още търся е по-близо до спорт, отколкото до насилие.
Пет пари не давам дали можеш да разбереш това, или не.

Относно глупостите.
Това което се опитвам да кажа е че в битка всяко нещо е от полза.
Всеки опит, всяка тренировка... всичко.
Ако някой е свикнал с боеве, отраснал с тях и наистина е научен дава всичко от себе си, тогава според мен това ще е значително предимство, дори и без някаква специално изучавана техника.
От там насетне всичко зависи от противниците които ще се изправят срещу този някой.
Наистина ли отричаш че това е от значение?

Без техника - fucked.

SomeRandomDude
08-03-2011, 09:30
Всеки има някаква техника. Достатъчно е да се сбие три пъти, за да разбере че от директния удар боли повече, отколкото от кривия който е виждал по филмите.

Chacho
08-03-2011, 09:36
Тва звучи като Чомски: Всеки знае езика донякъде и му е закодарино да го научи.

SolomonIceberg
08-03-2011, 09:44
Ако някой е свикнал с боеве, отраснал с тях и наистина е научен дава всичко от себе си, тогава според мен това ще е значително предимство, дори и без някаква специално изучавана техника.
От там насетне всичко зависи от противниците които ще се изправят срещу този някой.
Наистина ли отричаш че това е от значение?
Ти си уникално същество :D
Искаш да кажеш, че някой, дет са го били кат дайре от 1ви до 12ти клас, ше излезе на някой боксьор с 4-5 години тренировки?
Ни съ излагай ве, малчуган :razz:


бодибилдинг и ша мачкаш
"Ша мачка" матрака...или хавлията на плажа...друго няма да може :D :D


Всеки има някаква техника. Достатъчно е да се сбие три пъти, за да разбере че от директния удар боли повече, отколкото от кривия който е виждал по филмите.

Да, то така става сбиеш се 3-4 пъти и после напрао в ZUFFA за договор...

Chacho
08-03-2011, 09:50
Най-типиният пример е с Кимбо - направиха го на кайма в UFC-то.

ZipFail
08-03-2011, 09:56
Мисля, че RandomDude има предвид, че човек с 5-10 боя зад гърба си определено е по-добре от човек, който не е удрял никога. И тука си е право момчето.
То е ясно, че колкото и да се биеш, няма да умееш повече от някой сериозно трениращ.

SomeRandomDude
08-03-2011, 09:58
Прочети заглавието на темата и първия пост.
Тук никой не говори за опитни боксьори, или ZUFFA, освен теб.

Едит:
Това беше за SolomonIceberg

SolomonIceberg
08-03-2011, 10:15
Прочети заглавието на темата и първия пост.
Тук никой не говори за опитни боксьори, или ZUFFA, освен теб.

Едит:
Това беше за SolomonIceberg
Оф, ама от мишки, които освен, че са освободени от физическо са и меко казано неадекватни...Я виж ТИ първия пост и заглавието на темата :


има ли въобще такъв "спорт" и място където можеш да се научиш как да се защитаваш на улицата
че живея в такъв квартал в който уличните боеве са ежедневие
аре ся се върни на моите постове и виж АЗ какво съм написал...Колко боя на улицата имаш ти?Колко спаринга имаш ти?В колко сериозни ситуации си попадал, в които е можело да ти се наложи да защитиш здравето ти?
Да ти кажа ли отговорите - всичко е 0 :P

Кво пишеш въобще- постове ли трупаш, умения за уличен бой ли, да а знам и аз... :razz:


Мисля, че RandomDude има предвид, че човек с 5-10 боя зад гърба си определено е по-добре от човек, който не е удрял никога. И тука си е право момчето.
То е ясно, че колкото и да се биеш, няма да умееш повече от някой сериозно трениращ.
Е те ти го противоречието :
ти примерно тренираш 5 години бокс, той примерно има 10 сбивания в училище на двора.Ти не си се бил никога на улицата,но в седмицата играеш по 30 спаринга с всякакви противници.Скарвате се, той нали е "смело сърце" тръгва с рогата напред(най-вероятно с дясна балтия), ти обаче рефлекторно го контрираш с лев-десен прав...после на него главата му звъни 3-4 дена, дъвченето му е трудно, миенето на зъбите - също, тебе 10-ина минути те тресе адреналина и...пичетата ти се намават яко, щот вече си битка.

