PDA

View Full Version : Нека се поучим от турците.



antifashionshit
07-24-2011, 12:15
правилно сте ми прочели тролското заглавие. филмирал съм се и смятам да си излея филмчето.

преди няколко дни слушах някакво предаване по БНТ. беше относно преброяването. та да си дойдем на думата - преброили са турците ~10%. те имат 30-40 депутата в парламента. което прави около 12-13%. от какъв чеп ви ги говоря тия глупости сега? това значи, че всеки турчин/туркиня, които имат право на глас са гласували. а ние българите - тия са маскари, ония са маскари, стоим си вкъщи и оставяме нещата в чужди ръце.

знам, че политиците ни не са цветенце. но все пак - нека създадем нещо. защото в крайна сметка и ние сме част от тая държава. т.е. призовавам към малко национално самознание. не е трудно да се информираме, да следим събитията. нека гласуваме.

голЕм ми е филма.

Auriss
07-24-2011, 17:38
Добре ,аз имам друг въпрос - как да отида и да си пусна гласа за човек ,който знам ,че в най-добрия случай е прост като скумрия ,а да не говорим ,че като нищо е и престъпник ? Как ?
Истината е ,че предпочитам да си гледкам безучастно , първо - защото не мисля ,че хората заслужават промяна и второ - защото няма човек ,с подаването на гласа си за когото да се почувствам удовлетворен ,че доверието ми не е отишло на вятъра.
Дали ще управляват престъпници - турци или престъпници - българи май няма особено значение. Типични балкански политици са и си гледат само собствения интерес.

Не че поддържам тезата ,че не трябва да се гласува. Обратното - с двете ръце 'за' съм ,просто изразявам своята позиция ,а тя е ,че не съм способен да гласувам за подобни на сегашните кандидати. Това е.

GregoryHouse
07-24-2011, 17:47
Хората имат цел в живота...българите са си казали тлдр... и питат жена си "Де ракията и салатата, да седна пред телевизора и да псувам политиците колко съм зле.... АЗ"

luda4et0o
07-24-2011, 17:49
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=931594 прочетете това

Auriss
07-24-2011, 19:11
За последните 20 години не се е чуло някое от тези места да е било обект на хулиганска проява или вандалско посегателство. За пребити свещеници, сбивания, надраскани стени или счупени стъкла дори не може да се мисли. Просто не е възможно да се случи.
Дотук четох. Не ми се рови да си доказвам тезата ,но имам спомен ,че бях гледал в Ютюб дебат в немския парламент ,провокиран от пребиването на някакъв мюсюлмански свещеник в Германия. Та споменаха и ,че в Турция не е рядкост да се нападат християнски свещеници и споменаха за няколко случая ,които доста ме ... потресоха. Каквото и да си говорим ,Турция е далеч от 'либерална' по отношение на чуждите религии.


Затова турците не могат да разберат защо бием молещите се пред единствената джамия в София.
Пълна глупост е това. Същото го правят и те.



.... "24 часа" ,after all

antifashionshit
07-24-2011, 19:29
Добре ,аз имам друг въпрос - как да отида и да си пусна гласа за човек ,който знам ,че в най-добрия случай е прост като скумрия ,а да не говорим ,че като нищо е и престъпник ? Как ?
Истината е ,че предпочитам да си гледкам безучастно , първо - защото не мисля ,че хората заслужават промяна и второ - защото няма човек ,с подаването на гласа си за когото да се почувствам удовлетворен ,че доверието ми не е отишло на вятъра.
да, ама ти си поне малко политически/социално/национално адекватен.

Patriot
07-26-2011, 10:55
От турците не трябва да се учим на абсолютно нищо. В държавата където на месец убиват по 50 жени с камъни и други подобни варварщини, не може да се прави нищо хубаво.

Аз лично мисля че трябва да се гласува, но всеки има право да не гласува и незнам защо някои изродени мозъци си мислят, че само в България не всички хора гласуват, по същия начин както си мислят че само в България има завист и злоба.

GregoryHouse
07-26-2011, 22:48
Патриоте може да не е cамо в БеГе, ама и тук го има. Точка. Или ти cи на принципа - о той комшията Пешо бие жена cи. Еми и аз я бия, ама и той я бие. Е и какво значение има т'ва, че Пешо я бие? Никакво. Ти пак я биеш и пак е нередно/грешно/лошо и т.н.

Patriot
07-27-2011, 09:56
Патриоте може да не е cамо в БеГе, ама и тук го има. Точка. Или ти cи на принципа - о той комшията Пешо бие жена cи. Еми и аз я бия, ама и той я бие. Е и какво значение има т'ва, че Пешо я бие? Никакво. Ти пак я биеш и пак е нередно/грешно/лошо и т.н.
Не не съм на този принцип, но в крайна сметка от мен нищо не зависи.

Аз мога да направя така, че да няма лоши хора в България, точно същото колкото мога да направя и за Сърбия, Швеция, Киргистан или Бразилия.

Просто това са фактите, навсякъде има лоши и добри хора.

vaniliika
07-28-2011, 20:23
http://www.vbox7.com/play:99927811

мммдаа това е моят "стимул" да си взема поука...

blackking
07-29-2011, 19:46
Ами те имат една партия, за която да гласуват.Пък ние имаме много партии и нито една свястна.За кой да пусна гласа си ?

Patriot
07-29-2011, 20:44
Ами те имат една партия, за която да гласуват.Пък ние имаме много партии и нито една свястна.За кой да пусна гласа си ?
Партията нито е една, нито е свястна

В Турция има много партии, не е само една, и незнам си мислиш че ако беше една щеше да е хубаво, а освен това е неосманистка проислямска партия. В България си има такава - ДПС, като ти е толкова хубаво гласувай за нея.