Е?
Да мисля ли по-като-за-първокласник пример или тоя е достатъчен

ZipFail
08-03-2011, 10:26
E, aз нали същото казвам :lol:



То е ясно, че колкото и да се биеш, няма да умееш повече от някой сериозно трениращ.

redbul2
08-03-2011, 10:32
той нали е "смело сърце" тръгва с рогата напред(най-вероятно с дясна балтия), ти обаче рефлекторно го контрираш с лев-десен прав...после на него главата му звъни 3-4 дена, дъвченето му е трудно, миенето на зъбите - също


хааа,ха,хаааааа :D

SolomonIceberg
08-03-2011, 10:35
E, aз нали същото казвам :lol:



То е ясно, че колкото и да се биеш, няма да умееш повече от някой сериозно трениращ.
ааа, ти си искал да кажеш, че не да не е удрял въобще, а да не е удрял в уличен бой?

SomeRandomDude
08-03-2011, 10:35
аре ся се върни на моите постове и виж АЗ какво съм написал...Колко боя на улицата имаш ти?Колко спаринга имаш ти?В колко сериозни ситуации си попадал, в които е можело да ти се наложи да защитиш здравето ти?
Да ти кажа ли отговорите - всичко е 0

Кво пишеш въобще- постове ли трупаш, умения за уличен бой ли, да а знам и аз...

Бой на улицата: 0
Учен съм на дисциплина.
Не съм от хората които просто ще се сбият.

Спаринги:
Джудо - поне 150
Уин Чун - само 3, защото там такива почти не се правят.

Сериозни ситуации: около 5-10
Гледам да ги избягвам.

--------------
Това не е място за лични нападки. Не ме познваваш, затова не си прави прибързани изводи за мен.
--------------

Темата е за улични боеве.
Няма нищо общо със сериозно трениращи хора.
Нищичко!
Най-вероятно става дума за тъпи гаменчета в някой забутан квартал, които знаят само да се правят на велики като препият.

SolomonIceberg
08-03-2011, 10:58
Бой на улицата: 0
Учен съм на дисциплина.
Не съм от хората които просто ще се сбият.
Значи и опита ти е 0, нито можеш да ги коментираш адекватни, нито знаеш какви може да се случи !



Спаринги:
Джудо - поне 150
Мда, страшни спаринги нема що - рандори с децата...без удари...:P



Уин Чун - само 3, защото там такива почти не се правят.
Ооо, да, там всеки удар е смъртоносен...което обяснява защо не си се сбивал :D


Сериозни ситуации: около 5-10
Гледам да ги избягвам.
И реулзатата беше?



Tова не е място за лични нападки. Не ме познваваш, затова не си прави прибързани изводи за мен.
Хахах, прибързани изводи викаш?Що да не си правя такива "смъртоносни винг чун боецо"?


Темата е за улични боеве.
Няма нищо общо със сериозно трениращи хора.
Нищичко!
Напротив, точно едни от най-сериозно трениращите хора това правят редовно - бият се на улицата...естествено ти няма как да знаеш от компа кой, кога, какво и как... :P



Най-вероятно става дума за тъпи гаменчета в някой забутан квартал, които знаят само да се правят на велики като препият. Има и такива, но горните са доста повече .

SomeRandomDude
08-03-2011, 11:15
Забелязал съм че бойните изкуства учат на дисциплина. Трудно ми е да си представя някой който сериозно се е отдал на такива да се сбива просто така по улиците.
Може и да има такива слабохарактерни елементи... ако видя някой такъв, вероятно ще стоя далеч, ако е възможно. Ако не - знам ли... вероятно ще се бия отчаяно като всеки който е приклещен до стената.

Не си прави прибързани изводи за хора които никога не си виждал.
Никога не знаеш кой с какво може да те изненада.
С това не се опитвам да ти кажа че съм нещо повече отколкото съм.
Това е просто едно мое правило което би могло да ти е много полезно.
Просто мисля че имаш нужда от него.

Не разбирам откъде идва тази твоя гордост.
Аз не съм боец и това е напълно ясно.
Никога не съм твърдял че съм боец.
Какво от това?
Не разбирам каква е тази мания за мерене на пи*шки от твоя страна.
Какво печелиш като докажеш че си нещо повече от някой като мен?

SolomonIceberg
08-03-2011, 11:26
Забелязал съм че бойните изкуства учат на дисциплина. Трудно ми е да си представя някой който сериозно се е отдал на такива да се сбива просто така по улиците.
Може и да има такива слабохарактерни елементи... ако видя някой такъв, вероятно ще стоя далеч, ако е възможно. Ако не - знам ли... вероятно ще се бия отчаяно като всеки който е приклещен до стената.

Не си прави прибързани изводи за хора които никога не си виждал.
Никога не знаеш кой с какво може да те изненада.
С това не се опитвам да ти кажа че съм нещо повече отколкото съм.
Това е просто едно мое правило което би могло да ти е много полезно.
Просто мисля че имаш нужда от него.

Не разбирам откъде идва тази твоя гордост.
Аз не съм боец и това е напълно ясно.
Никога не съм твърдял че съм боец.
Какво от това?
Не разбирам каква е тази мания за мерене на пи*шки от твоя страна.
Какво печелиш като докажеш че си нещо повече от някой като мен?
Аз па мисля, че след като сам се имаш за комплексар, ни форумите, ни нищо ще ти е от полза...мерси за съвета, тоя съвет чаках цял живот...:razz: па за дисциплината и бойните изкуства - няма как да си спомняш за борческите години, иначе сам щеше да на мериш отговора ;)

SomeRandomDude
08-03-2011, 12:03
Какъв съм аз си е моя работа.
Не бягай от въпроса.

Защо ти е да се сравняваш с някой като мен за това кой е по-голям бияч?
Това е все едно аз да се сравнявам за същото с малката ми сестра - безсмислено е?

Това ли е спортният ти дух?
Да тъпчеш по-начинаещите за да се чувсваш добре?
После мен наричаш комлексар...

Chacho
08-03-2011, 12:10
Нали в джудото учат на себеуважение и дори при поклона не си навеждаш главата пред противника. Ако някой реши да ти тъпче достойнството, не е ли логично да се следва същата идеология? Дисциплина - да, но дори и в мирното карате, където не бива да инициираш разпри, все пак те учат да се защитаваш (говорим не само физически).

SolomonIceberg
08-03-2011, 12:25
Какъв съм аз си е моя работа.
Не бягай от въпроса.

Защо ти е да се сравняваш с някой като мен за това кой е по-голям бияч?
Това е все едно аз да се сравнявам за същото с малката ми сестра - безсмислено е?

Това ли е спортният ти дух?
Да тъпчеш по-начинаещите за да се чувсваш добре?
После мен наричаш комлексар...
Момче, ти не си добре с главата...
Къде видя да се сравнявам с когото и да било?А?
Май където видя и началния пост на тая тема... :shock:
Къде видя да тъпча начинаещите?Да глупостите и олигофрениите ги тъпча с подобни :P

Въобще за какво точно пишеш?За уличен бой ли, за тренировки ли, за смирение ли, за какво???

SomeRandomDude
08-03-2011, 12:30
http://4.bp.blogspot.com/_9VYyCoqp2N8/TFKSUMeHwWI/AAAAAAAAAD4/BHsKIZsVR-Y/s1600/swtlil_yawn_04.jpg

Така може да си спорим до утре.

Да.
Аз пиша за тези неща.
Ти... ти пишеш за мен.

Кой е по-зле?

SolomonIceberg
08-03-2011, 12:58
Ти... ти пишеш за мен.
Бхахахаххахаа, що мислиш, че ме интересуваш.Пиша обосновани опровержения на твоите необосновани предположения.


Кой е по-зле?
Ония в Сомалия...тва е въпрос за клиничен психолог :D

redbul2
08-03-2011, 14:17
Хахах, прибързани изводи викаш?Що да не си правя такива "смъртоносни винг чун боецо"?

Хаааахаха,паднах от стола,напиках се от смях,хаха. :razz: :razz: :razz:

LastFN
08-03-2011, 14:29
@SolomonIceberg и @SomeRandomDude - двмата сте направо трагични :(

redbul2
08-03-2011, 14:33
Все пак Соломон знае много и се вижда,че им голям опит в тая област. Добре е да го слушкаме. :D

SolomonIceberg
08-04-2011, 05:29
@SolomonIceberg и @SomeRandomDude - двмата сте направо трагични :(
Щом ти казваш, че съм трагичен - трагичен да съм :D
Явно и ти си непобедим уличен биткаджия 8-)

navar
08-16-2011, 10:46
бааааа,ама аз много съм изтървал бреееееееееееееееее...няма ме един месец и се появиха улични биткаджии,крав мага фенове...

момчета ,май нямате идея всъщност що е то уличен бой...чак предложения за защита от няколко въоръжени противници,защита от ножове...мале ,мале ..
слушайте ,по скоро четете какво ви пише соломон,добре че и той не беше излязъл в почивка че след това щяхме да четем некролози,на последвалите малоумните съвети ..
има си зали ,в които се тренират едни неща,тези неща ти дават предимство в уличен конфликт...но за защита от ножове и група цигани -не давайте съвети..там или се стреля,или се бяга..друго се прави когато нямаш възможност за нито едно от горните...айде със здраве,и моля не наричайте джудо преборванията спаринги,нито онази боза която се прави в "смъртоносния " винг чун

dude99
04-16-2012, 18:24
Аз поначало дигам и бия по крушите но тренирам и бягане :)

Pr0ph37
04-17-2012, 15:26
Най - сигурния начин да се научиш да се биеш е от боевете. Повечко практика и приятели никога не са излишни.

Savage14
04-17-2012, 18:39
Така е. Трябва много спаринг поне 2 пъти в седмицата

Summonera
04-17-2012, 18:45
има ли въобще такъв "спорт" и място където можеш да се научиш как да се защитаваш на улицата
че живея в такъв квартал в който уличните боеве са ежедневие

Тренирай ММА ще станеш звяр ;)

Savage14
04-17-2012, 19:36
Толкова ли не разбрахте, че ММА не е спорт, а правилник ?!?!?!?

Chacho
04-17-2012, 23:21
Тая тема е толко дърта.. Соломон и навар са написали квото мислят. Надали скоро ще се появят пак хора с опита им в тоя форум. Аз нямам кво да добавя.

ZipFail
04-18-2012, 10:22
Толкова ли не разбрахте, че ММА не е спорт, а правилник ?!?!?!?

И какъв е правилника на ММА ?
ММА Е спорт.

Savage14
04-19-2012, 18:51
Най-точно казано ММА е смесица от бойни изкуства!

ZipFail
04-19-2012, 19:03
MMA - Mixed Martial Arts - Смесени бойни изкуства

доста точно казно, да o.O

NeverBack
04-19-2012, 20:13
Занимавам се със Киокушин(Карате) от две години.Мога да ти кажа,че има доста голям ефект.Там не само те учат как да се биеш ,а и можеш да си сдържаш нервите.
Edit Всеки ден спаринг..

Savage14
04-20-2012, 19:47
MMA - Mixed Martial Arts - Смесени бойни изкуства

доста точно казно, да o.O
ММА е правилник от бойни изкуства (смесени бойни изкуства) вложете малко мисъл и ще разберете за какво става въпрос :)

Muaythaifighter
05-02-2012, 17:20
men ako ma fane nqkoi street fighter na ulicata she ma ubie , ma na ringa nemoje da mi vkarat nito 1 udar , ima ogromna razlika dddddddz na ringa gi maja , ma imam chustvoto che ako me fane na ulicata bez pravila nqkoi mma-ec she ma ubie

Chacho
05-03-2012, 11:38
Понякога един качествен удар може да те постави в удобна позиция, която да е подобна на тази на ринга. Особено ако му вземеш страха. За кикбоксьори, тайбоксьори, таекуондисти, саватисти, т.н. такъв удар може да е ритане под/в капачката на коляното, после си правиш квот' си знаеш.

spambotkvadratnigashti
05-03-2012, 11:55
Каква е тази агресия бе момчета?Не е ли най-добрия начин нещата да се разминат без бой?Ако ти скочат няколко човека,колкото и да можеш да се биеш пак ще те набият.Багата като беше един от най-долрите бойци в Б.Г.,дали не го пратиха в болница?

iziskanmladej88
05-03-2012, 12:12
Багата да не са го били случайно, та е в болница? що бълваш простотии ся...
а и той малко или много сам си е виновен, един сериозен спортист в 5 сутринта не му е мястото по чалготеките
иначе в уличен бой най-добре е да действаш подло, шутове/тупалки в корема и слънчевия сплит да му изкараш въздуха и от там е лесно...

Horrificus
05-03-2012, 22:06
Не знам защо всичките смятате, че нямало смисъл да си трениран и без това ще те набият. Току разбрах, че едни приятели са ги набили в центъра на града вчере към 20:00 часа. Приятелите ми са били около 8 души - 4 момчета и 4 момичета, нападнали са ги 2ма възрастни и в момент 2 момчета са посинени и 1-то момиче има рана на главата от удар. Ако бяха тренирали да се бият, дали нямаше да се избегне тази ситуация и нападателите да бяха смлени от бой?

Chacho
05-03-2012, 22:22
Щеше. Но колко пари струва според теб лют спрей или бокс? Доста по-евтин е от едни тренировки. Помага, но има и други начини, ако е само до едната самозащита на улицата.

dimitar_ak
05-04-2012, 04:45
Замисляли ли сте се колко хора изобщо не могат да се бият пък си ходят живи и здрави по улиците?

ZipFail
05-04-2012, 05:39
А колко хора изобщо не могат да се бият, попадат в кофти ситуация и си ходят живи и здрави по улицата ?

Отговор: Малко, понеже най-вероятно са в болницата :D

dimitar_ak
05-04-2012, 06:36
Опитвам се да кажа, че тези хора просто не попадат в кофти ситуации. Един мислещ и интелигентен човек няма изобщо да влезе в ситуация изискваща бойни умения. Той ще знае рисковете и няма да се конфронтира. Няма да е на място където може да се сблъска с враждебност.

Проявите на агресия най-често са свързани с един или повече от следните фактори:
* нестройна ценностна система – загубата или потиснатостта на чувствителността към другия като равноправно същество в значителна степен се явява фактор, който позволява агресия в поведението;
* некомпетентност по отношение на собствените емоции – това е признак на незаинтересованост от страна на индивида от онова, което става с него и желание отговорността за това да се прехвърли върху друг;
* некачествен самоконтрол – добрият самоконтрол е следствие от познаване на собствените възможности и способности и е отражение на самоуважението. Когато тези характеристики не са налице, най-честата първа реакция е импулсивно избухване, след което вероятността да се стигне до агресия нараства;
* лесна внушаемост – когато един индивид няма достатъчно себепознание, самоуважение и уважение към другия, той е обект на лесна внушаемост. Тогава осъзнаването на последствията от собственото поведение е сериозно отслабено и проявите на агресия са значително учестени.

Chacho
05-04-2012, 10:09
Отивам на дискотека, идват на мойта маса и ми обясняват, че тая вечер ще се бием, щем-не щем.
Ходя си по улицата и двама решават да ми вземат парите.
Явно трябва да имам повече самоконтрол, за да не изпадам в такива ситуации.

А някои хора не ни устройва да не бъдем конфликтни, за да ни е мирно ежедневието. Думичката достойнство, може би?

dimitar_ak
05-04-2012, 10:52
Опитай вместо дискотека с театър или опера. Няма как някой да дойде на вашата маса. За пари на улицата не са ме спирали от както се помня, а и рядко нося пари в брой. Пътувам с метро, личен автомобил или такси и не се мотая там където наистина могат да ми поискат пари насила.

PS: Когато ти самият си настръхнал в положение "..to start up a fight" няма начин да не предизвикваш сам негативните събития.

Horrificus
05-04-2012, 12:13
Преди като бях 70кг често ми се случваше да стане някаква ситуация. Пример давам веднага:
Стоим пред едно магазинче близко до училището в голямото междучасие. Единият пич от наще е с дълга коса.( отдалече ни личи, че не сме кофликтни). Всичките приличаме на някакви геймъри, нърдове а у. Приближават се 2ма от съседно училище и бутат тоя моя приятел с дългата коса и му подметват нещо от сорта на "Да не ми го хванеш дългокоске". Най спокойно им казваме, че не искам нищо и да не ни закачат. Те продължават да се заяждат и накрая удариха няколко шамара на един от наща групичка и си тръгнаха.
Разминавам се с 2ма "пичове" по улицата, единият си стяга цялото тяло и ме удря с рамо в тялото.
Стоим в центъра на града 10-12 души, 5-6 момчета и 5-6 момичета и играем на филми и асоциации. Приближават се до нас 2ма татуирани и почват да обесняват на момичетата какви "путки" били и как нас(момчетата) щели да ни размажат от бой и да си тръгнат с момичетата. Отиват и почват да се заяждат с един приятел и да го бутат и му бият шамари.
В центъра на града, близо до съда вървят 3ма мои приятели. Подминават пейка със седнал човек. В момента, в който се обръщат с гръб, този става удря единия в тила, другият в лицето. Двамата падат, остава третият. Него го събаря на земята и почва да го тъпче с крака. После избягва, пък 3мата мои приятели са с посинени лица за 1-2седмици.(И тримата бяха около 55-60кг, може би за това им е скочил)
Хиляди други ситуации, за които няма смисъл да говоря.
Лично мене преди години в училище,(бях 5-6 клас) ме наобиколиха 5-6 осмокласници и пуснаха някакъв бияч в кръга(той беше 5ти клас). Удари ме няколко пъти в главата, докато аз се опитвах да обесня, че не искам кофликти. Ходих син 2 седмици и супер много ми падна самочувствието тогава. С месеце ме беше страх да излизам навън.
Отностно бокса и спрея - видят ли, че изваждаш бокс, те могат да извадят нож..
Ако извадиш бокс, но не си трениран, как аджеба ще ги набиеш като не можеш да се биеш(за човек, който не знае как да удря).Един трениран нападател лесно би могъл да избегна удар с бокс и да му върна тъпкано на боксаджията. За спрея не знам, но не трябва ли да си в непосредствена близост до него, пък ако са 2ма или повече какво ще направиш???
Моята компания никога, ама никога не е предизвиквала каквото и да било. В последствие като станах над 100кг нещата станаха други, нищо, че не мога да се бия, никой нищо не ми е казвал. В момента, в който с нас има някой дребен, се започват злобни подмятания от други хора, минаващи покрай нас.
Ако обаче знаеш доста сериозно да се биеш, в момента, в който някой ти посегне, можеш да му хвърлиш един хубав бой. Гаранция, че повече никой няма да те закача. С моята компания никога не ходим на дискотеки, играем на различни детски игри заедно на някое тихо място или разговаряме на различни видове теми - игри, политика, компютри и т.н. На нас редовни ни се случват такива неща - заедливи типове с намерение да се бият, не носят оръжия, но имат някакви, макар и слаби познания в различни бойни изкуства или уличен бой. Досега никога не сме отвръщали и 2-3 пъти в годината някой винаги ходи син.

Chacho
05-04-2012, 12:48
Опитай вместо дискотека с театър или опера. Няма как някой да дойде на вашата маса. За пари на улицата не са ме спирали от както се помня, а и рядко нося пари в брой. Пътувам с метро, личен автомобил или такси и не се мотая там където наистина могат да ми поискат пари насила.

PS: Когато ти самият си настръхнал в положение "..to start up a fight" няма начин да не предизвикваш сам негативните събития.

Тоест, когато гаджето ти те помоли да отидете на дискотека, ти ще откажеш от страх да не те бият ли? Или няма да отидеш на рожден ден? Театър, опера, пиано барове, огнени представления са ми по вкуса. Но също и рок клубовете, и кръчмите. Не слушам чалга, затова ходя на дискотеки само по изключение.

Айде да ти разкажа как се разви един бой в театъра. Сядаш и пред теб сядат група 20 годишни младежи, които започват да обсъждат еврофутбол. Аз съм с две приятелки, които са се изнервили от постоянните приказки, а не можем да се преместим, щото няма други места в залата. Когато единият реши да говори по телефона, чашата преля и му казах да мълчи. При което звънна още един-два пъти да ме посрещнат 10 човека на входа на излизане. Това нещо го разбирам като си тръгвам и няма да те питат, няма нищо, директно се засилиха някаква групичка към мен. Шамаросах стабилно двама, разминах се само със синина на предмишницата и разни други хора ни разтърваха, та биячите отправиха 2-3 заплахи и се разбягаха. Явно съм прекалено конфликтен и си го прося.

И на мен не ми се случва всеки ден, спокойно. Дано на теб не ти се. Но е несериозно да разчиташ, че ако кротуваш, цял живот ще си в безопасност.

@Хорификус, то винаги имаш шанса да изядеш боя. Не знам що съм написал бокс, мислех си за електрошок. Спреят също помага и доста балансира нещата.

awerw
05-04-2012, 14:18
Интересни постове :D моят начин да се справям с такива типове е самото внушение. Още като ме видят, че съм масиран пич и не се занимават с мене, а ако някой си търси повод да се заяде почти винаги се разминаваме само на псувни, защото никой не иска да си има работа със спортист, дори да не тренирам БИ както казах визията е доста важна!

redbul2
05-04-2012, 14:47
И на мен не ми се случва всеки ден, спокойно. Дано на теб не ти се. Но е несериозно да разчиташ, че ако кротуваш, цял живот ще си в безопасност.
Ани той dimitar_ak писа нещо за ценностната система,но явно никой не го разбра. Мозъците на сегашните тинейджъри,младежи и мъже до такава степен са промити в посока култ към насилието и "насилието решава всички проблеми",до такава степен мозъците са промити та дори не могат да проумеят това което им казват хора като dimitar_ak . Не могат дори да разберат и вникнат в казаното.

А иначе основната причина за това състояние на нещата е безделието по цял ден. Агресивни момчета не се занимават с нищо съществено и полезно за обществото и за самите тях. Каквито примери имаме в някои западни страни. У нас тези агресивни момченца по цял ден безделничат и се чудят как да си избият хормона. Нито учат,нито работят. Или бягат от часове и от лекции. Чудят се по цял ден какви золуми да вършат и с какви щуротии да се занимават. Затова сме и на тоя хал в бегето. Като икономика и култура. Хора които според статистиката прочитат годишно по една и половина книги или дори три четвърти книга не ми ги хвали. Станахме държавата с най-простото и най-тъпото население в цяла Европа. Всичко останало е следствие на тоя факт.
Някога полицаите и милиционерите са спирали скучаещите безделници по улиците,правели са проверки на документите им по заведенията. "Ти! С какво се занимаваш? Къде учиш или работиш?"
Сега има пълна анархия и беззаконие. Всеки върши каквото си ще. И да не забравяме,че голяма част от агресивните са и криминално проявени лица. Често се бият,но още по-често използват боя за грабеж.

redbul2
05-04-2012, 14:59
дублиране на написаното

redbul2
05-04-2012, 15:00
Преди като бях 70кг често ми се случваше да стане някаква ситуация. Пример давам веднага:

Отностно бокса и спрея - видят ли, че изваждаш бокс, те могат да извадят нож..
Ако извадиш бокс, но не си трениран, как аджеба ще ги набиеш като не можеш да се биеш(за човек, който не знае как да удря).Един трениран нападател лесно би могъл да избегна удар с бокс и да му върна тъпкано на боксаджията. За спрея не знам, но не трябва ли да си в непосредствена близост до него, пък ако са 2ма или повече какво ще направиш???

Ако обаче знаеш доста сериозно да се биеш, в момента, в който някой ти посегне, можеш да му хвърлиш един хубав бой. Гаранция, че повече никой няма да те закача.

Това става заради кухите ви празни глави без никакъв умствен багаж в тях. Нямам на предвид конкретно вашата компания,а повечето ви набори. Нямате някакви смислени цели като момчетата в западните общества занимаващи се с наука,мениджмънт,спорт, самоусъвършенстване, разработване на нови технологии. Не вършите като тях нищо полезно и в главите ви по цял ден бръмчат само бръмбари. В бегето имаме само едно тъпо насилие и агресия,които нищо добро не са донесли на никого в цивилизования свят.

Chacho
05-04-2012, 16:39
redbul, ходил ли си извън България, че да коментираш, че тук сме на тва дередже? Ще се отвратиш навън какво е положението. И честно казано, не сме ние хората, които трябва да критикуваме, щото и ние нищо кой знае какво не сме свършили. Проблемът е, че тук всички сме от позицията на говорещи и критикуващи, ей тва ни е по-отличителна черта.

ZipFail
05-04-2012, 17:06
От тема са самозащита минахме на анализ на политическата и социална ситуация в България и по света...

Агресия винаги ще има докато има глупави хора със нисък самоконтрол. А такива хора винаги ще има, независимо къде живееш. На някои места ще са повече, на други по-малко, но винаги ще има.

Тея приказки как ако ценностната система била проблема другаде ги продавай. И в най-образованите и най-културни държави по света има насилие и агресия, особено у тийнеджърите. Дори 99% от тях да са от типа който ти се опитваш да насадиш(въпреки че не виждам как четенето на книги ще им успокои хормоните или бушуващите емоции), пак ще има този 1% агресивни дебили, които ще скапват живота на останалите. Така че това "Да би мирно седяло не би чуло видяло" е добре на думи, ама на практика е много далече от реалността. :)

redbul2
05-04-2012, 18:19
Агресията е свързана с ниска култура,с недостатъчна интелигентност и с неразвити комуникативни умения. Прочее как искаш от някои ученици примерно да не са агресивни,като те дори не умеят да се изразяват на родния си език. Ако вземем положението в природата,едно говедо примерно може да издава само едни и същи звуци "муууууу"
И вече колкото по-нагоре вървим по еволюционната йерархия и колкото повече гънки има мозъка,толкова повече звуци може да издава съответния индивид и с по-големи комуникативни способности разполага. Така стоят нещата и при различните хора.
А културният модел пък на даден народ няма смисъл изобщо да коментираме. Достатъчно е да прочетем от оня известен роман главата "Бай Ганьо в банята" и ще разберем за какво иде реч. Поне някои ще се сетят. Наш Ганьо се пльоска по корем в басейна пред сащисаните немци,които са втрещени и не вярват на очите си. Е,манталитет както се казва. Какво да правиш?

Horrificus
05-04-2012, 18:58
Това става заради кухите ви празни глави без никакъв умствен багаж в тях. Нямам на предвид конкретно вашата компания,а повечето ви набори. Нямате някакви смислени цели като момчетата в западните общества занимаващи се с наука,мениджмънт,спорт, самоусъвършенстване, разработване на нови технологии. Не вършите като тях нищо полезно и в главите ви по цял ден бръмчат само бръмбари. В бегето имаме само едно тъпо насилие и агресия,които нищо добро не са донесли на никого в цивилизования свят.
Според мен, ти говориш, без да си запознат с ситуацията. Щом се обръщаш специално към нашия набор, мога да ти кажа следното:
Всичките ситуации, за които разказах по горе, са се случили на хора, които са достатъчно интелигентни. Сега ще ме попиташ "от къде знам". Мога да ти дам веднага пример.
В ситуацията, в която са нападнали и ударили момиче в главата - предният ден ни раздаваха дипломите по немски -ДСД за ниво Ц1 на езика. Ние сме 12 клас в немска гимнация. Щом сме завършили с най-високото ниво на езика (Ц1), то би трябвало да сме положили поне малко усилия, за да го научим. Конкретното ударено момиче има и взети високи нива по други езици, освен немски - английски, испански. Сега ще кажеш "единичен случай". Напротив:
Повечето от компанията ми са доста амбициозни човешки същества с някакъв умствен багаж. Никога не сме търсили насилие, повтарям - никога! Повечето се занимаваме изключително много със спорт и смея да твърдя, че не се различаваме много от масовата част в друга европейска държава. Добри и гостоприемни хора, на които последното им нещо е да си търсят конфликт.
За наука и нови технологии в България, според мене, не може да се говори, защото сме доста назад спрямо Германия и Япония, които са примери за авторитети в технологичния свят.
Като заключение мога да ти кажа, че съм ходил в 6-7 държави в Европа и младежта там не е точно това, което ти описваш.

ZipFail
05-04-2012, 19:05
Та какво прелагаш ? Вместо в спрей да инвестирам в министерството на образованието ?

Мерси, но предпочитам да тренирам и да съм подготвен, пък следващия път като те хванат на тясно им изнеси тая лекция, може и да се разубедят :)

Muaythaifighter
05-05-2012, 15:11
Интересни постове :D моят начин да се справям с такива типове е самото внушение. Още като ме видят, че съм масиран пич и не се занимават с мене, а ако някой си търси повод да се заяде почти винаги се разминаваме само на псувни, защото никой не иска да си има работа със спортист, дори да не тренирам БИ както казах визията е доста важна!

mi da e ako si korav vkarvash respect ,ma kato cqlo az sam 75 kg,shoto vmomenta nemoga da si pozvolq da mina v po-tejka kategoriq.Kato cqlo , ako si mishkok mn chesto she se zaqjdat tam i she gi tormozqt , no i ako si korav i popadnesh na nepodhodqshtiq fighter ,nqma da te bavi

loveca777
05-05-2012, 16:01
Най-добре спрей за мечки , карабина, револвер , бронирана жилетка, каска , а през нощите - нощновиждащи - топлинни устройства .

awerw
05-05-2012, 16:03
mi da e ako si korav vkarvash respect ,ma kato cqlo az sam 75 kg,shoto vmomenta nemoga da si pozvolq da mina v po-tejka kategoriq.Kato cqlo , ako si mishkok mn chesto she se zaqjdat tam i she gi tormozqt , no i ako si korav i popadnesh na nepodhodqshtiq fighter ,nqma da te bavi

хубавото е, че не всички са добри бойци :D

loveca777
05-05-2012, 16:11
Според мен, ти говориш, без да си запознат с ситуацията. Щом се обръщаш специално към нашия набор, мога да ти кажа следното:
Всичките ситуации, за които разказах по горе, са се случили на хора, които са достатъчно интелигентни. Сега ще ме попиташ "от къде знам". Мога да ти дам веднага пример.
В ситуацията, в която са нападнали и ударили момиче в главата - предният ден ни раздаваха дипломите по немски -ДСД за ниво Ц1 на езика. Ние сме 12 клас в немска гимнация. Щом сме завършили с най-високото ниво на езика (Ц1), то би трябвало да сме положили поне малко усилия, за да го научим. Конкретното ударено момиче има и взети високи нива по други езици, освен немски - английски, испански. Сега ще кажеш "единичен случай". Напротив:
Повечето от компанията ми са доста амбициозни човешки същества с някакъв умствен багаж. Никога не сме търсили насилие, повтарям - никога! Повечето се занимаваме изключително много със спорт и смея да твърдя, че не се различаваме много от масовата част в друга европейска държава. Добри и гостоприемни хора, на които последното им нещо е да си търсят конфликт.
За наука и нови технологии в България, според мене, не може да се говори, защото сме доста назад спрямо Германия и Япония, които са примери за авторитети в технологичния свят.
Като заключение мога да ти кажа, че съм ходил в 6-7 държави в Европа и младежта там не е точно това, което ти описваш.
ако много често те бият си обръсни главата 1 , 2 номер и си сложи татуси ;)

redbul2
05-05-2012, 20:28
ако много често те бият си обръсни главата 1 , 2 номер и си сложи татуси ;)
Аз какво ви казах на всички вас,пишещи тук? Тренирайте си добре краката,станете един втори Карл Луис и Бен Джонсън взети заедно :) И като стане нещо,си плюете на петите и развивате надсветлинна скорост. :D Изчезвате моменталически. Вашите крака ще ви спасят най-добре от побои и тормоз,хахаха :D

ZipFail
05-05-2012, 22:06
А така. Пък гаджето да се оправя, най-много да я насексат малко и да я пуснат да си ходи. То секса оправял настроението...

redbul2
05-06-2012, 07:38
Определено. Гаджетата ви имат нужда от малко разнообразие :D И развлечения. Нали знаете вица? Между краката на мъжете е винаги един и същ,а между краката на жените може да бъде различен,хаха. :D Мааайкоо, какви работи съм написал :)

loveca777
05-06-2012, 08:53
Е те пък гаджетата не могат ли да бягат?
Познавам момичета ,които бягат по-бързо от мен :D